Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Komşumuz Atatürkçü(!) Komik olan kısım bu.

Sorsan en Atatürkçü o,kızını liseye göndermek istemediğini söyledi.Sebebi ise ortalık çok kötü Bibli ya dedi.Allah korusun kız çocuğu bu,kızın olursa çok iyi anlarsın demek istediğimi dedi.Ben maalesef aslında çok şaşırmıyorum. Yaşadığım yerde yaygın.😑 Oğlu için meslek seçimi konuşuyor ara ara.
Erkin Koray da muhafazakar degil ama kızına böyle yapti diye biliyorum.

Yeni hatırladım. Burada bir üyenin eltisi ve kaynı kızlarını okula göndermiyordu, medreseye gönderiyordu. Şikayet edilmiş ama bir şey çıkmadı demişti üye.
Dün de köyden bir kız bizim arkadaş grubuna yazdı işte X kisi kızını bizim buradaki medreseye getirdi diye. Ben de şey dedim, okula da gidiyordur inşallah diye. Aman onların kızları okumaz ki dedi🤧😑

Ya yerim siziiii😍❤️

Evet ya profile Jane mi yazsam çoğu kisi tanıyamıyor🤣

Nasıl olayım toparlanıyoruz, yavaş yavaş. Bu aralar eve geçebilsek daha iyi olacağım ama eşim de korkuyorum diyor, eve de Bi hasarlı bi hasarsız diyorlar, kafayı yedirttiler bize, ama çok şükür iyiyim şu an 🥰
Kız valla yaz olmadı. Diyorum tanıdık gibi. 😁😍 Kuşum sen deprem bölgesinde miydin? Allah yardımcın olsun. :KK43: Zaten bu hasarlı hasarsız işinin bir düzeni yok. Hasarsız bile olsa bence o depremler binaları yıpratmıştır. Korkar insan. :KK43: Olsada beceremedi bizimkiler. Ben Konya'dayım. İnan ki buradan bile hissettik zangır zangır. Hele gündüz vakti olan beni mahvetti. Yine de sen sağsın eşin sağ. Buna da şükürler olsun. 🤲🏻

Ben de köyde doğdum büyüdüm, en büyük hayalim okumaktı ama okutmadılar maalesef. Zaten köyde zehir gibi kızlar vardı, hiçbiri okutulmadi, su an hepsi evli çocuklu sanıyorum ben hariç okumaya çabalayan da yok, bana açıktan okuma şansı bile vermediler. Ben şu an kendi çabamla liseyi bitirmeye çalısıyorum, seneye veya sonraki sene sınava girip universite okuyacağım, açıktan da değil direkt örgün okuyacam, evli olmam bence buna engel değil. Ama herkeste bendeki heves olmuyor maalesef, çoğu bu yaştan sonra, evlenmişim falan okuyup napacam diyor, 25 yaşındayız daha.
Herkes kendi zamanını yaşar black. Kimseye kulak asma. Örgün okuyacaksın elbette. Sen istiyorsan yapacaksın. Bu senin hayatın.

Kız valla yaz olmadı. Diyorum tanıdık gibi. 😁😍 Kuşum sen deprem bölgesinde miydin? Allah yardımcın olsun. :KK43: Zaten bu hasarlı hasarsız işinin bir düzeni yok. Hasarsız bile olsa bence o depremler binaları yıpratmıştır. Korkar insan. :KK43: Olsada beceremedi bizimkiler. Ben Konya'dayım. İnan ki buradan bile hissettik zangır zangır. Hele gündüz vakti olan beni mahvetti. Yine de sen sağsın eşin sağ. Buna da şükürler olsun. 🤲🏻
Evet fark ettim tanımadığını 😁

Diyarbakırdayız canım. Allah razı olsun, çok şükür ailemizden can kaybı olmadı, zaten burası diğer bölgelere göre daha az hasar gördü ama yine de 6 bin bina yıkılacak. Psikolojik olarak bi iyi bi kötüyüz çok şükür bugünümüze de🙏🏻🌸

Son düzenleme:
Evet seçim senesine geldik.......

• Oyunuzu dilediğiniz kadar değiştirebilirsiniz
  • Kime oy verdiğiniz asla görünmemektedir

Ceza ve uyarı sisteminin doğru çalıştığını düşünmeyenler yorum yazmasın hemen konuyu terk etsin.
Bu seçim bizim gelecegimizi belirlicek belki son seçim olabilir çocuklarımıza demokratik huzurlu yarınlar bırakılması gerek millet ittifakı en azından bunu sağlar ekonomik olarak zaten Türkiye'nin toparlanması 50 yılı bulur

Evet seçim senesine geldik.......

• Oyunuzu dilediğiniz kadar değiştirebilirsiniz
  • Kime oy verdiğiniz asla görünmemektedir

Ceza ve uyarı sisteminin doğru çalıştığını düşünmeyenler yorum yazmasın hemen konuyu terk etsin.

Bu seçim bizim gelecegimizi belirlicek belki son seçim olabilir çocuklarımıza demokratik huzurlu yarınlar bırakılması gerek millet ittifakı en azından bunu sağlar ekonomik olarak zaten Türkiye'nin toparlanması 50 yılı bulur
El birliğiyle iktidarı göndereceğiz 🙏🏻

Bir insan neden çocuğunu bu şiddet ve istismar yuvalarına gönderir ki? En büyük suçlu aileler. Sofrada bir tabak eksilsin diye yatlılılara gönderiyorlar. Alıyorlar el kadarken beyinlerini yıkamaya başlıyorlar, eğitim(!) verecekler diye korkudan altlarına yaptırıyorlar çocuklarımın. Kıyamam çok üzgünüm. Ne bu hırs, bir çocuğu bu kadar hırsla dövmek ancak bir caninin işi olabilir.
Dinini öğrensin, disiplin öğrensin diye herhalde. Anne baba o kadar sığır ki bunları öğretemiyor. Bu yüce(!) kurumlardan medet umuyorlar. Onca taciz haberi çıktı, onca dayak haberi çıktı, bir başka yerde yangın çıktı çocuklar cayır cayır yanarak öldüler, yine anlayan yok yine gönderiyorlar.

Evet fark ettim tanımadığını 😁

Diyarbakırdayız canım. Allah razı olsun, çok şükür ailemizden can kaybı olmadı, zaten burası diğer bölgelere göre daha az hasar gördü ama yine de 6 bin bina yıkılacak. Psikolojik olarak Bi iyi Bi kötüyüz çok şükür bugünümüze de🙏🏻🌸
Tüm ülkecek çok etkilendik. Hele siz çok yakınmışsınız. :KK43: Ama yine de aileniz iyi ise gerisi bir şekilde toparlanır. Zaman kaybı olsun da can kaybı olmasın yeter ki. Bizim buralarda bile psikoloji gitti inan oraları düşünemiyorum. Yine Allah'tan sen pozitif ve neşeli bir insansın. Hem kendin ayakta kalırsın hem de çevreni ayağa kaldırsın. 🤲🏻😍

Dinini öğrensin, disiplin öğrensin diye herhalde. Anne baba o kadar sığır ki bunları öğretemiyor. Bu yüce(!) kurumlardan medet umuyorlar. Onca taciz haberi çıktı, onca dayak haberi çıktı, bir başka yerde yangın çıktı çocuklar cayır cayır yanarak öldüler, yine anlayan yok yine gönderiyorlar.
Dinini yine öğrenir, el kadar çocuklar bu istismar yuvalarına mı kaldı? Benim eşim Müslüman, ben Ateistim. En baştan konuştuk, yaşı gelince dinleri öğrenir, ibadethanelere gidebilir, kendini yakın hissediyorsa Müslüman olarak da tanımlayabilir; ama böyle yerlere asla görmem çocuğumuzu, özellikle soyut kavramları kavrama yaşı gelmeden asla dedim. Önce ahlâk verilmeli, dini illâki öğrenecek.

Tüm ülkecek çok etkilendik. Hele siz çok yakınmışsınız. :KK43: Ama yine de aileniz iyi ise gerisi bir şekilde toparlanır. Zaman kaybı olsun da can kaybı olmasın yeter ki. Bizim buralarda bile psikoloji gitti inan oraları düşünemiyorum. Yine Allah'tan sen pozitif ve neşeli bir insansın. Hem kendin ayakta kalırsın hem de çevreni ayağa kaldırsın. 🤲🏻😍
Evet ülkecek çok kötü günlerden geçiyoruz, umarım tamamen geçer bu acılar. Ay ilk günler beterdi çok beterdi, kendimi geçtim zaten ben enkaz altındakiler için üzülüyordum annem kafayı yememden korkuyordu acayip ters biri olmuştum. Çok şükür yavaş yavaş toparlandık, Allah bir daha yaşatmasın böyle acılar ülkemize 🙏🏻
Hakkımdaki güzel düşüncelerin için teşekkür ederimmm çok tatlısınnn😍❤️❤️☀️

:KK53: atvyi açın Cb şükreden bir kadını nasıl övüyor nasıl övüyor.
Screenshot_20230310_181703.jpg

Evet ülkecek çok kötü günlerden geçiyoruz, umarım tamamen geçer bu acılar. Ay ilk günler beterdi çok beterdi, kendimi geçtim zaten ben enkaz altındakiler için üzülüyordum annem kafayı yememden korkuyordu acayip ters biri olmuştum. Çok şükür yavaş yavaş toparlandık, Allah bir daha yaşatmasın böyle acılar ülkemize 🙏🏻
Hakkımdaki güzel düşüncelerin için teşekkür ederimmm çok tatlısınnn😍❤️❤️☀️
Kesinlikle kuşum. O ilk zamanlar offf. Kar yağıyordu bizim burada. Buz gibi hava her yer kar. Ev sallandı... İkinci deprem. Annemle babamla konuşuyorum. Dışarda dursan ne zamana kadar duracaksın. Arabada durduk biraz geri mecbur çıktık. Dedim evimde yuvamda bile güvende değilim. Hiç böyle bir deprem yaşamadım çünkü. :KK43: Amin kuşum amin. Allah insanlarımızı bir daha böyle sınamasın. Rica ederim hayatım bak pozitif enerjin beni bile yükseltti. Annene de babana da selamlarımı ilet lütfen. ✨

Dinini yine öğrenir, el kadar çocuklar bu istismar yuvalarına mı kaldı? Benim eşim Müslüman, ben Ateistim. En baştan konuştuk, yaşı gelince dinleri öğrenir, ibadethanelere gidebilir, kendini yakın hissediyorsa Müslüman olarak da tanımlayabilir; ama böyle yerlere asla görmem çocuğumuzu, özellikle soyut kavramları kavrama yaşı gelmeden asla dedim. Önce ahlâk verilmeli, dini illâki öğrenecek.
Benim çocuğum için fikirlerim de seninle aynı şekilde. Eşim zaten bunlara karşı bir ailede büyümüş. Hiç meyli yok, kapısının önünden geçmemiş. Ben de evlenip akrabalarla arama mesafe koyduktan sonra bu cahilliklerden kurtuldum. Hele bir de ulkeyi bu duruma getirenlerin bunlar olduğunu bilmek beni iyice nefret ettirdi. Bu fikirde herhangi bir insanla merhaba dahi etmem. Evime sokmam, evine girmem, yüzüne bakmam.

Kesinlikle kuşum. O ilk zamanlar offf. Kar yağıyordu bizim burada. Buz gibi hava her yer kar. Ev sallandı... İkinci deprem. Annemle babamla konuşuyorum. Dışarda dursan ne zamana kadar duracaksın. Arabada durduk biraz geri mecbur çıktık. Dedim evimde yuvamda bile güvende değilim. Hiç böyle bir deprem yaşamadım çünkü. :KK43: Amin kuşum amin. Allah insanlarımızı bir daha böyle sınamasın. Rica ederim hayatım bak pozitif enerjin beni bile yükseltti. Annene de babana da selamlarımı ilet lütfen. ✨
Ay sen nerdesin çok geçmiş olsun size de🥺 evet evde bile güvende olmamak çok korkunçtu. Ve hava buz gibiydi, geride kalanlara sabır diliyorum. Kaybı olanlar için o kadar zor ki🥺 Aminn.

Çok sevindim ama iyi hissetmene 😍🌸🥰 ve aleykümselam çok teşekkür ederim ❤️😘

Ay sen nerdesin çok geçmiş olsun size de🥺 evet evde bile güvende olmamak çok korkunçtu. Ve hava buz gibiydi, geride kalanlara sabır diliyorum. Kaybı olanlar için o kadar zor ki🥺 Aminn.

Çok sevindim ama iyi hissetmene 😍🌸🥰 ve aleykümselam çok teşekkür ederim ❤️😘
Konyadaydım. Ona rağmen feleğim şaştı vallahi. :KK43:

Sadece onun açıklamalarını atmadım. Bir çok yetkili kişinin açıklamaları var. Ayrıca 9 seçim kaybeden kk’ye atıp 1 seçim kaybeden inceye atmamanız çok ironik
Seçim kaybetmesiyle alakası yok. Ben seçim kaybetti o sebeple atmıyorum diye bir cümle kurmadım. Benim verdiğim oya sahip çıkmadığı için oy vermeyeceğim. Binlerce insan ( ben de dahil) o sandık başında bir umut beklerken, oylar çalınmasın diye çırpınırken ve seçim sonuçlarına dair veri paylaşan tek kurum AA iken ve bu ajansın 188.000 sandıktaki sonuçları takip edecek personeli ve teknik alt yapısı olması imkansızken, birilerinin Erdoğan kazandı diye sokaklara dökülmesinin ardından İncenin ortalarda olmayışı ve adam kazandı yazması benim hiçbir şekilde hak veremeyeceğim bir durum. Bir çok insanın o sandıkların başından ayrılmasına sebep oldu. Böyle bir şey yok daha ysk sonuçların tamamını sisteme girmedi lütfen sandıkları terk etmeyin diye açıklama yapması lazımdı. Yine kaybedebilirdi ama en azından oyumuza sahip çıkmış olurdu, belli olmayan bir yenilgiyi o kadar erken kabullenmesi bana ters.

X