"Şansımız KASIM Olsun Göbüşlerimiz Bebişler Dolsun!! 2012 ...

Uğurlu ekim-kasım topiğimizinn güncell listesii :)))) sengelenn ilk hamiişimizz...
anne ADAYI
MÜJDELİ GÜNÜ
umaynur
14 EKİM
sevdee
10 ekim
gvn1907
15 ekim
elma kurdu
6 kasım
jobberfor
15 ekim
plstgc
2 kasım
naz1969
5 kasım
sengelen
:KK49::KK49::KK49::KK49::KK49:
minikkelebekk
5 kasım
mrvb
cankız

21 ekim
16 ekim

yrn3
23 ekim
missyaman
izmirantalya

16 ekim
16 ekim

zeynpe
5 kasım
desperato20
5 kasım
helena83
10 ekim
burchecan
13 ekim
brsn61
5 kasım
topraksk
4 kasım
perakedisi
15 ekim
nevalee
3 kasım
Lipaka3 kasım
alya-taha4 kasım
melek282820 ekim
19077 kasım
vişnesu11 kasım
sıcakşarap20 ekim
missyaman5 kasım
pepeninteyzesi2 kasım
ekinci179
nisanbu
21 ekim
30 ekim

Rabbİm en kısa zamandaaaa müjdeli hbaerlerr vermyi nasip etsiinn :nazar::nazar::nazar::nazar: Kocaman göbüşlüüü hamişlerr olunn :)) Sağlıklı hamilelikler nasip etsinn...:KK49::KK49::KK49::KK49::KK49:

Günaydın kızlaaar :KK16:
Bugün işe döndüm izin bitti,ama yarın yine haftasonu dolayısıyla tatilim :KK1:
Siz napiüüsünüz bakim

kusura bakma cnm net gittiği için cevap verememiştim ben 1 senedir düşünüyorum 5 senelik evliyim evt hakikaten de ilgilenmiyorlar ben 1 sene önce gitmiştim doktor erken geldin die tepki göstermişti bugün doktora gittim yumurta çatlamış ama kalıntısı kalmış dedi tedavi vermedi bu ay kendi çabalarımla geçecek incir kürüne başlamayı düşünüyorum boşa geçsin istemiyrum hakkımda hayırlısı olsun
rica ederim canım,doktorlar neden bu kadar tepki veriyolar yani hiç hak vermiyolar mı anlamıyorum
hayırlısı olsun inşallah,bu ay kürü de uygularsın ve bebiş gelir umarım

Iyi geceler kizlar bugun test yaptim sonuc negatif

günaydın cankız testi tekrarla canım
hadi hayırlısı olsun

Gunaydin arkadaslar, dunku negatife bakmayinda testi araya verdim:)) keske yapmasaydim biraz erken oldu sanirim.. Bugun gune mide bulantisiyla basladim hayirlisi bakalim Rabbimden umit kesilmez

Gunaydin kizlar, gerci sizlere gunaydin bana iyi aksamlar :) Avustralya'da yasayinca boyle oluyor sizden degisik bir zaman biriminde takiliyorum (8 saat ilerdeyim :KK34: )
Hayirli cumalar olsun bol bol dua edelim rabbim insallah hepimize saglikli bir hamilelik ve bebis nasip etsin ekim/kasim ayinda :KK49:

kızlar ben yumurtlamadıgım gün bi dua ettim burdan birisi sölemişti ama dua payşaınca kapatıyolarmış topiği isteyene gönderreyim m esajla

canım ilk önce hayırlı uğurlu olsun bebişin darısı tüm isteyenlerin başına benimde inş :) banada yollayabilir misin lütfen o duayı belki nasip olur banada

kızlar kırmızıları gördüm bu ayda olmadı:KK43:( çok umutluydum bu aydan ovulasyon testinde iki çizgiyi görünce çok iyi degerlendirdim ama olmadı diger aya inş. Allah hepimizin yardımcısı olsun dualarınızda benide unutmayın tarihimi güncelleyebilirsiniz cnm 11 kasım olarak

kızlarr çok üzgünümmm foruma pek giremiyorumm işlerr çok yoğun buaralar EKİM KASIM UĞURLU TOPİĞİMİZİN LİSTESİNİ güncelleyeceğim :))bi tanede hamişiimiz varr .)) sengelenn le başladık :)) rastgelee....

rabbim listemzdekii herkeseeee müjdelii haberler nasip etsin en kısa sürede

amin cnm benim benide unutma 11 kasım:))

nazzzzzz ben geldimmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

nasılsınız kızlarrrrrrrrrrrrrrrrrr

Güne bomba gibi başladımmmmmmmmmmmmmmmmm

yupppiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

herkeze sağlıklı ve sıhhatlı gebelikler diliyorummmmmmmmmmmmmmmm

benide ekleyin bakalımmmmmmmmmm naz topiğin uğurlu gelir inşallah hepimizeeee

Son düzenleme:
Uğurlu ekim-kasım topiğimizinn güncell listesii :)))) sengelenn ilk hamiişimizz...
anne ADAYI
MÜJDELİ GÜNÜ
umaynur
14 EKİM
sevdee
10 ekim
gvn1907
15 ekim
elma kurdu
6 kasım
jobberfor
15 ekim
plstgc
2 kasım
naz1969
5 kasım
sengelen
minikkelebekk
5 kasım
mrvb
cankız

21 ekim
16 ekim

yrn3
23 ekim
missyaman
izmirantalya

16 ekim
16 ekim

zeynpe
5 kasım
desperato20
5 kasım
helena83
10 ekim
burchecan
13 ekim
brsn61
5 kasım
topraksk
4 kasım
perakedisi
15 ekim
nevalee
3 kasım
Lipaka3 kasım
alya-taha4 kasım
melek282820 ekim
19077 kasım
vişnesu11 kasım
sıcakşarap20 ekim
missyaman5 kasım
pepeninteyzesi2 kasım
ekinci179
nisanbu
21 ekim
30 ekim

Rabbİm en kısa zamandaaaa müjdeli hbaerlerr vermyi nasip etsiinn :nazar::nazar::nazar::nazar: Kocaman göbüşlüüü hamişlerr olunn :)) Sağlıklı hamilelikler nasip etsinn...:KK49::KK49::KK49::KK49::KK49:
teşekkürler inş.banada ugurlu gelirsiniz

anne ADAYI
MÜJDELİ GÜNÜ
umaynur
14 EKİM
sevdee
10 ekim
gvn1907
15 ekim
elma kurdu
6 kasım
jobberfor
15 ekim
plstgc
2 kasım
naz1969
5 kasım
sengelen
minikkelebekk
5 kasım
mrvb
cankız

21 ekim
16 ekim

yrn3
23 ekim
missyaman
izmirantalya

16 ekim
16 ekim

zeynpe
5 kasım
desperato20
5 kasım
helena83
10 ekim
burchecan
13 ekim
brsn61
5 kasım
topraksk
4 kasım
perakedisi
15 ekim
nevalee
3 kasım
Lipaka3 kasım
alya-taha4 kasım
melek282820 ekim
19077 kasım
vişnesu11 kasım
sıcakşarap20 ekim
missyaman5 kasım
pepeninteyzesi2 kasım
ekinci179
nisanbu
21 ekim
30 ekim

ben neden yokummmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm:KK43:

Merhaba arkaşalar KK da eski ama bebiş konusunda yeniyim, bir şeyler yazmadan önce sizlerin yazdıklarınızı, paylaşımlarınızı okudum ve kendimi yabancı bir dili okur gibi hissettim :)
Bat nedir ? Bir sonraki adet tarihi gibi bir şey mi?
Neyse ben burda yeni olduğum için kısaca kendi serüvenimden bahsedeyim, 19.06.2011 evlendim, 32 yaşındayım. Bebek düşüncesi bundan 7 ay önce kafamızda oturdu özel sağlık sigortamıza doğumu ekledik önce, sonra da benim iş programımda ki yurt dışı ( çok sık uzun uçak yolculukları yapmak zorunda kaldığım bir dönemdi) seyahatlerinin bitmesini bekledik ve ilk denemelerimize geçen ay başladık ama 22 eylül akşamı başarısızlıkla sonuçlandı ilk denememiz.

Daha önce genel kontrol için Nisan ayında jinekoloğa gözükmüştüm, 2 cm boyunda bir çikolata kistim var( evlenmeden 1 yıl önce 4 cm di 8 ay yazz7X24 kullandım ve 2 cm küçüldü) onun dışında birde yumurtma gördü doktor 16 cm boyutuna gelmiş ama o dönemde bir şey düşünmediğimiz için önemsemedik Nisan ayında bir çok test yaptırdı doktorum hormon tesleri vb. sonra yine işler yüzünden doktoru aksattım.
İş ciddiye binince evime yakın yeni açılan özel bir üniversite hastanesinden randevu aldım, görüştüğüm doktor en son adet günüm dahil 13 gün sayıp kontrole gelmemi istedi bende 5 Ekimde doktora tekrar gittim, kontrol sonrası yumurta görmediğini, yumurtlamadığımı söyledi bir daha ki adetimden sonra yine 13 gün sayıp tekrar kontrole çağırdı. O an ki şaşkınlıktan üzüntüden bir çok şeyi soramadan odadan çıktım.

Ben kendimi bildim bileli düzenli 23- 26 günde bir adet gören biriyim yumurtlamadan nasıl adet görebilirim anlamadım.

Bu arada arkadaşlarımla paylaştım ve bana başka bir doktor önerdiler bu kez daha aklı başında gittim, muayne oldum tarihim geçtiği için o da yumurta göremedi ama beni başından savsaklamadı eski hormon testlerimi inceleri ve hormonlarımın iyi durumda olduğunu bir sorun gözükmediğini, kistiminde çok küçük olduğu için bir risk teşkil etmediğini söyledi.
İçim biraz rahatladı hiç bir şeyi kafama takmadan 3 ay deneyin baktın bir şeyler yok eşinle birlikte gel tüm kontrolleri yapalım dedi...

Bir an önce anne olmak istiyorum ....Çok uzun yazdım kusura bakmayın ... Umarım her şey dilediğiniz gibi olur...

Merhaba arkaşalar KK da eski ama bebiş konusunda yeniyim, bir şeyler yazmadan önce sizlerin yazdıklarınızı, paylaşımlarınızı okudum ve kendimi yabancı bir dili okur gibi hissettim :)
Neyse ben burda yeni olduğum için kısaca kendi serüvenimden bahsedeyim, 19.06.2011 evlendim, 32 yaşındayım. Bebek düşüncesi bundan 7 ay önce kafamızda oturdu özel sağlık sigortamıza doğumu ekledik önce, sonra da benim iş programımda ki yurt dışı ( çok sık uzun uçak yolculukları yapmak zorunda kaldığım bir dönemdi) seyahatlerinin bitmesini bekledik ve ilk denemelerimize geçen ay başladık ama 22 eylül akşamı başarısızlıkla sonuçlandı ilk denememiz.

Daha önce genel kontrol için Nisan ayında jinekoloğa gözükmüştüm, 2 cm boyunda bir çikolata kistim var( evlenmeden 1 yıl önce 4 cm di 8 ay yazz7X24 kullandım ve 2 cm küçüldü) onun dışında birde yumurtma gördü doktor 16 cm boyutuna gelmiş ama o dönemde bir şey düşünmediğimiz için önemsemedik Nisan ayında bir çok test yaptırdı doktorum hormon tesleri vb. sonra yine işler yüzünden doktoru aksattım.
İş ciddiye binince evime yakın yeni açılan özel bir üniversite hastanesinden randevu aldım, görüştüğüm doktor en son adet günüm dahil 13 gün sayıp kontrole gelmemi istedi bende 5 Ekimde doktora tekrar gittim, kontrol sonrası yumurta görmediğini, yumurtlamadığımı söyledi bir daha ki adetimden sonra yine 13 gün sayıp tekrar kontrole çağırdı. O an ki şaşkınlıktan üzüntüden bir çok şeyi soramadan odadan çıktım.

Ben kendimi bildim bileli düzenli 23- 26 günde bir adet gören biriyim yumurtlamadan nasıl adet görebilirim anlamadım.

Bu arada arkadaşlarımla paylaştım ve bana başka bir doktor önerdiler bu kez daha aklı başında gittim, muayne oldum tarihim geçtiği için o da yumurta göremedi ama beni başından savsaklamadı eski hormon testlerimi inceleri ve hormonlarımın iyi durumda olduğunu bir sorun gözükmediğini, kistiminde çok küçük olduğu için bir risk teşkil etmediğini söyledi.
İçim biraz rahatladı hiç bir şeyi kafama takmadan 3 ay deneyin baktın bir şeyler yok eşinle birlikte gel tüm kontrolleri yapalım dedi...

Bir an önce anne olmak istiyorum ....Çok uzun yazdım kusura bakmayın ... Umarım her şey dilediğiniz gibi olur...

canım benim öncelikle sağlıklı ve sıhhatlı gebelıkler diliyorummm

sımdı senın adet düzensizliğin varmıydı oncekı adet döngün nasılsı normal bır kadının 28 gunde bir adet göruyor
bu yumurtlama konusunda sakın umutsuzluga kapılma dıyorum sımdı teknolojı ve tıp cok ılerledı
sağlıklı bır kadın bıle yanı hıc sorunu olmayan bazı aylar yumurtlama gerceklesmez ben uzun suredır arastırma ıcındeyım
o yuzden bızdekı olan sorunlar bıle hemen umutsuz ve kendımızı mutsuz hıssetmemıze yetıyor ve artıyor bıle oncelıkle doktorun
onerılerıne ve tavsıyelerıne uy bu onemlı bır kural ve yumurtlamazsan bıle ovulasyon olusturucu tedavıler var ve kısa vadede cok guzel sonuclar
veren bır tedavıdır doktorun on gorurse zaten sana uygulama yapacaktır
ve son son olarak moral cok onemlı kendını cocuk yapamaya adapte etme akışına bırak sen endıse ve korku yaptıgın zaman vuduttakı
yumurtlamak ıcın salgılanan hormonun etkısını azaltmaktadır bunun ıcın elınden gelenı yap takıntı halıne getırme
ılışkıye gırerken bıle cocuk yapma dusuncesınde olma ve kendınde baskı kurma esını sevdıgın ıcın bırlıkte ol cok acıklayıcı oldu ama
bunlar hayatımızın gerçeklerı maleseff umarım senı bır nebze olsun aydınlatmısımdır canım benım hoscakal

Teşekkür ederim ... Ben her ay düzenli adet gören biriyim adet görmediğim hiç bir ay yok , genelde 26 günde bir adet görürüm. Benim anlamadığım yumurtlamadan nasıl adet görülür ?

doktorun yanılmışta olabilir çok kafana takma bunu rahat ol yumurtladın veya yumurtlamadın geçmişte kaldı önemli olan bundan sonrası bundan sonrası için düzenli kontrollerini gerçekleştirirsen kafanda soru işareti kalmaz diye düşünüyorum kist konusunada takılma bende de 3cm civarı kist var ve ben böyle hamile kaldım herhangi bir tedavi de uygulanmadı

ve yumurtlama ile ilgili sorunu olan arkadaşlar hormon ilaçları almadan önce bitkisel kürleri deneyin muhakkak sonuç alırsınız incir+havuç kürünü tavsiye ederim kesinlikle ama sakın sadece incir kürü yapmayın yumurtalarınız olgunlaşır çatlamaz ve kist halini alır

Teşekkür ederim ... Ben her ay düzenli adet gören biriyim adet görmediğim hiç bir ay yok , genelde 26 günde bir adet görürüm. Benim anlamadığım yumurtlamadan nasıl adet görülür ?

doktorumun söylediği kadarıyla evet yumurtlama olmadanda adet olabilirmişsin yani düzenli adet olman yumurtladığın anlamına gelmiyormuş adet kanının rahim duvarındaki gebeliğe hazırlaması için bir kalınlaşma söz konusudur gebelık gerçekleşmezse o duvar yıkılır ve adet kanaması baslar illa yumurtlamadan kaynaklanmaz canım

merhaba keeper bende senın gıbı bıran once anne olmak ıstıyorumm ama benim hikayemmmm seninkindennn cok ama cok farklı ayrıca bebiş topiklerindeki ilk mesajım bu... hadi bakalım sanırım artık bizde bebiş topiklerinde takılacagızz bende 1 bucuk yıla yakın evlıyım temmuz ayına kadar dk hapı kullanıyordum o ay bıraktım ( o ay birtane ertesi gunum hapım var) agustos ayında genıtal bolgemden bı amelıyat gecırdım ve cınsel hayatım 1 bucuk aylık bır sekteye ugradı eylulde kararsız kalıp amelıyat psıkolojsiyle tabı, dk hapına tekrar basladım (cınsel hayatıma baslayınca korusun dıyerekten) gel gorkı kafam yıne karıstı ve bebiş istegım agır bastı paketi yarıda bıraktım ama tabı 2 aylık bır donemde hormonlarım allak bullak oldu ıc bırak ıc bırak adetlerım karıstı. neyse guzel olan artık kararımı verdım artık bende bir bebeğim olsun istiyorum..son adet tarıhımm 30eylül komık olanda ne bılıyormusun ben cınsellıge başlayalı daha 1 hafta bıle olmadı ama sankı ılk seferde hamıle kalcakmısım gıbı umitle bakıyorum hayata neolur yıllardır ugrasanlar bana kızmasınlarr allah herkesın gonlune gore tez zmanda versın ınsallahhhh kımsenın kucagını bos bırakmasınnnnn amınnnn....:KK49::KK49::KK49::KK49:

Son düzenleme:
kuzum çalış çalış ooooo yeter yaa hayatımız çalışmakla geçiyo okula git çalış evde çalış işte çalış :KK52:
neyse çalışalım inşallah kasım ayında maaşımızı zamlı alırız :KK52:
sen sen ol eşine de iş yaptır benimki alıştı vileda bile yapmıyo artık bi de ben süpürge açınca sesten rahatsız oluyomuş beyfendi :KK1:

napcan kuzucum kimse çalışmadan bedavaya bişey vermyorr :KK1: o yuzden bol çalışcanki bol maaş alcan ...ama öyle çok büyük bi zam istemeyiz minik minicik bir bebiş bize yeterde artar bile :KK1::KK1:
hahahahh yok benım kocam saolsun bana yardım eder herzaman :KK34: her eve lazım aman nazar degmesin :KK1::KK1::KK1:

canım bence ilk iş olarak rahım fılmını cektirtmen gerekırdı onun sonucu bellı olmadan doktorun sana tedavı uygulamamalıydı bence...ben çektirttim temmuz ayında adet bıttıkten sonra 3 gun ıcınde cekılecek çunku sonrası yumurtlama zamanına denk gelıyor ve hamıle kalma olasılıgın var...hiç korkma korkulacak bısey degıl 5 dk suruyor toplam ve sadece adet sancısı gıbı bı sancın oluyo oda en fazla 2 dk suruyor :KK34:

bugün doktorla konuştum da biz 3. aşamada veriyoruz dedi ses çıkarmadım bende ben aslında korkmuyorum aslında bi sorun varsa bi an önce çıksın istiyorum sen uykusuz mu yaptırdın cnm hayırlısı olsun inş.

hmmm walla ben ilk önce evimin yakınındakı doktora gidiyordum sonra bı kac kişinin tavsıyesı uzerıne doktorumu değiştirdim ve doktor ilk iş olarak rahim filmi verdi..eski gittigim doktorada kızdı nsl rahm filmi vermeden sana tedavi uyguladı diye..tüplerin ne durumda oldugunu bılmeden tedavı uygulayamayız demişti ki benimde tek tüp tıkalı çıktı...
yanii bence en bşından butun testlerını yaptırtmalı rahım filmi spermiogram istemeliki sorun nerde gorunsun ona gore yol alınsın..bu şekilde boşa zaman geçiyor bence en azından benım 5 ayım boşa geçmişti..uykusuzmu ne oluyor cnm normal yaptırttım ya aynı jınekolok muayene gıbı kamera yerıne başka bı aletle sıvı yollyo içeriye ben hiç bi agrı sancı hıssetmedım...

Haydi bismillah bekleme baslasin calismalar bitti!!!! Bu ay pek bi umutsuzum ovulasyon testinde pozitifi gordugum gunu degerlendiremedik ama ondan onceki ve sonraki gun oldu. Zaten ertesi gun sag yumurtaliklarimda agrilar vardi insallah yumurtayi yakalamisizdir :KK9: Pek bi umutsuzum bu aydan ama bakalim olmadi kasim'a artik. Allah hepimize tez zamanda saglikli ve hayirli evlatlar nasip etsin insallah :114:

cnm ovulasyon testi ile koyu çizgi gördüğün zaman yumurtanın 24 yada 36 saat çatlayacağını gösterir..teste pozitif gördüğünün öncesi önemli ve sonrası iki gün üst üste ilişki...kaçırdığını düşünmüyorm..bence güzel ilişki olmuş...umutsuz olma...hadi gelsin inş bebişin...

X