Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Sadece onun açıklamalarını atmadım. Bir çok yetkili kişinin açıklamaları var. Ayrıca 9 seçim kaybeden kk’ye atıp 1 seçim kaybeden inceye atmamanız çok ironik

Seçim kaybetmesiyle alakası yok. Ben seçim kaybetti o sebeple atmıyorum diye bir cümle kurmadım. Benim verdiğim oya sahip çıkmadığı için oy vermeyeceğim. Binlerce insan ( ben de dahil) o sandık başında bir umut beklerken, oylar çalınmasın diye çırpınırken ve seçim sonuçlarına dair veri paylaşan tek kurum AA iken ve bu ajansın 188.000 sandıktaki sonuçları takip edecek personeli ve teknik alt yapısı olması imkansızken, birilerinin Erdoğan kazandı diye sokaklara dökülmesinin ardından İncenin ortalarda olmayışı ve adam kazandı yazması benim hiçbir şekilde hak veremeyeceğim bir durum. Bir çok insanın o sandıkların başından ayrılmasına sebep oldu. Böyle bir şey yok daha ysk sonuçların tamamını sisteme girmedi lütfen sandıkları terk etmeyin diye açıklama yapması lazımdı. Yine kaybedebilirdi ama en azından oyumuza sahip çıkmış olurdu, belli olmayan bir yenilgiyi o kadar erken kabullenmesi bana ters.
Ek olarak kendisi de tv100de katıldığı programda adam kazandı mesajının sorulması üzerine “Tabii ki ben insanım benim de hatalarım var. Ben de hatalarımdan ders çıkarıyorum. O benim bir hatamdı. Benim hatam da o olsun. On kere seçim kaybetmedim bir kere seçim kaybettim. Pişmanım evet insanım ben.” diye bir açıklamada bulundu. Onun o hatası belki de bize seçimi kaybettirdi bilemeyiz. Küçük bir hata değildi bu bence. Bir mesajıyla binlerce insan sandık başlarından dağıldı.

Kestirip atmamış yani. Erdoğan'a şeri hükümlere aykırı davrandığı için kızan; faizi, alkolü, aşıyı engellemediği için ateş püsküren radikal kesim ne yapacak ittifak olursa? Oy verirler mi yine Cumhur'a?

'erdogani sevmiyorum, o yüzden oyun MHP'ye diyen ( :KK53: ) bir arkadaşım var. Yani yıllardır akp lehine oy veriyor. Demin beraberdik, artık her ikisininden de biktigini, her yerde Suriyeli görmekten sıkıldığını, ama Kılıçdaroğlu'na da oy veremeyeceğini söyledi. İnceden inceye ben de muharem ince propagandası yaptım 😂😂 kendim oy vermem ama KKya oy atmak istemeyen eski rte'ciler için güzel bir aday.
Aslında oy bölüyor diye bakmaktansa 'rteyi artık sevmeyip chpye oy vermek istemeyenler için alternatif oluyor' demek daha doğru olabilir 🙄🙄🙄
Bilmiyorum ya, of.
Bir beş sene daha olacakları düşüncesi beni kaşindiriyor

'erdogani sevmiyorum, o yüzden oyun MHP'ye diyen ( :KK53: ) bir arkadaşım var. Yani yıllardır akp lehine oy veriyor. Demin beraberdik, artık her ikisininden de biktigini, her yerde Suriyeli görmekten sıkıldığını, ama Kılıçdaroğlu'na da oy veremeyeceğini söyledi. İnceden inceye ben de muharem ince propagandası yaptım 😂😂 kendim oy vermem ama KKya oy atmak istemeyen eski rte'ciler için güzel bir aday.
Aslında oy bölüyor diye bakmaktansa 'rteyi artık sevmeyip chpye oy vermek istemeyenler için alternatif oluyor' demek daha doğru olabilir 🙄🙄🙄
Bilmiyorum ya, of.
Bir beş sene daha olacakları düşüncesi beni kaşindiriyor
CHP'yi yeteri kadar Atatürkçü bulmayıp Muharrem İnce'ye gidildiğini düşününce Cumhur'dan dönüp direkt İnce'ye gidilir mi ben de bilemedim.

Kim ne derse desin gönül rahatlığıyla kemak K. Oy vereceğim
Skandalı yok
Dürüst nazik diplomalı:) biri
Bizim millet alışık değil böyle insana
Vermeyenlerin huzursuzluğu kürtlüğü yada alevi olması yoksa muharem ince halt etmiş
Ne artısı var allasen kemal beyden
UMarım başa gelirde bu huzursuzluğu yaşayanların ne kadar yersiz endişelendiğini gösterir

CHP'yi yeteri kadar Atatürkçü bulmayıp Muharrem İnce'ye gidildiğini düşününce Cumhur'dan dönüp direkt İnce'ye gidilir mi ben de bilemedim.
Bu kesimin sorunu chp ile degil Kılıçdaroğlu ile. O yüzden dedik başka bir aday çıksın diye. Sevilmiyor bu adam. Ben de sevmiyorum, hiç sempatik bulmuyorum, yetkin bulmuyorum, dinamik bulmuyorum. Bu kesim de sevmiyor. Karikatür karakterine dönüştü. Binali Yıldırım da böyle biri.

Kim ne derse desin gönül rahatlığıyla kemak K. Oy vereceğim
Skandalı yok
Dürüst nazik diplomalı:) biri
Bizim millet alışık değil böyle insana
Vermeyenlerin huzursuzluğu kürtlüğü yada alevi olması yoksa muharem ince halt etmiş
Ne artısı var allasen kemal beyden
UMarım başa gelirde bu huzursuzluğu yaşayanların ne kadar yersiz endişelendiğini gösterir
Seviyeli bir konuşma olacaksa ne artısı oldugunu konuşmak isterim. Halt etmiş gibi ifadeler rahatsız edici.

Bahsettiğim arkadaşım tayyibi sevmiyroum oyum mhp'ye diyor bunca yıldır 😂 siyasetin s'siyle ilgilenmeyen , sadece kulak dolgunluğu olan insanlar da var

Seviyeli bir konuşma olacaksa ne artısı oldugunu konuşmak isterim. Halt etmiş gibi ifadeler rahatsız edici.
Ne artısı var
Eğitimi mi
Kültürü mü
Siyasi tecrübesi mi
Nezaketi mi
Adamın tek bir skandalı yok gizli yada değil
Muharrem ince kötü demiyorum
Hani neyine tercih ediliyor
Bu youtuberlar var çoğu faşist ırkçı
Çoğu insan onlardan etkileniyor

Bu kesimin sorunu chp ile degil Kılıçdaroğlu ile. O yüzden dedik başka bir aday çıksın diye. Sevilmiyor bu adam. Ben de sevmiyorum, hiç sempatik bulmuyorum, yetkin bulmuyorum, dinamik bulmuyorum. Bu kesim de sevmiyor. Karikatür karakterine dönüştü. Binali Yıldırım da böyle biri.
O kesimin sorunu bitmiyor, yıllardır iktidardalar ama bitmedi sorunları bir türlü. Ben seviyorum ve çok layık buluyorum. Pamuk, bu nasıl biliyor musun, çok kişisel. İrite oluruz bazen, kapatırız kendimizi. Yıllar önce bir arkadaşım Gülen'i pek severdi. Çok itici, nasıl dinliyorsun, derdim. O dinlerken mest olurdu, beraber ağlardı. Aklım almazdı nasıl sever bu adamı, diye. Geçenlerde biriyle konuştuk, Cübbeli hakkında. Eğlenceli ama saçmalıyor, diyorum; aaa çok faydalı, çok doğru söylüyor, diyor. Öyle sempati duyuyor ama ben de hiç anlamıyorum nasıl olabilir bu sempati. Ben Kılıçdaroğlu'nu itici bulmuyorum, antipatik bulmuyorum. Aksine bildiğin seviyorum adamı. İnce'ye karşı da antipatim yok, o ayrı ama Kemal Kılıçdaroğlu'nu hür irademle seviyorum.

Bahsettiğim arkadaşım tayyibi sevmiyroum oyum mhp'ye diyor bunca yıldır 😂 siyasetin s'siyle ilgilenmeyen , sadece kulak dolgunluğu olan insanlar da var
Dedem seçmeninin kafasını da sokmaya, ay dur neydi, pasta mıydı 🤔 işte öyle bir şeye çevirdi 🥳

Ne artısı var
Eğitimi mi
Kültürü mü
Siyasi tecrübesi mi
Nezaketi mi
Adamın tek bir skandalı yok gizli yada değil
Muharrem ince kötü demiyorum
Hani neyine tercih ediliyor
Bu youtuberlar var çoğu faşist ırkçı
Çoğu insan onlardan etkileniyor
Deprem, su sorunu, mülteci sorunu gibi sorunlari konuşuyor ve çözüm üretiyor. Ülkede boyle sorunlar varken kk bey muhtar yardımcısı atamaktan bahsediyordu.

İnce, bugünlerimizde emeği olan babacan ve davutoğlu ile yanyana değil. Çikar ugruna kimseyi yaninda tutmuyor. Özdağ ittifak konusu konuşulurken mansurun adini verince ittifaktan ayrıldı. Çizgisi belli. Atatürk'e sahip çıkıyor.

Kk temel için yolumuzu aydınlatacak diyor. Şeriatçi bu adam. Ne yolu ne aydınlatması? Çıkar uğruna yalan dolan methiyeler düzüyor.

Kk yetersiz, senelerdir kaybediyor. Seçimlerin birinde oy kullanamadı. Adres değişikliği falan haberi yok adamın. Her yerde oy kullanabilirim sorun yok demiş habercilere ve kullanamamış. Bu kadar komik bu kadar yetersiz bir binali var bir o.

Erdoğan cephesi ve yandaşları onun adaylığını destekliyor. Celal Şengör hocanın kendisi hakkındaki fikirlerini dinlediniz mi? Ülkenin yarısı böyle düşünüyor. Bugünleri yaşiyorsak başımızda adam gibi bir muhalefet olmadığı için yaşıyoruzdur.

İBB başkanının hapis cezası mevzusu oldu yakın zamanda. Bu gündemdeyken yurtdışına gitti. Yalnız bırakmak huydur onda. Akşener vardı ekremin yanında, o destek oldu.

Çok daldan dala oldu ama şimdilik aklıma gelenler bunlar. Ben bir muhalif olarak, inceyi sevmemeyi anlarım, Kılıçdaroğlunu yetkin, bilgili, siyaseten becerikli görmeyi, kalpten sevmeyi anlayamıyorum. Sevecek tek bir yönünü göremiyorum. Bunun ne kürt zaza ne alevi olmasiyla alakasi var.

Oy pusulasında erdogani görünce ne yapiyormus? Kağıdın yanına bahçeli yazip evet mi basiyormus?🤣
Çok ilginç bir arkadaşım o ya. Taksim bombasından birkaç hafta sonra istiklal caddesine çıkmıştık, insanların dinlendiği bankları kaldırmışlar, bombali çanta banklara birakilmisti diye. Ben de görünce sinir oldum ve birinin bomba patlatmaya niyeti varsa oturaga değil çöplerin yanına da koyacağını, halkın oturma yerlerinin kaldırmasının ne kadar saçma olduğunu , bunun yerine elini kolunu sallayanin ülkeye girmesine engel olunmasi gerektiğini falan söyledim,homurdandim. Arkadaşım da dedi ki 'elbette banklarla bombanin bir ilgisi vardır, sen devletten iyi mi bileceksin? Bir bildikleri olmasa niye kaldirsinlar'
😂😂
Genel olarak böyle birisi

Çok ilginç bir arkadaşım o ya. Taksim bombasından birkaç hafta sonra istiklal caddesine çıkmıştık, insanların dinlendiği bankları kaldırmışlar, bombali çanta banklara diye. Ben de görünce sinir oldum ve birinin bomba patlatmaya niyeti varsa oturaga değil çöplerin yanına da koyacağını, halkın oturma yerlerinin kaldırmasının ne kadar saçma olduğunu , bunun yerine elini kolunu sallayanin ülkeye girmesine engel olunmasi gerektiğini falan söyledim,homurdandim. Arkadaşım da dedi ki 'elbette banklarla bombanin bir ilgisi vardır, sen devletten iyi mi bileceksin? Bir bildikleri olmasa niye kaldirsinlar'
😂😂
Arkadaş kalma motivasyonun nedir yengeç? Okurken iq'um düşüyor zira.🤣

Çok ilginç bir arkadaşım o ya. Taksim bombasından birkaç hafta sonra istiklal caddesine çıkmıştık, insanların dinlendiği bankları kaldırmışlar, bombali çanta banklara birakilmisti diye. Ben de görünce sinir oldum ve birinin bomba patlatmaya niyeti varsa oturaga değil çöplerin yanına da koyacağını, halkın oturma yerlerinin kaldırmasının ne kadar saçma olduğunu , bunun yerine elini kolunu sallayanin ülkeye girmesine engel olunmasi gerektiğini falan söyledim,homurdandim. Arkadaşım da dedi ki 'elbette banklarla bombanin bir ilgisi vardır, sen devletten iyi mi bileceksin? Bir bildikleri olmasa niye kaldirsinlar'
😂😂
Boşan 🤨

X