Şansımız Haziran ayı olsun göbüşler bebişle dolsun !

canım inşallah bebeğin gelmiştir.belki yerleşmiştir. onun göstegeside olabilir inşallahhh hadi bakalım biraz bekle derim ben

hiç ihtimal vermiyorum nagihancım ama bu ay garip oldu adetim kısa sürdü Pazar başladı Pazartesi akşamı bitti,ama lekelenme gibi değildi,ama adet sırasında akıntım fazlaydı hissettim,adetim bitti kasık ve bel sancım bitmedi,akıntım hala devam ediyor,korkuyorum,bir daha ki aya kadar test almıcam,şuanda olmasınıda istemiyorum eşimle sorunlar yaşıyoruz en tez zamanda hayırlara çıkayım başka birşey istemiyorum,daha 2 gün önce bebeği düşünmek kafamı ona yormak istemiyorum derken allah duydu şimdi kendimdeki değişiklikleri bile hamileliğe yormuyorum şuan olması istiyorum.varsada o da benimle üzülüyordur belkide ben burdayım yalnız değilsin üzülme demek için sancı ve akıntı yapıyordur,çok karışığım ne düşüneceğimi ne yapacağımı bilmiyorum....

bebek gelirse bereketiyle mutluluğuyla gelir ben diğer topiklerde okudum adet gibi görüp 3 4 ay gebeliğini anlamayanlar var tabiki allahtan hayırlısı olsun inşallahh üzülme belki tutunacağın bir dalın olarak gelmiştir geldiysede :) herşeyde bir hayır vardır tatlımmm kötü ve olumsuz düşünme

Son düzenleme:

canım bebek şansıyla bereketiyle gelir, mutluluklar neşeler getirir, inşallah sizin için de öyle olur, ilk bebeğime hamile olduğumu bilmiyordum yani sat ımla işe giriş tarihim aynıydı. 3 ay sonra da eşim dükkan açtı, kendi bereketini bıraktı gitti yani meleğim. inşallah evinize huzuru bebişiniz getirir hayırlısıyla

kızlar ben yemeğe gidiyorummmm görüşürz

bu arada aranızda çalışanlar varmı ?

ben de yemekten yeni geldim, çalışıyorum canım

ben geldimmm afiyet olsn kızlarrr

benim batıma 10 gün kaldı hiç bir belirti yok yani anlıyacağıınız

sadece öksürüken yumurtalıklarımda ağrı giriyorrr ne olduğunu anlamıyorum tabikiii

yumurtlarken 2 gün boyunca ağrıdan kıvrandım ondanda bişey kalmadı hafif sızlama dışında şuan

hayırlısıyla kocişime müjde versem allahımın mucizesiniii :)

Canım benimde aynı 10 gün var ama belirti yok ki daha erken şekerim , dediğin gibi yumurta çatlama işi inanılmaz ağrılıymış Allah'ım kısa sürede hayırlısı ile versin inşallahhh razıyız ağrıya da dimi

benmde çok kısa sürdü hatta lekelenmede kaldı üstüne görme diye bişi okudum acaba bu olayı mı yaşıyosun sende bende 2 gün daha beklicem gelmezse ilk test yapıp sonra dok. gitmeyi düşünüyorum hiç böyle olmazdım bende 7 gün sürerdi şimdi 1 gün bile olmadı

lekelenme gibi olsaydı şimdiye kadar çoktan test yaptırırdım ama yoğun geldi günün önce pazar günü sabahtan başladı,p.tesi akşam 20.00 kadar sonra bitti.şimdide akıntım ve sancım var tekrar olacamışım gibi.ben test yapmıcambir daha adet tarihime kadar beklicem bu ay zaten olmadı dye ümidimi kestim tekrar ümitlenmeyeyim...

daha 12 günüm var bat a.... çalışma dönemindeyimmm.... dr kontrolünde yumurta takibi yaptım bu ay.... bakalım sonuç ne olacak yarın sabah yine gidicem dr a yumurtamın çatlayıp çatlamadığı belli olacakkkkkkk

siz ikinizde bu ayki hamislersiniz insaalllahhhhhhhhhhhh siz yazacaksiniz bende burdan keyifle okurum artik dilerim rabbimden sizlerin hamis oldugunuzu duyunca sevincten halay cekecezzz =))))))

merhaba kızlar ben aranıza yenı katıldım benmde batıma 10 gun var aynı kaderi beklemek yorum yazmama sebeb oldu beklemek zor

kuzum hadi hayırlısı olsunn haziran ayıı inş ugurlu gelsin hepnizeee

of böfffffffffffffff neden niçin demicem bir vakti sati var demkii herşeyinn(((((((( 1 hafta vardı adetimeee daha mutluydum ben bu ay ama melesef erken bile oldum kırmızızlar geldi buğüğnn((( dr randevu aldım haftya gidicemmm düensizmi nedir böyle anlammdım kızlar ???

aaa ben mayısın 13nde adet olmuşummm

haziranında 7 sind eoldumm ikiğün erekn olmuşummm oh bee:)

hesapladım şimdi yanlış günümü hesaplaşmışım:)))

temmuzun en geç 3 de olcammm

siz ikinizde bu ayki hamislersiniz insaalllahhhhhhhhhhhh siz yazacaksiniz bende burdan keyifle okurum artik dilerim rabbimden sizlerin hamis oldugunuzu duyunca sevincten halay cekecezzz =))))))

sabah topiği açtım iyi dileklerini gördüm yüzüme tebessüm geldi...inşallah öyledir ama ben cesaret edip test alıp yapamıyorum,diğer ayımı beklesem diyorum...

kızlar mutlaka okuyun,okumadan geçmeyin dün şefim gönderdi bana moralim yerine gelsin diye.bende sizinle aynı kaderi paylaştığım için sizinde umutlarınız bitmesin diye mutlaka okuyun...

Hayatım boyunca tutturuk olduğum birkaç şey oldu. Herkes gibi... “Oluruna bırakamadığım” bir türlü...

“Tüp bebek sendromu bu.. Ben ne zaman ısrarımdan vazgeçeceğim o zaman kendiliğinden olacak her şey” diyordum ki, Seda’nın kitabında şu bölüme rastladım:

“Sıfır noktasını duymuş muydunuz hiç?

Peki ya neden bazen çekim yasasını çalıştırmak için bu kadar çaba sarf etmek zorunda olduğumuzu ya da uzun zaman sabretmek gerektiğini...

Bir şeyi çok istediğimiz zaman genellikle o olmuyor.

Neden ki?

Buna eskiden şaşırıyordum. Çünkü benim de başıma gelmişti. Hem de pek çok defalar. En önemlisini çocuk isterken yaşadım. Hayat adeta benimle inatlaşıyordu.
Çocuk istiyordum, ağlıyordum, dua ediyordum... Her ay, ‘Acaba hamile miyim?’ diye umutlanıp yeniden hüsrana uğruyordum. Ne kadar zordu benim için...
Bir şeyi ben bu kadar çok isterken, bir başkası tek gecede, üstelik de istemeden hamile kalabiliyordu.

Bir gün şiddetli bir ağlama eşliğinde, ‘Allah’ım ben ne zaman çocuk sahibi olacağım?’ diye isyan ettim. Ve sanki birisi benim kafama bir anda cevabını yerleştirmiş gibi hissettim:
‘Bunun için ağlamayı bıraktığın zaman...’

Hem içim buna onay veriyor hem de zihnim kabul etmek istemiyordu. Uzun süre uğraştım.

Günün birisinde çocuksuz yaşamdaki hayat dersimin, şartlar ne olursa olsun hayattan zevk alarak yaşayabilmek olduğunu öğrendim. Ne kadar basit geliyor kulağa ama bir o kadar uygulaması zor, öyle değil mi?

Bunu yapabilmenin tek yolu vardı: Çocuk istemekten vazgeçmek.

Bütün mutluluğumu ancak o zaman anne olmaya bağlamadan elde edebilirdim. Öylesine korktum ki... Çünkü eğer vazgeçersem, Allah bana bir daha hiç vermeyebilirdi.
Bu riski nasıl göze alacaktım?

O dönemlerde evimiz küçüktü. Üçüncü odamızı hep bir bebek odası yapmayı hayal ediyorduk. O yüzden ben hamile kalmadan önce hiç tadilat yapmıyor hatta bir çivi bile çakmıyorduk.
Mutluluğu ve yenilenmeyi erteliyorduk. Sonunda pes ettim. O kadar çok çekim yasası çalışması yapmıştım ki, kendimi yenik hissederek ve hatta içten içe Tanrı ve evrene küserek herşeyden vazgeçtim. Bir sabah kalktım ve kendi kendime dedim ki, ‘Tamam artık! Çocuğum olmasa da hayata tutunacağım. Hem de öylesine, depresif değil, istediğim her şeyi yaparak. Sadece kendimiz için planlayarak...’

Ertesi gün eşimle beraber evimize tadilat yaptırmaya karar verdik. Eski mobilyalarımızı atacak, küçük dairemizi ferah kılacak sayıda küçük, birkaç parça mobilyayla döşeyecektik.
Çocuk odası olarak hayal ettiğimiz yeri de çalışma odası haline dönüştürdük.

Dönüştürdük dönüştürmesine de, yeni evimizde sadece bir ay oturabildik. Daha ben heyecanlanmaya fırsat bulamadan hamile kaldım. Çıldırtıcı güzellikte bir haberdi bu.
Nihayet arzumu serbest bırakabilmiştim.

Bir gün gelecek, sadece isteyeceğiz ve olacak! O Kadar... Hiç zamanda beklemeden...

Hiç korkumuz kalmadığında...

İşte sıfır noktası...

İCLAL AYDIN

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…