Deniz Ürünleri Sarımsak Soslu Izgara Çipura - Elif Zeytinyağı Sponsorluğunda

Emira SY

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2015
11.972
28.991
Herkese merhaba

Sizlere çok pratik, aynı zamanda çok leziz ızgara balık tarifimi paylaşmak istiyorum. ( Biz iki kişi+ oğlum doya doya yedik)

Malzemeler:
- 1 kg Çipura
- 2 diş sarımsak
- Zeytinyağı
- Tuz

Garnitür olarak:
- Arpacık soğan
- Maydanoz
- Roka
- Turp

*Ben pişirirken ızgara desenli döküm tava kullanmayı tercih ettim.

Hazırlanışı:
Balıkları satın aldığım yerde temizletmiştim. Ben de iyice yıkayıp suyunu 10 dk kadar süzdükten sonra tuzla içini dışını iyice ovaladım.
Tavayı da zeytinyağıyla yağlayıp 10 dk kızdırdım. Soğanlarla balıkları tavaya dizdim. Tavanın altını kısıp iyice pişirdim. Bir yüzü pişen balıkları ters çevirdim.

Sarımsakları bir kaseye küçük küçük doğrayıp üzerine zeytinyağı koydum. Kaşıkla sarımsakları ezebildiğim kadar ezdim. Hazırladığım bu sosu fırça yardımıyla balıkların pişen yüzüne sürdüm. Sonra ters çevirip diğer yüzüne de sarımsaklı sosu sürdüm. İyice pişince garnitürlerle beraber servis tabağına aldım. Hepsi bu kadar

Deneyen herkese şimdiden afiyet olsun.

Not: Balığın peşine Türk kahvesi pişirip içtik. Kokuyu büyük ölçüde giderdi. Bu da balık sonrası için tavsiyem olsun.

Son düzenleme:
Ellerine sağlık canım çok güzel görünüyor

Ooyy oooyyy ellerine saglik emiram gercekten cok istah açıcı duruyor bayildimmmmm basarilar diliyorum canim

O kadar lezziz görünüyor ki ağzım sulandı. Ben de istiyorummm
Sunumun da çok şık olmuş
Ellerine sağlık bitanem

Canım benim inşallah size de yapacağım söz :)

Ellerine sağlık canım çok güzel görünüyor
Teşekkürler canım

Ellerine emeğine sağlık canım
Yarışmada şans diliyorum

Çok teşekkürler canım

Ellerine sağlık başarılar dilerim

Sağol canım

Ooyy oooyyy ellerine saglik emiram gercekten cok istah açıcı duruyor bayildimmmmm basarilar diliyorum canim

Çok sağol canım begenmene çok sevindim

Elinize sağlık başarılar

Çok sağolun :)

Ellerine sağlık Emira,ızgaraya bayılırım Başarılar dilerim

Gerçekten çok güzel oldu canım ya sırf bu tarife özel gittim döküm tava aldım

Elinize sağlık...

Teşekkür ederim :)

Nasıl bakmış hayvancağız ' cılkımı çıkardı benim ' der gibi
Amma sarımsaklı da güzel olmuştur kereta. Ellerine sağlık emiram

Sarımsak acayip lezzet kattı mutlaka deneyin canım :) hele de tavanın dibini ekmekle sıyırmak paha bicilemezdi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…