Sadece erkek anneleri lütfen!

2 oğlum var büyük 16 yaşında ona karışamıyorum:)lakin küçüğe (27 aylık) pembe de giydiririm kırmızı da, bebek de aldım mutfak takımı da zevkle oynuyor oyuncak da ve kıyafet de cinsiyet ayrımına karşıyım

Barbie den bende hoşlanmıyorum haklısınız çok kadın figürü vücut orantı şekli falan sekilcilik öğretiyor sanki

Erkek annesi deyince geldim ama girişte kalakaldım.

Sormayın şimdiden kendisi bu cinsiyetçi laflardan nasıl koruyacağım diye düşünüyorum. Bakmayın şimdi tam anlamıyor da yakında başlarım millete carlamaya sanırım.

Bir de anlamayacak tiplere açıklamaya çalışmak var ki en nefret ettiğim kısım o.

Arkadasimin 4.5 yasinda bir oglu var.
Cocuk bize gelince kizimin oyuncaklarina sariyor tabi, barbie setleri, prensesler, satolar falan.
Ve cocugun babasi ciddi ciddi rahatsiz oluyor bu durumdan... oglanin eline top araba falan veriyor, sirf bebeklerle oynamasin diye.
Oysa aksi asla yadirganmiyor, benim kizin araba yaris seti olmasi, robotlarla oynamasi vs. Hatta biraz maskulen giydirdigim zaman erkek gibi kiz (!) Yeristirdigim icin taktir bile aliyorum, ustelik bunu soyleyen sozde feministe bile denk geldim ne yazik...

Benim küçük oğlum martta üç yaşını doluyor ve bir yaşından sonra eğer altarnatifi varsa herseyde sarı rengini seçer. Bir yaşından sonra büyük oğlum asinalik kazansın diye ( büyük zaman 2.5 yaş civarındaydi ) evdeki kuru boyları vermiştim küçük oğlum sarı rengin 4 tonu vardı hepsini seçti diğerlerini almadi ozellikle her renkten koydum önüne Hayır ısrarla sarı renkleri aldı bunu defalarca yaptım sonuc degismedi ☺
Kısaca sarı renkli giydiriyorum diye bile uyarıliyorum gerisini siz düşünün.

Bu degil yahu :) kız erkek çocuğu fark etmeksizin

Bu tarz kadınsı bebekler diyeyim :)
Çocuğun cinsiyeti degil; burada barbie nin iddiası beni rahatsız eden.

Sizin gönderdikleriniz cici bebek :))

insanlari bosverin. iki tane yegenim var. ikiside annelerine yardim ederek buyuduler. suan universitede kendilerine ev tuttu orada yasiyorlar. temizliklerini yaparlar yemekleeini yaparlar o yastaki bircok kiza tas cikarirlar.
kim ne derse desin mis gibi delikanli oldular. eminim sizin evlatlarinizda boyle olacak. siz boyle yetistirmeye devam edin.
gun gelir yaslilik olur hastalik olur yemeginizi yaparlar.
renk konusuna girmiyorum bile

Ben anaokuluna giderken herkes evinden bir oyuncak getirecek buraya bağışlayacak çocuklar hep beraber oynayacak, dendi. Kızlar hep bebek, mutfak seti tarzı şeyler getirdi, erkekler de araba falan. Ben uçak getirmiştim çok da hevesle aldırmıştım yine bir erkek arkadaş da ablasının mutfak setini getirmişti çok büyüktü bir sürü çeşit vardı içinde.
Ne mi oldu? Öğretmen ve bakıcı ablamız ikimize yanlış oyuncaklar getirdiğimizi söylediler.
Benim getirdiğim uçakla hep erkekler oynadı onların rafında duruyordu zaten. Ben elimi süremedim Öteki mutfak seti getiren çocuk da bizle evcilik oynamak isteyince öğretmen ve yardımcısı tarafından erkeklerin oyununa dahil edildi ısrarla
O sarı uçağı ben getirmişken benden çok onların oynaması içime çok dert olmuştu.

Milletin aklı o kadar çok ki! artık beyinleri almıyor insanlara da dağıtıyorlar! Kimseyi dinlemeyin. Benim oğlum dört yaşında yeri gelir tencereyle tavayla oynar yeri gelir pembe oyuncak ister. Çamaşır asarken yardım eder, sofra kurarken yardım eder. Ve benle daha çok vakit geçirir bi nevi yapışık ikiz gibiyiz bazen. Ve sırf bana bu düşkünlüğünü laf edip; ‘sana bu kadar düşkün olması iyi değil, erkek çocuğu o, bi süre sonra seni örnek almaya başlar o biçim olur filan’ gibi bi takım söylemlere maruz kaldım ve şok oldum. Bu nasıl bi kafa yapısı bu nasil bir zihniyet yemin ederim aklım beynim almıyor. Oğlumun bana olan sevgisini bile pislik düşünceleriyle kirletiyorlar. Nefret ediyorum bu tarz insanlardan midem bulanıyor onlar konuştukça.

Ne saçmalık ya?
Bak bu mesleki ayırıma kadar giden bi davranış, alt metne bak "Pilotlar erkek olmalı".. Çocuk aklı bunu böyle alır o yaşta, bu insanlar bir de eğitimci olacak :/

Ay gülümsedim bende aynı yada benzer şeyleri yaşadım halada yaşıyorum şu an biri 4.5 yaşlarında biri yakında 3 yaşını dolacak benimkilerde aynı.
Inanin kullanacağım zaman ben onlardan istiyorum kabı kacagi

Şekilcilik işte. Siz doğru olanı yapıyorsunuz. Ben kamyonla, arabayla, ninjalarla oynardım küçükken. Erkek olmadım.
Ben gibi hep erkeklerle gezerdim üstüne futbol oynardım bebekleri sevmez oynamazdım erkeklerle kavga eder döverdim görüldüğü üzere bol libidolu bir gadınım
Boşver konu sahibi herkes birşey konuşur salla

TV de haberlerden tiksinmemize sebep olan olayların çoğu bu annelerin yetiştirdiği insanlar yüzünden sebep de bu davranış ve bilinç Zaten, siz en doğrusunu yapıyorsunuz benim oğlumun da yemek takımı var barbie si var hamur yoğurmak en büyük zevki toz almak bir de her akşam sırf geliştirsin kendini beslesin yeteneklerini diye poğaça kurabiye vs yoğururuz ben veririm o yapar tarifleri ezberlemiş bile... temizlik günümde toz alma ondadır arkasından yaparım ama görmez o beğenmediğimi düşünmesin diye ne mutlu bizlere kadın ruhundan anlayacak kendi işini yapacak bireyler yetiştiriyoruz de ve kaldır burnunu böyle pipicilerin yanında ben öyle yapıyorum

O değil de benim pipilim oyuncak veya sofra toplarken peşimde hep. Ona iş vermezsem kıyameti koparıyor. Benimkinin pipisini nasıl koruyacağız aaa dostlar!

Pipisi düşecek diye yetiştirilen çocuklarım kayınvalideleri daha sonra ay bu tam hanno kızıma hiç yardımcı olmuyor değer kıymet bilmiyor bunu annesi ne biçim yetiştirmiş diyip arkanızdan konuşacak sevgili dünürünüz
Yarın öbür gün hastalandıklarında pipisi düşecek kaygısı taşıdıkları biricik erkek evlatları ne yazık ki anne ye su bile veremeyecek
Siz kendi bildiğiniz doğrular ile aynen devam kimse ye de laf anlatıp yorulmayın cahile anlatılmaz

Ne saçmalık ya?
Bak bu mesleki ayırıma kadar giden bi davranış, alt metne bak "Pilotlar erkek olmalı".. Çocuk aklı bunu böyle alır o yaşta, bu insanlar bir de eğitimci olacak :/
Değil mi, ve bunu bir okul öncesi öğretmeni yapıyor...
Bir Sabiha Gökçen doğacaktı önünü kestiler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…