Satın almak istediğiniz ya da kullandığınız ürünler ne kadar sağlıklı ve güvenilir?

Canım Naturalive kullanıyorum çok da memnunum tavsiye ederim
Merhaba .aslinda topigi daha once gördüm ama 118 sayfa gozumda buyumustu.simdi ilk sayfalardan itibaren bakayim diyorum.ben de kozmetik ve temizlik urunlerindeki zararli kimyasallar halkinda hassas olmaya çalışıyorum..dogal diye aldığım ersag urunlerinde bile kimyasal yaziyordu kremlerinde vs...bununla ilgili mail atinca beni arayip bilgi verdiler.miktarinin az zarasiz oldugunu söylediler.`biz ne koyarsak koyalim bize saglik bakanliginin yazmamizi soyledigi sekilde yaziyoruz icerigi!´vs. Dediler...neyse fırsat bildukca msjlari okumak istiyorum burdaki...REN markasi hakkinda bilgin var mi?ne düşünüyorsun?

Ren hakkında daha önce yazdığımı hatırlıyorum; bir kaç kişiye tavsiye etmiştim. İçerik olarak çok iyiydi 1-2 sene önce. Hala öyleyse kesinlikle tavsiye ederim

Ren hakkında daha önce yazdığımı hatırlıyorum; bir kaç kişiye tavsiye etmiştim. İçerik olarak çok iyiydi 1-2 sene önce. Hala öyleyse kesinlikle tavsiye ederim
Teşekkürler.ben de icerigine güvenerek kullandim bikac ürününü.ozellikle el kreminden cok memnun kaldim.temizleyici ve tonici de iyiydi ama duzenli kullanamdagimdan tam yorum yapamam.ama cok pahali tabi.naturalive ve bitki sandigi da icerik olarak temiZ ve daha uygun.alternatifleri varsa onlari denemek istiyorum.

Söylediğine katılıyorum Ren herkesin alabileceği bir marka değil; gerçekten pahalı ve markası ne olursa olsun etkisini anlayabilmek için düzenli kullanmak gerekiyor
Ben sayfamda dikkat ettiysen herkesin alabileceği markalar üzerinde duruyorum ve şimdilik içerik ve etkinlik olarak iyi diyebileceğim iki marka var. Onlar da senin de yazdığın gibi Bitki Sandığı ve Naturalive. Naturalive'nin sadece cilt bakım ürünü olarak pişik kremi almıştım oğluma ve gerçekten de iyiydi. Doğal içerikliler var ama fiyatları çok pahalı

BOREAS09 merhaba
Vegan , içeriği temiz , iyi ve etkili bir el ve ayak kremi önerebilir misin bana ?
Nurlum merhaba ve hayırlı bayramlar! Özlemişim

Sana kendin yapabileceğin bir tarif vereyim ilk önce. Ben yaklaşık 3 aydır onu kullanıyorum. Bana göre tam nobellik ve çok çok kolay. Yaklaşık kibrit kutusu kadar balmumunu benmari usulü erit, içine iki çay kaşığı sızma yağ ekle. Biraz ılınınca iki üç damla gliserin ve eğer kokulu olsun hem de antiseptik olsun dersen lavanta yağı ekle. İşte süper kremin hazır. Bu karışıma gliserin eklemezsen yüzüne de sürebilirsin. Ayrıca etkisi daha da fazla olsun dersen e vitamini ampul kırabilirsin içine
Yok bunu yapamam dersen sadece gliserin ve limon suyunu karıştırıp el ve ayaklarına sürebilirsin özellikle kuru ve çatlak deri için birebirdir. Ayaklardaki topuk çatlakları için muz kabuğu da kullanabilirsin
Ben hazır krem istiyorum dersen dilime pelesenk gibi yerleşmiş Bitki Sandığı aynısefa kremi bir de Pınar Kaftancıoğlu'nun ekibinin yaptığı krem... Ama önceliğim benim yazdığım tarif canım çünkü hem malzemeler gördüğün gibi doğal hem de ekonomik ve ev yapımı

Bu arada arkadaşlar hep Bitki Sandığı diyorum ama içeriğine gerçekten de güveniyorum. Daha önce güvendiğim başka markalar vardı ama maalesef piyasadan çekildiler. Aslında doğal içerikli markalar da var ama bazıları ya çok pahalı ya da denemediğim ürünler olunca onları pek yazmak istemiyorum ama isteyene yine isim veriyorum deneyebilirsin diye
Dönem harcamalara dikkat etme dönemi bence. Lüzumsuz para harcamayı sevmiyorum arkadaşlar. Bir ürüne 200-300 tl vermek yerine acaba ne yapabiliriz ne alabiliriz derdindeyim. Hele ki bir de benim gibi iki çocuğunuz varsa daha da düşünmek zorundasınız.
Onun için devamlı iki marka ya da tek marka yazdığım için kusuruma bakmayın

Sana da guzel mutlu bayramlar , bende özledim inan :)

Teşekkür ederim verdiğin tarifi ilk fırsatta denemek isterim yalnız bir sorum daha olacak . Daha önce bitki sandığından almıştım ama şimdi yok , bitkisel gliserin nereden bulabilirim bilgin var mi ?
Bitki sandığı papatya& aynı sefa kremi var bende , ellerime kullanıyorum ama kavanozlar küçük olunca uzun süre dayanmıyor .
Cildim çok kuru maalesef iki gün krem kullamayı bırakınca hemen kupkuru oluyor .Su içmeye çalışıyorum ama kuruluk bende yapısal galiba .

Su da içtiğine göre demek ki yapısal canım.
Bitki Sandığı na krem için aslında biraz büyük kavanozlarda satışa çıkartın çabuk bitiyor demiştim. Dediğin gibi krem çabuk bitiyor hele bir de senin gibi sık kullanınca
Bitkisel gliserini eczanelerden alabilirsin aslında. Mesela Herbatech markasının gliserinini sorabilirsin güvenilirdir

Büyütseler süper olur , benim de hiç tereddüt etmeden alışveriş yaptığım markalardan biri .
Teşekkür ederim canım ya sen de olmasan çevremdeki eczanelerde bitkisel bulamıyordum , şimdi marka olarak ararsam daha kolay bulurum sanırım .

Yok canım estağfurullah! İyi ki sen de varsın; sen de çok bilinçlisin çünkü.
Eğer eczanelerde bulamazsan bir de internetten bakarsın. İnternette daha kolay bulursun

Yok canım estağfurullah! İyi ki sen de varsın; sen de çok bilinçlisin çünkü.
Eğer eczanelerde bulamazsan bir de internetten bakarsın. İnternette daha kolay bulursun

Bulamazsam dediğin gibi netten alırım canım .
Senden ve kk dan çok şey öğrendim ben .

Kızlar bugün Dalan'ın şampuanını aldım. İçinde peg, silikon, paraben yok. Satış elemanları kendi aralarında konuşuyorlardı. Şampuan çok güzelmiş alanlar memnun kalmış diye. Saç kremi ve bakım onarım kremlerinde de saydığım maddeler yok bilginiz olsun

O saydıklarınız yok ama zararlı olan başka maddeler varmış içinde, şu an adlarını getiremedim. Dalan şampuan diye aratın, bloglarda yazmışlar bulursunuz.

O saydıklarınız yok ama zararlı olan başka maddeler varmış içinde, şu an adlarını getiremedim. Dalan şampuan diye aratın, bloglarda yazmışlar bulursunuz.
Benim için önemli olan zararlı maddeler bunlardır ki öncelikli zararlılar da bunlardır. Diğer maddelerin de araştırmasını yapacağım ama dediğim gibi benim önceliğim peg paraben silikon ve sles dir

Benim için önemli olan zararlı maddeler bunlardır ki öncelikli zararlılar da bunlardır. Diğer maddelerin de araştırmasını yapacağım ama dediğim gibi benim önceliğim peg paraben silikon ve sles dir
Silikon ve parabene ben de dikkat ediyorum, ama yine zararlı olup bu ikisi kadar tanıdık ya da mimli olmayanlar varmış, tamamen organik ürünler kullanan bir bloggerın yazdıklarını okuyunca şaşırmıştım. O kişi kadar içinde değilim konunun, örnek vermek için atıyorum şu an, mesela elma diyelim, o kişi o kadar araştırma içinde ki elma şöyle olursa yararlıdır, şu tüpteki zararlıdır şeklinde tane tane, didik didik inceliyor.
Dalan şampuan konusu vardı forumda, araştırırken görmüştüm.

Keşke hem bütçeyi sarsmayan hem de saçları keçe gibi yapmayan organik bir şampuan bulabilsek. Ben Bitki Sandığı'ndan almıştım içeriği temiz olduğu için ama hem 250 ml hem de fiyat olarak biraz yüksek. Yani 1 ayda bitiyor şampuan. Onun için bıtbıtlamaktansa dediğim gibi önceliğim saydığım ilk dört maddenin olmaması da olunca Dalan'ı görünce denizdeki yılana sarılır gibi sarıldım
Aslında en güzeli yeşil sabun ama o da kazık yapıyor saçı
Umarım demek istediğimi anlamışsındır.
Ayrıca ben de blogger ı takip etmek isterim ismini verirsen çok sevinirim. Ne kadar çok şey bilirsek o kadar iyi

Naturalive den memnun kalmadin mi acaba?ben onu alayim diyordum

Bu arada topigi bastan sona okudum..baba burayi tavsiye ettigi için Safir Taht a.topigin sahibi BOREAS09 a ve katkilarindan dolayi anggel a cok tesekkurler.masallah ne kadar bilinclisiniz.cok da tatli sohbetleriniz olmus.simdi burdaki tavsiyeler uzerine naturaliveden temizlik malzemeleri almayi dusunuyorum ve belki bitkisandigindan biseyler...hansinin sampuani onerirsiniz ikisini de deneyen varsa?ve bitkisandigindaki lavanta suyunu temizleyici olarak da kullanabilecegimizden bahsetmissiniz..ama sikilastirici tonik etkisi de varmis(gul ya da lavanta emin degilim) benim bildigim tonikten once cilt iyi bi temizleyiciyle temizlenmeli.aksi takdirde gozeneklerdeki kırler temizlenmeden sikisiyor o sekilde daha tehlikeli..umarim anlatabildim? Bir de deniz sungeri siyah noktalara birebir demissin sevgili BOREAS09 .ben bebegim icin mothercarein dogal deniz sungerini almistim banyo icin.sekilsiz avucici kadar bisey.kazik gibi ama su degdiginde yumisacik oluyor.bahsertigin sey bu mu?eger o ise temizligi nasil yapicam sert susuz halde mi surtmek gerek?çünkü su degince cok yumusuyor

Naturalive den memnun kalmadin mi acaba?ben onu alayim diyordum
Canım naturalive'in sadece temizlik ürünlerini ve pişik kremini kullandım. Onlardan memnun kaldım ama diğer ürünlerini inan ki bilemiyorum. Bir ara Ersağ ın şampuanını kullanmıştım memnun kalmamıştım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…