Şansımız Temmuz Olsun Göbüşlerimiz Bebişler Dolsun!! 2012 NGY

hayırdır canım sabah sabah nerden çıktı bu umutsuzluk... hadi benim eşim yanımda değil külliyen umutsuzum, sen bi öpücük kondur eşine unutursun herşeyi :)

Neden ayrı ayrı yerlerdesiniz:KK43:( O zaman bebiş olmaz ki:KK43:(
Nedenini bilmiyorum ama öyle uyandım. Eşim hala uyuyor koca bebek:))

eşim askerde canım, haftasonları geliyor ama bu hafta gelemedi. o yüzden ne aktivite var ne de başka bişey :KK14:

benimde BAT 21 temmuz umarım bu ay olur iki aydır umutla beklemiştim ama her şeyde olduğu gibi bundada hayırlısını diliyorum

Ben kullanıyorum 1 aydır. Doktora gitmeden almıştım. Sonra doktora gittiğimde farklı bir marka yazdı ama ben eskisini kullanmaya devam ediyorum.

Kızlarrr.....alkisalkisalkis Ayşe Arman'ın hamile kalabilmek için verdiği mücadele-mutlaka okuyun,
--------------------------------------------------------------------------------

Kafana takma bak neler oluyor
Biyolojik saat mi
Etraftan gizli bir baskı mı?
Nedir?
Anlaması ve anlatması hiç kolay değil ama bir sabah uyandım ki:
‘‘Aman Tanrım, ben bir kompleks sahibiyim!’
Bir bu eksikti!
Çocuk kompleksi.
Bebek bebek
Benim niye bir bebeğim yok?
Aşık olduğum bir adam var (nerede tahta vuracağım?), güzel bir ilişkim var (nerede tahta vuracağım?), iyi de neden bir bebeğim yok?
Artık zamanımın geldiğine mi inanıyorum, anne olmam gerektiğine mi, yoksa geç kalacağım korkusu mu? Yeryüzünde doğal sayılan bir şeyi kaçıracak mıyım duygusu mu? Kariyer da yaparım çocuk da sloganının 2. bölümünden eksik kalmak istemem ya, acaba o yüzden mi?
Resmen yavaş yavaş takıntı haline geliyor kafamda bu bebek meselesi.
Ben size bir şey söyleyeyim mi, kendin yaşamadığın her şey palavara. Bir sürü insan anlatıyor ya, yok bebeğin kokusu, yok annelik, yok bebek isteği ama başıma gelmeden dinlediklerimden bir şey çıkartabilmem mümkün değilmiş meğer.
Bu çocuk isteği kuvvetli bir şekilde bastırınca kavrıyorum durumu.
Daha önce de hamile kalmışlığım var, ama o zaman ‘‘Zamanı değil’’ demişim, istememişim.
Şimdi istiyorum...
Da...
Bu iş zannedildiği kadar kolay olmuyor. Ya da benim zannettiğim kadar. Doktora ‘‘Benim ne yapmam lazım?’’ diyorum.
‘‘Biyolojik bir rahatsızlığınız yok. Denemeye devam edin’’ diyor
Millet, bu işin ritüelleri olduğunu söylüyor.
Ne kaybederim ki?
Etraftan duyduklarımı uygulamaya başlıyorum.
Bacaklarımı duvara dayadığım ilk ay, hamile kalacağımdan yüzden 100 eminim
Böyle yaparlarmış olurmuş...
Olmuyor.
Gelde takma. Sinir oluyorum.
Ben arızalı mıyım?
Doktora soruyorum.
‘‘Hayır’’ diyor, ‘‘Denemeye devam edin.’’
‘‘Emriniz olur doktor Bey.’
Devam...
Da...
Tık yok.
Her ay aldığım predüktörün haddi hesabı da yok.
Artık iyice takıntı haline geliyor.
Yürek çarpıntısı haline geliyor.
Afaganlar basıyor:
Neden benim bebeğim olmuyor?
Neden benim bebeğim olmuyor
Neden benim bebeğim olmuyor?
Henüz doğurmamışlar benim bu telaşımı hiçbir şekide anlamıyorlar.
Ya da anlıyorlar; benzer şeyler hissediyorlar, susuyorlar. Deniyorlar deniyorlar, gizliyorlar. Bu çocuk meselesi garip bir mesele, çiftler çocuk sahibi olmak için ne kadar uğraş verdiklerini nedense anlatmaktan hoşlanmıyorlar. Resmen yalan söylüyorlar.
Annem, ablam gibi bütün çocuk doğurmuş kadınlar ise ‘‘Üzülme canım’’ diyorlar, ‘‘Artık her şeyin bir çaresi var.’’
gözlerini benden kaçırarak ekliyorlar: ‘‘Tıbben.’’
İyice sinirimi bozuyorlar.
Bir de ‘‘Acaba denemekten ipin ucunu mu kaçırıyorsunuz?’’ diyenler çıkıyor.
Çok sevişirsen de olmazmış!
Beni tamamen delirtiyorlar.
Sonunda bir an geliyor ne yalan söyleyeyim usanıyorum, sevişmek dışında her şeyden vaz geçiyorum:
Doktora gitmekten, ona sorular sormaktan, aşılama yöntemini araştırmaktan, kendimi telaşa vermekten, sevgilime hayatı zehir etmekten...
Bu meseleyi rölantiye alıyorum. Rafa kaldırıyorum.
Artık başka bir yaza diyorum..
Ama ben iflah olmaz bir şeyim.
Dakika bir, gol bir!
Acilen kendime başka bir takıntı buluyorum.
Spor!
Bakın, o da çok önemli.
En az bebek kadar.
Hemen Hillside'a başlıyorum, Burçin Hoca'yla tanışıyorum.
Ona açık davranıyorum:
‘‘Benim hayalim fit olmanın ötesi. Ben sizin vücudunuzdan istiyorum!’’
Gülüyor.
‘‘Bir senede sizinkini de yaparız böyle. Ama tabii sürekli gelirseniz...’’ diyor. Gelmez olur muyum?
Madem hamile kalamıyorum...
O zaman sıkı popolu, hafif kaslı, güzel vücutlu bir kadın olurum.
Bunun için uğraşırım.
Allah sizi inandırsın sadece İstanbul'da değil Dubai'de de spor yapıyorum. LPG'ye gidiyorum.
Ben yavaş yavaş kilo da veriyorum, popoma pareyo bağlamadan ortalıkta salınacak hale geliyorum.
Kısa vadeli başka planlar da yapıyorum.
Ekim ayında bir Hindistan sonra bir Yemen...
Binbir Gece Masalları gibi seyahatler hayal ediyorum...
Ve ve ve..
Bacaklarımı duvara dayamaktan tamamen istifa ediyorum.
Bu kadar lafla kafanızı şişirdim, aslında söylemek istediğim bir cümle: Kafama takmaktan vazgeçtiğim anda hamile kaldım!
HAMİŞ: Şimdi kara kara Burçin Hoca'ya şunu soruyorum. ‘‘Sizin vücudunuzdan vazgeçtim. Karnım dışımda diğer taraflarımın benim eski vücuduma benzeyebilmesi için ne yapmam lazım?’’
Ayşe Arman
Hürriyet alkisalkisalkis alkisalkisalkis alkisalkisalkis

günaydın bayanlar biraz ara verdim aklımdan bu fikri atmak için eşimin ailesinin ısrarları baskıları hoca hoca gezmesi beni bebek fikrinden iyice soğutmuştuki akşam gördüğüm rüya yine beni bebek fikriyle kuşattı. rüyamda hamile olduğumu öğreniyoruz kendi annem ve ablam var yanımda ultrasonla baktırmaya gidiyoruz daha çok küçükmüş ve emin olamıyoruz doktor ismini bile gördüm ama hatırlamıyorum :KK43: sıra bendeydi doktorum erkekmiş ben biraz utanıyorum ama kendimi teselli edyorum utanma karnından bakcak bişi olmaz diye :)) sonra sevincimi sarılıp ağlayarak paylaşıyorum ve dua ediyorum çok şükür benmde oldu benimde oldu diye diye uyanıyorum hayır olsun inş.ama çok etkilendim galiba

günaydın bayanlar biraz ara verdim aklımdan bu fikri atmak için eşimin ailesinin ısrarları baskıları hoca hoca gezmesi beni bebek fikrinden iyice soğutmuştuki akşam gördüğüm rüya yine beni bebek fikriyle kuşattı. rüyamda hamile olduğumu öğreniyoruz kendi annem ve ablam var yanımda ultrasonla baktırmaya gidiyoruz daha çok küçükmüş ve emin olamıyoruz doktor ismini bile gördüm ama hatırlamıyorum :KK43: sıra bendeydi doktorum erkekmiş ben biraz utanıyorum ama kendimi teselli edyorum utanma karnından bakcak bişi olmaz diye :)) sonra sevincimi sarılıp ağlayarak paylaşıyorum ve dua ediyorum çok şükür benmde oldu benimde oldu diye diye uyanıyorum hayır olsun inş.ama çok etkilendim galiba
hayırdır inşallah canım
inşallah bu ay bebişin gelsin sana hayırlısıyla. rabbim cinsiyet konusunda da hayırlısını versin , erkek çocuk görmek güzel.

hayırdır inşallah canım
inşallah bu ay bebişin gelsin sana hayırlısıyla. rabbim cinsiyet konusunda da hayırlısını versin , erkek çocuk görmek güzel.

bebeğin cinsiyetini görmedim canım doktorun cinsiyetini gördüm :))) ama içimden hep oğlum olcağı geçer her ne kadarda kız istesemde :)) hayırlısı artık eşimin ailesine söylediğimizden beri bebek fikri artık midemi bulandırır hale geldi hep aynı konular saçmalıklar çok yanlış bir evlilik yapmışım galiba :KK43: bu günlerde bunu daha iyi anlamaya başladım eşimi her nekadar çok sevsemde ailesi yüzünden ikimizde çok yıprandıkkk

canım malesef aileler yüzünden çok yıprandık çoğumuz, ben bebeğimi 6 aylık doğurdum onlar yüzünden ve kaybettim ama değmezmiş kimse için kendimi yıpratmama, sen de böyle düşün eşim konusunda yanlış insan olduğunu düşünmüyorum ama annesinin sözüne çok gitti şimdi anladı hatasını, tabii iş işten geçti, bundan sonrası rabbimin iznine kaldı yeni bir bebek verip acılarımızın hafiflemisini sağlar inşallah

Merhaba kizlar,bu ay ikinci bebisimi istiyoruuum ...Cok istiyorum Insaallah olur.sat 8 haziran,Bat ise 7 temmuz.Ovulyasyonum 21 haziranda oldu (eminim),AMA iliski 23-u oldu.Bakalim,ne olacak,ilk bebek beklermish gibi heyecanliyim.....Insaallah isteyen her Kesin gobusu bebisle dolur )))

Insaallah canim Ruyan Gercek cikar,Ben de ilk oglumu Ruyamda gormustum,adini bile gormustum Muhammedimin:) Gercekten de hamis kaldim cinsiyeti de erkek olunca adini Muhammed koydum.Zaten koyulmustu adi....Allah butun yavrulari korusun.Isteyenlere de hayirli saglikli guzel ve bahtli evlat versin Insaallah

canım malesef aileler yüzünden çok yıprandık çoğumuz, ben bebeğimi 6 aylık doğurdum onlar yüzünden ve kaybettim ama değmezmiş kimse için kendimi yıpratmama, sen de böyle düşün eşim konusunda yanlış insan olduğunu düşünmüyorum ama annesinin sözüne çok gitti şimdi anladı hatasını, tabii iş işten geçti, bundan sonrası rabbimin iznine kaldı yeni bir bebek verip acılarımızın hafiflemisini sağlar inşallah

:KK43: cok uzuldum canim,Ben de ayni sebeple alti haftalik dusuk yasadim,Allah bize sabir versin ki bazi seyleri gormeden gele bilelim tatlim

merhaba hanımlar,
benim cuma günü bir iki damla kanamam oldu sonra kesildi
cuma cumartesi pazar kahverengi lekelenmelerle geçti
acaba dedim hamilemiyim kasıklarımda aşırı derecede ağrıdı
az önce baktım yine kan geldi, ama bu sefer daha fazla

bi anormallik mi var acaba bilginiz var mı

rüyan hayırlara vesile olsun Inşallah

allah sabırlar versin seninki dahada acıymış ben anlayamıyorum artık kimseyi bunları ailemiz yerine koyuyoruz ama onlar bunu anlamak yerine kötülüklerine devam ediyorlar benm eşimde problem var bende ailesine söyledim söylemeseydim keşke :KK43: kabullenemedi ve sorun bendeymiş gibi beni zorla hocalara götürdü götürdüğü hocada bana demez mi sende rahim tersliği var şaşırdım kaldım şok oldum sonrada kayınvalidem demez mi bak sorun sendeymiş benm oğlumda değil :KK43:( bu insanlara ne anlatabilirim ki daha cahilliğinden hoca dediği kadınada 350 tl para vermiş ohh olsun ona :))) hepsini allaha havale etmek en iyi çözüm rabbim karşılığını elbet birgün gösterecektir hepimiz bunlara karşı sadece sabırlı olmak zorundayız

Insaallah canim Ruyan Gercek cikar,Ben de ilk oglumu Ruyamda gormustum,adini bile gormustum Muhammedimin:) Gercekten de hamis kaldim cinsiyeti de erkek olunca adini Muhammed koydum.Zaten koyulmustu adi....Allah butun yavrulari korusun.Isteyenlere de hayirli saglikli guzel ve bahtli evlat versin Insaallah

çok sağol inş. benmde bir tane muhammedim olur :)) allah sağlıklı sıhhatli ömürler nasip etsin annesi

X