Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saçlarım çok yağlı çok dökülüyor bana bir şampuan önerir misiniz?

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
seni çok iyi anlıyorum çünkü daha önce iki kere böyle fazla dökülmeler yaşadım saçlarım seyreldi ama kel kalmadım öyle kolay kolay kel kalmazsın merak etme erkekler bile bir-iki senede kel kalmıyor ya :44:ayrıca dökülmenin sebebini buldun ve tedavi görüyorsun biraz rahatla artık yoksa bu stres yüzünden hiç durmayacak bu dökülme:KK57:

sivilcem yoktu inan yüzümü saçımın dibini sivilce bastı her yerden pıt pıt pıtlıyoo..
ayna elimden düşmüyoo eşim kızıyoo:KK20:
kırdırma bana o aynalarıı diyoo..
oda kafama çok taktığımdan yakınıyoo ayyy başına gelmeyen anlamyoo sen beni anlıyosun cnm saol desteğin için.. diğer arkadaşlar gibi saolsunlar herkes.

Lush un kalıp sabunu dökülmeye çok iyi geliyormuş zaten gıcır gıcır yıkadığı için yağlanmayı da azaltıyor olsa gerek yeşilimsi olan sabunu

sivilcem yoktu inan yüzümü saçımın dibini sivilce bastı her yerden pıt pıt pıtlıyoo..
ayna elimden düşmüyoo eşim kızıyoo:KK20:
kırdırma bana o aynalarıı diyoo..
oda kafama çok taktığımdan yakınıyoo ayyy başına gelmeyen anlamyoo sen beni anlıyosun cnm saol desteğin için.. diğer arkadaşlar gibi saolsunlar herkes.

peki bu sivilceler sende nerden çıktı, yoktu ki ? kullandıgın bir ürün yapmış olabilir...hangi ürüne baslarken bu siviceler oldu hatırlıyomusun?? :44:

ben sabun denedim canım zeytin yaglı sabun saçlarımı o kadar çoook yaglandırdı ve kepek yaptıki anlatamam :KK43:(((

bunu bir araştır bence Lush marka kalıp sabun şimdi link vermek yasak olduğundan ekleyemiyorum da bu sabun dökülmeye de yağlanmaya da iyi diye biliyorum memnun olmayan pek duymadım.

peki bu sivilceler sende nerden çıktı, yoktu ki ? kullandıgın bir ürün yapmış olabilir...hangi ürüne baslarken bu siviceler oldu hatırlıyomusun?? :44:

cnm ben yüzüme bişe uygulamadım kii..
bence yağllanmadan dolayı oldu bnm saç diplerim yağlıya cildimde yağlandı birden..
parlıyodum yağlı yağlı(bide ben daha önce sivilce tedavisi gördüm) ama nasıl biliomusun çıkıyo sivilce ucu yok acıyoo şişiyo ertesi gün inip kayboluyo kuruyo..
zetion sürüyom ama üstünee onla yıkıyorum yüzümün sivilceli bölgelerini belki o kurutuyordur..
ben şuan sadece haplarımı kullanıyorum bide sarımsak yutuyorum..
tek iyi haber şunu söyleyebilirim 2 gündür saçımı yıkıyorum banyoda hiç dökülmüyoo tararken dökülüyo normalde hem banyoda bi avuç atıyodum hemde taradıkdan sonra acaba ilaçlar etkisinimi göstermeye başladı ayy kafam çok karıştı yine hergün yıkıcam bakıcam..
durcak mı acaba ben b12 ilaç da ekledim listeme..
kan hapı
folikasit hapı
b12(b12,b1,b6 var içinde)
birde sarmsak yutuyorum..
prozinc zetion dönüşümlü her gün yıkıyorum saçımı hepsi bu..

bence kendine çook zarar veriyosnn, tamam bende telaslıyımm ama böyle yapmamalısın....ya ben çok kafaya takınca farkettim ki gerçekten çok daha fazla dökülüyo....bu aradaa bebe şampuanından bahsetmişler..benim çok önceden bi doktor şöyle söylemişti, bende bebek samuanını sormuştum...oda bana " bebek sampuanı bir yetişkinin saçını asla temizleyemez, bir yetişkinin saçında yag kir herşey vardır, ama bir bebek öyle degildir, yetişkin biri saçını onunla temizlerse deri tsm temizlenrmez gün geçtikçe tıkanır ve dsha çok saç dökülür demişti...o yüzden kızlar bence kullanmayın derim ben...yinede siz bilirsiniz yani..

Canım saç dökülmesi konusunda her bünye, saç derisi,tipi o kadar farklı ve kişiye özel ki; doktorlarda bizim gibi fikir birliğine varamadılar:) Benim doktor bebe şampuanı konusunda diretmeseydi eminim ki ben de kullanmazdım önceki kötü tecrübemden yola çıkarak. Benim dökülmem 2 seneden beri var ara ara azaldı ara ara da çoğalarak devam etti. 2 aydır kullandığım bu formül saç dökülmemi durdurdu 1 aydır da düzenli sarımsak yuttum. Bana iyi geldi ama herkes de aynı etkiyi yapmayabilir. Çok da kafaya takmamak gerek stres zaten baş düşman.

Canım saç dökülmesi konusunda her bünye, saç derisi,tipi o kadar farklı ve kişiye özel ki; doktorlarda bizim gibi fikir birliğine varamadılar:) Benim doktor bebe şampuanı konusunda diretmeseydi eminim ki ben de kullanmazdım önceki kötü tecrübemden yola çıkarak. Benim dökülmem 2 seneden beri var ara ara azaldı ara ara da çoğalarak devam etti. 2 aydır kullandığım bu formül saç dökülmemi durdurdu 1 aydır da düzenli sarımsak yuttum. Bana iyi geldi ama herkes de aynı etkiyi yapmayabilir. Çok da kafaya takmamak gerek stres zaten baş düşman.

Haklisin cnm her doktor ayni seyi söylemiyo.ama bu cok kötú bi$e düsünsene.peki biz sagligmzi kime emanet edicez.yani bu nasil i$ aklim ermiyo.biz bi doktor degilde bir cok doktor gezmemiz gerekiyo o zman.:) Allah yardmcimiz olsun:KK70:

cnm ben yüzüme bişe uygulamadım kii..
bence yağllanmadan dolayı oldu bnm saç diplerim yağlıya cildimde yağlandı birden..
parlıyodum yağlı yağlı(bide ben daha önce sivilce tedavisi gördüm) ama nasıl biliomusun çıkıyo sivilce ucu yok acıyoo şişiyo ertesi gün inip kayboluyo kuruyo..
zetion sürüyom ama üstünee onla yıkıyorum yüzümün sivilceli bölgelerini belki o kurutuyordur..
ben şuan sadece haplarımı kullanıyorum bide sarımsak yutuyorum..
tek iyi haber şunu söyleyebilirim 2 gündür saçımı yıkıyorum banyoda hiç dökülmüyoo tararken dökülüyo normalde hem banyoda bi avuç atıyodum hemde taradıkdan sonra acaba ilaçlar etkisinimi göstermeye başladı ayy kafam çok karıştı yine hergün yıkıcam bakıcam..
durcak mı acaba ben b12 ilaç da ekledim listeme..
kan hapı
folikasit hapı
b12(b12,b1,b6 var içinde)
birde sarmsak yutuyorum..
prozinc zetion dönüşümlü her gün yıkıyorum saçımı hepsi bu..
bana öyle geliyoki sende olusan sivilceler tamami stres baska bise demiyrum. Kendine zarar verme cnm ya .sagligna zarar

Haklisin cnm her doktor ayni seyi söylemiyo.ama bu cok kötú bi$e düsünsene.peki biz sagligmzi kime emanet edicez.yani bu nasil i$ aklim ermiyo.biz bi doktor degilde bir cok doktor gezmemiz gerekiyo o zman.:) Allah yardmcimiz olsun:KK70:

yazılanların hepsini okuyamadım

ama yağlanmaya ve saç diplerinin kaşınmasına en iyi şampuan

prozinc şampuandır.kozmetik şampuan değil medikal bir ürün bu

eczanelerde satılıyor sadece.

yağlı saçlar için mor renkli olanını deneyin ya da

e vitaminli yeşil renkli olanını belki fayda görürsünüz arkadaşlar..

yazılanların hepsini okuyamadım

ama yağlanmaya ve saç diplerinin kaşınmasına en iyi şampuan

prozinc şampuandır.kozmetik şampuan değil medikal bir ürün bu

eczanelerde satılıyor sadece.

yağlı saçlar için mor renkli olanını deneyin ya da

e vitaminli yeşil renkli olanını belki fayda görürsünüz arkadaşlar..

Sen kullanıyomusun cnm, faydasını gördün mü? kullanıyosan ne zamandan beri kullanıyosun :44:

ben eşimle birlikte 4 5 aydır prozinc şampuanı kullanıyoruz.diğer bi topiktede sarımsak koyuyolarmış bende beş diş sarımsağı rendeledim koydum şampuanımın içine yıkıyorum 2,3 dk.bekletiyorum yıkıyorum saç kremimide sürpyorum mis gibi oluyo kokma falan olmuyo yani.sarımsağın saç çıkarma özelliği var saç köklerini besliyo ve yeni saç oluşumun sağlıyo bende bundan sonra kullanmaya devam edicem çam terebentide koydum.ayrıca şampuanıma bemix eviden redoxon bepanthen koyarak bu zamana kadar hep saçlarımı bu karışımlı şampuanlada yıkadım faydasını gördüm ama şimdisaçlarım gürleşsin istiyorum doğumdan sonra saç dökülmesi yaşadım hep bu bakımlarla saç dökülmem durdu.bu yazdığum vitaminleri içine zeytinyağı bademyağı ekleyerek saç diplerime sürüyorum 1.5 ,2 saat bekletiyorum haftada bir kere yapıyorum bu bakımı.bundan 8 ay öncesine kadar aşırı saç dökülmem vardı tabi doğum sonrası çoğu kadının sorunu saç dökülmesi bende aşırı derecede yaşıyodum sabırlı bi şekilde bakımlarımı hep yaptım ve çok şükür uzun süredir saçlarım dükülmüyo 20 tel falan dökülüyo.ama şimidede gürleşmesini istediğim için sarımsaklı şampuan kullanmaya başladım.biraz karışık oldu galiba kusura bakmayın

arkadaşım şampuan yerine doktora git derim kesinlikle. benmimde saçlarım avuç avuç dökülüyordu doktora gttm test yaptrdm ve çnko eksikliğim warmış 1 ay ilaç kullandm ve şimdi banyodan snra en fazla 10 tel dökülüo. şampuanlar fln fasa fiso gelio bana.

arkadaşım şampuan yerine doktora git derim kesinlikle. benmimde saçlarım avuç avuç dökülüyordu doktora gttm test yaptrdm ve çnko eksikliğim warmış 1 ay ilaç kullandm ve şimdi banyodan snra en fazla 10 tel dökülüo. şampuanlar fln fasa fiso gelio bana.

Kan testi yaptirdim ben hic bise cikmadi cnm,sen hangi testten bahsediyorsun kan testinden mi cnm hormon testinden mi???

Evet canım çok doğru, eğer benim dökülmem devam etseydi başka bir doktora daha gidecektim en azından başka bir bakış açısı olur diye:) Tek hoşuma giden yanı sarımsaklı şampuan veya bebek şampuanı demesi, hatta şampuanıma sarımsak katsam olur mu dediğimde öyle abes karşılamadı ama her saç derisine uygun olmaz. Bir çay kaşığı kadar sarımsak yağı+bepantene kullanabilirsin aşırı yıpranma yaparsa dökülmen artarsa bırak dedi. Ama iyi geldi çok şükür. Şu an yine de banyodan sonra çok dökülür mü diye tereddüt ediyorum ama çok şükür durdu sanıyorum. İnşallah canım eski sağlıklı saçlarımıza en kısa sürede kavuşuruz.

Ben Allahın izniyle kızlar çarsamba günü hormon testi yaptırıcamm..kanda bişe çıkmadıı..biide bakalım hormonlarımda bişe var mı??

bende merakla bekliyorum..
testesteron hormonun zaten yüksek çıkarsa erkek tipi dökülmedir..
ssk sız fiyatını sormayı unutma cnm testlerinn bende yaptırim..

pantene aqua light benim saçlarım aşırı yağlı değil ama harika bi şanpuan kullanın anlayacaksınız sonunda şampuanımı buldum deneyin derim

pantene aqua light benim saçlarım aşırı yağlı değil ama harika bi şanpuan kullanın anlayacaksınız sonunda şampuanımı buldum deneyin derim

Pantene benim sacimi cok dökúyo,hatta cogu arkadasim kullaniyodu hepsí terk etti cnm. Ama tabi sactan saça fark var demekki sana iyi gelmis:)

X