sadece desteğinize ihtiyacım var kızlar Allah rızası için biseyler soyleyin

cnm burada kimse diyanette çalışmıyor,kulaktan dolma olmasından daha doğal ne olabilir?

valla bende o dediğiniz yerde çalışmıyorum ama çalışıyormuş gibide ahkam kesmiyorum boşanmışsın diye..
bir konu hakkında kesin bilgisi olmayan insanların bu şekilde hüküm vermesi doğru mu ?
helede konu din olunca..

Ailenizin yanına gidin, zamana bırakın, eşinizin dini hassasiyetleri olmadıgı ortada, dinen boşanmış oluyorsunuz.Tekrar sizinle barışmak isterse söyleyin Kuran'ı Kerimi okusun, bu işler çocuk oyuncagı degil.Bir daha nikah kıymak isterse ne olacagını ögrensin cahil adam.Lütfen üzülmeyin, inşaallah aileniz destek olur, zira artık o eşin degil, aynı evde kalman uygun olmaz.

ben pek bilmiyorum da dini nikah bozulunca eşler barışsa bile tekrar nikah yapılamıyor diye okumuştum iyi araştırın. ama bence o evden gidin. böyle bişey için bunu yapan bi adama ben güvenipte kalamazdım onunla ne olursa olsun

Peki sen mutsuz

Peki sen mutsuz musun ve ayrılmak istemiyo musun benim evlilik bitirme nedenlerimden biri buldu çünkü

Diyorum ya canım normal de aramıziyi gidiyor ama ailesi araya girince herşey birbirine giriyor o değişiyor ortalık birbirne giriyor nasıl düzelecek ne yapilacak bilmiyorum

yani mezhep mi değiştirecek ?
Hayır durum ciddi olduğundan zor durumda kalindigindan bir başka mezhep taklidi edilebilinir dinimizde sadece evlilik için değil diğer zor şartlarda da mezheplerden birini taklit edebilirsiniz ama bu zor durumlar için geçerli yinede ayrıntılı bilgiyi İlmihal ve muftulukten almalılar

Biliyorum çok agir evli misiniz ve çocuğunuz var mi ona gore birşey söylemek istiyorum

evliyim bir bebeğim var empati yaparak yazdım..amacım kocamdan ayrılmak değil ama şu an beni boşadı ise ilk etapta ortalık yatışsın sakinleşeyim diye giderim ben bu yüzden bu şekilde yazdım.

Ailem her zaman arkamda olur ama duyarlarsa çok üzülürler bunu biliyorum o yüzden demeye korkuyorum

21 yas evlilik hemen cocuk? Ah guzel kardeşim ne acelen vardı? Kaçtın mı ondan mı konuşamıyosun ailenle? Yani kaçsan ble sonucta ailen geri cevrmez sende annesin.. onunda yasıkucuktur tahmnm yuruyeblcek bi evlilik değil hayrlısı olsun hakknda

Sende mi ayni şeyleri yaşadın ? Çok üzüldüm Rabbim sana da yardim etsin haklisin sanırım en doğrusu bu ..
malesef başıma geldi ve ben 40 günlükken bi hastane kosesine terkedildim eşim tarafından o yüzden tecrübelerimen yola çıkarak seni uyarmak isyedim o küçük yavrunun yüzü suyu hürmetine rabbim yar ve yardimcimız olsun

kesin diyenlerden değilim ama bende şahitli olması gerektiğini duydum,konu açılma nedeni de sanırım kesin bilenlerden yardım?bir an üstüme alındım vaaz veren, bir hoca şahitli olması gerektiğini anlatıyordu ve ilgimi çekmişti dinledim!Neyse siz biliyorsunuz arkadaşı yönlendirirsiniz!Şu soruyu netleştirse ona göre yorum yapacaklarda var!190 ara dendi,beklemedeyiz!

evliyim bir bebeğim var empati yaparak yazdım..amacım kocamdan ayrılmak değil ama şu an beni boşadı ise ilk etapta ortalık yatışsın sakinleşeyim diye giderim ben bu yüzden bu şekilde yazdım.

Anladım canım ama sende anneysen halimden anlarsın çocuğun canından bile değerli oluyor herşeyden önce onu düşünüyorsun

Amin canım cokk saol Allah razi olsun Rabbim seninde yardımcın olsun

ya vallahi çıldıracağım yemin ederim çıldıracağım.
seni sevmeyen insandan neden çocuk yapıyorsun ki??
hep böyleydi diyorsun. ee bu adam değişir mi değişmez. bundan sonra da değişmez. boşol demeden boşanılmaz sadece. ewt bende dini nikaha inanıp yaptıranlardanım. ama resmi nikah da dini nikahın aynısı. o olduğu sürece sıkıntı. yok. nikah düştü diye üzülme sadece. ama bu adama bir ömür nasıl katlanacağım diye düşünebilirsin.

son olarak normalde aramız iyi ailesi girince kötü oluyor diyorsun. demek ki adamın beyinde sorun var. illa biri yönetecek. ailesi yokken sen, ailesi varken ailesi. yani seni aile olrak görmüyor. bu da en büyük sıkıntı.

ya ban yemek istemiyorum dini bilgi verip ama kuranı kerimde nasıl olması gerektiği adım adım açıklanmış ..
açıp okumak yerine burda bilip bilmeden boşanmışsın diyenlere kızdım bilmiyorsan bilmiyorum de yani bu kadar zor değil ki..
konu sahibide konu açacağına araştırsa ya.
diyaneti arasa hiç değilse..

dinimiz sizce de kadını bu kadar hiçe sayan bir din mi ?
adam sinirlensin 3 kere boş ol desin hop bitsin..
zamana yayılmıştır boş ol deme süresi peşpeşe söyleyince bir cacık olmaz..

Canım aradım 190 i arama bi sorun nedeniyle

Canım aradım 190 i ama bi sorun nedeniyle geçici olarak hizmet veremeyecektir dedi..

Canım ben evlendikten 1 ay sonra hamile kaldim herşey aniden oldu ama çocuğundan pişman deilim o benim en değerli varlığım sadece uzulmesinden incimesinden korkuyorum

Sizin şeriatle yönetilmeyen ülkede boş ol denmesinin hiçbir anlamı olmadığını söylemenize tepkim. Hukuki yaptırımı tabiki yok, ama İslama inananlar için dini yaptırımı var. Bunun dışındaki söylediklerinize katılıyorum

21 yaşında kucağınızda Bebek değil kitap olmalıydı..
Lütfen kimse kusura bakmasın ama erken yaşta evlenip bu durumu yaşayanlara üzülemiyorum artık..

Ailem her zaman arkamda olur ama duyarlarsa çok üzülürler bunu biliyorum o yüzden demeye korkuyorum
Canım korkma, onlar senin kötülügünü elbet istemezler, sahip çıkan bir ailen oldugunu görsünler.Sen eşin olacak adama Allah'ın bir emanetiydin o hıyanet etti buna, bu kadar kolay olmamalı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…