Sağ tüp çikolata kistinden dolayı kapalı??

ayseenuur0

Üye
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2023
36
1
27
Herkese merhabalar. Hsg de sağ tüpümün 6 cm çikolata kistinden dolayı kapalı olduğunu o yüzden gebe kalamadığımı öğrendim. Amh 1.64. Diğer hormon testlerim ve eşimin sipermiyogram herşey normal. Sol tarafımda açık. Bana direk aşılama tüp bebek yap doğal yollarka hamile kalamazsın dedi dr. Tek tüple gebe kalan var mı aranızda acaba? Sizce ne yapmalıyım??

Merhaba ben de bugün hsg çekindim ve sağ tüpümün kapalı olduğunu öğrendim. Haftaya kontrole gideceğim sanırım tedavi başlayacağız. Çok kötüydüm gerçi hala öyleyim. Bir arkadaşım ile konuştum arkadaşının sağ tüpünü almak zorunda kalmışlar ve doktor direk tüp bebek demiş kendiside düşünmek istemiş. 2 ay sonra kendiliğinden hamile kalmış. Allah'tan umut kesilmez.

film esnasında verilen ilaçla açılmıyor mu veya daha ciddi tıkanıklıkları ameliyatla açıyorlarmış öyle bir şeyler denenemiyor mı acaba? Hemen tüp tıkalı diye neden tüp bebek öneriyorlar anlamıyorum

Bende anlamıyorum ki. Tek tüple nesen hamile kalamıyorum ya doktorlar adam gibi açıklama yapmıyorlar ki

Hsg berbat birşeymiş beni mahvetti baya. Umarım bende öyle olurum. Tüp bebek çok malşyetli ve süreç çok yorucu

İki gündür kendime gelemiyorum ne yapacağım nasıl olacak diye. Bir arkadaşımın da sağ tüpleri kapalıydı açılmadı doktor direk tüp bebek demiş düşünmek istemiş ve 2 ay sonra hamile kalmış. Sanırım nasip tamamen.

Eğer tıkalı tüpten rahme akıntı olursa sağlam tüpte döllenen embriyoya zarar verebilir o akıntı. Yani hamile kalsanız bile embriyoyu yok edebilir o sıvı. Tıkalı tüpünüzde şişlik var mı? Hidrosalpenkstan bahsetti mi doktorunuz?

Merhaba bir tanıdığım sizinle aynı problemi yaşıyordu. Doktoru bir tarafını ameliyat ile aldı sonra aşılama ve tüp bebek denediler hamile kaldı tek taraf dan da yumurtlayabiliyordu baya şanslıydı yani bu konuda hatta şuan 2 evladı var

Yok bahsetmedi herhangi birşeyden. Sizce laparoskopi olmalı mıyım kist için

Yok bahsetmedi herhangi birşeyden. Sizce laparoskopi olmalı mıyım kist için
Kisti aldırmak içinse tecrübeli bir doktor şart yumurtalığa zarar vermemesi için. Benim kistim hâlâ duruyor. Tüplerimi aldırdım mecburen ikisi de tıkanmıştı. Sol tüpüm çikolata kistinden tıkandı. Sağ tüpümü bilmiyorum.

Sonucnuz ne oldu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…