Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Birçok belgesi vae elbette ve dijital ortamlarda da aradığınızda bulabiliyorsunuz, mesele afad değil.
Kılıçdaroğlu açıkladı mı ‘ben parlamenter sisteme geçiş yapacağım, tek adam meselesi bitecek’ diye.
Ben şahit olmadım, siz oldunuz mu?
6 lı masadan sadece ki bu da ağızlarda dolaşan sözdür ama resmi bir vaat niteliğinde değildir, her parti lideri danışmanı olacağı ki bu da şehirleri belediye başkanlarından eder.
Ben cb olmayacaksa Mansur başkanımı kaybetmek istemiyorum.
Ben mevcut şeyi değiştirmeye bu kadar istekli iken neden senelerdir yabancı videolarda bile sözü geçen, duvar yazılarına inen ‘aday olmasın’ birliğinin, bu ittifaka ulaşmadığını anlamıyorum.
Beni daha oy kullanırken duymayan, seçilirken duyacak mı?
Kendi ismi uğruna nasıl böyle bir seçimi riske sokar?
Olağan bir şey mi bu?
Yoksa zaten yaşadığımız ‘ben’ciliğin başka bir versiyonu mu?

Afad üzerinden örnek verdiğiniz için bende açıklamamı ona göre yaptım. Ben alıştım artık biri bir şey yazıyor cevap veriyorum, bu sefer diyor ki mesele o değil :olamaz:

Kendisi ve diğer başkanlar defalarca dile getirdiler amaç parlamenter sisteme geçene kadar birlik olmak. Siz bencillik olarak bakabilirsiniz ama ben yaptığı şeyin doğru olduğunu düşünenlerdenim. O masadan çıkması gereken tek ve doğru aday çıktı.
Belediye başkanlarına gelince Ekrem İmamoğluna siyasi yasak gelmesi an meselesi yani onu aday göstermek tamamen saçmalık olurdu, Mansur Yavaş aday olsaydı HDP den destek gelmeyecekti açıkça ifade ettiler. Beğensekte beğenmesekte bu seçimin kazananını gençler değil HDP seçmeni belirleyecek.

Aksine, kılıçdaroğlu sevilmiyor bunu görelim.
Chp seçmeni tarafından da sevilmiyor, akp tarafından da yahu beni kaybetti, kendi seçmenini.
Siyaset başka bir iştir ve hakkıyla yapamayan kim olursa olsun koltuğunu yanındakine devretmesi gerekir.
Nasıl ikditardan olmuyorsa muhalefet lideri de aynı oranda başarısızdır, İnce ve diğerleri bu perspektiflerde devreye giriyor.
Dün gece Baş’ın demeçlerini okudum, kendisi oy bölünmemesi adına millet seçmeninin olduğu sandıklarda değil, akp seçmeninin yoğun olduğu bölgelerde oran düşürmek için bulunacağını açıklıyor.
Ne kadar da muhalefete yaraşır, akıl mantık dolu bir hareket.
Partizanlıktan öte halkını düşünen bir yol haritası.
Evet halkı düşündükleri için bugün TİP in de içinde bulunduğu Emek ve Özgürlük İttfakı seçimlerde aday çıkarmayacaklarını Millet İttifakı adayı Kemal KIlıçdaroğlunu destekleyeceklerini açıkladılar. Bu tavırlarından ve TİP in meclisteki duruşundan dolayı Milletvekili seçimlerinde oyum TİP e :KK36:

Chp yi sevmeyen birinin sırf Akp ye oy vermemek için Muharrem İnce diyeceğini pek sanmıyorum. Erbakan diyebilir
Yo pek çok öyle insan var. Gecenlerde sizi etiketleyerek paylaşmıştım sanırım "oyum ince'ye. Seçim ikinci tura kalırsa Erdoğan'a" diyen kadının videosunu.
Bir de gençler Erbakan ne bilsin, ben 91liyim, ben bile tanımıyorum , yaşlı başlı - elleri titreyen bir adamdı benim çocukluk hafızamda.
Siz zannediyorsunuz ki insanlar birilerinin geçmişine, önceki soylemlerine bakıyor, ince eliyor, sık dokuyor da öyle oy veriyor 😅 kesinlikle öyle bir dünya yok. Çoğu insan kendisine ne veriliyorsa sorgusuz sualsiz onu alan kişiler. Muharrem İnce solcu, Atatürkçü diyorsunuz. Ama çoğu insan için "Muharrem İnce'nin ablası bile basortulu, demek ki bizden" bir adam.
Daha önce dedigim gibi , 'erdogani sevmiyorum,ondan MHP'ye oy veriyorum' diyen arkadaşım var, iyi kötü bir okul okumuş, 31 yaşında, çalışan bir kız. Onun babası falan da aşırı milliyetci, ben küçükken aşağı doğru inen milliyetçi biyigi vardı:) "vatan millet Sakarya, şanli ordumuz Suriye'de" kafasında bir adam. Kendi oğlu bedelli yapsın diye ihtiyaç kredisi çekti 😅😅😅
Benim annem tanıdığım en kadın haklarına düşkün, cinsiyet eşitliğini savunan insanlardandir. Mahalledeki kırtasiyeci kadının mor gözünü görünce ona ücretsiz bakacak avukat bulmustu (sonra kadın beni kocamdan bosatip sen mi Alacan dedi gerçi😅). Dayak yiyip , azar işitip hala evliliğini sürdüren arkadaşlarini dinlemez bile 'su adamı koca diye hala koluna takiyorsan mustehak,bana anlatma' der:) erkek-kiz ayrımı yapana kafa göz dalmak ister. Ama geçen günlerde girdiği bir uygulamadaki odada 'bunlar feminist, bunlar cinsiyet eşitliği savunucusu' diye muhalefeti eleştiren yayını dinliyordu,hipnoz olmuş gibi. Dayanamadım 'sen bu salakları izleyecek bir insan değilsin ki, sen de cinsiyet eşitliğini savunursun' dedim. 'madem cinsiyet eşitliği savunulacak bir şey değil neden dayımı Kayıran ailene hala kırgınsin' dedim, 'sen anlamadın o lgbtden bahsediyor' dedi 😡😡
Öyle yani.
Ülkede oy veren 80 milyonun çoğunun neye inandığı hakkında bile bir fikri yok.
Sen de diyorsun ki 'chp sevmeyen akp secmeni inceye oy vermez'
Ben de diyorum ki, yeterince ikna edilirse Burhan Altintop'a bile oy verebilir 😅

Afad üzerinden örnek verdiğiniz için bende açıklamamı ona göre yaptım. Ben alıştım artık biri bir şey yazıyor cevap veriyorum, bu sefer diyor ki mesele o değil :olamaz:

Kendisi ve diğer başkanlar defalarca dile getirdiler amaç parlamenter sisteme geçene kadar birlik olmak. Siz bencillik olarak bakabilirsiniz ama ben yaptığı şeyin doğru olduğunu düşünenlerdenim. O masadan çıkması gereken tek ve doğru aday çıktı.
Belediye başkanlarına gelince Ekrem İmamoğluna siyasi yasak gelmesi an meselesi yani onu aday göstermek tamamen saçmalık olurdu, Mansur Yavaş aday olsaydı HDP den destek gelmeyecekti açıkça ifade ettiler. Beğensekte beğenmesekte bu seçimin kazananını gençler değil HDP seçmeni belirleyecek.
Bu belge adaydan önce, kartlar yeniden dağıtılmadan, deprem felaketinden önce izlenen yol haritası.
Her şey değişti, e tabi çelik de değişti😂

Hdp aday çıkarmadığını açıkladı, ben bunu millet ittifakına yönelik bir hamle olarak görmüyorum mesela, onların milletle değil bilakis cumhurla danışıklı dövüş içerisinde olduğuna inanıyorum.
Yani oy bölünmesi söz konusu değil ve hdp seçmeni yer almadıkları alamayacakları bir masaya hizmet etmeyecek, 6lı masada kılıçdaroğlu hariç kendisine ekmek veren olmayacaktır.
E o da cb olursa silinip gideceğini görüyor.

Z kuşağı, benim gibi ‘sizin yapacağınız işe ya..’ diye söven kesim ve akp tabanlı olup illet edenlerin seçimi olacak bu.
Umarım ben yanılırım, yapılanlar katakulliye bile gerek kalmadan mevcut olanın devam etmesi yönünde, iktidarın asla beceremeyeceğini millet kendi eliyle yaptı diyorum ama inşallah yanılırım.
Kimse benim gibi değildir.

Annemin yaptığı her iyilik elinde patlar:) bir kere de durumu çok kötü bir kadın için firinla anlaştı,her gün ekmek alsın diye. Bir gidişinde fırıncı dilimlenme makinasındaki ekmeklerden verdi diye kadın bas bas bagirip mahalleliyi toplamıştı, öyle bir bağırıyordu ki herkes fırıncı onu taciz etti falan sanmıştı 😅
Bir keresinde kocasi hapiste,fakir bir kadın için kanal yediye başvurdu, kadın yardım programına çıktı. Tonla yardim geldi, biri ev verdi, eşya doldurdular falan. Kadın o eve erkek müşteri almaya başlamış 😅😅 atıldı evden
Gecen senelerde Twitter'dan ona yazan,öğrenci kimliğini gönderen bir kıza burs ayarladı kaç kişiyle konuşup. Meğer kızın babası kızını kullanıp ondan bundan burs dileniyormus, parayı da kız görmüyormus bile 😅
Öyle yani, ne iyilik yapsa hep elinde patlar kadincagizin.

Yo pek çok öyle insan var. Gecenlerde sizi etiketleyerek paylaşmıştım sanırım "oyum ince'ye. Seçim ikinci tura kalırsa Erdoğan'a" diyen kadının videosunu.
Bir de gençler Erbakan ne bilsin, ben 91liyim, ben bile tanımıyorum , yaşlı başlı - elleri titreyen bir adamdı benim çocukluk hafızamda.
Siz zannediyorsunuz ki insanlar birilerinin geçmişine, önceki soylemlerine bakıyor, ince eliyor, sık dokuyor da öyle oy veriyor 😅 kesinlikle öyle bir dünya yok. Çoğu insan kendisine ne veriliyorsa sorgusuz sualsiz onu alan kişiler. Muharrem İnce solcu, Atatürkçü diyorsunuz. Ama çoğu insan için "Muharrem İnce'nin ablası bile basortulu, demek ki bizden" bir adam.
Daha önce dedigim gibi , 'erdogani sevmiyorum,ondan MHP'ye oy veriyorum' diyen arkadaşım var, iyi kötü bir okul okumuş, 31 yaşında, çalışan bir kız. Onun babası falan da aşırı milliyetci, ben küçükken aşağı doğru inen milliyetçi biyigi vardı:) "vatan millet Sakarya, şanli ordumuz Suriye'de" kafasında bir adam. Kendi oğlu bedelli yapsın diye ihtiyaç kredisi çekti 😅😅😅
Benim annem tanıdığım en kadın haklarına düşkün, cinsiyet eşitliğini savunan insanlardandir. Mahalledeki kırtasiyeci kadının mor gözünü görünce ona ücretsiz bakacak avukat bulmustu (sonra kadın beni kocamdan bosatip sen mi Alacan dedi gerçi😅). Dayak yiyip , azar işitip hala evliliğini sürdüren arkadaşlarini dinlemez bile 'su adamı koca diye hala koluna takiyorsan mustehak,bana anlatma' der:) erkek-kiz ayrımı yapana kafa göz dalmak ister. Ama geçen günlerde girdiği bir uygulamadaki odada 'bunlar feminist, bunlar cinsiyet eşitliği savunucusu' diye muhalefeti eleştiren yayını dinliyordu,hipnoz olmuş gibi. Dayanamadım 'sen bu salakları izleyecek bir insan değilsin ki, sen de cinsiyet eşitliğini savunursun' dedim. 'madem cinsiyet eşitliği savunulacak bir şey değil neden dayımı Kayıran ailene hala kırgınsin' dedim, 'sen anlamadın o lgbtden bahsediyor' dedi 😡😡
Öyle yani.
Ülkede oy veren 80 milyonun çoğunun neye inandığı hakkında bile bir fikri yok.
Sen de diyorsun ki 'chp sevmeyen akp secmeni inceye oy vermez'
Ben de diyorum ki, yeterince ikna edilirse Burhan Altintop'a bile oy verebilir 😅
Yazdıklarınızda haklısınız daha önceden defalarca yazdığım şeyleri tekrar tekrar yazmak istemiyorum. Az çok fikirlerimi ve yazılarımı biliyorsunuz zaten. O yüzden bekleyelim ve görelim diyorum :)

Annemin yaptığı her iyilik elinde patlar:) bir kere de durumu çok kötü bir kadın için firinla anlaştı,her gün ekmek alsın diye. Bir gidişinde fırıncı dilimlenme makinasındaki ekmeklerden verdi diye kadın bas bas bagirip mahalleliyi toplamıştı, öyle bir bağırıyordu ki herkes fırıncı onu taciz etti falan sanmıştı 😅
Bir keresinde kocasi hapiste,fakir bir kadın için kanal yediye başvurdu, kadın yardım programına çıktı. Tonla yardim geldi, biri ev verdi, eşya doldurdular falan. Kadın o eve erkek müşteri almaya başlamış 😅😅 atıldı evden
Gecen senelerde Twitter'dan ona yazan,öğrenci kimliğini gönderen bir kıza burs ayarladı kaç kişiyle konuşup. Meğer kızın babası kızını kullanıp ondan bundan burs dileniyormus, parayı da kız görmüyormus bile 😅
Öyle yani, ne iyilik yapsa hep elinde patlar kadincagizin.
Azimli bir yürek. Ben mesela çoktan vazgeçtim insanlara üzülmekten. Herkesin bir şekilde yanlış tercihlerinin, yanlış seçimlerinin sonucu zora düştüğünü düşünmeye başladım. İnsan türüne güvenimi kaybettim. Çoğunun yeteri kadar akıllı olmaması, hep bir sürü gibi muamele edilip bir avuç akıllı tarafından güdülmesi, insanın değerine dair anlatılagelen her şeyin yalan olduğunu gösteriyor zaten. Zeka, iyilik, ahlak hiçbir zaman insanların çoğu için geçerli olmamıştır. Kendimi üzdüğüme değmez.

Diyelim ki Cumhur İttifakı %47 oy aldı....Geriye %53 kalıyor değil mi? Bu %53 tek bir aday olursa kazanır....Millet ittifakı %50 olursa seçim ikinci tura kalır yani burada %3 her kime gidiyorsa oyları bölmüş olur... İşin komiği dün programda Muharrem İnce Türkiyenin en büyük sorunu matematik bilmemek dedi ve bu hesabı yapamadı...Umarım hesaplarını sonradan düzelttiği ve farkına vardığı matematik hesabı üzerinden yapmamıştır.
Hesap yapamamasini komik bulmuyorum. Bulunmasini da anlayamiyorum. Insanlik hali, kafasi yogun olabilir. Bu onun matematik bilmedigi anlamina gelmez
Ben cb seçiminin oy bölmesini sormadim. Nasil oluyor da milletvekilliginde oy bolme olmuyor diye sordum.
2 adayli bir seçimde alinan 40 oy ile 3 adayli bir seçimde alinan 40 oy ayni yuzdeye sahip değil. Kaldi ki ince 3. Son aday degil. Bir suru bagimsiz aday var sinan oğan var. Oy bolme tepkisi bir tek kendisine veriliyor. Üstelik oy oranı %1 2 görülürken.

X