Sarışınlarla Daha Mı Az Evlenilir Bu Bir Kriter Mi ?

Saçlarım sapsarıydı evlendiğimde , platin sarısı nerdeyse o derece açık renk yani.. Eşim beni o halimle beğendi ve evlendik.. Bazı erkekler çok bakımlı , çekici kızlara yanaşmaya çekinebilir ,

reddedilme korkusuyla , ama sarışın olduğu için değil , ulaşılmaz göründüğü için .. Esmer de olsan , kumral da fark etmez , kendinden emin ve sert görünmek onları ürkütür..

Hıı çıkmak için sarışınları tercih ederler demiş bence alakası yok.. Çıktığı sarışın bayan kendi normlarına ve yapısına uygunsa , aşk da varsa neden evlenmesin ki .. Evlenme konusunda sarışın ,

esmer farkı yapıldığını düşünmüyorum ben.. Bilakis evlenince eşinin saçını sarıya boyattıranlar var...

Mahsun Kırmızıgül bi şarkısında ne diyor;

Sarışın , esmeri ne de kumralı ...benim için en güzeli insan olanı yerimseniben

Son düzenleme:

anladım canım sen inanmadığın halde olumsuz değer yargılarına karşı koyabilme gücü ve cesareti gösterecek güçlü kişiliğe sahip olmadığını söylüyorsun.

1.insanları saçlarına göre değerlendirerek ve nataşa saçı diyerek aşağılayarak ,sonrada böyle düşünüyorum ,özgürüm cümlesini ,kullanarak, ne güzelde sıyrılmışsınız hakaretlerinizden.
bravo size...
2.biz sarışın bir ırkmıyız?sorunuza gelince
peki biz kızıl saçlı bir ırk mıyız. kızıl ,(doğal olanı) sarısından bile az ,ülkemizde. neden onlara laf etmiyorsunuz o zaman..o renkte bizde en az bulunan renktir..
3.
siz tüm sarıları kastetmiyorsunuz ,platini kastediyorsunuz. anlaşıldı.
sarını tonuna göre değerler ve bakış açısı da değişiyormuş. bunu da öğrendik sayenizde. bak sen şu işe
4. bu kadar tepki aldığınız halde, hakaretlerinize de devam ediyorsunuz. bunun içinde bravo size.
5.size bir örnek vereceğim.
türk sinemasının en asil görünüşlü en zarif sanatçısı kimdir.
filiz akın. filmlerine bakın. platin saçlıdır. ve bu saçları ona çok yakışır. ve bu saçlaqrı yüzünden de asla sizin lafınız gibi nataşa ve basit olarak anılmamıştır.

1.insanları saçlarına göre değerlendirerek ve nataşa saçı diyerek aşağılayarak ,sonrada böyle düşünüyorum ,özgürüm cümlesini ,kullanarak, ne güzelde sıyrılmışsınız hakaretlerinizden.
bravo size...
2.biz sarışın bir ırkmıyız?sorunuza gelince
peki biz kızıl saçlı bir ırk mıyız. kızıl ,(doğal olanı) sarısından bile az ,ülkemizde. neden onlara laf etmiyorsunuz o zaman..o renkte bizde en az bulunan renktir..
3.
siz tüm sarıları kastetmiyorsunuz ,platini kastediyorsunuz. anlaşıldı.
sarını tonuna göre değerler ve bakış açısı da değişiyormuş. bunu da öğrendik sayenizde. bak sen şu işe
4. bu kadar tepki aldığınız halde, hakaretlerinize de devam ediyorsunuz. bunun içinde bravo size.
5.size bir örnek vereceğim.
türk sinemasının en asil görünüşlü en zarif sanatçısı kimdir.
filiz akın. filmlerine bakın. platin saçlıdır. ve bu saçları ona çok yakışır. ve bu saçları yüzünden de asla sizin lafınız gibi nataşa ve basit olarak anılmamıştır

Onu size söyliyen kişi kimse, saçmalamış..(kusurabakma)

Platin sarısına bayılırım, benim saçım da ona yakın bir renk..

Bir daha ki sefere tam platin yapabilirim..

ben 2 ay platin saçla dolaştım rus falan sanıyolardı resmen onu demek istiyorum yani
bu arada bir ırka laf sokmaktanda vazgeçmiyorsunuz. aynen devam.
rusa benzeme k,çok kötü öyle mi...
tekrar bravo.klava:

sarı saçların tonlarına göre mi değerlendirme yapıyorsunuz siz?

platin saç nataşa saçı,koyu sarı saç başka bir sıfat mı kazanıyor düşüncenize göre?

ben sarı saç kullanmadım hiç yakışmaz ten rengime uymaz ama yakışanında görmeyi çok severim şimdiye kadar gördüğüm kendine yakıştırmış hiçbir platin rengi saçlara sahip kadına nataşa damgasının vurulduğunu görmedim duymadım

size bunları söyleyen kişilerin veya sizin düşünceniz her kadını potansiyel olarak damgalamak için bahane arayan bir düşünce

kişinin fikri neyse zikri de odur.

platin saçlı insanlara kötü gözle bakıldığını düşünen kişilerin kendisinin de aynı gözle baktığını düşünüyorum.

ben her türlü saç rengine sahip oldum; sarı röfle, kömür karası, kahve tonları, sonunda da alev gibi bir kızıl.
nasıl ki sarışınken beni kimse slav ırkından sanmadıysa şimdi de kimse iskandinav ırkından saymıyor.

nasıl ki şimdi kızıldan sarıya dönersem kocam, "bizim hatunun saç rengiyle beraber zeka seviyesi de değişecek" diye düşünmezse; sarıdan kızıla dönünce de muhteşem bir bilgi fırtınası yaşamadım.

her konuda olduğu gibi bu konuda da biraz saygı lütfen.
genellemeler her zaman kırıcıdır..

Son düzenleme:
50 sarışın, onlarca yüzlerce sarışın fıkrası zaten genel olarak sarışınlara bakış açılarını gösteren en basit örneklerdir...

sarışınlar fazla dikkat çektikleri için kötü kadın aptal kadın damgası yemişlerdir...

öyle ki "sarışının adı esmerin tadı" gibi abuk subuk bir laf bile türetmişlerdir.

bu tip değer yargılarına prim vermek basit kısır düşünen ve de kıskançlık pençesine düşmüş kişileri haklı çıkartmaktan başka birşey değildir.

Son düzenleme:

Siz bence dikkat çektiği için sarı saçı fazla iddialı buldunuz.O zaman sarı saçlı olmayıp dikkat çekenler de size göre toplumda basit .. Ve ben şu kadarını söyliyim ,

saçlarımı kendi eski rengine döndürmeyi düşünüyorum sırf yıprandı diye , ama ben yine de bi şekilde makyajımla giyimimle alımlı olmayı , fark edilmeyi , iddialı görünmeyi

seviyorum..

Ben de dikkat çeken bir tipim zaten , eski saçlarıma da dönsem giyimimle kuşamımla , makyajımla dikkat çekicem...

Şimdi bana da mı kötü gözle bakacaksınız... Buyrun bakın o zaman , devam edin siz...

Son düzenleme:
sizde bir karar verin kullandınız mı,kullanmadınız. şakkıdı
şu basit kelimesinide,geri alın. insanlara hakaret etmeyin bence..

Son düzenleyen: Moderatör:
valla kusura bakamyın ama öyle düşünen büyüğünüz her kimse acayip saçmalamış yani
ne alakası var saç rengi ile onun yani
ben üniversite yıllarımdan beri sarışınım
eşimle tanıştığımda da sarışındım
nişanlanmadan önce röflemin rengini iyice açtırmıştım ama yakışmadı yüzüme diye
evlenirken bi iki ton koyultturdum
eşimde bende bu halimden çok memnunuz zaten beni böyle sevdi böyle evlendik
ne yani hafif kız mı oluyoruz sarışın olunca
ayırca şu diğer ırklara benzeme örneklerinizde hiç hoş değil
her ırkta var sarışın esmer kızıl
ayrım yapmanız ve aşağılar biçimde konuşmanız çok çirkin

sizde bir karar verin kullandınız mı,kullanmadınız. şakkıdı
şu basit kelimesinide,geri alın. insanlara hakaret etmeyin bence..

geri almıyorum laflarımı çarpıtmayın lütfen ben basit demiyorum zaten dikkatli okuyun

geri almıyorum laflarımı çarpıtmayın lütfen ben basit demiyorum zaten dikkatli okuyun

sevdemm kullanıcısından alıntı Mesajı göster
Platin saç rengi bizim ırkımızda olan bi renk değil. Ve toplumumuzda genelde o gözle bakıyolar ne yazıkki bu böyle kendimde kullandım çünkü aşırı dikkat çekiyor. Renk olarak bende çok beyeniyorum ama hiç kullanamadım. Basit bi görüntü oluşturduğunu düşünüyor bizim toplumumuz.

. Basit bi görüntü oluşturduğunu düşünüyor bizim toplumumuz.

. siz demiyorsunuz ,güya ama,
,toplumumuz adına konuşuyorsunuz...

bu arada bir ırka laf sokmaktanda vazgeçmiyorsunuz. aynen devam.
rusa benzeme k,çok kötü öyle mi...
tekrar bravo.klava:

Siz sarışın oldugunuz için söylediklerim baya dokundu galiba size ben beyenmek zorunda değilim sizinle aynı fikirdede olmak zorunda değilim.

Siz sarışın oldugunuz için söylediklerim baya dokundu galiba size ben beyenmek zorunda değilim sizinle aynı fikirdede olmak zorunda değilim.

beğenmek zorunda değilsin,
ama iş basit demeye, nataşa lafına, hakarete kadar ,gelirse işte o zaman ,elbette üzerime alırım.
kimse kimseye saçının rengi yüzünden laf söyleyemez.

Yani sizde bu toplumda yaşayan bi insan olarak beni anlamanız gerekirdi bi bayan olarak mutlaka başınıza gelmiştir. Çok geri kafalı insanlar tuhaf zihniyetler var ben onu demek istiyorum. Her ırka saygım var yanlış anladınız siz beni.

bak ben asla sarı saçım yüzünden yanlış bakılmadım. asla basit görülmedim. istanbulda da ,yaşadım.şu anda, antalyada yaşıyorum. asla bu başma gelmedi...

Ama neden üstünüze alıyorsunuz ben kimsenin şahsına laf etmedim ki ben toplumumuzdaki gerici düşüncelerden bahsediyorum mesajlarıma bakın sizin şahsınıza bi laf edilmiş mi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…