Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Çocuk istismarı yalnızca cinsel değil işte.
Hak ve hürriyete istismar resmen

Bunu görmüşsünüzdür daha önce. Yine de paylaşmak istedim. Var bir hayalim 😶

Bugün youtube'da seyrettim bunu,bir gülme geldiki sorma
Hamileliğinde kız çocuğu olacağını öğrendiğinde kızını okula yollamamak için kocasından söz alan bir üyede vardı acaba ona ne oldu ? 🙄
Ciddenmi hç bilmiyordum bunu,ne beyinler var nsılsa bedava çalışmıyor bile.

Konu baya eskiydi ben de üye değilken okumuştum konuyu. Maalesef ne nick hatırlıyorum ne başlık. Ama o çocuk için hala düşünürüm neler yaşıyor acaba diye ? Ana baba olacaklar daha doğmadan eğitim hakkını elinden almaya çalışıyorlardı. :KK43: Baya tepki gelmişti tabi zorunlu , böyle bir hakkınız yok diye.
Bunlar aşırı uçlarda yaşayan aileler maalesef.

Hamileliğinde kız çocuğu olacağını öğrendiğinde kızını okula yollamamak için kocasından söz alan bir üyede vardı acaba ona ne oldu ? 🙄
Komşumuz Atatürkçü(!) Komik olan kısım bu.

Sorsan en Atatürkçü o,kızını liseye göndermek istemediğini söyledi.Sebebi ise ortalık çok kötü Bibli ya dedi.Allah korusun kız çocuğu bu,kızın olursa çok iyi anlarsın demek istediğimi dedi.Ben maalesef aslında çok şaşırmıyorum. Yaşadığım yerde yaygın.😑 Oğlu için meslek seçimi konuşuyor ara ara.

Bunlar aşırı uçlarda yaşayan aileler maalesef.
Haklısınız. Böyle ailelerin çocuklarına üzülürüm ama kız çocuğu ise iki katı üzülüyorum. Hadi erkeğin bir şekilde kendini kurtarma yolu oluyorda evden çıkarmayıp kocaya verdikleri kadının hayatı kayıyor , giden vakit ve enerji geri gelmiyor. :KK43:

Komşumuz Atatürkçü(!) Komik olan kısım bu.

Sorsan en Atatürkçü o,kızını liseye göndermek istemediğini söyledi.Sebebi ise ortalık çok kötü Bibli ya dedi.Allah korusun kız çocuğu bu,kızın olursa çok iyi anlarsın demek istediğimi dedi.Ben maalesef aslında çok şaşırmıyorum. Yaşadığım yerde yaygın.😑 Oğlu için meslek seçimi konuşuyor ara ara.
Benimde bir meslektaşım aynı sizin dediğiniz gibi kendini Atatürkçü olarak tanımlar. Ama kadınlara bakış açısı o kadar yozdu ki anlatamam. İnanamamıştım. Tartışmak istemediğim için kısa kesmiştim muhabbeti.

Haklısınız. Böyle ailelerin çocuklarına üzülürüm ama kız çocuğu ise iki katı üzülüyorum. Hadi erkeğin bir şekilde kendini kurtarma yolu oluyorda evden çıkarmayıp kocaya verdikleri kadının hayatı kayıyor , giden vakit ve enerji geri gelmiyor. :KK43:
Kız çocuklarının o evlerde söz hakkı bile olmuyor ki hiç,bir yaşa gelincede istemediği bir adamla evlenmek zorunda kalıyor.
Sonrasıda malum şiddet ve zulüm geliyor,aile zaten umursamıyor bunu.

Benimde bir meslektaşım aynı sizin dediğiniz gibi kendini Atatürkçü olarak tanımlar. Ama kadınlara bakış açısı o kadar yozdu ki anlatamam. İnanamamıştım. Tartışmak istemediğim için kısa kesmiştim muhabbeti.
Mangalda kül bırakmazlar laiklikte,uygarlıkta. Acil serviste karnı burnunda sancılı kadını müsait kadın doğum doktoru yok diye yaka paça götüren öküz gördü bu gözler. Anlamazlar. Karılarını kızlarını kapatır tıkarlar eve. Kendileri aklı uçkurda gezerler.

Daha bugün ya hastaneden çıktım çay sigara yapayım dedim oturdum bir yere. Bir kadın arabayı park edemedi. Dışardaki 4 dingilin keyfini muhabbetini görseniz.

"Hay sana ehliyet verenin... Kadın abi ne bekliyon... Yardım edin la şuna yoksa kaldırımı s.kecek vs vs.Eşimle biz yardımcı olduk kadın park edemediği için tepesine dikilen erkeklerden baskı gördü ya nasıl bir mantık bu?

Eğitimden tut nerden tutarsan tut tiksiniyorum.İktidarın en çok değişmesini isteme sebeplerimden biri. 2023 olmuş hala "hocam babamız çok istemiyo okumasını zaten çok şey yapma"diyen velim var benim. 😞Kahroluyorum.

Var maalesef öyleleri. Okulda Atatürk'ün hayatını öğrettikleri ve Atatürk sevgisi aşıladıkları için okulları tehlikeli buluyorlar.

Mangalda kül bırakmazlar laiklikte,uygarlıkta. Acil serviste karnı burnunda sancılı kadını müsait kadın doğum doktoru yok diye yaka paça götüren öküz gördü bu gözler. Anlamazlar. Karılarını kızlarını kapatır tıkarlar eve. Kendileri aklı uçkurda gezerler.

Daha bugün ya hastaneden çıktım çay sigara yapayım dedim oturdum bir yere. Bir kadın arabayı park edemedi. Dışardaki 4 dingilin keyfini muhabbetini görmeliydiniz.

"Hay sana ehliyet verenin... Kadın abi ne bekliyon... Yardım edin la şuna yoksa kaldırımı s.kecek vs vs.Eşimle biz yardımcı olduk kadın park edemediği için tepesine dikilen erkeklerden baskı gördü ya nasıl bir mantık bu?

Eğitimden tut nerden tutarsan tut tiksiniyorum.İktidarın en çok değişmesini isteme sebeplerimden biri. 2023 olmuş hala "hocam babamız çok istemiyo okumasını zaten çok şey yapma"diyen velim var benim. 😞Kahroluyorum...

4,5 yaşındaki torunuma bile ATATÜRK sevgisini aşılamaya çalışıyorum,kolumda imzası olan dövmesi var,kreşe gidiyor öğretmenine bile demiş ananemin kolunda atatürk izması var demiş,imza diyemyorda ondan.

Daha bugün ya hastaneden çıktım çay sigara yapayım dedim oturdum bir yere. Bir kadın arabayı park edemedi. Dışardaki 4 dingilin keyfini muhabbetini görmeliydiniz.

Eğitimden tut nerden tutarsan tut tiksiniyorum.İktidarın en çok değişmesini isteme sebeplerimden biri. 2023 olmuş hala "hocam babamız çok istemiyo okumasını zaten çok şey yapma"diyen velim var benim. 😞Kahroluyorum...
Özellikle pazarda çok oluyor bu muhabbetler dalaştım biriyle üstüme geliyordu hadi gel dedim cesaretin varsa diye zor tuttular adamı..

Benim bahsettiğim meslektaşta direksiyon eğitmeniydi. :KK43:

Daha bugün ya hastaneden çıktım çay sigara yapayım dedim oturdum bir yere. Bir kadın arabayı park edemedi. Dışardaki 4 dingilin keyfini muhabbetini görseniz.

Eğitimden tut nerden tutarsan tut tiksiniyorum.İktidarın en çok değişmesini isteme sebeplerimden biri. 2023 olmuş hala "hocam babamız çok istemiyo okumasını zaten çok şey yapma"diyen velim var benim. 😞Kahroluyorum.
Ben de köyde doğdum büyüdüm, en büyük hayalim okumaktı ama okutmadılar maalesef. Zaten köyde zehir gibi kızlar vardı, hiçbiri okutulmadi, su an hepsi evli çocuklu sanıyorum ben hariç okumaya çabalayan da yok, bana açıktan okuma şansı bile vermediler. Ben şu an kendi çabamla liseyi bitirmeye çalısıyorum, seneye veya sonraki sene sınava girip universite okuyacağım, açıktan da değil direkt örgün okuyacam, evli olmam bence buna engel değil. Ama herkeste bendeki heves olmuyor maalesef, çoğu bu yaştan sonra, evlenmişim falan okuyup napacam diyor, 25 yaşındayız daha.

Arkadaşa attığınız videoyu muhtemelen izlemişimdir. O geceye dair yaptığı açıklamaları da biliyorum. Ama beni asla ikna edemiyor. Zamanında benim ona verdiğim oya sahip çıkmayan birisine asla bir daha oy vermem. Siyasetle çok yakından ilgiliyim. Lütfen sanki çok fazla oy alacakmış gibi yazıp insanların algılarını değiştirmeye çalışmayın. Çok oy falan alacağı yok. Çok oy alacağı tek yer Twitter anketleri ne yazık ki. O anketlerde Tayyip Erdoğan yüzde 8-10-12 alıyor bu mümkün mü sizce? Bazı anketlerde incenin öne çıkmasının en büyük sebebi akplilerin o anketlerde inceye oy vermesi ve bir algı operasyonu yapmaya çalışması.
Sadece onun açıklamalarını atmadım. Bir çok yetkili kişinin açıklamaları var. Ayrıca 9 seçim kaybeden kk’ye atıp 1 seçim kaybeden inceye atmamanız çok ironik

Özellikle pazarda çok oluyor bu muhabbetler dalaştım biriyle üstüme geliyordu hadi gel dedim cesaretin varsa diye zor tuttular adamı..
Abla tiksiniyorum hepsinden. Kadına değer vermeyen bir iktidar var. Tecavüzcüsüyle evlendirme muhabbeti,kravattan,takım elbiseden iyi hal indirimi,cinayet, tecavüz. Bazen gerçekten kabus gibi hissediyorum. Ben 30 yaşında bir kadınım. Toplu taşımada tek kalınca eşime konum atmak zoruma gidiyor. Taksi plakası foto çekmek zoruma gidiyor.

Annem geçen gün dedi ki "kızım eskiden cebimizde şeker taşırdık çocuk görürsek verelim diye aman kızım cebinde biber gazı olsun."😞

Eğitimde kadın yok,iş hayatında hala kadın olduğu için mobbinge uğrayan çok,kadını et parçası olarak gören çok,yolda gördüğü kadına ağzının suyu aka aka ederi kaçtır lan sence muhabbeti yapan çok. Tamam hükümet gerekeni yapmıyor ona deliriyorum zaten ama ya biraz da toplumdan abla ya. Yetiştirme çok önemli çoook.

Kuzenlerim evden çıkamazken babam bana konser linki atardı git diye. Adım nelere çıktı bilsen. Şimdi hepsi babadan gördüğü ve o zaman doğru kabul ettiği psikolojik şiddeti eşinden hatta eşinin kardeşinden görüyor. Bir yandan üzülüyorum da.

Ben de köyde doğdum büyüdüm, en büyük hayalim okumaktı ama okutmadılar maalesef. Zaten köyde zehir gibi kızlar vardı, hiçbiri okutulmadi, su an hepsi evli çocuklu sanıyorum ben hariç okumaya çabalayan da yok, bana açıktan okuma şansı bile vermediler. Ben şu an kendi çabamla liseyi bitirmeye çalısıyorum, seneye veya sonraki sene sınava girip universite okuyacağım, açıktan da değil direkt örgün okuyacam, evli olmam bence buna engel değil. Ama herkeste bendeki heves olmuyor maalesef, çoğu bu yaştan sonra, evlenmişim falan okuyup napacam diyor, 25 yaşındayız daha.
41 yaşındayım, hâlâ okuyorum. Seviyorum diploma almayı 😄 Hobi gibi bir şey. Yaşında ne varmış? Tam üniversite çağı. Okumayıp ne yapacaksın asıl? Evlilik de engel değil tabii ki. Başarılar diliyorum 🤓

X