sanirim sevgilimden ayrildim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Az önceki genellemeleriniz açık kapı bırakmıyordu yalnız, hepsi böyle diyordunuz, yorumum biraz da ondan sebepti. Şimdi çoğunluk diyorsunuz. Sanırım sorunlu bir çevrede büyüdünüz, olabilir. Ben de ailenin tek kız torunuydum, erkek kuzenlerin içinde büyüdüm, eee ergen de olduk, biz de okul gördük, erkek arkadaşlarımız oldu... Hiç öyle hoydaaaa toplaşın kavgaya gidiyoruz modunda takılan bir çoğunluk yoktu etrafımda. Arada öyle tipler tabi ki vardı ama çoğunluk öyle demelik bir durum yoktu. Neyse, biz genellemeleri ve normalleştirmeleri bir kenara bırakmalıyız bence.

Bir de konu sahibine "adamın zaten canı sıkılmış, bir de siz üstüne gitmişsiniz" demişsiniz ya, az bile yapmış. Kabadayı gibi ortalıkta insan döven, dayak yiyen adam kız arkadaşından iki laf duyunca kahrından ölmemiştir emin olun.
Bir Fight Club görmeden büyüdük be Lyanna. Bizimki de hayat mı, bir düşün bakalım.

Ya ne büyüttünüz sanki insanların eşkıyalığı normal dedim. Erkeklerin hepsinde olan şey çocukluk, bazılarında olansa gençliğinde kavga etme isteği.

Zaten yolda kavga görseniz niye aralarına geçersiniz, manyağı var, bıçak çekeni var. Ancak büyüme aşamasında normaldir böyle şeyler diyorum. Sizin kuzenlerinizde olmamış olabilir, eee napayım? Benim de çevrem de bu tür insanlar vardı ancak büyüdüler aklı başlarına geldi ve normal bir biçimde devam ettiler hayatlarına. Ben de hayatımda kimseye fiske vurmuş insan değilimdir, ancak gençler kavga ederler; saçmalarlar. Atıyorum birisinin kız arkadaşını rahatsız etmişlerdir, gider dövmeye yeltenirler vesaire... Ancak 30'larına gelince saçma gelir bunlar.

ben oyle bir aileden gelmiyorum, cevrem de oyle degil. gayet duzgun, sakin, isinde gucunde bir ailenin kiziyim ve kendim de oyleyim. arkadaslarla eglenmekten bahsetmiyorum, alkol alip sapittigim veya arkadaslarimla sacmaladigim cok olmustur. ama ben ne kendim bir kavgaya karisirim ne de cevremin boyle olmasini isterim. o kavgada buyuk ihtimalle herkesin silahi da vardir. benim hayatimdaki kisinin bir sey yaparken onunu sonunu dusunmesi gerekir. benim kizdigim nokta bu. anlayis gosteremiyorum bu tarz seylere. sadece son zamanlarda buna donustugu icin kafam karisik o kadar.

Büyütme dediğiniz şey karşılıklı konuşma yalnız. Forumlar da bunun için var. Öyle herkese saygı çerçevesinde her şeyi, istediğimiz kadar yazabiliyoruz, inanabiliyor musunuz?
Ve yine genellemeler. Ben daha bir şey demiyorum.

Bana da hic tolere edilmeyecak bisey gibi geldi, ki her turlu haytaligi hayvanligi anlayisla karsilayan bir bireyim. Ama erkek arkadasim kavgaya karissa sanirim cok cok cok kizarim.
Sanırım içinde büyülen çevreyle alakalı. Erkeklerin kavgaya karıştığı bir çevrede büyüyen biri için bu doğal karşılanırken sizin veya benim için değil mesela çünkü çevremizde görmedik. Herkes kendi bildiği şekilde yorum yapıyor, yorum farklılıklarının olması doğal.

Aslinda ispanyollar ataerkil degildir , kadinlarin en ozgur oldugu ve deger gordugu ulkelerden biri ispanya , belki yasla alakalidir sizin ailede o durum bilemedim
Evet Ataerkil değiller benim de vardı İspanyol sevgili kadınların sözü geçiyor onlar da annesi bana oğlu için evlenirsen çok rahat edersin otur otur kalk kalk demişti şok olmuştum

Benimde gozlemlerim bu yonde
Valla gözlemlemek benim içimden gelmedi 3 ay görüştük daral geldi sevgiliden arkadaş moduna geçiş yaptım hala konuştuğum sevdiğim biridir ama aşırı kaptırıyorlar kendilerini hepsi öylemidir bilmem biz 1 kere görüştük 2 ci görüşmemizde nerdeyse ilkokul arkadaşları bile gelmişti beni görmeye düğünüm var sanmıştım :)

O buyuk ihtimalle turk oldugunuz icin, onlara cok farkli geliyoruz , ben italyada yasarken de erkek arkadaslarimin tum arkadaslari ikinci bulusmaya katilirdi merakla incelerlerdi beni

O buyuk ihtimalle turk oldugunuz icin, onlara cok farkli geliyoruz , ben italyada yasarken de erkek arkadaslarimin tum arkadaslari ikinci bulusmaya katilirdi merakla incelerlerdi beni
Yok ya kendisi Türkiye de yaşıyor arkadaşlarının çoğu Türk zaten :) merak ettikleri için gelmişlerdi ama böyle partiye dönüştü daha sonra gecenin bir vakti çılgınlar gibi zıplayarak dans ediyorduk neye sevindik o kadar bilmiyorum

Kalınla çizdiğim yer normal bir şey değil. Sassy'nin sevgilisi direkt yapmamış olsa bile bu olaya karışmış olması dahi yeterli. Bu "gençlik hatası, çocuksu yön" olarak geçiştirilemez. Size de tersleniyormuşum ya da tartışma çıkarmaya çalışıyormuşum gibi falan anlamayın lütfen, sizin üzerinizden yine sassy'e söylüyorum. Ki sassy'nin de benimle aşağı yukarı aynı fikirde olduğunu düşünüyorum. Hayatta her şey tolere edilemez, bazı şeylerin bedeli ağır olur. Her olayı abartan bir insan değilim ama şu durum gerçekten sıkıntı olabilecek bir şey. Durduk yere bunu eğlencesine, kanun tanımadan "bedel ödetme" uğruna yapan birisi yarın sassy'nin yaptığı ona göre bir hata (!) için bedel ödetmeye kalkabilir. Kimsenin garantisi yok, böyle dürtüsel kişileri rasyonel bir yola sokmak çok zor. Hele ki evlilik falan, bence şu an düşünülecek son şeylerden biri.

Katılıyorum. Konu sahibi aileyle fazla yüz göz olmuş bir de, dünya iyisi de olsalar bir yerde patlardı bir şeyler. Kocamın bir lafı var, biraz argo ama ben yumuşatarak diyeceğim '' Fazla iyilik, yapana zarar. ''

Gözünde emir sarrafoglu canlandı istemsiz şiddet eğilimi ve sorumsuzluk çok bariz bu kişide. Çok güzel şeyler yaşamış olabilirsiniz zamanında ama bazı şeyler var ki tolere edilemeyebiliyor. Sizdeki vadesini doldurmuş bence sevgiliniz. Kimsenin annesi değilsiniz.

ask olsun emir sarrafoglu gibi saftirik degildir dediginiz gibi son zamanlardaki siddet egilimi asil problemim. son kez konusmaya calisacagim bu kadar emek uzerine. ama biraz daha bekliyorum simdilik konusmak istemiyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…