sadece desteğinize ihtiyacım var kızlar Allah rızası için biseyler soyleyin

190 u
190 u aradım canım bi sorun nedeniyle hizmet veremeyeceklermis bi sure

Canım ben evlendikten 1 ay sonra hamile kaldim herşey aniden oldu ama çocuğundan pişman deilim o benim en değerli varlığım sadece uzulmesinden incimesinden korkuyorum

o zaman güçlü dur, dik dur. gerekirse al çocuğunu git. ben ağlayacağıma onlar ağlasın. olmadı eşini yolla gitsin. yazık değl mi sana. neden bu kadar zulüm göresin ki, neden sadece eşin istediğinde boşanasın ki??
yavrun için ne gerekiyorsa yap.

Pislik herif birde guluyor mu?
Bir kadin aglarken bir erkek karsinda nasil gulebilir. Oyle bir erkek karsinda asla aglamam sirf guldurmemek mutlu etmemek icin.

Hakkinizdan hayırlısı olsun.

sinrle söylenen 3 kere boşol bi kere söylenmiş yerine geçiyor die biliyorum. 3 defa sakin kafayla söylerse 3 ye şahitlerle beraber dini nikah bitiyor. siz yinede barışırsanz nikah tazaleyin. aile konusunda çok üstüne gtmeyin. bu erkeklern baba ewi herşyden üstün malesef.

aslında şeriatla yönetilseydik bile bu şekilde boşanma gerçekleşmezdi.
zira boşanmanın kuralı bir kişinin karşısındakine zibilyon kez boş ol demesi değildir.
bu kadının ve çocuğunun hakkını verdi mi önce, onu söylesin.
he dersin ki, haklarını vermiş, boşanma dileğini de dile getirmiş,
e hayırlısı olsun deriz, ama bu şekilde bu yapılanın adı zorbalıktır, hiç bir yerde geçeri yoktur.

Herşeyimiz o kadar güzel gidiyor ki ama aile kavramı isin içine girince herşey tersine donuyor bilmiyorum dua edin nolur hayırlısı olsun sadece bunu istiyorum

canım çok yuz goz olma ailesiyle ayarında git gel görüş ne yazıkki böyleler ,

konu aile olunca hatalı olduklarını bile bile koruma iç güdüsüyle başlıyorlar kadına saldırmaya

sabır allah çek sakin ol , madem bana boş ol dedin bu eve bir daha gelme de

Allah yardımcın olsun canım bebeğim şuan parmagiyla babasının resmini gosteriyor çok aci Rabbim biliyor ancak yasayan anlar halimden .. ;"(
Nolur üzülme ben 5 aylık bebeğim babasının yüzüne aşina olsun diye fotosuna baktiriyordum bi zamanlar ... ama haketmiyosa bu çocuk onsuz da buyur önemli olan sizin kiymetinizi bilip dönmesi olaya duygusal yaklaştıkça hem kendin üzülürsun hemde hata yapma egilimin olur yani onlardan gelen en kucuk şeyde umut bağlar yelkenleri suya indirebilirsin ki buda cook tehlikeli bebeğin için bişey yapacaksan kalıcı olmalı değil mi bunu böyle düşün ailenin yanina gitmek bi ayıp değil iyiki siginacak bi kapının var olan hzursuzluklardan etkilenip bebeğin ve sen zor duruma dusecgine ailen sana destek olmalı ve ayrıca netligini korumak ve hatasını anlamasıni sağlamak icin yapman gereken ilk şey gereken esyalarini alıp sana bir donus olursa ya ailesi ya kendisi tarafindan sadece diyecegin artık bana haramsn sonucuna böyle katlan demek olacak alacağı dersi bu sözünden alırsa ne âla

Canım bende onun için uğraşıyorum zaten bebeğim için biteceksede ben vicdanım rahat bi şekilde gidiyim herşeyi yaptım ama olması diyerek gidiyim ben herşeyden önce bi anneyim o şuan babasının resmine bakarak baba derken parmagiyla onun resmini gösterirken bi anda nasıl çabalamadan birakiveririm herşeyi anne olmak fedakarlık ister tamam dayak olsa küfür olsa yedirmese içinede tamam defolsun dicem ama ailesinin aramizi bozmasiyla çıkan tartışmalar yüzünden bi çırpıda yuvamı yıkmak istemiyorum ha dersenki sakinleşince ben seni istemiyorum o zaman diyecek lafım yok dişerim arkama da bakmam

Dini nikahla ilgili bilgisi olmadığı halde sırf mantığı öyle kabul ediyor diye öyleymiş gibi ahkam kesmese keşke hiçkimse.

Haklisin canım ne deyim ki haram artik bana

Yani harekete gecmelisin. Nasilsa düzelecek. Üzme kendini. Duzeltmek icin ona birsey demesen bile en azindan adımı ondan bekle. Yok bosandik dinen vs gibi seylerle çıkıp gitme. Ben erkek her halukarda çekilir diyenlerden elbet degilim. Ama senin durumun bosanma durumu değil arkadaşım. Duzelecek hic üzülme.

açın okuyun kuranı kerimi..
o 3 kere boş ol ne zamanlar denir diye..
peşpeşe sinirle söylenen boş ol un hiçbir hükmü yok..

biz kanunen değil dinen boşamaktan bahsediyoruz
mutabıkmıyız ?

Zaten böyle okumuyor gelip a boşandınız falan diyorsunuz. Bak nooption yazmış. Okumadan ulema kesiliyor herkes ona ayar oluyorum...

Arkadasa katılıyorum ama hatasını anlaması icin biraz uzak durmalı hem bebeğe hemde eşiyle olan anilarina alismisliklarindan dolayı pişman olma ihtimali çok fazla çünkü olaylar çok taze her ne yapilirsa işler daha da kizisacak sakin kalip akılcı davranmak gerekiyor ya sen o evden gitmelisin siz o evde yokken sizin yoklulugunuz ona dokunabilir yada ailenden birisi yanına gelip esinin eve girmesine mani olmalı ki buda işi dahada kziistirir bak bak ailesi hemen yanına gelmiş kışkırtıyo bide benimkiler laf ediyordu deyip aileni hedef gösteririm en mantıklısi biraz herkesin kendi kafasını toparlamasi ve olanları muhakeme etmeye calismasini sağlamak

Canim sinirle boşadim diyorsa o dinen geçersiz sayılır çünkü sahitlerin huzurunda aklı selim bir şekilde demesi gerekiyor. Bu konuda sıkıntı yapma

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…