Sadece erkek anneleri lütfen!

Başlık ironi içerir.
Ciddi değilim.

Ama kiskaniyirum artık kız annelerini. Cunku düşecek pipi yok, hayat size güzel.

2 oğlan annesiyim. 3 yaş ve 6 ay

Oğlumun son 1 aydır en sevdiği oyuncak hani şu pembe mutfak esyaları oluyor ya, tenceresi, fincanı falan. İşte o.

Ama bir oyuncak nasıl bela olur bu kadar insana.
Çocuk seviyor diye saf saf gittiğimiz yere de götürdüm oyuncağı.
Ve kocaman kocaman gözlerini açıp bana nasıl oğlumu kız oyuncağı ile oynattigimi sordular.
Özenir sonra, fitratını Bozuyorsun dediler.

iki çocukla yetebilmemin bir yolu da ev islerini oyuna çevirip birlikte yapmak.
Bulaşık/çamaşır makinesi boşaltma, çamaşır asma vs oğlum eşlik eder.
Çokta keyif alıyoruz.
Ama ama nasıl yani? Erkek çocuğuna ne gerek?
Mazallah ya pipisi duserse??

Bitti mi? Tabiki Hayır.
Küçük için kullandığım sling var, rengi Lila.

Eki Görüntüle 2091755

Şöyle bir şey. Yani bence annenin aksesuarı. Rengini de anne bilir
Ama siz siz olun sakin oglunuzu Lila bir kumaşla sarmalamayin :))
Zira bırakın çevrenizi, sokaktaki insanlar tarafından bile hunharca eleştirilirsiniz.

Şimdi ben bu cocukları ne yapayım?
Ellerine araba, uçak, tabanca verip
Meyvelerini soyup dilimleyip ağızlarına koyup,
Baştan aşağı mavi giydirsem,
Hafta bir kaç gün de kurtar vadisi izletsem, kurtarır mıyız pipileri?
Ahhh toplummm ve algılarıı. Kız çocuğa araba, uçak tabanca alsanız oyuncak olarak ve erkek işleri yaptırsanız "ooo iyi iyi kendi ayakları üzerinde durmayı bilsin" denilip desteklenirsiniz. Neden erkekler kendi ayakları üzerinde durmayı bilecek şekilde yetiştirildiğinde herkes panik oluyor :KK11:

Kuaför ve modacı erkekleri örnek verirsem, yıkılır buralar :))

Kocamdan ne bekliyorsam hepsini oğlum da yapsın inşallah :))
Ama böyle çapkın kızla nolur bilmem :))
çapkın mı kırıldım :mad: fazla pipi göz çıkarmaz diye seyyyettiydim:KK61:

Ahhh toplummm ve algılarıı. Kız çocuğa araba, uçak tabanca alsanız oyuncak olarak ve erkek işleri yaptırsanız "ooo iyi iyi kendi ayakları üzerinde durmayı bilsin" denilip desteklenirsiniz. Neden erkekler kendi ayakları üzerinde durmayı bilecek şekilde yetiştirildiğinde herkes panik oluyor :KK11:

Altında yatan bir sebepte çocuklarına bağımlı anneler.
İstiyorlar ki onlar olmadan yasayamasin çocukları.

çapkın mı kırıldım :mad: fazla pipi göz çıkarmaz diye seyyyettiydim:KK61:

Tabi düşen olursa yedek lazım :KK70:

Kuaför ve modacı erkekleri örnek verirsem, yıkılır buralar :))

Kocamdan ne bekliyorsam hepsini oğlum da yapsın inşallah :))
Ama böyle çapkın kızla nolur bilmem :))

Doğru... hemen etiket yapışır...
Ama onlarin çoğu "şey" diye...

Aman... ben bildim bileli "erkek" oyuncaklariyla oynadim. Yillarca semi profosyonel basketbol oynadim ve box yapdim.
yillardir Fitness yapiyorum... ve kas geliştiriyorum.

Bu pipi şişme ve düşme olayi kültürel galiba.

Malesef değişmeyecek bir zihniyet . Daha bebeklikten Başlıyor kız erkek ayrımı

Ben de erkek annesi olaraktan diyorum ki hoştttttt... :) benim de başıma geldi böyle bir durum yakınımdan.. Mesela biz oğlumla seramik hamurundan sebzeler, meyveler yapmıştık..ve bimden plastik tencere tavalar almıştık.. Oğlum birlikte yaptığımız hamurdan sebze ve meyveleri pişiriyordu :) sonra yemeğini yedikten sonra bulaşıkları yıkayıp koyuyordu oyuncuktan yani:) ben de bunu videoya çektim anneme yolladım.. Anneannesi baak oğlum neler yapıyo yazdım.. Sonra annem bu videoyu kuzenime göstermiş.. Ve o da ciddi ciddiiii demiş ki " ay sinope öyle o kadar da yaptırmasın.. Kız gibi ne o öyle?" Valla sırası geldi ben de ına dedim ki benim oğlum iyi bit eş ve iyi bir baba olsun öküz olmasım diye uğraşıyorum.. Bunun öğrenciliği var... İlerde öğrenci evinde kalırsa çocuğu evden mi atsınlar mesela dedim.. Öyle kaldı.. Takmayacaksın.. Başka çaresi yok canım.. Sığ insanlarla uğraşmaya gerek yok.. Onlar bildiği gibi biz bildiğimiz gibi.. İlerde de meyvelerini alacağız emin olun annecikler:)

B
Başlık ironi içerir.
Ciddi değilim.

Ama kiskaniyirum artık kız annelerini. Cunku düşecek pipi yok, hayat size güzel.

2 oğlan annesiyim. 3 yaş ve 6 ay

Oğlumun son 1 aydır en sevdiği oyuncak hani şu pembe mutfak esyaları oluyor ya, tenceresi, fincanı falan. İşte o.

Ama bir oyuncak nasıl bela olur bu kadar insana.
Çocuk seviyor diye saf saf gittiğimiz yere de götürdüm oyuncağı.
Ve kocaman kocaman gözlerini açıp bana nasıl oğlumu kız oyuncağı ile oynattigimi sordular.
Özenir sonra, fitratını Bozuyorsun dediler.

iki çocukla yetebilmemin bir yolu da ev islerini oyuna çevirip birlikte yapmak.
Bulaşık/çamaşır makinesi boşaltma, çamaşır asma vs oğlum eşlik eder.
Çokta keyif alıyoruz.
Ama ama nasıl yani? Erkek çocuğuna ne gerek?
Mazallah ya pipisi duserse??

Bitti mi? Tabiki Hayır.
Küçük için kullandığım sling var, rengi Lila.

Eki Görüntüle 2091755

Şöyle bir şey. Yani bence annenin aksesuarı. Rengini de anne bilir
Ama siz siz olun sakin oglunuzu Lila bir kumaşla sarmalamayin :))
Zira bırakın çevrenizi, sokaktaki insanlar tarafından bile hunharca eleştirilirsiniz.

Şimdi ben bu cocukları ne yapayım?
Ellerine araba, uçak, tabanca verip
Meyvelerini soyup dilimleyip ağızlarına koyup,
Baştan aşağı mavi giydirsem,
Hafta bir kaç gün de kurtar vadisi izletsem, kurtarır mıyız pipileri?
Oyuncak bebekle oynamadığı müddetçe sorun yok bence. Ben de kızıma araba alıyorum hatta en son jandarma minibüsü bile aldık.
Oyuncağın cinsiyeti mi olur.

B

Oyuncak bebekle oynamadığı müddetçe sorun yok bence. Ben de kızıma araba alıyorum hatta en son jandarma minibüsü bile aldık.
Oyuncak bebekle niye oynamaması gerek ?
Barbie isabella bebekler tamda erkek çocukların dikkatini çekecek şekilde aslında

B

Oyuncak bebeğin ne gibi bir sakıncası var sizce?
Eşim çocuk bakımına yardimci oluyor. Oğlum da babasını taklit etmek için gerçek bebekle deneyim kazanmaya çalışmasın diye oyuncak bebek aldık :)
Babasının yaptığı yanlış mi diyeyim?

Eşim çocuk bakımına yardimci oluyor. Oğlum da babasını taklit etmek için gerçek bebekle deneyim kazanmaya çalışmasın diye oyuncak bebek aldık :)
Yok demeyin ama asırı tesvik de etmeyin bence. Sonucta yardımlaşma baska sey bunları yapması baska sey ancak Primer roller baska. Oğlan cocugu bebek merak ederse belki bir iki kurcalasın ama cok dşkünse daha erkeksi aktivitelere tesvk ederdim ben olsam.

Oyuncak bebekle niye oynamaması gerek ?
Barbie isabella bebekler tamda erkek çocukların dikkatini çekecek şekilde aslında

Oyuncak bebek bizde de var ama kız erkek fark etmez ben hoşlanmıyorum mesela barbie den. Çok kadın geliyor.
Kiz yada erkek çocuklarında kıyafet rengini önemsemem ama yaşına göre olmasi önemlidir mesela benim içinde.
Leopar desen yada kuru kafa gibi şeylerden hoslanmıyorum. Barbie de bu sınıfta Benim için :)
Belki bu da benim abartımdır. :))

Screenshot_2018-01-10-14-22-03-548.jpeg Screenshot_2018-01-10-14-23-30-499.jpeg Screenshot_2018-01-10-14-22-36-413.jpeg bu oyuncakları gayetde erkek çocuk oynayabilir
Kızimda var bu oyuncaklar erkek yeğenim le birlikte oynuyorlar cokta egleniyorlar . Bı kız nasıl arabayla kamyonetle topla oynayabiliyorsa erkekde bebekle oynar yani hiç bı sakıncası yok

Erkek oyuncaklarıyla oynayan kızlarda pipi çıkıyormuymuş peki
Aynı şeyden şikayetçiyiz. Benim bir kız bir oğlum var ve iki cinsin oyuncaklarıyla oynuyorlar. Geçen oğlumun elinde bebek salıncakta sallıyor kadının TEK’i geldi aaaa bebeklemi oynuyor dedi:KK53:
Kızımda oğlumun eski ayakkabılarını kullanıyor parka falan indirdiğimizde aaaa erkek ayakkabısımı giyiyor dedi evet bir sakıncasımı var dediğimde sustu gitti ama bu cinsiyetçi şeyler hiç hoşuma gitmiyor.
Oğlum ev işlerinde yaşına uygun yardım da eder, kardeşiyle evcilikte oynar
Kızım ise araba da oynar futbolda kimene

X