Sarılık bu kadar uzun sürer mi?

Benim iki bebeğimde 40 günden sonra tam geçmişti sarılık hatta yigenimde 3. Aydan sonra bembeyaz çıkmıştı anne sütü sarılığı denmişti ozaman. Endiselenmeyin gece gündüz sık sık emzirin geçiyor .

Sarılık ilk 10 gün önemli kan beyin bariyeri kapanmadığı için değerin çok yükselmemesi gerekiyor, bunun için de doktor kontrolü ilk 10 gün çok önemli. Sonrasında kan beyin bariyeri kapanıyor ve bilirubin yani sarılık kalıcı hasar bırakamıyor. Uzamış sarılık durumunda doktora gidip gerekli tahlilleri yaptırın(idrar ve kan) sorun yoksa anne sütü sarılığı olarak değerlendirilir ve 3.aydan sonra geçer endişe etmeye hiç gerek yok o durumda. Benim bebeğimin de uzamış anne sütü sarılığı vardı gözleri vücudu 2 aydan uzun süre sapsarıydı.

Benim bebeğim hem sarı hem vücüdü çok esmer yani ten rengi resmen kop koyu

Telefon değiştirdim, fotoğraflara yarın ulaşabilirsem atayım size içiniz rahatlasın Aşırı esmer sarı turuncu arası bir renkti oğlum, kapkara bir bebek sanmıştık 3 aydan sonra açık tenli oldu resmen

Size özelden attım bebeğiniz rengi benim bebeğim gibimiydi acaba

Benim ilk kizimin sizin gibi uzun surdu ama sarilik tedavisi vs almadi hatta ayni bu sekilde bahsi bile gecmedi kontrollerde. Biraz sariligi var diyordu doktor sadece ama cocugun gozleri resimdeki gibiydi bizim de 3. Aydsn sonra tamamen atti

Vücudunda sarılık kalmamıştı gözünde kalmıştı. Ama benm bebeğimin teni kırmızıydı belki ondan farkedemedim. Şimdi ikinci bebeğim 15 günlük onunda teni kırmızı gözünde hafif sarılık kaldı . Ölçüldü 8.8 çıktı

Eğer kanda bakılması gereken değerlere bakıldıysa uzamış sarılık, diğer bir adı anne sütü sarılığı diyolar zararı yokmuş 3 aya kadar sürebilirmiş bizde yaşamaştık değer düşmüyorda yükselmiyorda gözlerinim içi sarı kalıyor 40 ından sonra azalmıştı yavas yavas.

Uzamış anne sütü sarılığı diye bir şey var 2 3 ayda anca geçiyor sıkıntı değil. Ama vücut sarılığı neden atamıyor araştırılması lazım. Kan alınıp karaciğerine bakıyorlar, eğer herhangi bir değeri yüksek gelirse problem var mı diye ultrasonla karaciğerine bakıyorlar. Bu tahlil yapılmadıysa mutlaka yaptırın. Evet uzamış sarılık oluyor normal, ama karaciğer hastalığı kaynaklı da uzamış olabilir bakılması lazım

2 önce karaciğer değerine baktı değerler normal dedi doktor anlamadım ki cücüdünda neden atamıyor

Kızımın üç ay sürmüştü sarılığı

Sarılık olduğu için rengi koyu görünüyor.Kızım sarılığı olduğu sürece çok esmerdi
Valla aylar sürsede bişey olmaz yeterki sağlığı iyi olsun ama renginin açılmasını istiyorum çünkü gelen giden öyle bir bakıyor ki ay bı naıl bir bebek diyorlsr halbukki o kadar minik minyon bir bebek ki sadece rengi koyu olduğu için çirkin görüyorlar halbukki çok güzel kızım

Bende rengi bi açılsn siz görün diyorum tahlil yaptırmama rağmen hine içim rahat değil işte belki allah korusun karaciğernde sorun var sonradan belli olur diyorum kendi kendime kuruntu yapıyorum
İnsanların ne dediğine takılmayın,bebeğinizi büyütmeye odaklanın lütfen.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…