Sadece erkek anneleri lütfen!

aman boş ver

oğlum daha doğmadan çıldırmıştım

bütün bebek giysileri ya pembe ya mavi idi

kırmızı sarı yeşil vs çok azdı

mağaza mağaza gezip öyle renkler bulmuştum

oğlum hala sarı sever mesela turuncu kırmızı da

herşeyle oynar da

benimle mantı da açar kurabiye de yapar ve bunlara bayılır da

umursama

bu tarz insanlara da sana ne de

ya da benim oğlum eşini üzmeyecek, siz sürekli şikayetçisiniz adamlardan deyip karşıdakine saldır

Kızlara birşey olmuyor onlarda sıkıntı yok hem olsa ne olabilir ama konu sahibinin de dediği gibi erkeğin mazallah bir yerlerine birşey olur :KK70:
Yoo öyle demeyin
Bu seferde kız çocuğu erkek gibimi olurmuş
Ne o öyle kız dediğin pembe giyinirmiş
İleride anaya babaya karşı gelirmiş mizacı sert olurmuş
Kız dediğin uslu hanımhanımcık olurmuş.
Millette laf çok
Yeter ki üzerlerine vazife olmayan işlere karışmak istesinler :KK66:

Harika ya..cok dogru bir şekilde davraniyorsunuz.Tabiki cocuk cinsiyetine gore oyuncak ve renk seçmeyecek.Benim oglumda kuccukken ablasinin oyuncaklari ile oynadi hicte pipisi filan düşmedi.Simdi 14 yasinda ve gayet normal genc bir erkek.
Hatta aklima geldi kizima oynasin diye suslu dansöz elbiseleri alirdik.Onlari bile giyerdi bazen evde oynarken.Hicte "yok o kizlar icin oyun bile olsa giyemezsin"demedim..Cocugun cinsel tercihi boyle şeylerle degismez.O varsa vardir zaten.
Mesela bir arkadaşımın oglu dogdugundan beri hep erkek oyuncaklari,mavi kiyafetler ile buyudu.
Simdi 18 yasinda ve gay oldugunu itiraf etti.

Benim oglum da öyleydi bı aralar siyah makarna kepcemiz vardı plastik onunla yatardı bildiğin sabah uyanıp bulamazsa başardı yaygarayi ben her renk giydiriyorum bu ara favori kırmızı pantolonumuz

2, 5 yaşında oğlum daha Ama şimdiden getir götür yaptırıyorum kı eşi bişey rica ettiğin de bön bön yüzüne bakmasın evde yanlız kalabilsin herşeyi öğreticem kim ne derse desin Nası mutluysanız öğle yapın bence kimseyide takmayın
+1

Artik kadin da erkek de çalışıyor. Hicbir is hele ev isleri kesinlikle kadin isi degil. Ben de ütü dahil ogluma her seyi ogretecegim.

Yarın çocukların onlu yaşlarının sonlarına geldiğinde
Pilavlar yapıp, sofralar kurup, çamaşırları serip toplarken sen de kahvenin fotosunu paylaşırsın o çok konuşan sultanlarla :KK70:

Tabi sana hemen cevap veremeyebilirler.
Zira o esnada koca çocuklarının ayaklarına su taşımakla meşgul olma ihtimalleri yüksek :KK70:

Yoo öyle demeyin
Bu seferde kız çocuğu erkek gibimi olurmuş
Ne o öyle kız dediğin pembe giyinirmiş
İleride anaya babaya karşı gelirmiş mizacı sert olurmuş
Kız dediğin uslu hanımhanımcık olurmuş.
Millette laf çok
Yeter ki üzerlerine vazife olmayan işlere karışmak istesinler :KK66:
Cidden ha boş konuşmakta üstlerine yok :)

Yarın çocukların onlu yaşlarının sonlarına geldiğinde
Pilavlar yapıp, sofralar kurup, çamaşırları serip toplarken sen de kahvenin fotosunu paylaşırsın o çok konuşan sultanlarla :KK70:

Tabi sana hemen cevap veremeyebilirler.
Zira o esnada koca çocuklarının ayaklarına su taşımakla meşgul olma ihtimalleri yüksek :KK70:
Evlenene kadar oğlunun tırnaklarını kesen anne biliyorum ben ya :KK70:

:KK70:

benim oğlanlar araba uçak falan severler, gider onu beğenirler onu alırım.

ama yeğenim kız ve onlara gidince kızın barbileriyle oynarlar, baya baya saatlerce oturup evcilik oynarlar.

kimse bir şey demedi, eve alsam mı bir barbi diye düşünüyorum ben de :)

renk olayını ise aşalım artık ya, benim eşim pembeyi çok sever mesela, tişörtü gömleği var sık sık da giyer, o yüzden bu konularda uyarılmıyorum sanırım, çocukların da pembe kıyafetleri vardır.

Yeğenim kız 4 aylık. Çocuğa siyah beyaz çizgili bir kazak ve kot pantolon aldım diye neler duydu bu kulaklar :) pembelerin suyu mu çıkmış.

Hahahaha ne guzel anlatmissiniz
Renkler ve oyuncaklarin cinsiyeti yok. Onlari tuketim toplumu bu sekilde degerlendiriyor. Benim oglum da barbi bebeklerime musallat oldu bir ara. Sarisinlari sevecek dedik gulduk hep. Pembe de giydiririm sari da mor da. Bastan asagi mavis alacak degilim herseyini. Yok oyle takintilarim. Ne guzel sizin de yokmus. Saglikla buyutun yavrularinizi. Memleket insani pipi sevdiginden istemsiz sekilde pipilileri korumaya yonelmis yapacak bir sey yok

Edit; tabanca oyuncaga da karsiyim soylemezsem olmaz. Bence zararli ve toplatilmali yani. Silah bu ya. Cocugun eline veren psikolojiyi de algilamak guc

Tabancaya ben de karşıyım.
Erkek kardeşimle Evcilik de oynardık, arabalarla da. Çok saglikliyiz maşallah :))

Şekilcilik işte. Siz doğru olanı yapıyorsunuz. Ben kamyonla, arabayla, ninjalarla oynardım küçükken. Erkek olmadım. :KK53:

Emin misiniz? Kesin kadınsı yönünüz falan zayıftır :))) bozmussunuz artık. Geçmiş olsun :))

İnşALLAH yakında İkinci çocuk olacak olan oğlum ne yazıkki ablasının oyuncaklarıyla oynayacak, ona aldığımız kırmızı arabaya binecek. Arık pipisini ne yaparız bilmem :)
Bende sling alsam pembe yada lila alırdım heralde, ben takıyorum onu bebişe göremi rengini seçeyim onunda, annenin hiçmi seçim hakkı yok :)
Çevreye kulak verirsek bu liste uzak gider.

Liste inanin çok çok uzun zaten :)

Bende oğluma Aleyna tilki klibi açıyorum oynuyoruz birlikte diye isitmedigim laf kalmamıştı geçen. Insanlar hiç değişmeyecek demekki. Takmamak en iyisi

Evet bu da vardı bende unutmuşum :))
Buna şahit olan pek olmayınca laf yemedim henüz :)

Benim oğlum kızımın pembe polarıyla dışarı çıkıyor, bebek arabamız pembe, kızımın emmediği emziği de oğlum emiyor o da pembe.

Geçen avmde bir amca acıyan gözlerle "bu da mı kız?" Dedi, " he" dedim "bu da kız".
Bu karda kışta işin yok aç tulumu, zıbını pipi göster emaaaan :işsiz:

Benim oğlum da pembe yastık kılıfı var onunla uyumak istiyor. Her sabah bakıyorum. Pipi orada. Çok şükür

Aman çocuk yemek seti oyuncağıyla oynar da evlenince karısına yemekler pişirir mazallah(!) Onun görevi çalışmak eve gelince uzanmak kadının görevi de ona hizmet etmek(!) Tersini öğretiyorsunuz diye rahatsız oluyorlar tabii :)

İşin garibi çocuk babayı da örnek alıyor.
Eşim ev işlerine de yardım eder bebek bakimina da.
Ama ençok eleştiri de eşimin yakınlarından geliyor :)

Oglumun cogu kiyafeti kirmizi sari turuncu yesil. Yakisiyor napiyim :) Bebekle oynamak istesin alirim. Pembe renk istesin onu da giydiririm. Boyle renklerden oyuncaklardan cinsiyet tercihi degisiyorsa escinsellere kendi cinslerine uygun giyim ve oyuncak terapisi versinler bu is tamam :işsiz:

Başlık ironi içerir.
Ciddi değilim.

Ama kiskaniyirum artık kız annelerini. Cunku düşecek pipi yok, hayat size güzel.

2 oğlan annesiyim. 3 yaş ve 6 ay

Oğlumun son 1 aydır en sevdiği oyuncak hani şu pembe mutfak esyaları oluyor ya, tenceresi, fincanı falan. İşte o.

Ama bir oyuncak nasıl bela olur bu kadar insana.
Çocuk seviyor diye saf saf gittiğimiz yere de götürdüm oyuncağı.
Ve kocaman kocaman gözlerini açıp bana nasıl oğlumu kız oyuncağı ile oynattigimi sordular.
Özenir sonra, fitratını Bozuyorsun dediler.

iki çocukla yetebilmemin bir yolu da ev islerini oyuna çevirip birlikte yapmak.
Bulaşık/çamaşır makinesi boşaltma, çamaşır asma vs oğlum eşlik eder.
Çokta keyif alıyoruz.
Ama ama nasıl yani? Erkek çocuğuna ne gerek?
Mazallah ya pipisi duserse??

Bitti mi? Tabiki Hayır.
Küçük için kullandığım sling var, rengi Lila.

Eki Görüntüle 2091755

Şöyle bir şey. Yani bence annenin aksesuarı. Rengini de anne bilir
Ama siz siz olun sakin oglunuzu Lila bir kumaşla sarmalamayin :))
Zira bırakın çevrenizi, sokaktaki insanlar tarafından bile hunharca eleştirilirsiniz.

Şimdi ben bu cocukları ne yapayım?
Ellerine araba, uçak, tabanca verip
Meyvelerini soyup dilimleyip ağızlarına koyup,
Baştan aşağı mavi giydirsem,
Hafta bir kaç gün de kurtar vadisi izletsem, kurtarır mıyız pipi
eri?

• çocuğum yok olmuycakta erkek çocuğudur deyip oğlum sen otur ben çamaşır yıkar ütü yapar ev temizlerim mi diycez hayır kız yada erkek bence öğrenmeli anne babaa yardımcı olmalı ilerde evlendiğinde ne olcak ha şunuda belirteyim erkek çocuğu diye eline silah tabanca verilmemeli küçükken şiddeti öğreniyor

Süper anlatım bayıldım.. güldüm ve sinir oldum sen boşver onları senin oğulların bırak mafyacilik oynayıp silah serileri olan bebelerden olmasın ... naif olsunlar bir kadını incitemeyecek kadar Rengarenk giyinsinler zira şuan herkes rengarenk amcalar bile ..

Bi fikra geldi aklima...

Iki kadin varmis bunlarin da iki oglan cocugu. Birinin oglu barbilerle oynuyor diye diger cocugun annesi hep dalga gecermis, bak benim oglum action man lerle oynuyor diye de havasini atarmis.

Seneler gecmis bu iki kadin yine karsilasmislar. Biri digerine sormus "senin oglunda sorun var mi? Barbilerle oynuyordu ya". Yok canim simdi de barbi gibi kizlarla takiliyor. Peki senin oglan napiyor? "Ahh sorma benim oglan da aynen action man gibi heriflerle takiliyor" :rolleyes:

Kız analarıda gelebilirmi:)):olamaz:

abla torun kız mı erkek mi

ona göre fikir beyan et diyeceğiz

şaka bir yana kızlara da aynı kalıplar var

komşunun kızı var

topları var bir sürü

kız topla mı oynarmış

neden oynamasın

yani 1,5 2 yaşında iken millet bunu demiş kadına

kız sokakta top peşinde koşar mıymış toplumumuz şaka gibi

Çok güzel anlatmışsınız ya :KK48:

Ben de erkek kardeşime küçükken eşarp bağlar evin hanımı yapardım evcilik oynarken. Babam görünce çok kızmıştı. Sebebini anlayamamıştım yıllarca. Meğer pipisi düşer diyeymiş :KK48:

Cinsel seçimler doğuştan geliyor. İstediğinizi yapın çocuğun içini değiştiremezsiniz. Lila rengi çocuğa temas etti diye lila aşığı bir hanıma dönüşecek değil ya :KK48:

İki erkek evladım var ve bunları kalıplara sokmaya çalışmıyorum. Bİzim evde erkek her işi yapar , babalarından da görüyorlar ütü çamaşır bulaşık vs o yüzden farklı gelmiyor onlara. Bulaşık makinasını birlikte yerleştiriyoruz bücürüklerle. Çamaşır katlamaya çalışırlar kendi çanaşırlrını kendileri yerleştirir ha düZenli koyamazlar ama ben onlara övgüler yağdırırım sonra görmeden düZenlerim. Her işi yapsınlar. Elimde 2 çanta varsa birini veririm bayanlara yardımcı olmak gerek derim. Çok şükür evimde 3 erkek var hepsi birbirinden hamarat. Ben babalarıyla mutluyum çünkü hiçbirzaman hödük olmadı iyi yetiştirilmiş , saygılı , uyumlu, erkek diye pohpohlanmayan biri olarak yetiştirilmiş, ben erkeğim !!! çamaşır asmam, ben erkeğim ev silmem demedi.darısı benim çocuklarıma.pipisi yerinde duran , ben erkeğim diye kasılan , herşeyi kendine hak gören, suyunu ayağına kadar getirten , karısını bıçaklayan bir oğlum olacağına. Pipisi düşen ama terbiyeli erkek annesi olmak istiyorum.pipilerinde maşallahı var buarada

Son düzenleme:
X