Sadece para için eşinizi yurtdışına gönderir misiniz?

Valla öyle gidenlerin döndüğüne daha şahit olmadım.

O yüzden de benim kocacım yanımda otursun illa uzaklarda mı para kazanılıyor

Gereği yok bence :nazar:

asla göndermezdim 3 kuruş fazla kazanacağı para onsuz geçen günlerimden kıymetli olmayacak ya.6 ay askerliğini beklerden dünyam kararmıştı(sen yakından belirsin sarissacım aynı şeyleri yaşadık) zorunlu olmayan bir şey için sadece daha fazlası olsun diye 1 günümü bile ayrı geçirmezdim

Bilmez olur muyum canım? Ne zor günlerdi! Aynen senin gibi düşünüyorum. vereliniortak

Burada bir işi varsa, maaşını da alıyorsa ve sıkıntısı da yoksa neden gidiyor ki.. Bırakacak eşini burada.. Çocuklaır var birşey olsa ha dediğine gelemeyecek belki... Tabii görevinin gereğidir, gitmezse işini kaybedecektir o zaman olabilir mesela benim eşim yard. doçent bu sene doçentler için yurtdışı görev zorunluluğ geldi gitmeyenler görevden alınacak şu an için eşim doçent olmadığındna sözkonusu değil ama olsa mecbur gidecek ama bende onunla giderim herhalde...

Burada bir işi varsa, maaşını da alıyorsa ve sıkıntısı da yoksa neden gidiyor ki.. Bırakacak eşini burada.. Çocuklaır var birşey olsa ha dediğine gelemeyecek belki... Tabii görevinin gereğidir, gitmezse işini kaybedecektir o zaman olabilir mesela benim eşim yard. doçent bu sene doçentler için yurtdışı görev zorunluluğ geldi gitmeyenler görevden alınacak şu an için eşim doçent olmadığındna sözkonusu değil ama olsa mecbur gidecek ama bende onunla giderim herhalde...

Benim eşim de yard. doç. ama ilk defa böyle bir şey duydum. Gerçi biz zaten şu anda yurtdışındayız bizi etkileez de emin misin öyle bir şey olduğuna?

Benim eşim de yard. doç. ama ilk defa böyle bir şey duydum. Gerçi biz zaten şu anda yurtdışındayız bizi etkileez de emin misin öyle bir şey olduğuna?

Yard. Doç. İçin değil canım şu anlık için değil yani sadece doçentler için çıkmış bu yasa ama ne kadar süre ve hangi şartlarda olanlar için bilmiyorum açıkçası yani şu an için kafanı takmana gerek yok canım yerimseniben

Yok kafamı takmıyorum, dediğim gibi olsa da bizi etkilemez. Sadece inandırıcı gelmedi o kadar. Sanki bir sürü öğretim üyeleri var da yurtdışına gitmedi diye işten çıkaracak rahatlığa sahipler! Üniversitelerin yarısında doğru düzgün öğretim üyesi yok zaten. neyse sanırım şu gazetede yurtdışı burslarıyla ilgili değişiklikler hakkındaki haberlerden bahsediyorsun.

Yok kafamı takmıyorum, dediğim gibi olsa da bizi etkilemez. Sadece inandırıcı gelmedi o kadar. Sanki bir sürü öğretim üyeleri var da yurtdışına gitmedi diye işten çıkaracak rahatlığa sahipler! Üniversitelerin yarısında doğru düzgün öğretim üyesi yok zaten. neyse sanırım şu gazetede yurtdışı burslarıyla ilgili değişiklikler hakkındaki haberlerden bahsediyorsun.

valla bana eşim söyledi onlara da bölüm başkanı söylemiş dediğim gibi içeriğini bilmiyorum artık muhakkak bir sınırlama vardır tabii herkesi gönderecek değiller... Bilemiyorum ben o daldan olmadığım için...

büyük konuşmak istemem ama açlıktan ölmediğimiz sürece hiç bir yere göndermem,herkes yerini yurdunu bilsin.

X