Sadece erkek anneleri lütfen!

aman yahu dışardaki insanlara göre mi yaşayalım hayatımızı bu çocukta boyle buyusun sizin hayatınız... küçükken saatlerce erkeklerle futbol maçı yapan, misket oynayan ben şimdi eşime ntv spor izletmiyorum bıraksınlar bu işleri...

Başlık ironi içerir.
Ciddi değilim.

Ama kiskaniyirum artık kız annelerini. Cunku düşecek pipi yok, hayat size güzel.

2 oğlan annesiyim. 3 yaş ve 6 ay

Oğlumun son 1 aydır en sevdiği oyuncak hani şu pembe mutfak esyaları oluyor ya, tenceresi, fincanı falan. İşte o.

Ama bir oyuncak nasıl bela olur bu kadar insana.
Çocuk seviyor diye saf saf gittiğimiz yere de götürdüm oyuncağı.
Ve kocaman kocaman gözlerini açıp bana nasıl oğlumu kız oyuncağı ile oynattigimi sordular.
Özenir sonra, fitratını Bozuyorsun dediler.

iki çocukla yetebilmemin bir yolu da ev islerini oyuna çevirip birlikte yapmak.
Bulaşık/çamaşır makinesi boşaltma, çamaşır asma vs oğlum eşlik eder.
Çokta keyif alıyoruz.
Ama ama nasıl yani? Erkek çocuğuna ne gerek?
Mazallah ya pipisi duserse??

Bitti mi? Tabiki Hayır.
Küçük için kullandığım sling var, rengi Lila.

Eki Görüntüle 2091755

Şöyle bir şey. Yani bence annenin aksesuarı. Rengini de anne bilir
Ama siz siz olun sakin oglunuzu Lila bir kumaşla sarmalamayin :))
Zira bırakın çevrenizi, sokaktaki insanlar tarafından bile hunharca eleştirilirsiniz.

Şimdi ben bu cocukları ne yapayım?
Ellerine araba, uçak, tabanca verip
Meyvelerini soyup dilimleyip ağızlarına koyup,
Baştan aşağı mavi giydirsem,
Hafta bir kaç gün de kurtar vadisi izletsem, kurtarır mıyız pipileri?
Bir keresinde benim erkek kardesimde toz almıştı. Pipisi dustu hemen.gercekten bak :KK70:

Yil olmus 2018 hala daha kiz isi erkek isi kiz oyuncagi erkek oyuncagi filan. Bos isler..

Turuncu, bak bu benim oğluş, zıbınına dikkat :KK70:

Pipisi yerinde, tamam.
Eleştirenler ağzının payını aldı, tamam.
:KK70:

Yerim onun zıbınını maşallah ona :nazar::nazar:

aaa ben kendimi kaptirdim yazdım bir kız anası olarak:dondurma:

Bizim neyimiz eksik yani :dondurma:

-----kamu spotu----
Pipiler önemli,koruyalım.
-----kamu spotu-----
Ne hadsiz insanım ya,ne kız anasıyım ne de erkek geldim bi de yorum yapıyorum:KK53:

Sen sus konuşma muzcuk :dondurma::dondurma:

Pipi yok ama neyse gelin bari.
:)))
Kız analarinin da üzerinde pembe baskısı ve 'kız gibi' çocuk yetiştirme baskısı var.
Buyursunlsr tabiki.

doğuma hazırlık ve lohusalık kısmından kitap yazarım :)
Dantelli lohusa pijamasi, çiçekli lohusa tacı olmayınca doğmuyor o çocuk.

Bende yoktur öyle,mesela torunun eşyalarını almaya başlayayım neler alacam öyle renkli renkli..:anne:

Sağlıkla doğsun :)

Amin inşallah darısı sizlere olsun:))

Canım benim yaa tebessümle okudum yazdıklarını bende bir erkek annesiyim ve dediklerin gerçekten yok artık dedirtiyor böyle gelmiş böyle gidiyo sanki pembe giysek kıza dönüşecek Oğullarımiz :kızgın:veya kız oyuncağıyla oynadı diye bla bla bla valla boşver takma kim ne derse desin gül geç

benim yaptigimi yapin hic aldirmayin

oglumun ilk oyuncaklarindan biri pembe utu , digeri de pembe elektrik supurgesiydi

oyuncaklarin cinsiyeti ve rengi olmaz , onlara bu anlamlari yukleyen biz insanlariz

utu yapmak , yer supurmek kadin isi degildir , erkegin de isidir

ben oglumu boyle yetistirdim , fitrati falan da degismedi , buyudukce ilgisi topa kaydi simdi futbol oynuyor , ha bu arada tablet aldigimda pembe bir kilif begenmisti ve almistim gorenler sok oluyordu erkek cocuguna neden pembe kilif aldin diye , size ne diyordum

hayatimda hicbir kliseye bagli yasamadim, cocuklarimi da boyle yetistiriyorum , bence cok sansli benim cocuklarim

Turuncu, bak bu benim oğluş, zıbınına dikkat :KK70:

Pipisi yerinde, tamam.
Eleştirenler ağzının payını aldı, tamam.
:KK70:

Korkumdan söyleyemedim.oğlumun bir de vileda seti var. Üzerinde prensesler olan :KK70:

-----kamu spotu----
Pipiler önemli,koruyalım.
-----kamu spotu-----
Ne hadsiz insanım ya,ne kız anasıyım ne de erkek geldim bi de yorum yapıyorum:KK53:

Gel gel o oğlanlardan biri ile hayatını birleştirme ihtimalini sevdiğim gel :KK70:

Başlık ironi içerir.
Ciddi değilim.

Ama kiskaniyirum artık kız annelerini. Cunku düşecek pipi yok, hayat size güzel.

2 oğlan annesiyim. 3 yaş ve 6 ay

Oğlumun son 1 aydır en sevdiği oyuncak hani şu pembe mutfak esyaları oluyor ya, tenceresi, fincanı falan. İşte o.

Ama bir oyuncak nasıl bela olur bu kadar insana.
Çocuk seviyor diye saf saf gittiğimiz yere de götürdüm oyuncağı.
Ve kocaman kocaman gözlerini açıp bana nasıl oğlumu kız oyuncağı ile oynattigimi sordular.
Özenir sonra, fitratını Bozuyorsun dediler.

iki çocukla yetebilmemin bir yolu da ev islerini oyuna çevirip birlikte yapmak.
Bulaşık/çamaşır makinesi boşaltma, çamaşır asma vs oğlum eşlik eder.
Çokta keyif alıyoruz.
Ama ama nasıl yani? Erkek çocuğuna ne gerek?
Mazallah ya pipisi duserse??

Bitti mi? Tabiki Hayır.
Küçük için kullandığım sling var, rengi Lila.

Eki Görüntüle 2091755

Şöyle bir şey. Yani bence annenin aksesuarı. Rengini de anne bilir
Ama siz siz olun sakin oglunuzu Lila bir kumaşla sarmalamayin :))
Zira bırakın çevrenizi, sokaktaki insanlar tarafından bile hunharca eleştirilirsiniz.

Şimdi ben bu cocukları ne yapayım?
Ellerine araba, uçak, tabanca verip
Meyvelerini soyup dilimleyip ağızlarına koyup,
Baştan aşağı mavi giydirsem,
Hafta bir kaç gün de kurtar vadisi izletsem, kurtarır mıyız pipileri?
Benimde polis arabam filan vardı hala severim ama erkek olmak istemedim hic boşver duyma herkes söyleyecek birşey elbet bulur ama çok komik yaaa pipisi duserse:KK70::KK70::KK70:

Edit. Bende çocuksuz bir hadsiz olarak buradayım ama doğurabilme ihtimalimi sevdim :KK69:

Ya ben seni yerim :) Çok haklı dertler bunlar. Sadece bizim toplumda da değil, her yerde aşağı yukarı bu böyle. Adele’in oğlu cadılar bayramında prenses elbisesi giymek istemiş, koskoca Adele bu durur mu, giy oğlum demiş. Kadın vizyonsuz değil, 3 yaşındaki bebenin gönlü olsun istemiş.
Olay olmuştu. Eminim şu an birçok vizyonsuz “potansiyel eşcinsel” gözüyle bakıyordur o çocuğa.

Cinsel gelişim evresinde çocuk zaten tabancaya, arabaya saracak. Hazır pipisinin farkında değilken varsın oynasın canı ne istiyorsa. Sen kulaklarını tıka yeter :)

Doğru yoldasınız devam edin. Hiiiç duymayın onları. Yeni nesil annelerden ümitliyim.
Her çocuk büyüdüğünde işini gücünü, yemeğini, utusunu, çamaşırını halledebilecek kıvamda olmalı.

bir de bu işin propagandası var.

geçen meme kanseri farkındalık haftasıydı, okuldan not geldi, pembe üst giydirip gönderin diye.

ara tara bütün çocuk mağazalarını, iki yerde buldum sadece, tam içime sinmese de aldım artık.

aaa

bu arada uzun zaman geçince unutmuşum

ben hayatımın şokunu doğum için pijama almaya gidince yaşamıştım

satıcı kız bebeğin cinsiyetini sordu

ona göre pijama verecekmiş

ben giyeceğim pijamayı bebek değil ki

neyse ben zaten mavili yeşilli şeyler severim bebek de erkek idare ettik

bebek kız olsa kadın beğendiğim pijamaları bana satmayacaktı galiba

Aaa ne sacma sey..belki sürpriz olsun istediniz bilmiyorsunuz bu da olabilirdi..böyle sey sorulurmu?))
Dogacak bebegin cinsiyetine gore anneye pijama haha ay ilk kez duyuyorum))

ahaha aynısını yaşadım.
ben pembeyi beğendim, çocuk erkek, yok olmaz dedi satıcı, yanımdaki arkadaş tabi olmaz dedi.

aldım pembeyi giydim :)

6 aylık bebek ne anlar renkten ya. İstediğiniz rengi kullanırsınız. Renklerin cinsiyeti yoktur insanlar yaptı bu ayrımı.sanki ahlaksız bebekler yetiştiriyormuşsunuz gibi müdahale etmesin artık şu millet!ben 5-6 yaşlarında mahallede çok kız yoktu erkeklerle birlikte maç yapardık.pantolon falan da giyerdik, hala da giyiyorum :)) ama erkek olmadım :))

Yerim onun zıbınını maşallah ona :nazar::nazar:

Bizim neyimiz eksik yani :dondurma:

Sen sus konuşma muzcuk :dondurma::dondurma:

Bende yoktur öyle,mesela torunun eşyalarını almaya başlayayım neler alacam öyle renkli renkli..:anne:

Amin inşallah darısı sizlere olsun:))
Buraya üye olduğumda 17 yaşındaydım,şimdi 22,muz büyüyor galiba :KK70::KK70::KK70::KK70::KK70:

komik bir topik olmuş
çok şirin yazmışsınız :)

bırakın milleti ne derlerse desinler
nasıl mutluysanız öyle davranın

Korkumdan söyleyemedim.oğlumun bir de vileda seti var. Üzerinde prensesler olan :KK70:

Gel gel o oğlanlardan biri ile hayatını birleştirme ihtimalini sevdiğim gel :KK70:

Çocuk işte adı üstünde yani pembe renk ilgisini çeker onu ister, prenses karakterleri ilgisini çeker ister, evde görür seni-babasını temizlik yaparken, özenir ister; erkekti kızdı amaan, benim ortanca teyzoş da "Erkek çocuğuna giydirme pembe" filan diyecek olduydu, zaten aynı gün içinde büyük kuzen geldi, oğlanın saçta toka :KK70: :KK70:
Napsın? Çocuğun saçı önüne geliyor, gözüne mi girsin? Ne anlayacak bit kadar şey? :)

Babasıyla futbol maçlarına gönderirsen -sen gidemezsin ama kadınsın çünkü-, 4-5 yaşındayken “manita var mı leeen. Erkek adamsın sen olucak tabi” dersen, dünyadaki bütün kadınlar elinin kiriymiş gibi davranırsan, belki kurtarırız pipileri. Çok önemli pipiler, litfen iyi davranalım onlara. :KK36:

Çocuk işte adı üstünde yani pembe renk ilgisini çeker onu ister, prenses karakterleri ilgisini çeker ister, evde görür seni-babasını temizlik yaparken, özenir ister; erkekti kızdı amaan, benim ortanca teyzoş da "Erkek çocuğuna giydirme pembe" filan diyecek olduydu, zaten aynı gün içinde büyük kuzen geldi, oğlanın saçta toka :KK70: :KK70:
Napsın? Çocuğun saçı önüne geliyor, gözüne mi girsin? Ne anlayacak bit kadar şey? :)
ben 9 yasindaki velete evde toka takiyorum valla
adam sac uzatiyor gozleri tamamen kapali , baktikca fenalik geliyor bana , kafamdan cikarip kelebek toka takiyorum :KK70:
ama sokaga cikarken hemen cikarip veriyo tokayi bana geri utaniyomus disarda tokayla gezmeye

X