Sadece erkek anneleri lütfen!

Çok güzel bir konuya değinmişsiniz, tebrik ederim.

Ben , çocukların cinsiyetine göre renk ve oyuncak seçilmesi gerektiğini düşünen insanlardan tiksiniyorum. Çocuk gelişimi ve psikolojisi hakkında zerre bilgi bilmeyen insanların sen oğluna pembe bir oyuncak verdiğinde aman yapma etme demesinden tiksiniyorum.
Çocuk 3 yaşına kadar cinsiyet ayrımı yapmaz, 3 yaşından sonra fallik evreye girer ve zamanla cinsiyet kazanımı olur. Ha bu demek değil ki üç yaşından sonra ona erkek olduğunu sürekli söylemek, mavi renk ile giydirmek, eline oyuncak tabanca vermek gerekli.
Umarım böyle kafalar zamanla azalarak yok olurlar. Çocuklarımız da daha özgür yaşar, kendi kimliklerini kendi doğalarıyla kazanırlar.

"Pipine gurbaaan ,oy ben senin t....yiyeyim" diyerek bebeginizi sevmeyi,3 yaşındaki oğlunuza da " goster amcana pilini " demeyi untmayin ki ergenlikte elinden cetvel düşmesin . Matematigi gelişsin

O kadari olnadi henuz.
Şu an korktum ama :)

Bir de
'Çok canlar yakacak' var
Kızım olsun o yakar insallah diyince de doğmamış kızım yollu oluyor.

Kız ben yerim onların pembik tencerelerini de minik popislerini de bizimki de kiz olacak babasi ucak almis 2 de araba almış kizçemiz oynar diye(yersen)kendine değil yani

Ya neyle oynarsa oynasın çocuk ayrıca sizi takdir ettim ev işlerine yardım etmeyi ogretmeniz harika bir şey. Geçen müge anlıda 2 kız çocuğu babaları tarafından öldürülen acılı anne,ogullariniza iş yaptırın hizmet beklemesinler kendilerini kral olarak gormesinler diye feryat etmişti. Ne kadar da haklı.

Eşimin bekar bi arkadaşı var. Annesi yemeğe davet etmişti bizi, çocuğun bir erkek kardeşi bir de ablası vardi. Annesi, ben 2 oğluma yaptırırım tüm işi, evlenince eşlerine yardım etsinler öyle oturmasinlar diye diye iş buyurdu hep oğullarına. Oğlanlar kimin çayı bitti dolduralim diye ayakta bekliyorlardı çok hoşuma gidiyor benim. Helal olsun gerçekten kadına kadın değer vermeli önce. Yani erkek anneleri bu değeri verince erkekler de anneden ne görürse onu yapar. Boş konuşanlara bakmayın, siz bilinçli bi annesiniz. Sizi de öpüyorum

Korkumdan söyleyemedim.oğlumun bir de vileda seti var. Üzerinde prensesler olan

Gel gel o oğlanlardan biri ile hayatını birleştirme ihtimalini sevdiğim gel
Nee vileda seti mi var,viledadan nefret eederim senin oglani bana ayıralım,viledadan yırtarım kaynana gibi kaynana be

İşte çocuk ayırt ediyor kendisi belli bir yaşta zaten Milanam yani boş yere darlıyorlar oğlan analarını büyükler
Justin Bieber bi uzattı zaten önleri, 2-3 yıldır uzun saç moda napsın çocuk? Büyük kuzenin oğlan da uzatmış arkadan bi tutam, ördürmüş. Tarz yapıyorlar

Benimde üç yaşında bi oğlum var benle kek yapar hadi oğlum masayı kuralım derim temizlik takıntısı var maşallah bişey döksün hemen ıslak mendille siler. Dayımın küçüm kızı var çay seti vardı istedi bizde aldık bize çay falan koyuyo. Ne var bunlarda anlamadım. Tamam bende de mavi takıntısı var falan ama işte küçükkenden erkek çocuklarını kaba hiç bişeye elini sürmeyen biri olarak yetiştiriyorlar eşlerine sıkıntı oluyo. Benim eşim cam siler halı çırpar. Erkekliğinden bişey mi kaybediyo sanki. Hiç kimseye bakmayın

ahaha konu şa ha ne

tencereyle oynayan bebeğe ayrılan gözler 2 gün önce benim 12 yaşındaki atarlı oğlumun masasını silip kütüphanesinin tozunu aldığını görseydi ne yaparlardı acaba? ne oyuncaklarda ne de renklerde hiç takıntısı olmayan bir anneyim, bebekle de oynadılar, tencereyle de.. meyvelerini de soyarlar, toz da alırlar, ev de süpürürler.. ağzına elma - sırtına hırka ikilisi çok iyi bir şey olsaydı şu an dünyanın en medeni ve kadın hakları açısından şahane demokratik bir ülkesi olurduk, demek ki işe yaramamış biz de böyle deneyelim :)

Nee vileda seti mi var,viledadan nefret eederim senin oglani bana ayıralım,viledadan yırtarım kaynana gibi kaynana be

biraz büyüsün tehlikeli diye veremiyorum, ütü de onda. Rahat edersin bebeğim :))

Dün kızım okulda dağıtılan birşey de mavi rengi seçince arkadaşları sen erkek misin demiş. Çok komik bulmuş, evde dalga bile geçti. :)

İşte bu özgüven harika.
Kendi doğrusundan emin olup yanlışla kafa bulabilmek.
Ne güzel yetistirmissiniz :)

Şu an ki kadinlarin kocaları ne kadar mükemmel değilse eşlerine karşı bütün suçlu anneler . Diyorum.
Yani bayanlar ileride iyi bir eş olacak erkek yetiştirmek şu an bizim görevimiz.
Karısına yardım edecek sohbet etmesini bilecek değer kıymet bilecek erkekler yetistirelim .
Kim ne derse desin hele de eski kafalı insanlar bir şey diyorsa tam zıddını yapın ki ileride iyi karakterli erkekler meydana gelsin...

aynen kuzum ilkokula basladiktan sonra kendisi ayrimin farkina vardi , simdi pembe giymiyor mesela ben bazen takilirim sana yakisiyor diye , aman anne kizlar giyiyor pembeyi simdi giysem tonla laf atar bana kizlar diyor
saclar frna ya , tamm uzat da anacim onunu gormuyor surekli cocugun saclarini elmle tutup kaldiriyorum havaya toka takiyorum

rengin cinsiyeti olmaz oğlum 26 aylık pembe pantolonda giydiririm laf eden olursa ağzının orta yerine....ayarımı bozmasınlar benim bu zihniyeti gömeceksin gideceksin Allahtan korkun olmasa yeminle...her çocuk bir oyuncağa bağlanabilir özellikle sizin çocuğun yaşlarında o oyuncakla gezer yemek yer yatar uyurlar böyle saçmalık mı var ...benim oğlan da tencere tavayla oynamaya bayılıyor oyuncak mutfak alıcam genelde kız çocukları için dizayn edildiklerinden bu oyuncaklar pembe oluyor zaten.

Al benden de o kadar iki oğlum var gelen geçen laf sokuyor.

Küçük oğlumun saçı uzun bazen yüzüne geldiğinde toplarız tokayla yok efendim bu çocuk kızmıymış yoo daha bebek diyorum.

Mütemadiyen herkes bunu yapıyor . Takılmıyorum ama , zaman zaman tokalı bazen ahenkle dans falan eder çekemeyen anten taksın ahahahah .

Zaten öyle düşünenler.yüzünden erkekler bencil oluyor ya büyüyünce.. Keşke bütün erkek anneleri.sizin gibi düşünse.. Sizi verdiğiniz oyuncaklar, kullandığınız giydirdiğiniz aksesuarlar, renkler yüzünden eleştirenlere " ben insan yetistiriyorum, sus eşyası değil " dersiniz.
Çok bilmişler

Ben pembe delisiyim su an kizimin butun elbiseleri ayakkabisi montu yatagi yani aklimiza gelebilecek herseyi pembe ve tonlari kirmizi bile yok dusununerkek olsa napardim bilmiyorum.kiz oldugundan degil sadece bu rengi seviyorum diye.insanlari takmayin kizim yeni dogdugunda her seyi pembe olmasina ragmen bazen bu erkek mi diye soran dengesizleri bile gordum.sizde birakin evcilikte oynasi pembede giysinler.ben erkege toka takani bile gordum cokta guzel oluyo.

çocuklar cinsiyetsizdir bende hep arabalarla oynadım hic bebek oynamadım noldu yani şeyim mi düştü benim de hey allahım cahil topluluğu resmen

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…