Sadece erkek anneleri lütfen!

Çocuğunuz kendisi o renk oyuncağı isteyip,oynarken mutlu oluyorsa niçin engelleyesiniz ki.Benim oğlum pembe pasta bile yemezdi. :eek: kendi reddetti.Babasının ve kendisinin gardıroplarında pembe gömlekleri var. Babamız gayette giyiyor amma,oğlumunki küçülmeyi bekliyor.Küçükken oyuncaklarının içine barbie bebekler koydum.Oyuncaklarının içinden seçip seçip fırlattı.Daha yürümüyordu bile.Demem o ki tercihine saygı duymak lazım. Kızım ise arabalardan konvoy yapıp kaza yaptıran bir çocuk.Harika futbol ve misket oynar.Ne yapayım yani.Mutlu oluyorsa sürsün arabasını,oynasın misketini,futbolunu.

Çocuklara yazik. Nasil yani? Erkek çocuğu mutfak eşyasıyla oynamazkiiiiiiiiiiii... psikolojisini bozuyorsun çocuğun... :)

Hic takma. Nasil mutluysaniz öyle yapin.

Unutmadan : en iyi kadin kiyafeti, canta ve ayakkabi designersi genelde ERKEKLER
En iyi makyaj, kuaför ve kadin parfüm uzmanlari genelde ERKEKLER
Global olarak en iyi aşçılar erkekler...
Home design konusunda ERKELER önde gidiyor...
Kadin doğum doktoro genelde ERKEKLER...

Demekki ilginin cinsiyeti yokmuş

Benim arkadaş da öğretmenler odasında bez verdi oyalamak için bütün sözüm ona eğitimli insanlar erkek çocuğu yapar mı diye olay çıkardı çocuk bakıyor tabi arkadaşta hocam ben mükemmel çocuk yetiştiriyorum erkek değil dedi benim kız da ata biner harika futbol oynar ne diyim kızsın sen zinhar günahtır mı

Bende arabayla oynar tekerler yuvarlar futbol oynardım valla hiç erkek gibi hissetmedim
Benim yegenim 3 yaşına kadar bebek oynadı sonradan vazgeçti gayet de tatlı bir erkek çocuk
Oglumda benimle kek yapar ben süpürürüm o toz alır vs bişey olmaz Allah ın izniyle

Bir de
'Çok canlar yakacak' var
Kızım olsun o yakar insallah diyince de doğmamış kızım yollu oluyor.
Deli oluyorum ona zaten. Kadınlardan bu kadar çok korkan başka bir toplum daha var mı acaba? Kadının sevgilisi olmasın adı çıkar, erkekler kadınların yaptığını yapmasın “karı gibi” olur, kadınların varlığı erkeklere hizmet etmesi içindir, erkekler kızlarla oynar ama kız çocukları erkekle oynamaz. O erkeği ben doğurmuyormuşum gibi, ben büyütmüyormuş gibi birden erkeğin yanında seviyem düşüyor. Neden? Çünkü; pipi.

Son düzenleme:
aynen kuzum ilkokula basladiktan sonra kendisi ayrimin farkina vardi , simdi pembe giymiyor mesela ben bazen takilirim sana yakisiyor diye , aman anne kizlar giyiyor pembeyi simdi giysem tonla laf atar bana kizlar diyor
saclar frna ya , tamm uzat da anacim onunu gormuyor surekli cocugun saclarini elmle tutup kaldiriyorum havaya toka takiyorum

Aslında basit bir şey ne hale gelmiş bakarsan; doğumhanede bebekleri ayırt etmek için mavi-pembe künye ile başlamış ve hatta yamulmuyorsam pembe önceden erkeklerin rengiymiş. Vs vs...
Sonra da anlam yükle babam yükle... :)
Hiç unutmam, ben yeni gireceğim ergenliğe sanırım, anneannemler de börek yapacaklardı talaş böreğimi ne (konu dışı ama canım çekti şu an :KK70: ) oklava ile hamur açıyorlar işte oturmuşlar, bayram zamanıydı sanırım.
Bizi de başlarından savmaya çalışıyorlar bulaşmayalım diye, oradan buradan yanaşıp hamurla oynamaya çalışıyoruz. Verdiler elimize birer oklava, biz iki kız kuzen hamuru murdar ederken, erkek kuzenim geldi (2 yaş küçük bizden), hamura elleyecekken anneannem "Sen elleme pipin düşer" dedi ayy bir geri çekilişi vardı, pipisini tutarak kaçışı... Annemler güler, biz güleriz. Kuzum korkmuş yani düşününce şimdi. Ne gerek var yani. Ya ama komikti :KK70:
Şimdi ev işlerinde öyle hamarat ki, erkek çocuğu vs değil işte mevzu, çayına kadar kendi demledi, yemeğini de yaptı bekar da yaşadı, evi pırıl pırıl. Maşallah diyeyim o kuzenime de. Annesini de elin kızını da yormadı bak evlendi gitti.

Başlık ironi içerir.
Ciddi değilim.

Ama kiskaniyirum artık kız annelerini. Cunku düşecek pipi yok, hayat size güzel.

2 oğlan annesiyim. 3 yaş ve 6 ay

Oğlumun son 1 aydır en sevdiği oyuncak hani şu pembe mutfak esyaları oluyor ya, tenceresi, fincanı falan. İşte o.

Ama bir oyuncak nasıl bela olur bu kadar insana.
Çocuk seviyor diye saf saf gittiğimiz yere de götürdüm oyuncağı.
Ve kocaman kocaman gözlerini açıp bana nasıl oğlumu kız oyuncağı ile oynattigimi sordular.
Özenir sonra, fitratını Bozuyorsun dediler.

iki çocukla yetebilmemin bir yolu da ev islerini oyuna çevirip birlikte yapmak.
Bulaşık/çamaşır makinesi boşaltma, çamaşır asma vs oğlum eşlik eder.
Çokta keyif alıyoruz.
Ama ama nasıl yani? Erkek çocuğuna ne gerek?
Mazallah ya pipisi duserse??

Bitti mi? Tabiki Hayır.
Küçük için kullandığım sling var, rengi Lila.

Eki Görüntüle 2091755

Şöyle bir şey. Yani bence annenin aksesuarı. Rengini de anne bilir
Ama siz siz olun sakin oglunuzu Lila bir kumaşla sarmalamayin :))
Zira bırakın çevrenizi, sokaktaki insanlar tarafından bile hunharca eleştirilirsiniz.

Şimdi ben bu cocukları ne yapayım?
Ellerine araba, uçak, tabanca verip
Meyvelerini soyup dilimleyip ağızlarına koyup,
Baştan aşağı mavi giydirsem,
Hafta bir kaç gün de kurtar vadisi izletsem, kurtarır mıyız pipileri?
Benim kızkardeşim hiç bebekle oynamadı. Oyuncak kamyon, top, tabanca bunları seviyordu ve bunlarla oynuyordu. Hatta tuvalet kullanmayı ona kendisinden iki yaş büyük ağabeyi öğretdiğinden ayakta çiş yapıyordu :KK70:bunu farkettiğimizde doğrusunu öğretene kadar canımız çıkmıştı. Neyse ki bir yerinde bir şey bitmedi! Şimdi kocaman kadın ve anne.

Çocuklara yazik. Nasil yani? Erkek çocuğu mutfak eşyasıyla oynamazkiiiiiiiiiiii... psikolojisini bozuyorsun çocuğun... :)

Hic takma. Nasil mutluysaniz öyle yapin.

Unutmadan : en iyi kadin kiyafeti, canta ve ayakkabi designersi genelde ERKEKLER
En iyi makyaj, kuaför ve kadin parfüm uzmanlari genelde ERKEKLER
Global olarak en iyi aşçılar erkekler...
Home design konusunda ERKELER önde gidiyor...
Kadin doğum doktoro genelde ERKEKLER...

Demekki ilginin cinsiyeti yokmuş

Kuaför ve modacı erkekleri örnek verirsem, yıkılır buralar :))

darkmore darkmore duy duy bak neler diyor,gel sen vazgeç bu muzu almaktan :KK70:hain planları var bunun :KK70:
3nity 3nity oğluşunu çalıştırac ak bu hain muzcuk :KK70:

Kocamdan ne bekliyorsam hepsini oğlum da yapsın inşallah :))
Ama böyle çapkın kızla nolur bilmem :))

X