Sarışınlarla Daha Mı Az Evlenilir Bu Bir Kriter Mi ?

Canım bence şarışınlık yada esmerlikle alakası yok. Şarışın bi bayan giyimiyle kuşamıyla makyajıyla kendini basitleştirebilir. Aynı şekilde esmer bi bayanda kendini basitleştirebilir. Kişiye ne yakışıyorsa o tercih edilmeli bence şarışın diye genelleme yapılmamalı. Ama toplumumuzda sarı saça (ama aşırı sarı saçtan bahsediyorum platin tonu) pekde iyi gözle bakmıyolar. Bende bi kere ssaçlarımı platin sarısı yapmıştım 2 ay zor kullandım dışarıda çok bakıyolar çok dikkat çekiyo nataşa saçı gibi. Ama onun dışında normal röfle sarı tonları olabilir yani. Kötü oldugunu düşünmüyorum.

dışarıda cok sarı renk cok dıkkat cekıyor evet bu gercek
ve bazen bakımsızken dışarı cıkmak durumunda kalıyorum ozaman da hos görunmedıgını dusunuyorum, yani sarı yapınca bır de onun bakımı baska sarmak lazım kıvırmak lazım sonra fön yapmak lazım sureklı,
kahverengıyken kurutup cıkıyordum o rahatlıgı da var, rahat olması bır yana evlenırken ınsanlar genelde kahveyse genelde kahve saclılara y da koyu saclılara egılım olup olmadıgına ulasmaya calısıyorum :) kk kadınlarının bu baslıga gırenlerı arasında tabı cok kısıtlı hihoyyyt

bu istatistiği ilk kez duymadım.üniversitede grafik tasarım okudum ve renklerin insanlar üzerinde bıraktığı etkiler konusunda baya donanımlıyım.bu bilgiyi ilk hocamdan duymuştum.sarı geçiciliği çağrıştırdığı için erkekler, sarışın kadınlarla flört etmeyi seçerken esmerlerle evleniyorlarmış.bende sarışınım ama sırf bu istatistik yüzünden esmer olmayı hiç düşünmedim.:dilcikar:

yıllardır saçım platin rengi.
ama şu nataşa saçı deyimi pek hoş olmamış.benneyaptımki
erkekler sarıyada bakar,platinede ,siyaha da...
onlar için de fark etmez..kaydirigubbakcemile2.
ha çok az görülen dikkat çeker elbet.. mesela antalyada yabancılar çok olduğundn sarı saçı kanıksadıklarından ,öyle sarı saç ,dikkat çekmiyor. heryerde sarı dolu çünkü. ama tabii esmerin çok olduğu yere gidersen de oradada sarı saç dikkat çeker.

çok saçma canım yaaa ne yalan söylim valla çakma sarışında olsa sarı saçlı kadın eğer kendine yakışan tonu bulmuşsa daha sexy oluyor bu savunmayı sarışın olduğum için yapmıyorum orjinal sarışınım ben. ama sarışın kadınlara böyle bir imaj yerleştirilmiş böyle gelmiş böyle gidiyor işte... takmayın yaa o akraban bu sefer yanılmış :))

insanlar aşık oldukları zaman evlenirler. erkeklerin de evlenecekleri kadının sarışın mı yoksa esmer mi olacağı konusunda istatistik tuttuklarını hiç sanmıyorum. bizim toplumumuzda sarışın fazla olmadığından daha çok dikkat çekebilir ama sanmıyorum ki bir erkek sarışın bir kadın bulunca tamam bununla evlenmesem de olur gezer tozarım o kadar desin.

hayatım cakma sarısın ne demek yaa, :1shok: ne ayıp laf kullanmıssın
ınsanlara sen boyle çakma bu gercek bu orjınal mı dıyorsun? cok ayıp terımler kullanmıssın, iş aslında bıraz insanın kişiliğinde bıtıyor, demek konusma tarzın bu sekılde bır sey dıyemeyecegim
ınsanlara çakma demen cok ayıp estetıklı bu sahte falan der gıbı kılıflara sokuyor olman..
neyse,
yorum yapmıssın tesekkurler yıne de. :enbuyukkk:

Son düzenleyen: Moderatör:

Belkı de arastırma bundan dolayı olusmus olabılır

ondan keza halk arasında da bu sekılde konusuluyor...

evet cok dogru bır konuya deyınmıssınız ask lazım ask , ask..

Ask oldu mu kızıl da olsa sarısın da esmer de adamın gözu bır sey gormuyor.... kaydirigubbakcemile2 haklısınız bu durumda tum teorıler tezler çürür sengözlerimebaksanab

Valla gelinlik beyaz, saç sarı,şık durmaz kolonyam sengözlerimebaksanab
Ben gelinlik güzel dursun deyi koyuya boyattım kelleyi amaaaa
Kocayı sarışınken kaptıydım:roflol:

Platin saç rengi bizim ırkımızda olan bi renk değil. Ve toplumumuzda genelde o gözle bakıyolar ne yazıkki bu böyle kendimde kullandım çünkü aşırı dikkat çekiyor. Renk olarak bende çok beyeniyorum ama hiç kullanamadım. Basit bi görüntü oluşturduğunu düşünüyor bizim toplumumuz.

Biliyosunuzdur sonuçta nataşalarda o rengi kullanır,ve yabancı uyruklu bi çok bayanda öyle o yüzdende nedense toplum olarak kötü bakıyolar yani.

Biliyosunuzdur sonuçta nataşalarda o rengi kullanır,ve yabancı uyruklu bi çok bayanda öyle o yüzdende nedense toplum olarak kötü bakıyolar yani.
yawaş arkadaşım ne demek nataşalar kullanıyo şimdi platin saçlılar nataşa imajlı mı? ayrıca nataşa da demeyin yaw ne bu

ilginç.
genellemede yapıyorsunuz.
vede insanları saçlarına göre belli bir statüye koyup basit diyorsunuz..çünkü toplum bunu asla demiyor. siz ve çevreniz diyorsa o başka tabii..
ona bakarsanız sarı saçta, kızıl saçta toplumuzda ,ırkımızda olan bir renk değil. onlarada öyle bakılıyor o zamanşakkıdı.

sosyolog filanız heralde.. toplumun davranışları ile ilgili bu kadar keskin tanımlar yapabildiğinize göre...?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…