Satın almak istediğiniz ya da kullandığınız ürünler ne kadar sağlıklı ve güvenilir?

Evet, bahsettiğim sünger aynı dediğin sünger!
Eğer ciltte makyaj varsa tabiki temizlenmesi şart yoksa tonik etki etmez ama benim gibi fondoten pudra v.s.kullanmayanlar için o yorumu yaptım ki sadece benim düşüncem değil Bitki Sandığı'nın sahipleri ile sohbetimizde de bu mevzu konuşulmuştu. Sanırım sitelerinde de yazıyor. Ben bazen yüzümü yıkarım sonra toniği sürerim ama genelde yüzümü yıkamadan toniği kullanırım.Belki de bitki suyu kullandığım için cildim irrite olmadı
Ayrıca nazik düşünce ve yorumların için çok teşekkür ederim

İsmini hiç hatırlamıyorum, tekrar bakmam lazım; bulursam hemen. Doakozmetik de var, oraya da bakın (ama ondaki şampuanlar da küçük boy)

İsmini hiç hatırlamıyorum, tekrar bakmam lazım; bulursam hemen. Doakozmetik de var, oraya da bakın (ama ondaki şampuanlar da küçük boy)
Ben nedense DoaKozmetik'in ürünlerine pek güvenmiyorum. Daha önce alışveriş yaptım, birkaç krem,şampuan almıştım ama nedense güvenilir gelmedi bana. Bazı bitkisel yağları ya da bitki sularını şüphe edilecek bir şekilde çok ucuza satıyorlar. Mesela iki sene önce gül suyu almıştım, kokusu çok yapay geldi ben de Bitki Sandığı'ndan getirttim. Arada çok çok fark vardı. Memnun kalanlar muhakkak olmuştur;ona birşey diyemem ama doğal dedikleri kremlerin kıvamı neredeyse losyon gibi akışkandı. Ne bileyim işte tuhaf geldi bana

Canim merhaba.hatırlarsan daha once naturalivein koltukalti sticki hakkında sormustum.sadesi mi portakallisi mi diye?kullanmadigini ama sadesini tercih edecegini soylemistin.simdi farkettim sadesinin icinde parfum var.portakallisi ise sonradan cikmis icinde portakal aromasi yaziyor.acaba bu aroma dogal midir?olmasa bile parfumden masumdur diye dusundum.sirf bu yuzden portakallisini mi secsem diyorum?? Bir de yuz temizleme jelim bitti Ren vardi elimde ama banyodan banyoya kullaniyorum acikcasi.duzenli olmadigi icin o kadar para vermesem mi?bi yandan az kullaninca 3-4 ay rahat gidiyor.su an 60 tl civari renin temizleyicisi..ya da naturalivein zeytinyagli sivi sabunu nu yuz temizligi icin mi onermistin birine yanlis mi hatirliyorum..?ya da farkli bi temizleyici.onerin var mi?lavanta suyunu tavsiye etmissin eminim cok güzeldir ama suyla temizligini yapabilecegim bi temizleyici istiyorum nedense

Merhaba canım
Naturalive söz konusu olunca aromanın da zararlı olacağını düşünmüyorum yani diğer market roll on larına bakarsan çok masum
Ren i madem ki seyrek kullanıyorsun; hiç gerek yok o kadar para vermeye.
Naturalive in sıvı sabunu gerçekten de iyi bana göre.
Ben dediğim gibi lavanta suyu kullanıyorum. Ama sen madem ki emin değilsin o zaman tonik olarak kullanabilirsin. Hem lekeler için hem de antiseptik özelliği var

bende koltukaltım için normalde rexona stick deo larını kullanırım çok güzeller korumasıda iyi ayrıca kokularınada bayılıyorum fakat içeriğindeki maddeler nedeniyle içim bi türlü rahat değil dün gratisten allfree diye bi markanın stick deodorantını aldım içinde alüminyum,paraben ve alkol yok fiyatıda gayet uygundu dikkatimi çekti ve denemek istedim lavantalısını bugün kullandım ve beni bütün gündür idare etti ter kokusu falan olmadı ayrıca içeriğinde zararlı kimyasallar olmamasıda çok hoşuma gitti bende bundan sonra bu tarz ürünler kullanmak istiyorum ileriki günlerde fikirlerimi daha fazlasıyla yazarım

Merhaba. İyi ki bana bu markayı hatırlattınız. Ben de üç sene önce falan alıp kullanmıştım. Sizin gibi lavantalısını almıştım. Çok da memnun kalmıştım ama bana çok uzaktı alamıyordum ama yakınıma gelmiş hatta iki gün önce de gittim ama unuttum tabi

Evet canim gratiste böyle bir ürünün olması çok iyi olmuş,bugün 2.kullanımım ve gerçekten memnun kaldım gözü kapalı tavsiye ederim

Merhabalar yeni bi yüz kremi arayışındayım.Cildim karma.yanaklar ve ağız çevresi pul pul kuru.Burun ve çene üstü siyah noktalı..Ve hafif lekeler de var .gözlerimin altında hala hafif hamilelik maskem duruyor malesef.burdaki yoğun beğeni üzerine bitkisandığı karakafesotu kremini merak ediyordum.Bir de naturalivein yüz kremi var onun içeriğinde de karakafes otu bitkisi olduğunu farkettim. bakın tüm içerik şöyle
Naturalive Gündüz Kremi:
İçindekiler:
Aqua(su), Oilve Oil (Zeytinyağı), Simmondsia Chinensis (Jojoba Y.), Sweet Almod Oil (Badem Y.), Bees Wax (Balmumu), Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate(Zeytinyağından elde edilmiş), Glycerin (Gliserin), Zinc Oxide (Çinko Minerali), Cocoa Butter(Kakao Y.), Salicylic Acid (Söğüt Ağacı), Panthenol (B5 Vit), Tocopheryl Acetate(E Vit), L Ascorbic Acid (C Vit), Allantoin (Karakafes Bitkisi),Achillea Millefolium (Civanperçemi), Rumex Acetosellae(Kuzukulağı), Plantain (Sinirliot) Extract, Aroma(Portakal Aroması)
Fiyatı da nerdeyse yarı yarıya.Bu kremi deneyen var mı aranızda?

Bir de anlattığıma göre yağlı cilt kremini mi tercıh etmeliyim sizce kuru cilt mi?

Eğer alın bölgesi de kuruysa kuru ciltler için olanı tercih edin. Ama kuruya dönük bir cildiniz olduğu için burnunuza çok az sürüp birkaç gün denersiniz yağlanma yapıyor mu diye.naturalive in içeriğine daha önce bakmıştım gayet iyiydi. Kullanan arkadaşlar memun kalmıştı
Bitki Sandığı'da bildiğim kadarıyla karakafesotu ekstresi daha fazla. Gerçi her ikisinin de üreticilerine sorabilirsin. Dürüst insanlardır; doğruyu söylerler
Ama Naturalive de de en çok beğendiğim çinko ile panthenol kullanması. Bence istersen Natualive al ve dene. İçeriği güçlü ve güzel

Rosense Gül suyu.. Yüzüme tonik olarak kullanıyorum.
Birde buzdolabında saklıyorum ben buz gibi oluyor sürerken :)

İçindekiler: %100 saf gül suyu

Gerçekten kokusundan falanda belli zaten.

Rosense Gül suyu.. Yüzüme tonik olarak kullanıyorum.
Birde buzdolabında saklıyorum ben buz gibi oluyor sürerken :)

İçindekiler: %100 saf gül suyu

Gerçekten kokusundan falanda belli zaten.
Ben de yaklaşık 4 sene önce yüz temizleme köpüğünü kullanmıştım. Paylaşımınız için teşekkürler

Arkadaşların yazdığı yorumları tek tek okudum :) bende sürekli takipteyim. ve hemen hemen herkesin kullandığı ürünleri bende kullandım. ciltte oluşan lekeler o kadar çok moralimi bozuyordu ki ne yapacağımı şaşırıyordum. makyaj yapmasam olmuyo yapsam olmuyo. güneş koruyucu ile yaşıyodum. ürünlere güven açısından bir marka buldum. yine araştırma yaparken. Size de önereceğim yeni ürünümün adı SİNOZ kızlar. gerçekten cilde bire bir geliyor. bugüne kadar kullandığım ürünlerden bitkisel demelerine rağmen cildim hep tahriş oluyordu. çok şükür sonunda kremimi buldum. herkese de öneriyorum. bir çok sanatçı ünlü kullanıyormuş. nilgün belgün, esra erol gibi. araştırmadığım yer kalmadı. çok iyi düşünün ve Sinozu tercih edin çok şükür ben tereddütlerime rağmen o kadar mutlu devam ediyorum ki cildim de çok farklılık oldu.

Sinoz eski bir markadır. Memnun kalmanıza sevindim ama içinde kimyasallar olduğu için biz mümkünse az kimyasal olan ürünleri araştırıyoruz ama tabiki tercihinize saygı duyuyorum

Sinoz eski bir markadır. Memnun kalmanıza sevindim ama içinde kimyasallar olduğu için biz mümkünse az kimyasal olan ürünleri araştırıyoruz ama tabiki tercihinize saygı duyuyorum
Merhaba canim!Aslinda cok fazla marka ile ilgilenip kafani bulandirmak istemedigini biliyorum yorumlarindan.ama ben naturalive in sampuanu ve bul.matikinden memnun kalmayinca farkli dogal urun arayışına girdim be helal sitelerinde yine gimdes sertifikali faber naturex markasi dikkatimi cekti.cok fazla yorum bulamadim.ufak capli bi arastirabilir misin rica etsem guvenilir gorunuyor.

Ben birkaç yere sorayım ondan sonra burada paylaşırım canım.
Doğal şampuanları en az 1 ay kullanmak gerekiyor çünkü saç derisi anca alışıyor. Alışana kadar da yara olabiliyor ya da saçlar dökülebiliyor. Biraz sabretmek gerekiyor. Ben 1 aydır saçlarımı önce zeytinyağlı sabunla sonra da Tresan'la yıkıyorum. Benim de saç derimde sivilceler çıktı ama onlar da yıkadıkça azaldı

Faber kimya ismine zaten aşinaydım, eski bir firma olduğunu biliyordum ve sitelerine bakınca 20 senelik bir firma olduğunu gördüm. Daha çok endüstriyel hizmet veren bir marka ve senin dediğin faber naturex'in gimdes sertifikalı olduğunu görünce hoşuma gitti. İçerikleri de gayet temiz ama Naturalive gibi nispeten yeni bir marka olduğu için tanınmıyor. Dolayısıyla bu sektörde olan birisine sordum; firma iyi bir firmadır, işini bilir dedi. Yine de kulanmadan birşey diyemeyiz ve fiyatları da bir tık pahalı Naturalive'e göre.. Aslında büyük bir firma. Fiyatları biraz daha uygun olabilirdi bence yani fiyatlarını aşağıya çekme güçleri vardır diye düşünüyorum
İçerikleri güzel ama benim naçizane fikrim, eğer bu marka denenecekse sıvı sabun ve bulaşık deterjanıyla başlamalı. Çünkü ellerimiz gün boyu suya daha çok giriyor. Ondan sonra sırasıyla yağ çözücü, yüzey temizleyici falan denenmeli

Bu arada birşeyi cevaplamamışım. Doğal ürün üreten markaları araştırmak hoşuma gider ama burada içinde kimyasal olan ürünlerin gizliden reklamını da yapanlar var ve ben doğalım diye lanse edilen markalar da var. Bazı markalar doğal krem, doğal sabun v.s. diyor. Denemek için alıyorum kimyasalı var da var... O zaman da boşuna almış oluyorum. Ya da sitesinde doğal diyor ama içerik bilgisi paylaşmıyor. Onun için artık yeni bir marka ya da eski bir firmanın yeni bir markasını arkadaşlar sorunca şüpheyle yaklaşmaya başladım çünkü cicili bicili ambalaj ve doğal etiketiyle kandırıyor bazı firmalar. Mesela marketlerde satılan, tv'de deli gibi reklamları olan büyük markalar istediği kadar doğal yağlı organik içerikli desin, asla inanmam.

Arkadaşlar Merhabalar ;
Annem The Life Long markasının kırışıklık karşıtı kremlerini bulmuş 89 TL iken şu an 39 TL imiş kullanan varmı bu markayı alabilirmiyiz.?

Arkadaşlar Merhabalar ;
Annem The Life Long markasının kırışıklık karşıtı kremlerini bulmuş 89 TL iken şu an 39 TL imiş kullanan varmı bu markayı alabilirmiyiz.?
Merhaba canım.ben sizden duydum ama fiyat çok uygun araştıralım bakalım memnun olanlar yazsa iyi olur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…