Sadece ornek olsun..................

Resmen kelimeler boğazımda düğümlendi canım yha allah yardımcın olsun çok zor bi durum ama hayat işte insanların önüne ne sunacağı hiç belli olmuyor :teselli:

Okurken gözlerim doLdu.. ALLAH yardimcin olsun ne diyeyim... Bi hikaye, dizi senaryosu okuyorum sandim bi an... cok zor gercekten...
ama benimde sonum böyle olacak biliyorum... hickimse onun yerini tutmayacak...

Bir çok insan yaşadıklarının kader olduğunu söyler ama asıl kaderlerini insanlar seçer...
Yazdıklarını okurken resmen hayal ettim çok güzel anlatmışsın...Umarım mutluluk her iki dünyan için hep seninle olsun canım...Bebeğin yeni umudun olsun:KK43:

gozyasımı tutamadım okuken allah yardım etsın
sankı bunkarı bende yasıcam gıbı hıssettım bıann cok korkuyorum allah kımseye keske dedırtmesın allah sevenlerı ayırmsın yarbbım

ıcım cok kotu oldu sankı ben yaşamışım yada yaşayacakmış gıbı oldum cok zor Allah yardımcın olsun ama tekrardan olabılırım dersende yol yakınken ınadını kır mutlu bır dunya kur kendıne .

çok zor çok..:severek ayrılmak ..a015:
ama şöyle düşünüyorum ben evlilik olmuş olsaydı böyle severken o aşk belki 1 yılda sönüp gidecekti lakin ayrılık olunca işin boyutu farklılaşıp katmerleniyor bi süre o sevgi (veya kavuşma arzusu diyelim buna) ama o da geçiyor zamanla..herşey gibi :ecrin_bebek:

sevdiğinde kararlı

kaybettiğinde ise iradeli ol demişler

olmuşla ölmüşe çare yok

sevdiğini elde edememişsin elde ettiğini sevmeye çalış

allahım okurken dıken dıken oldum ama alnında ne yazılıysa onu yasıyosun kelımelerın bıttıgı an ......

annem kendi hayatında buna benzer şeyler yaşadığı için; eski eşimle çıkmayı kabul edip etmemede tereddüt ettiğim zamanlarda(onu mutlu edemeyeceğimi vb düşünüyordum) bana sonra "keşke" demeyeceksen reddet, ama şunu bil ki sonradan söylenen "keşke"ler çok zor oluyor, ileride bir başkasıyla beraber olduğunda mutsuz olursan "keşke onun teklifini kabul etseydim"diyebilirsin demişti.

çıkmayı kabul ettim, ailesi ve başka nedenlerle planladığımızdan çok daha erken bir dönemde evlendik, 1 yıl sonra ayrıldık. "keşke" dedim mi? hayır! tabii ki o kadar ağır yaşanmasa iyi olurdu bu gerçekler ama yine de ben hiç "keşke" demedim. yaşandı, bitti, yürümeyeceği görüldü. Şimdi hayatımda sevdiğim insan var. Çok şükür eskisiyle kıyaslayacak hiç bir yönü yok ama tabii ki ister istemez insanız sorunlar yaşadık, bir defa ayrıldık bile yakın tarihte, ama ben hiç "keşke" demedim.

arkadaşım belki de onunla da beraber olsaydınız, sonrasında sorunlar yaşayacaktın. garantili değildi ki sonuçta. hayatı geri saramayacağına göre, kendini ömür boyu mutsuz etmektense eşinle daha iyi iletişim kurmaya sahip olduğun şartları iyileştirmeye çalışsan. yoksa inan hayat çok çekilmez olur.

1;5 yil kosa bildik sevgimizin arkasindan gurursuz oldum ,ailemin onuruyla oynattim namusuma laf soylettim alttan aldim oda aldi benle. cok bile kostuk bu askin pesinden bitti. ama hala ne ben ne ailem ne bizi taniyanlar unuttu. esim e kac kez onun adiyla hitap ettim. bilirmisiniz ben yandim siz yanmayin sevginizin pesinden sonuna kadar kosun size uygun biriyse baska etkenler icin kopmayin.
ben sonuna kadar ko0şuyorum sevgimin peşinden nolursa olsun koşarım da..benmi sorunum da benim ailem .. benneyaptımki sevgime asla inanmıyolar onu sevmediğimi düşünüyolar geçici diyolar ama ne hissettiğimi kimse bilmiyo onla ayrıldık sanıyolar ama biz hala bi yolunu bulup görüşüyoruz mailleşiyoruz yeni,kimsenin bilmediği hesap açtım zaten msnde kardeşiyle hep konuşuyoruz babam telefonlarımı dinletiyo o yüzden mesaj bile atamıyoruz birbirimize içinizdde o kadar şanslı olanlar var ki halinize şükredin bence ve eğer bi kere daha öğrenirlerse görüştüğümü,babam onu bulur çok kötü şeyler yaptırır ona beni de okuldan alırlar sürekli dua ediyorum nolur bu sefer yakalamasınlar diye
hep bi talihsizlik oldu babam yakaladı maillerimi,msn konuşmalarımızı her seferinde hep dikkat ettim ama bi şekilde buldu ama bana hiçbişiey söylemedi anneme söyledi hep annem konuştu benle annem de kuran kursunda hoca o da çok kızıyo bana ben öğrencilerime ne anlatıyorum sen neler yapıyosun dedi
halbuki ben kötü bişey yapmadım ki haram bişey de yapmadım annem tutturdu haram diye
ben haramın ne olduğunu gayet iyi biliyorum zaten eğer yalnızsan haramdır ortamda üçüncü kişiler varsa ve de ciddiysen haram değildir annem kafasına göre fetva veriyo bana bugün onla 223. günümüz ve sevgimiz sürekli arttı artıyo da...
aslında annem yaşın çok küçük 22-23 yaşında olsan da okulu falan bitirsen bşişey demicem diyo ama anlamıyolar işte zaten annem aradı onu son olayda o seni arasa bile görüşme onla dedi zamanı gelince herşey olur dedi ama ben 4-5 sene onu görmeden nasıl dayanırım yaa..
Allahtan ailemin yanında okumuyorum yoksa hiç görüşemezdik ama nolursa olsun Allah sevenlerin yanında gerçekten ne kadar talihsizlik olsa da biz görüşüyoruz bi şekilde
ve o olmazsa başka kimseyle evlenmem ben şimdi belki çok basit gelicek biçoğunuza ama ben günlerce bişey yemeden yataktan çıkmadan ağladığımı biliyorum yaa ve de hiç kimse yanıma neyin var diye gelmedi annem sen hala ağlıyo musun dedi bundan kötü nolabilir ama beni istemeye geldiklerinde herkes anlıcak benim ne kadar sevdiğimi şimdi bile ağlıyorum ya gözümün önüne geliyo da..Allah kimseyi sevdiğinden ayrımasın Allahtan onun ailesi beni çk seviyo inşallah kavuşucaz bitanemle aslında sadece bu arkadaşa yazıcaktım ama dayanamadım nolur kusura bakmayın çok doluyum yaaa :1no2:senağlamasenağlamasenağlamasenağlamasenağlamasenağlama

ben sonuna kadar ko0şuyorum sevgimin peşinden nolursa olsun koşarım da..benmi sorunum da benim ailem .. benneyaptımki sevgime asla inanmıyolar onu sevmediğimi düşünüyolar geçici diyolar ama ne hissettiğimi kimse bilmiyo onla ayrıldık sanıyolar ama biz hala bi yolunu bulup görüşüyoruz mailleşiyoruz yeni,kimsenin bilmediği hesap açtım zaten msnde kardeşiyle hep konuşuyoruz babam telefonlarımı dinletiyo o yüzden mesaj bile atamıyoruz birbirimize içinizdde o kadar şanslı olanlar var ki halinize şükredin bence ve eğer bi kere daha öğrenirlerse görüştüğümü,babam onu bulur çok kötü şeyler yaptırır ona beni de okuldan alırlar sürekli dua ediyorum nolur bu sefer yakalamasınlar diye
hep bi talihsizlik oldu babam yakaladı maillerimi,msn konuşmalarımızı her seferinde hep dikkat ettim ama bi şekilde buldu ama bana hiçbişiey söylemedi anneme söyledi hep annem konuştu benle annem de kuran kursunda hoca o da çok kızıyo bana ben öğrencilerime ne anlatıyorum sen neler yapıyosun dedi
halbuki ben kötü bişey yapmadım ki haram bişey de yapmadım annem tutturdu haram diye
ben haramın ne olduğunu gayet iyi biliyorum zaten eğer yalnızsan haramdır ortamda üçüncü kişiler varsa ve de ciddiysen haram değildir annem kafasına göre fetva veriyo bana bugün onla 223. günümüz ve sevgimiz sürekli arttı artıyo da...
aslında annem yaşın çok küçük 22-23 yaşında olsan da okulu falan bitirsen bşişey demicem diyo ama anlamıyolar işte zaten annem aradı onu son olayda o seni arasa bile görüşme onla dedi zamanı gelince herşey olur dedi ama ben 4-5 sene onu görmeden nasıl dayanırım yaa..
Allahtan ailemin yanında okumuyorum yoksa hiç görüşemezdik ama nolursa olsun Allah sevenlerin yanında gerçekten ne kadar talihsizlik olsa da biz görüşüyoruz bi şekilde
ve o olmazsa başka kimseyle evlenmem ben şimdi belki çok basit gelicek biçoğunuza ama ben günlerce bişey yemeden yataktan çıkmadan ağladığımı biliyorum yaa ve de hiç kimse yanıma neyin var diye gelmedi annem sen hala ağlıyo musun dedi bundan kötü nolabilir ama beni istemeye geldiklerinde herkes anlıcak benim ne kadar sevdiğimi şimdi bile ağlıyorum ya gözümün önüne geliyo da..Allah kimseyi sevdiğinden ayrımasın Allahtan onun ailesi beni çk seviyo inşallah kavuşucaz bitanemle aslında sadece bu arkadaşa yazıcaktım ama dayanamadım nolur kusura bakmayın çok doluyum yaaa :1no2:senağlamasenağlamasenağlamasenağlamasenağlamasenağlama
ben bu konuda ailesi ile savaşmış biri ve dili yanmış biri olarak derim ki;
aileni dinle....
kimse seni ailenden daha fazla düşünemez ve sevemez bunu hiçbirzaman unutma.

ya çok haklısın ama işte gönül ferman dinlemiyo ama onların da üzülmesini istemiyorum bu yüzden zaten sadece mail atıyoruz birbirimize aslında o da istemiyo ailemden gizli böle bişey yapmamı ama o da dayanamıyo işte ya bu aşk nasıl bişey yaa

senin durmuna bakınca son 3 senem gözümün önünden geçti ve ürperdim,korktum ki senin de başına gelir diye...
ben de kimseyi dinlemedim
ne ailemi ne çevremi kimseyi...seviyorum dedim;ondan başkasını dinlemedim...uffff anlatsam kitap olur burda;aklını başına al derim;istersen seninle uzun uzun da konuşurum bu meseleyi yeterki bi başkasının daha canı yanmasın,bi başka kızın,bi başka ailenin daha yanmasın...

kelimeleri toparlamam aslinda mumkun degil. 2002 yilinda birine cok kotu asik oldum. karsilikli ;seviyorum, seviliyorum cok konuskan ,sevimli , sempatik mert biriydi ciddiydik. ve nisanlandik. o senenin en guzel nisan toreniydi. Herkez bizden onun beni nasil sevdiginden nasil ilgilendiginden bahsediyordu. ama bilirsiniz iste annesi abisinin kizini almak istiyodu. akrabalar arasinda problem cikti. annesi problem cikartti benim akrabalarim onun ailesine beni karaladi. hep cirpindik mucadele ettik yiprandik. YIPRATTILAR BIZI annemde biraz istemiyodu mutlu olamazsin annesi sizi rahat birakmaz. annesi biraz sonradan gorme paranoyakti. ama sevdim. yinede o benim askimi dogurmustu. yine bigun biktigim bian BITTI ARTIK DEDIM cok yoruldum nerden bilirdimki baskasindada cok yorulucam. bilsem koparmiydim ondan baskasinin problemini yasamaktansa askimin pesinden kosardim. bana bakti YAPMA DEDI YAZIK ETME BIZE ISTEDIKLERI BU SEVINDIRME KIMSEYI. ama yaptim ve yaptigim gun bitti dunya. salondaydik GOZLERIME BAKARAK ALYANSINI CIKARDI SEHBAYA KOYDU. ve cikti ben kendimde degildim nasil bitti dedim herkesin icinde o gittikten sonra uyandim. balkona ciktim camdan beni gorup yukari ciksin diye. arabaya bindi goruyorum nasil agladigini ben agliyorum feryat gibi herkez agliyo. oda yukari cikmak istedi ama bu kacinciydi ustelik dugune 12gun kala ve gitti gidis o gidis. ama kopamadik ben baskasiyla sozlendim yinede telefonlasiyoduk. ben evlenene kadar evlenmedi evlendikten sonra oda evlendi hic gormedigi biriyle. ara sira yine telefonlastik aglastik . gecen yil beni gordu carsiya cikmistim. pesimden geldi git dedim konusmadan gitmem dedi. mecburen bi cafe de konustuk 10 dk falan konusamadi sadece bakti SENI UNUTTUM SANMISTIM AMA SADECE YOKLUGUNA ALISMISIM ILK GUN GIBI HEYECANLIYIM SIMDI DEDI. YALVARIRIM BENI BEKLE 10 DK SIMDI GELCEM DEDI OLMAZ BEKLEYEMEM BENIM BI SORUMLULUGUM VAR EVLIYIM LUTFEN YETER DEDIM . ODA BANA BUGUN SENIN DOGUM GUNUN DEDI NE OLUR BEKLE . SADECE BIYUZUK ALICAM DEDI. KABUL ETMEDIM. HAMILE OLDUGUMU SOYLEDIM YIKILDI KALKTIM ORADAN KALBIMI MASADA BIRAKARAK. VE O GUN ESIM TELEFON BILE ACMADI DOGUM GUNUMU KUTLAMAK ICIN 10 KERE DAHA YIKILDIM. SADECE SUNU SORDUM KENDIME? MADEM SORUNLAR YASAYACAKTIM YAZIK DEGILMI BARI SEVDIGIMDE, SEVILDIGIMDE YASASAYDIM GUYA PROBLEMIM OLMAZ DIYE BUNU SECTIM BUNUN AILESI BILE DEGIL KENDI YIPRATTI BENI. ESIMLE BI PROBLEMIM OLSA HEP O GELIR AKLIMA BEN ONU COK SEVDIM GALIBA HALA SEVIYORUM UNUTAMADIM O BENIM RUH ESIMDI BU BENI ANLAMIYO BILE INATCI. ONUUUUUUUUUU COKKKKKKKK SEVIYORUM AHIRETE BIRAKTIM KAVUSMAYI AGLAYARAK YAZIYORUM BUNLARI DIGERI UYUSUN ICERDE

:eek: vah ki vah
çok yazık olmuş gerçekten
kader diyeceksin belki ahirette kavuşursunuz hihoyyyt

benim evliliğimde kimse yokdu karışan eden benim salak eşim uslu durmadı
yuvayı dağıttı

Ya siz ne kadar evlilik hastası insanlarsınız.Bir onceki askını unutmadan kalkmıssın başkasıyla sözlenmiş evlenmissin.Kalbinizde hala biri varken nasıl olup da başkasına dokunabiliyorsunuz,koynuna girebiliyorsunuz,eşim diyebiliyorsunuz.Ayrılıktan sonra nefes almak lazım.Olacaktır tanısmak isteyenler,teklifler vs ama uzak durmak lazım.Zor bir dönemdir ayrılık donemi hele de severek ayrılmak berbat bir seyken...sonrada boyle olursunuz işte.Askın kıymetini bilmek lazım.2 kişi arasında yalan,gercekleri saklayıp başka seyler söylenmesi(kandırılmak),ihanet,şiddet gibi seyler yoksa diger butun problemler hallolur.annesi soyle dedi,babası bunu yaptılarla ayrılınır mı? ayrınılırsa işte boyle arabesk bir film cıkar ortaya.İkinizde boşanın ve evlenin.Cocuklarınız yoksa cekilmez hayat başkasını severken başkasıyla evli olunup.Eşlerinize de yazık.dunyaya bir kere geliyorsunuz.Madem cok seviyorsunuz,kavusun olsun bitsin.

şu an çok kötü oldum.. ağlıyorum:KK43:
nasıl bir kader bu yarabbim:KK43: ama ablacım inanıyorum bu dünyada olmasa da ahirette kavusacaksınız siz kavuşmalısınz gerçek aşk bu olmalı:KK43:
nasıl kötü oldum okuyunca bilemezsin ben böyleysem sen nasıl acılar içindesin
allahım kimsenin başına vermesin böyle bi acı
ablacım gercekten hamile misin..
eğer hamilelik olayı yalansa ne olur bi şans daha verseniz..
mutlu olmadıgınız bi evlilkte acı cekmektense bence bu daha adilce olur:KK43:
haddime düşmez karışmış gibi oldum ama affet dayanamıyorum böyle sevip kavusamayanlara:KK43:

offffffffffff offfffffffffff ne yaptın ya herkesi bin parçaya böldün cnm yaaaaa allah yardımcın olsun ......:nazar: senağlama

X