Seçim bitti gitti şimdi sonuçlarını konuşuyoruz....

28 Mayıs 2. turda oyumu

• Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 425 31,6%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 17 1,3%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vereceğim

OY: 37 2,8%
  • Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vermiştim yine ona vereceğim.

OY: 802 59,7%
  • Sn. Recep Tayyip Erdoğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 10 0,7%
  • Sn. Sinan Oğan'a vermiştim Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'na vereceğim

OY: 52 3,9%

• Ankete Katılan
    1.343
Çünkü kazanamayacagindan yüzde 1 milyon eminiz.Ama karşıda kazanma ihtimali olan bir aday var.Kazanma ihtimali olsa bende veririm oy ama yok.
Oyların son zamanlarda ne kadar arttığını bilseniz böyle demezdiniz. Ne kadar çok akp’den dönüp memleket partisine verecek kişi olduğunu bilseniz böyle demezdiniz. Biraz daha bekleyin. Çok fazla seçmenin olduğunu görünce siz de atarsınız bence.

Oyların son zamanlarda ne kadar arttığını bilseniz böyle demezdiniz. Ne kadar çok akp’den dönüp memleket partisine verecek kişi olduğunu bilseniz böyle demezdiniz. Biraz daha bekleyin. Çok fazla seçmenin olduğunu görünce siz de atarsınız bence.
Seçime iki ay kadar zaman var bakalım görelim.Eger bir mucize olursa bende oy atacağım merak etmeyin.Yeter ki bitsin bu esaret.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada; "Biraz önce Anayasamızın 116. maddesinin verdiği yetkiyle 18 Haziran 2023 tarihinde yapılması gereken seçimlerin 14 Mayıs'ta yenilenmesi kararını imzalıyorum. Buna göre; 2 ay sonraki ilk pazar günü milletimiz cumhurbaşkanını ve milletvekillerini seçmek üzere sandık başına gidecektir." dedi.​

Hayırlı uğurlu olsun.

Hanımlar siyasi görüşleriniz, adaylarınız, seçimden beklentileriniz farklı olabilir, fikirler tartışılabilir, herkes siyasi görüşünü dile getirebilir ama yeniden yazmakta yarar var, rica ediyorum yorum yazarken hakaret, küfür, aşağılama, liderlere, partilere vb hakaret vs içerikli yorumlar yazmayınız.

Bu bölüme özel polemik serbest ama polemik serbest diye polemik adı altında üslupsuz yorumlar yazılamaz bilginize.

Açıkçası ben de muharrem inceden yanayım, kk yi sevmiyorum. Diyarbakırdayım ben ve hdpli kesim cidden kk yi seviyor, nedeni de onları kabul etmesi. Ben hdpnin olduğu bir adayı, masayı kabul etmiyorum açıkçası.
Meclise kabul etmişler aynı sıralarda oturuyorlar. Demem o ki oy vereceğimiz kim olursa kabul ediyor ve etmek zorunda

Keşke yapsaydı biz sandık başında çuvalların başındayken o gitti adam kazandı yazdı. İnsanların umudunu kırdı çekip gitti herkes benim kırgınlığım kolay kolay geçmez kusura bakmasın. Şartlar ne olursa olsun çıkıp açıklamalı ve sözünü tutmalıydı. Ben ve ailem kaçırıldı mı acaba diye düşündük, sonra çıkıp ne dedi kaçırıldığımı düşünen birkaç şizofren...Sağolsun sayesinde şizofren de olduk
Ben de aynı ya. İster arkadaşım olsun, ister eski sevgilim, ister siyasetçi. Güvendiğim insan beni yarıyolda biraktiysa o an benim için bitiyor o kişi. Eskiden saçları başak sarısı gibi geliyorsa artık b.k sarısı gibi geliyor, eskiden fidan gibi geliyorsa artık fasulye sirigi gibi geliyor 😂
Muharrem İnce de aynı sekilde. Onu destekledigim zamanlar (ki koyun gibi mitinge gidip birini şakşaklamaktan nefret ederim. Kendimle çelişip sırf desteklemek için maltepeye gitmiştim) bana inanılmaz harika biri gibi geliyordu. Söyledikleri, tavrı, hazircevapliligi, muzipligi...
Ne zaman ki bizi ortada bıraktı bir anda gozume gevrek gevrek gülen, çirkin , saçma bir adam olarak gelmeye başladı:)
Veri akışı saglanmadiysa 'veri akışı saglanmiyor' deseydi, o halk öyle bir baskı yapardı ki paylasilmak zorunda kalınırdi. Yeterince şeffaf olmalıydı.
Eger öyle yapsa, oylarını korusa, açık olsa ve CHP'den istifa etse - yani kartlarını güzel oynasa eminim ben dahil pek çok insan yıl sayıyor olurduk 2023 gelse de inceye oy versek diye.
Kendi kaybetti...
Ama yine de kazanırsa mutlu olurum
Çünkü kazanamayacagindan yüzde 1 milyon eminiz.Ama karşıda kazanma ihtimali olan bir aday var.Kazanma ihtimali olsa bende veririm oy ama yok.
Geçenlerde bir video gördüm, buna benzer düşünen kişiler için bir adam diyordu ki; arkadaşlar oy vermek at yarışı oynamak mı da kazanacak ata oynamak istiyorsunuz?

Çalkala hadi adamımmm
Devrine durumuna göre çalkalaaa

Eklentiler

• Screenshot_20230310-161542_Instagram.jpg
    Screenshot_20230310-161542_Instagram.jpg
    331,4 KB · Görüntüleme: 47
Evet seçim senesine geldik.......

• Oyunuzu dilediğiniz kadar değiştirebilirsiniz
  • Kime oy verdiğiniz asla görünmemektedir

Ceza ve uyarı sisteminin doğru çalıştığını düşünmeyenler yorum yazmasın hemen konuyu terk etsin.
tabi ki millet ittifakı :)) sistemin artık ciddi ciddi değişmesi gerek. yeter 20 yıl sömürdükleri ve yaptıkları.

Hem üzülüyorum hep kızıyorum birde.

Şehir efsanesi onlar güya kaç gün sonra gitti diye iftira bile atıldı,deprem günü röportaj yapan gazeteci bunu yalanldı bile.

Bulursam ekleyim sayfaya.

Sehir efsanesi degil.. dusun memurlarinin maaslarini bile odeyemiyordu bu ulke..deprem yardimlarini memurlarina vermislerdi

@noegthy de üzgün emoji atmış hep yorumlara. Beğenmedi atmaya bile kıyamamış. Üzülmemek elde değil 😅 Çabalarınıza sağlık. pamuk musun nesin pamuk musun nesin senin de çabana sağlık. Önceki msjlarında olayın benle ilgisi yok ki insanlar böyle düşünüp verecek, gibi yazıyordu. Bugün çatlayın patlayın reis kazanacak moduna geçmiş. Umarım görmez bunu, hiç uğraşamam 😬
😐😂😂 gordum ama😐.. sen ve sen gibiler cidden beyin yoksunusunuz😐😂 ben catlayin patlayin demedim.. erdoganci olmakla itham edeceginize beni, karsidakilerin beceriksizligine laf ettigimi akil edebilirsiniz mesela. Buarada ugrasamayacaksan uzaktan laf atmayacaksin. Ben ugrasirm sorun yok

😐😂😂 gordum ama😐.. sen ve sen gibiler cidden beyin yoksunusunuz😐😂 ben catlayin patlayin demedim.. erdoganci olmakla itham edeceginize beni, karsidakilerin beceriksizligine laf ettigimi akil edebilirsiniz mesela. Buarada ugrasamayacaksan uzaktan laf atmayacaksin. Ben ugrasirm sorun
Bu bölüme özel polemik serbest ama polemik serbest diye polemik adı altında üslupsuz yorumlar yazılamaz bilginize.

Tabi ki inanmak istediğine inanabilir ama sadece araştırmanızı önerdimm. Videoları attım size bir göz atın isterseniz.
Arkadaşa attığınız videoyu muhtemelen izlemişimdir. O geceye dair yaptığı açıklamaları da biliyorum. Ama beni asla ikna edemiyor. Zamanında benim ona verdiğim oya sahip çıkmayan birisine asla bir daha oy vermem. Siyasetle çok yakından ilgiliyim. Lütfen sanki çok fazla oy alacakmış gibi yazıp insanların algılarını değiştirmeye çalışmayın. Çok oy falan alacağı yok. Çok oy alacağı tek yer Twitter anketleri ne yazık ki. O anketlerde Tayyip Erdoğan yüzde 8-10-12 alıyor bu mümkün mü sizce? Bazı anketlerde incenin öne çıkmasının en büyük sebebi akplilerin o anketlerde inceye oy vermesi ve bir algı operasyonu yapmaya çalışması.

Ben üniversitede ogrenciyken kanitlanmisti bu,herkes ayağa kalkmisti 'boyle iş olmaz, feto soruları çaldi' diye.
Dönemin başbakanı sayın RTE böyle bir şey olmadığına kefil oldu, sokakta yürüyüş yapan gençlere (o zaman ben de kpss adayı olduğum için yakindan takip ettiğim bir surecti) gazlar sıkıldı. Her zamanki kaba üslupla o yürüyenlerin 'niyetinin farkli' olduğu söylendi.
Sonra ne oldu?
Feto soruları çalmis/ feto bizi kandırdı.
Ortada kanma falan yok, fetonun ne olduğunu bilmeyen gözünü kulağını bile bile kapatmış demektir. Çünkü her şey ayan beyan ortadaydı. Sırf fetoculer kamuya rahat girsin diye mülakat sistemi getirdiler. Mülakat geldiği gibi (benim bile o kesimden tiksiken arkadaşlarım) son dönemlerinde hiç yoktan abi abla evine geçti ki mülakatta tanıdık referans olsun diye (ki çoğu da atandı)
Bunca şey ayan beyanken görmeyen , bir kesim bağırıp çağırıp 'devletin içinde yapılaşiyorlar' diye biyerini yirtarken duymayan, sonra 'kandirildik' diyen insanlar şimdi büyük oyunu kendilerinin gördüğüne inanıyor. O kadar algın açıksa ayan beyan ortadayken olanı görseydin, daha onu göremeyecek kadar safsan, algın kapaliysa bugün olanları nasıl güzel yorumladığına inanıyorsun?
Şaşıyorum
Ben o dönemde girdim ilk ÖSS’ye. Ve ilk 5.000 içindeydim. O dönemde soruların çalındığı kesinken bile çıkıp ekranlarda ösymnin en güvenilir kurum olduğunu asla böyle bir şey olamayacağını bas bas bağırarak söylüyordu. Sonra malum kandırıldıkları çıktı ortaya. Ben belki de ilk 1.000 içinde olacaktım da hakkım yenildi. Sırf bu yüzden bile oy veren hiç kimseye hakkımı helal etmem o dönemden bu döneme.

X