Geçmeyen sarılık çilesi

Merhaba bebeğim 10 günlük oldu. Başta sarılığı 16 idi tedaviye gerek yok diyip eve gönderdiler bol bol emzirdim hatta 70 gr almış halde kontrole götürdüm bitti diye çok umutluydum ama doktor 20.3 olmuş yatış yapacağız dedi. İki gün fototerapi gördü 10 a düştü, taburcu ederken de 11 e yükseldi. Evimize geldik iki gün evde bol bol besledim. Yarım saatte bir uyanıp sağdığım sütü verdim kendim emzirdim mama yaptım idrarı kalası çoğaldı rengi kendine geldi dedim ki bu sefer kesin yendik sarılığı. Kontrole gittik tekrar bugün sarılık 16ya yükselmiş dedi ne yatış verdi ne başka bir şey. Bu arada özel takipliyiz biz doğum paketimiz vardı. O kadar yıprandım ki korkum bebeğimde kalıcı hasar kalması. Ne yapacağımı bilmiyorum birazdan devletin acilinden giriş yapacağız başına böyle yükselen düşen sarılık gelen anneler bana yardım ve tavsiye verebilir mi? Ağlamaktan harap oldum sezaryen dikişlerim sızlıyor artık ayakta dönelemekten..
Devletin aciline götürmeyin bence bebeği. uzun süre uyutmayın evde beyaz floresan yakın gece gündüz hep açık kalsın bizde aynı durumdaydık. Sanırım sizinkide uzamış sarılık. 3. Ayda geçecek. Korkmayın bu sene dogan bütün bebekler hep sarılıktan yatıyor hastanede. Bizde yattık. Daha yeni geçti. Sen emzirmedne önce bi kaşık pekmez içebilirsen çok iyi olur. 14. Günden sonra zaten artık hasar kalma gibi bi sorun yok işitme testini geçtiyse korkmanızada gerek yoktur. Ben de çok ağladım sonra sütün keisldi şimdi daha bilinçliyim. Emzirmeden sonra bebeğe çay kaşığıylada süt ver. Bazıları direkt mamaya başlıyo. Ben mamada verdim sağdıgım sütleri dolaba koydum. Umarım en kısa zamanda iyileşir bebişin ♥️

İşte bende bedende var diye korkuyorum inşallah geçer valla annemden emdiğim süt burnumdan geldi korkudan hasteneye gitmekten rabim hiç bir anneye evladının acısı hastalığını göstermesin
Korkma benım bebemde çok sarıydı gözlerini açaöıyodu gözlerden girdikten sonra azaldı bedenınde zor gidiyo 2 aylıktı anca temizlendı. Gerçekten çok zor bir anne içım 🙁

Çok zor oluyo ben çok agladım 😢 ilk başlarda bebeğim bi kere bir saat uyandıramadım 😌 çok korktum kolay diyil am ageçeçek korkma.
Ay ay bende çok ağladım nefesim kesilecek gibi ağladım iştah sıfır kaldı hiç yemek bile yemek istemiyordum ama şu an biraz daha psikolojik olrak iyiyim inşallah geçecek daha iyi olacam

Geçeçek bebek iyimi güzelce emiyorumu? Kilosu falanda iyiyse korkma sarısına bakma sarı bedenden hemen gitmiyo az az gidiyo gözleri temizse o sarilık gitmiş zaten
Evvet ağlıyor bazen zorla uyutmaya çalışıyorum gazı var uyumuyo emiyorda bazen mamada veriyorum emmesi güzel sadece vücüdünda ve yüzünde sarılık var gözlerde tek yok

Geçeçek bebek iyimi güzelce emiyorumu? Kilosu falanda iyiyse korkma sarısına bakma sarı bedenden hemen gitmiyo az az gidiyo gözleri temizse o sarilık gitmiş zaten
Kilo alımıda en son gram gram alıyordu ama öyle bir gazı varki anlatamam karnı davul gibi patlıyavak gibi ne yapacam bu gazını ya damla kullandım gaz damlası işe yaramadı anason rezene çaıyını ben içiyorum birazda bebeğime veriyorum ama boş bağırsak düzenleyici ilaç vardı doktor yazmıştı oda boş

Merhaba bebeğim 10 günlük oldu. Başta sarılığı 16 idi tedaviye gerek yok diyip eve gönderdiler bol bol emzirdim hatta 70 gr almış halde kontrole götürdüm bitti diye çok umutluydum ama doktor 20.3 olmuş yatış yapacağız dedi. İki gün fototerapi gördü 10 a düştü, taburcu ederken de 11 e yükseldi. Evimize geldik iki gün evde bol bol besledim. Yarım saatte bir uyanıp sağdığım sütü verdim kendim emzirdim mama yaptım idrarı kalası çoğaldı rengi kendine geldi dedim ki bu sefer kesin yendik sarılığı. Kontrole gittik tekrar bugün sarılık 16ya yükselmiş dedi ne yatış verdi ne başka bir şey. Bu arada özel takipliyiz biz doğum paketimiz vardı. O kadar yıprandım ki korkum bebeğimde kalıcı hasar kalması. Ne yapacağımı bilmiyorum birazdan devletin acilinden giriş yapacağız başına böyle yükselen düşen sarılık gelen anneler bana yardım ve tavsiye verebilir mi? Ağlamaktan harap oldum sezaryen dikişlerim sızlıyor artık ayakta dönelemekten..
Benim de oglumun sariligi 2-3 ay surdu. Vucudu sariydi. Sut icmesi ve kilo almasi normal ise zamanla gecer dediler. Sonra gecti zaten. Ama bu surecte eve biz bebek tartisi aldik ve her gun tarttik. Cunku kilo kaybetmeye baslarsa hemen getirin demislerdi.

Kilo alımıda en son gram gram alıyordu ama öyle bir gazı varki anlatamam karnı davul gibi patlıyavak gibi ne yapacam bu gazını ya damla kullandım gaz damlası işe yaramadı anason rezene çaıyını ben içiyorum birazda bebeğime veriyorum ama boş bağırsak düzenleyici ilaç vardı doktor yazmıştı oda boş
Bende ne içsemde olmadı 4 ayında azalmaya başladı qazı rabbım yardım etsın sana inşallah tez geçer qaz sorunı çok zor

Benim de oglumun sariligi 2-3 ay surdu. Vucudu sariydi. Sut icmesi ve kilo almasi normal ise zamanla gecer dediler. Sonra gecti zaten. Ama bu surecte eve biz bebek tartisi aldik ve her gun tarttik. Cunku kilo kaybetmeye baslarsa hemen getirin demislerdi.
Sütü içiyo mamada bazen veriyorum ama bize kilo kaybederse getirin dememişti sadece ben biraz fark ediyorum kilo almış ama kaç gram bilemem

Sütü içiyo mamada bazen veriyorum ama bize kilo kaybederse getirin dememişti sadece ben biraz fark ediyorum kilo almış ama kaç gram bilemem
gunluk 30-50 gram kilo almasi gerekiyor diye hatirliyorum. Bizi baya saglam tembihleyip hastaneden oyle cikardilar. Benim ikiz oldu. Ikizlerden biri dusuk agirlikta dogdugu icin onu kontrol altinda tuttular 5-6 gun hastanede kaldik. Ondan sonra eve ciktigimizda da 4-5 gunde bir hastaneye gidip topuk kani verdik. O sirada da surekli tarttilar. 20 gun boyle surdu. Ondan sonra da iste kilosunu surekli takip etmemiz gerektigi ve azalma oldugu zaman direkt olarak hastaneye gelmemiz soylendi.
Bu arada 2-3 saatte bir de kesinlikle uyandirip beslememiz gerektigini de soylediler.

gunluk 30-50 gram kilo almasi gerekiyor diye hatirliyorum. Bizi baya saglam tembihleyip hastaneden oyle cikardilar. Benim ikiz oldu. Ikizlerden biri dusuk agirlikta dogdugu icin onu kontrol altinda tuttular 5-6 gun hastanede kaldik. Ondan sonra eve ciktigimizda da 4-5 gunde bir hastaneye gidip topuk kani verdik. O sirada da surekli tarttilar. 20 gun boyle surdu. Ondan sonra da iste kilosunu surekli takip etmemiz gerektigi ve azalma oldugu zaman direkt olarak hastaneye gelmemiz soylendi.
Bu arada 2-3 saatte bir de kesinlikle uyandirip beslememiz gerektigini de soylediler.
Ben 2 3 saten daha kısa sürede emziriyorum inşallah geçer sizn vücudunda da vardı dimi

Ben 2 3 saten daha kısa sürede emziriyorum inşallah geçer sizn vücudunda da vardı dimi
Benim oglum ten rengi sariydi :KK70: gozlerinde yoktu ama rengi sariydi. Sonra gecti. En son bir kere daha goturduk. O zaman hafif yasli kadin bir doktora denk gelmistik. Eliyle karacigerine falan bakti, hic kan falan da almadi. Her cocuk farkli sorun yok dedi yolladi. Biz de o saatten sonra oluruna biraktik. Ama dedigim gibi her hafta kilolarini olctum mutlaka.

Benim oglum ten rengi sariydi :KK70: gozlerinde yoktu ama rengi sariydi. Sonra gecti. En son bir kere daha goturduk. O zaman hafif yasli kadin bir doktora denk gelmistik. Eliyle karacigerine falan bakti, hic kan falan da almadi. Her cocuk farkli sorun yok dedi yolladi. Biz de o saatten sonra oluruna biraktik. Ama dedigim gibi her hafta kilolarini olctum mutlaka.
Bize kilo takibi yap demed en son götürdüğümde düşüyordu değeri 40 çıkınca getir dedi

Merhaba canım. Öncelikle sakin ol annesi bebeğin hissetmesin, sütünü etkilemesin.
Benim bebeğimin doğduğunda sarılığı yoktu. Bir hafta on gün sonra sarılık oldu.
Dr a gittik değer 17.6küsur çıktı. Dr ertesi gün gelin eğer değer 18 çıkarsa yatış olacak dedi.
Tavsiye olarak iki öğün anne sütü, bir öğün mama vermemi istedi.anne sütü sarılığı olabilir diye mama o yüzden ver dedi. 2 saatte bir alarm kurup uyandırdım. Sürekli emzirdim. Not. Mama hiç vermedim.( Dr ver demesine rağmen)
Değer 17.6 çıktığı gün bebeğimi gündüz gün ışığı altında güneş yüzüne vuracak şekilde uyuttum. Akşam yatak odamda beyaz ışığın altında uyuttum.
Ertesi gün dr tekrar kan vermeye gittik. 17.5 e falan inmiş çok azdı üzülüyordum ki Dr bizim için 1 değer inmesi bile iyi bişey dedi. Yatış yapmadı.
İki gün sonra tekrar çağırdı. Ben aynı yaptığım şeylere devam ettim. Akşam sürekli beyaz ışık altında uyudu.
2 gün sonra tekrar kan verdik. 13 çıktı değer. Dr çok iyi bakmışsınız aynı devam edin dedi.
2 gün sonra tekrardan kan verdik değer 10 falan düştü. Dr artık gönlünüz rahat olsun dedi. Tabii bu sırada uzayan sarılık olmuş oldu. Ama şükür sorunsuz ve yatış olmadan bu şekilde atlattık.
Peki bebeğinizin rengi koyulaştı mı benim bebeğim esmerlikten çıkmış artık koyu bir renk olmuş

X