Saç Rengi ve Saç Boyama Saçlarıma kına yaptım(resimli)

valla benim saçlar kızıl kahveydi bukdr kızıl diildi kesinlikle. kızıl yansımalarımı fotodan gördünüz kırmızımsı oldu. bakalm inşallah güzel sonuç elde edersiniz :KK16:

kızılın her rengi çok güzeldir özelliklede alev kızılları ten renginiz bugday rengiyse harika durur çok özledim kırmızı saçlarımı:KK43:

kızılın her rengi çok güzeldir özelliklede alev kızılları ten renginiz bugday rengiyse harika durur çok özledim kırmızı saçlarımı:KK43:

ben buğdayım. bi ara kızıl kullandım saçımı bakalım inşallah kınaylada güzel canlı bir kızıl elde edicem:26:

Kizlar kina yapinca saclar ne renk oluyor?

Tatlım kınanın ne renk vereceğini hiçbir zaman net olarak bilemeyiz bu da bana göre kınayı daha çekici yapan bir noktadır. Tabi ki kızıl ve kızılın tonları olacaktır, tahminde bulunabiliriz ve deneyimlerimize dayanarak kendi keşfettiğimiz renkleri geliştirip kendimize yakışanı bulmak ve bunu uygulamak da en zevkli yanı...
En basitinden karanfili kaynatıp suyunu sıcakken karışıma eklediğin zaman daha canlı bir renk elde edersin ya da ceviz kabuğu ya da yaprağı elbette saçında daha koyu bir iz bırakmasına neden olacaktır. Fakat genel olarak saçın açık renk değilse ve kızıl tonları elde etmek istiyorsan kırmızı renkli, boyası elinde iz bırakan, malzemeler kullanmalısın
yardımcı olacak birkaç fikir;
kırmızı pancar suyu, kaynatılmış tarçın-karanfil, kuşburnu çayı, kırmızı soğan kabukları, nar-ahududu-böğürtlen suyu ....
eğer kahverengi ışıltılar istiyorsan
papatya suyu, kaynatılmış çay-kahve, sarı soğan kabukları, toz zerdeçal ....
aslında doğal malzemelerin renginden en iyi şekilde yararlanmak için hepsini düdüklü tencereye atıp orada pişirmeliyiz ve suyunu da sıcakken kınaya ilave etmeliyiz bu şekilde daha iyi sonuçlar alabiliriz. :KK42:

bende şuan boyadım bakalım nasıl olacak sabaha yıkıycam yarın resimleri koyarım artık.

ya canım akşam 7 de boyadım kaç saat durmalı sence gece 2-3 gibi yıkasam nasıl olur

ya canım akşam 7 de boyadım kaç saat durmalı sence gece 2-3 gibi yıkasam nasıl olur

tam rengini alamazsn kınanın :26: hiç olmazsa sabah uyanınca yıka tabi en güzeli 1 gün bekletmek ama kafada kınayla beklemek biraz zor :18: saçına o kadar sürmüşken sabaha kadar sık dişini sabah 11 - 12 gibi yıka daha güzel çıkar rengi :21:

tamam canım çok kaşınıyor ya dayanıcaz artık bakalım bide kınayı çok sıvı şekilde hazırladım galiba akıyor sürekli

yatmadan yastığına kötü bir havlu ser nevresimler kirlenmesin :) kulağının arkasına ve ensene de kağıt havlu koyarsan birazcık rahatlarsn

uyguladım yarın yıkıycam bakalım nolcak:26: yapmasıda zor kimbilir nasıl yaptım:KK1:

ya merhaba bişey sormak istiyorum konu sahibi arkadaşa,benim saçımda iki kat normal siyah boya var en son iki üç ay önce de mavi siyah yaptım şimdi dipler geldi bikaç cm... sence ben bunu yapsam tutar mı? bana olmaz gibi geliyor ve boşuna uğraşmak istemiyorum :KK50: saçlarım bi sene önce yandı ve yeni toparlanıyorlar o yüzden tereddütlüyüm çok.. fikirlerini alabilir miyim? :26:

ya merhaba bişey sormak istiyorum konu sahibi arkadaşa,benim saçımda iki kat normal siyah boya var en son iki üç ay önce de mavi siyah yaptım şimdi dipler geldi bikaç cm... sence ben bunu yapsam tutar mı? bana olmaz gibi geliyor ve boşuna uğraşmak istemiyorum :KK50: saçlarım bi sene önce yandı ve yeni toparlanıyorlar o yüzden tereddütlüyüm çok.. fikirlerini alabilir miyim? :26:

en son haziranda mavi siyaha boyamıştım ben saçlarımı. uç kısımlar öylece siyah benim. 1 ay öncede koyu kızıl kahveye boyadım uçlar simsiyah oldu sadece diplerim tutmuştu. fotodanda gördüğünüz gibi saçlarım simsiyah duruyor kınasız hali. kınalı halindede farkettiyseniz uç kısımlarda hafif koyuluk var.boyanın üzerine kına tutuyor fakat siyah kısımlarda hafif ton farkı illaki ilk zamanlarda olur. ama kınanın kızıl parlaklığını tamamen alıyor sdce hafif ton farkı var.oda belli bile olmuyor.dipleriniz az olduğu için zaten saçınızda ton farkı olmayacaktır. dipler zaten uzayana kadar siz 2 3 kere kına yapmış olacağınız için siyah kısımlar tamamen kınanın rengini alır endişelenmeyin. ben yarın yeniden yapıcam ton farkını gidermek için:KK16: ayrıca benim saçlarmda yanmıştı tabiki yanan yerleri hiç birşey onarmaz ama saçlarım okdr yumuşak ve parlıyorki kınadan sonra anlatamam. tavsiye ederim

Son düzenleme:
$P1080801.jpg

saçımın ilk hali buydu

cnm kınalı halıde guzel olmus ama,ben kınasız sıyah saclarınıza hayran oldum .

teşekmkür ederim cnm yıllarca mavi siyah kullandım bende hayranım o haline ama saçlarım çok yıprandı birde mavi siyahın bakımı çok zor. saçımın sağlığı için kına yaptm.:KK31:

X