Sacma sapan bir hediye mevzusu

Bence takmasi gerekmiyor aslinda. Kendince adet, gelenek, gorenek diye ilk dogumda beni sık bogaz ettigi icin yaptim. Yoksa istemem bes kurusunu. Oglunun hatrina da olsa yaptin bari tam yap. Boyle hos olmadi hic.

Kayınvalidem hediye olarak oğlumun mevlidini yapmıştı,tüm konuyu eşimle konuştu. Her türlü para mevzusunu hep oğlu üzerinden halleder,hediye de olsa hep bi şekilde oğlunu araya sıkıştırır. Bu bizi el olarak görmelerinden kaynaklanıyor bundan ötürü samimi gerçek bi hediye verme gibi düşünmeyin. Biçok kayınvalidenin tarzı bu.

İkinize de hak veremedim ben. Kv konusuyor diye sizin yaptiginizda normal olmuyor. Bu kadar da hediye hediye, taki taki diye tutturmuşsunuz kari koca. İçinden gelen sen demesen de alir takardi eşine soyleyip zorla hediye ettiriyorsun kendine sonra da harcayasim gelmedi diyorsun.
Inanir misin ben oyle birsey yapacagini hic tahmin etmezdim. Kimseden hediye bekleyen bir insan degilim. Sadece ona buna laf atacagina once kendine bakmasini istedim.

Bacım kv zeki ve kurnaz. İlk torunda ortaklaşa yapılır. Anneanne beşik falan alır. Babaannede kıyafet falan konuşulur yani. En azından bizde böyle. Bence eşine söylerek iyi yapmışsın çatır çatır ye parayı. Anneannenin hediyesini laf yapıyorsa kendi de altında kalmaması lazım. Hiç acımadan ez parayı verme oğluna. 😂

İyi yapmışsınız, kv ilk çocuk adetini biliyorsa diğerlerini de bilmesi gerekir. Bizde ilk çocuk adeti yoktur, annemler birer çeyrek taktı oğluma bir de kıyafet falan, annem bir sürü hırka yelek örmüştü.

İyi olmuş kv ,hiç kadaya takmayın o 1000 tl ile kendinize günlük kullanacağınız bi bileklik alın devamlı gözüne sokun bak bunu aldım diyin ,bir daha kolay kolay bebek takı o bu derdine düşmez,bizde de ilk bebeğin herşeyini kız tarafı yapar ama maddiyat sonuçta illa yapıcak diye bişi yok ,iş buna kaldıysa ayrı ev açsın size ,bizde kimse kv ile aynı evde oturmaz

Bacım kv zeki ve kurnaz. İlk torunda ortaklaşa yapılır. Anneanne beşik falan alır. Babaannede kıyafet falan konuşulur yani. En azından bizde böyle. Bence eşine söylerek iyi yapmışsın çatır çatır ye parayı. Anneannenin hediyesini laf yapıyorsa kendi de altında kalmaması lazım. Hiç acımadan ez parayı verme oğluna. 😂
Baskasina gelince cok iyi bilir ama kendine hiic bakmaz. Beni sinir eden o oldu. Yoksa kimseden birsey beklemem.

İyi yapmışsınız, kv ilk çocuk adetini biliyorsa diğerlerini de bilmesi gerekir. Bizde ilk çocuk adeti yoktur, annemler birer çeyrek taktı oğluma bir de kıyafet falan, annem bir sürü hırka yelek örmüştü.
Birine sen sunu yapacaksin demek cok sacma. sonucta ben bu cocugu baskasina guvenerek dunyaya getirmiyorum ama baskasi benim adima konusup duruyor. Kendine gelince de hic bahsi bile gecmiyor. Cok sinir etti veni

İyi olmuş kv ,hiç kadaya takmayın o 1000 tl ile kendinize günlük kullanacağınız bi bileklik alın devamlı gözüne sokun bak bunu aldım diyin ,bir daha kolay kolay bebek takı o bu derdine düşmez,bizde de ilk bebeğin herşeyini kız tarafı yapar ama maddiyat sonuçta illa yapıcak diye bişi yok ,iş buna kaldıysa ayrı ev açsın size ,bizde kimse kv ile aynı evde oturmaz
Umarim dusmez ama huylu huyundan vazgecmez.

Yok ayni evde yasamiyoruz canim. Ben doguma gidince ogluma bakmak icin bize gelmisti. Onun icin ayni evdeyiz dedim.

Eşin annesi için sana sıkıntı vermiyorsa neden takılıyorsun bu kadar kocanla mutlumusun ona baksana ? Kendi kendine dert yaratıyorsun.. Sana Tavsiyem Çekirdek ailen le Mutluluğa odaklan MUTLULUK MUTLULUK MUTLULUK....

Boşverin parayi harcayin bebeginize kendinize abartmaya gerek yok keske benim kaynanamda bana 1000 lira gönderse oğlu aracilik yapsada farketmez benim icin takmayin gercekten bisey yok bunda

X