sadece desteğinize ihtiyacım var kızlar Allah rızası için biseyler soyleyin

Sormaz sormaz merak etme. Huzursuz surekli kavgayla buyuyecegine boylesi daha iyidir..
Bisey bahane etmiyorum 1 deil 10 çocuğunda olsa bakarım maddi olarak kimseye muhtaç deilim cocugumada bakarim kendimede sadece demek istedğim suydu çocuğum ilerde anne benim için dahi niye çabalamadın diye sorduğunda oğlum ben elimden geleni yaptım ama baban barışmak istemedi bunu diyebilmek uzerimdeki vicdan azabından kurtulmak istiyorum bi anlık öfkeyle bebeğimi düşünmeden tamam oldu bitti eyvallah demektense çözebiliyorsam kendi lehimce çözmek çözemiyorsam elimden gelen bu eyvallah demek istiyorum bu kadar gaddar olmayın lütfen insan boyle bi durumdayken sağlıklı düşünemiyor o yüzden yavaş ve sağlıklı adımlarla ilerlemeye çalışıyorum

Yaa nasil bi adam bu ya off sinirlerim tavan yapti dini anlamda zaten bosanmissiniz ailene en kisa zamanda soylemen gerekiyo birak yaptigindan o utansin sen Allaha dayan . yaziklar olsn esinede aile tabikide onemli de bu kadar da olmaz ya sinirlerim alt ust oldu yuva yikanin yuvasi olmazmis sen Allaha havale et o en guzel cezayi onlara verecektir. it herif ( pardon ) ya kendini ne saniyosa aptal evladin var senin neyine guvenerej sen bosol diysn

Konumu kendin yaşamış gibi sahiplerek samimi cevaplamışsin saol canım burda yorum yaoan iyi kotu Herkesten Allah razi olsun esim normalde evladına o kadar düşkündür ki ölür onun için ama ailesine olan bağlılığı onu öyle bi sinirin içine sokuyor ki gözü bisey görmüyor o an

Yok zaten ben barissin demiyorum,bosol demeyi biliyorsa bu adam o zaman gidip bosanma davasini acacak, esiyle cocuguna haklarini verecek. Bosol demeyi biliyorsa kanunen bir gecerliliginin olmadiginin farkinda olmali bir insan. Geregini de yapmali. Oyle cocuk oyuncagi degil bu.
Aynı fikirdeyiz bu adam zaten bunu oyuncak sananlardan bence ben boşol diyeyim neden olsa boşanmayız ki, kadın bu kadar kavga gürültüye aramız çok iyi diyor ne diyelim.

Peki sen mutsuz
Selamun aleykum kızlar evliyim 2 yılın bitecek yani bitecekti ama nasip olmayacak heralde evlendiğinden beri eşimin ailesi yüzünden bir çok kavganız oldu konuştum nolur kocamın yaninda kotu biseyler demeyin çok kafaya takıyor sonra bana çatıyor diye ama aldırmadılar yeni evliyken hamileyken çocuğum doğduğunda bile o kadar çok kavga ettik ki kocam tek sorunumuz bu beni seviyordu ben de onu seviyorum ama ailesi söz konusu olunca öyle bi degisiyorki onu taniyamiyorum dun yine aile mevzusundan kavga çıktı o an sinirler seni bosuyorum dedi bosol dedi 3 kere ..1 yaşında bir oğlum var şuan kucağımda herseyden habersiz ben agliyorum o gülerek bana bakiyo yuvam yikiliyor aileme söyleyemedim şuan o kadar yalnızım ki konuşacak birine çok ihtiyacım var kızlar nolur bir iki kelime edin kafayı yicem yoksa Rabbim kimsenin başına vermesin çok zor hele bide bebeginiz varsa dusmanim dahi yasamasin :"(
Peki sen mutsuz musun ve ayrılmak istemiyo musun benim evlilik bitirme nedenlerimden biri buldu çünkü

Uzuldum okuyunca çok fazla yazmam burda kendime ders cikartmak adına okurum genelde ama sakin barismak için caba harcama seni bu kadar kolay boşayabilen bi adam için uğraşma cunku bi kere o tavizi verirsen devamini kendin getirmiş olursun kolay lokma sanmasın seni disardaki insanlardan ailesinden farkin oldugunu anlasin bırak git babanin evine bi lokmami çok gelecek kendi pişman olursa dolanır gelir olmazsa uğurlar ola üzülme desemde boş ama dik dur

Kimsenjn karşısında eğilmem Rabbimden başka zaten canım sadece yuva kolay kurulmuyor ailemin umutları çocuğumun durumu yarin bu yuva yikildiginda arkamdan gülecek dusmanlarimin kahkahalari kulaklarimda yinede illa barisalim demiyorum belki de ayrılmak hayırlı sadece hayırlısını istiyorum Rabbimden

Yorumun için tesekkur ederim söylediklerinin bazılarında haklisin belkide ama körkütük aşık evlenmedim görücü usulu oldu evliliğim ha sevmedim mi sevmedim dersem yalan söylenebilirim sevdim alıştım bi parçamız var ortada ve endişe ediyorum
Canım annesini ezen bir baba ve huzursuz bir ev yerine, ayrı anne baba ile daha mutlu olur. Babası ölmedi yine çocuğun babası. Yine görevini yapacak. Yapmayan adam zaten aynı evde de yapmıyor. O yüzden canını sıkma. Ama dini nikah olayını o kadar taktıysan bu gece aynı evde kalamazsınız...

Yorumun için tesekkur ederim söylediklerinin bazılarında haklisin belkide ama körkütük aşık evlenmedim görücü usulu oldu evliliğim ha sevmedim mi sevmedim dersem yalan söylenebilirim sevdim alıştım bi parçamız var ortada ve endişe ediyorum
Öncelikle kurtarılması gereken bir evlilik varsa bunun için eşinin endişelenmesi ve çaba göstermesi gerek;sen sadece nikah olayını netleştir! eğer dinen boşamışsa mutlaka ailene anlat ve babaevine dön,sonrasında o uyuz kocan çaresine baksın artık dava mı açar,gelir ayağına mı kapanır bilemem?çocuk tek başına dünyaya getirmedin,o da babası en az senin kadar onun derdine de babanın düşmesi gerekmiyor mu?Şu herşeyi üstlenen kadın modundan çıkın lütfen,ayriyetten kendinizede bebeğinizde acımayı bırakın...Hayat kimine güzel bir aile sunar,kimine kötü baba,kimine kötü anne!hatta yetim,öksüz çocuklarda var,eğer bebeğinizi düşünüyorsanız mutlaka gerekenin ne olduğunu biliyorsunuz ve onu yapın!ben boşanıp kestirip atın demiyorum ama eşinizin ciddi bir derse ihtiyacı var diyorum!

Haklisin aslinda kocanin tabikide hatasi var ama ailesine de yaziklar olsn ulan sen onlarn kizisn artk begenmedikleri bi huyun mu var cekersin kenara dersin kizim kendini duzrlt diye ayy yok ya inanki cok uzuldm ssna ya elimden gelse ben senin yanindaym dicemde kim bilir sen nerdesn ben nerdeym dualarm seninle gulum uzulme birak Allahindan.bulsn hepsi .
Konumu kendin yaşamış gibi sahiplerek samimi cevaplamışsin saol canım burda yorum yaoan iyi kotu Herkesten Allah razi olsun esim normalde evladına o kadar düşkündür ki ölür onun için ama ailesine olan bağlılığı onu öyle bi sinirin içine sokuyor ki gözü bisey görmüyor o an

ne kadar çok din alimi varmış bu konuda.. bayılıyorum kulak dolgunluğu ile alimcilik oynayanlara..

o 3 kere boş ol öyle denmez .. dini nikahınız hala devam ediyor ..
Nasil denilir cok merak ettim aciklarmisiniz . bizim okuduklarimizda genelde boyleydi ama belki yeni.birsey ogrenirz

Allah yardimcin olsun arkadasim. Erkekler aileleri mevzu oldugunda esini bile gormuyor. Sen istersen her gun ona kul kole ol. Senin dedigin Gûl ona diken, ailesinin diken dedigi ona Gûl oluyor. Ama hissetmeleri lazim bizim de onlarin bir es bir can oldugumuzu. Ama nasil ? Rabbim nimetle donatmis aslinda.( bunu goren goz gerek) saglikli bebek, saglikli hanim. Daha ne isterler erkek aileleri bilmem. Ailene soyle arkadasim. Tek basina bir yol bulamazsin su an. Yoksa iyice sinirlerin yipranir. Yavruna veremezsin bir sey. Haberleri olsun. Sen de bize bana dua et. Ben de ayni durumdayim hemen hemen. Ailemin yanindayim bebegimle:KK43:
Allah yardımcın olsun canım bebeğim şuan parmagiyla babasının resmini gosteriyor çok aci Rabbim biliyor ancak yasayan anlar halimden .. ;"(

Aynı fikirdeyiz bu adam zaten bunu oyuncak sananlardan bence ben boşol diyeyim neden olsa boşanmayız ki, kadın bu kadar kavga gürültüye aramız çok iyi diyor ne diyelim.
Aynen bella
Adam bana bosol dese kapinin onune koyarim
Ha koyamadiysam da kendim giderim
Hatta giderken de derim ki ben bi bos olup geleyim
Sonra mahkemede gorusuruz
Kadin kucaginda cocuk hala o evde oturuyor
Boyle yaparsan tepkisiz sekilde zaten adam da der ki bu kadin ne de olsa bir halt yapamaz barisiriz
Yok oyle bir dunya

Arkadaşlar boş ol demek kanuni olarak yaptırımı olan bir şey değildir. Mutabık mıyız? Adamın baba olmayı, aile olmayı kavrayamadığı konusunda mutabık mıyız?

Ben zaten adamdan bir şey ol olmayacağı düşüncesindeyim.

Entellikle falan ilgisi yoj dediklerimin. Acımasız olmakla da ilgisi yok. Kızımız 19 unda evlenmiş. 29 olsaydı adamın canına okurdu. Burada 20 li yaşlarında kızlar konu açıyor ya çok aşığım evlenmek istiyorum diye. Buyurun sonucu böyle olabiliyor. O yüzden önce güçlü olmak diyorum.

Bu arada konu sahibi ailen arkanda ise hiç korkma.
biz kanunen değil dinen boşamaktan bahsediyoruz
mutabıkmıyız ?

Haklisin aslinda kocanin tabikide hatasi var ama ailesine de yaziklar olsn ulan sen onlarn kizisn artk begenmedikleri bi huyun mu var cekersin kenara dersin kizim kendini duzrlt diye ayy yok ya inanki cok uzuldm ssna ya elimden gelse ben senin yanindaym dicemde kim bilir sen nerdesn ben nerdeym dualarm seninle gulum uzulme birak Allahindan.bulsn hepsi .

ALLAH razi olsun canım duaların yeter mümin mumine duası kabul olur insAllah dualarının benimle olsun

Burada insanlara boşan demek ne kadar kolay ama biraz hassas olalim lutfen bu konuda. 1yasinda bir yavru var ortada. Ve normalde mutulular fakat aileden kaynaklanıyor sıkıntı. Gidip geldikten sonra vs.
Adam hic suphesiz ki hata yapmış fevri davranmis ama bu yuvayi kurtarmak sizin elinizde. Üç kez sinirle boş ol demek yanlis bilmiyorsam tek kez sayiliyor çünkü sünnete aykırı bu boşanma tipi.
Ben fetva makami degilim, yanlis bilgilendirmek istemem tabii ki. Ama boyle evlilik dinen bitmiyor diye biliyorum. Alo fetva hattini veya ilinizin muftulugunu hemen arayin ve bu yuvayi kurtarin. Yuva kolay kurulmuyor. Ben de anneyim, ortada bir yavru var. Son pismanlik fayda etmez. Esin cekilmeyecek biriyse o ayri tabii.
Ama oyle birsey okumadim ben. Sinirle yapmış, cok sinirli biri işte o kadar. Sevip sevildigini söylüyorsun. Yazik etme yuvana,harekete gec burdaki yorumlari birak. Herkese boşan diyorlar zaten. Kusura bakmasinlar ama evlilik bu evcilik degil ve ANNESİN sen.

X