Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Saçlarım çok yağlı çok dökülüyor bana bir şampuan önerir misiniz?

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
kızlar bu topiği yeni gördüm geçmişi de okuyamadım hala benmde saçlarım yağlı ve çok dökülüyor bizim giblere bitkisel şampuanlar iyi geliyormuş . böyle bir ürünü kullanıp fayda gören varmı aramızda ? ... :?

kızlar dmkülemelr fazla ise bir endokrin uzmanına görünün derim bende çok yağlı diye dökülüyor sanmıştım pko old öğrendim :2:

Gülbencim tabiki söylerim..
zetionu haftada 2 defa kullanıyorum diğer günler prozinc kullanıyorum..
bende bu aralr pko ya taktım sivilcelerimde çıkmaya başladı..
polikistlik over var ise ciltte yağlanma ve saçda dökülme sivilce oluyomuş..
benim cildimde yağlandı saçımda sivilcede çıkıyo ayyy içim daralıyoo..
yok erkek tipimi yok pko mu var hastalık hastası oldum vallaa..

bu pko nedir ya ilk defa duyoyorum????

pko.. plokistlikover demek..
yumurtalık kisti..
yumurtalıklarda kistler oluşuyor buda hormon bozukluğuna neden oluyor..
sivilce, tüylenme, regl zamanında değişiklik, saç dökülmesi,kısırlık(hamile kalamama kistler yüzünden) yapıyor..
hormon testinde çıkıyor diye bliyorum aynı zamanda ultrasonda görünüyormuş..
kadınların genelinde bu şikayet varmışş
bu kistler büyükse ameliyat küçük ise doğum kontrol hapıyla önlem alınıyor..
tabiki doktor hormon ve ultrason değerlerine bakıp seni yönlendiriyor..

tedavi oluyor muusn canım merak ettimm metformin kullnıyorum ben

o sivilceler stresten de çıkıyor olabilir dökülmeyi o kadar çok kafana takıyorsun ki taktıkça hem sivilce çıkıyor hem de dökülme artıyor:120:

Son düzenleme:

ayyy canım düşmanıma bile dilemem bu hastalığı. polikistikover sendromu yani yumurtlama olamamsı. çatlamayan yumurtlar vücudundaki hormon dengesini bozuyor erkek hormonların artıyr ve sonuncunda erkeksi görünüm almaya başlıyorsun yavaştan. yüzünde ve vücudunun bazı bölümünde tüylenmeler. regl geçikmeleri. erkeksi saç dökülmelerii...... offf offf

bide kesin tedavai pek olmuyor sadece kontrol altında tutabiliyorsun

merhaba ilk defa yazıcam bu topiğe sizlerle paylaşmak istedim.benimde saçlarım çok yağlıdır hergün yıkamak zorunda kalıyorum cildimde yağlıdır birazda tüy problemimden dolayı doktora gittim pco olduğu ortaya çıktı 1.5 aydır doktorun vedrdiği ,laçları kullanıyorum saç dökülmem azaldı tabi unun yanında 6 aydırdı eczaneden aldığım vitaminlerle bakım yapıyorum şampuanıma da koyuyorum.prozinc şampuan kullanıyorum bu arada.azöncede şampuanım 5 diş sarımsak koydum onunla yıkıycam artık saçlarımı doğal bi sarımsaklı şampuan elde etmiş olucam sonuçta.başka bi topikte sarımsaklı şampuanın çok iyi geldiğini yazmışlar saçlarımın gürleşmesini istiyorum çünkü.kısacası sadece dışardan bakımlarla şampuanlarla olmuyo altında yatan nedenlerde çıkabiliyo ne biliyim bi vitamin eksikiği olabiliyo bi doktora görünmenizi tavsiye ediyorum

merhaba ilk defa yazıcam bu topiğe sizlerle paylaşmak istedim.benimde saçlarım çok yağlıdır hergün yıkamak zorunda kalıyorum cildimde yağlıdır birazda tüy problemimden dolayı doktora gittim pco olduğu ortaya çıktı 1.5 aydır doktorun vedrdiği ,laçları kullanıyorum saç dökülmem azaldı tabi unun yanında 6 aydırdı eczaneden aldığım vitaminlerle bakım yapıyorum şampuanıma da koyuyorum.prozinc şampuan kullanıyorum bu arada.azöncede şampuanım 5 diş sarımsak koydum onunla yıkıycam artık saçlarımı doğal bi sarımsaklı şampuan elde etmiş olucam sonuçta.başka bi topikte sarımsaklı şampuanın çok iyi geldiğini yazmışlar saçlarımın gürleşmesini istiyorum çünkü.kısacası sadece dışardan bakımlarla şampuanlarla olmuyo altında yatan nedenlerde çıkabiliyo ne biliyim bi vitamin eksikiği olabiliyo bi doktora görünmenizi tavsiye ediyorum

canım bende pkoluyum nasıl bir tedavi verdi doktor merak ettim

tedavi oluyor muusn canım merak ettimm metformin kullnıyorum ben

ben pko muyum değilmiyim bilmiyorum henüz baktırmadım..
kan hapı ve b12 kullanıyorum 15 gündür..
ama dökülme hala şiddetle devam ediyoo..
bende acaba pko mu var diye tereddütlerde dolanıyorum öylee baktırmam lazımda bnm ssk yok:KK31:
kara kara düşünüyorum altından nasıl kalkarım diye ücretleri öğrenmem gerek..

birde bnm gür uzun saçda gözüm yok olan saçım dökülmesin bana yeterr şiddetle dökülmeye devam ediyoo..
dökülen her teldede benim içim gidiyo çaresizce izliyorum..
psikoloji felan kalmadı rüyalarıma giriyo gece kalkıp saçıma bakıyorum o derece etkiledi benii kafayı sıyırmaya ramak kaldı..

bende acaba pko mu var diye tereddütlerde dolanıyorum öylee baktırmam lazımda bnm ssk yok:KK31:

canım pko olamnın nedenleri arasında özellikle geç regl olmak hatta bazıları olamıyor. yüzde göğüste tüylenme . saçların dökülmesi özellikle erkeksi tipinde . bi de göbek bölgesinde kilo artışı bunlar varsa bekletme derim bi tahlil yaptır yüksek oranda pko çıkar

canım pko olamnın nedenleri arasında özellikle geç regl olmak hatta bazıları olamıyor. yüzde göğüste tüylenme . saçların dökülmesi özellikle erkeksi tipinde . bi de göbek bölgesinde kilo artışı bunlar varsa bekletme derim bi tahlil yaptır yüksek oranda pko çıkar

saç dökülmesi ve sivilce problemim var..
gerisi yok tüylenme regl ağrılı sancılı regl dönemim felan yok..
içimi hiç bozmak istemiyorum hep iyi düşünüyorum ama acabalar bolca var..
baktırmam gerek maddi durumu bi toparlim(ssk yok bende)

ama şöyle bişey var bebek şampuanının içine attığı için yağları saçı arındırır hatta kolay açılmasını da sağlar. normal şampuan içine atsa fazla gelir ama bebek şampuanları zaten bizim saçlarımızı keçe gibi yapıyor sade haliyle onun için mantıklı aslında

Canım aynen dediğin gibi oluyor. Çünkü bebe şampuanını ben daha önce de denemiştim saçımı hem kurutmuştu hem de yıkanmamış gibi bir görünüm vermişti. Doktor kesinlikle bebe şampuanı kullan dediği için aldım. İlk önerdiği sarımsaklı şampuandı markasını hatırlayamıyorum ama iyi ki almamışım bu yöntemden memnun kaldım. Şimdi saçlarım diri ve parlak görünüyor kesinlikle kurutma ya da yağlandırma yapmadı. Benim dökülmem çok şükür durdu her gece sarımsak yutuyorum 1 diş belki onun da etkisi vardır. En önemli şey sabır hemen pes etmemek gerek.

sen çok acele ediyorsun 15 günde saç dökülmesi durmaz ki ayrıca bu kadar kafaya takarsan hiç durmayacak söyleyeyim:KK57:

sen çok acele ediyorsun 15 günde saç dökülmesi durmaz ki ayrıca bu kadar kafaya takarsan hiç durmayacak söyleyeyim:KK57:

canım çok haklısın arada bi kızıp azarlıyın benii yoksaa telaşe etmekden kendimi yicemm doktor bile 6 ay kullanıcaksın 2 ay sonra kontrole gelceksin dedi..
ben 15 günde şıp dursun istiyorummm..
elimde değil kel kalcam çok korkuyorummmm :18:

canım çok haklısın arada bi kızıp azarlıyın benii yoksaa telaşe etmekden kendimi yicemm doktor bile 6 ay kullanıcaksın 2 ay sonra kontrole gelceksin dedi..

bence kendine çook zarar veriyosnn, tamam bende telaslıyımm ama böyle yapmamalısın....ya ben çok kafaya takınca farkettim ki gerçekten çok daha fazla dökülüyo....bu aradaa bebe şampuanından bahsetmişler..benim çok önceden bi doktor şöyle söylemişti, bende bebek samuanını sormuştum...oda bana " bebek sampuanı bir yetişkinin saçını asla temizleyemez, bir yetişkinin saçında yag kir herşey vardır, ama bir bebek öyle degildir, yetişkin biri saçını onunla temizlerse deri tsm temizlenrmez gün geçtikçe tıkanır ve dsha çok saç dökülür demişti...o yüzden kızlar bence kullanmayın derim ben...yinede siz bilirsiniz yani..

seni çok iyi anlıyorum çünkü daha önce iki kere böyle fazla dökülmeler yaşadım saçlarım seyreldi ama kel kalmadım öyle kolay kolay kel kalmazsın merak etme erkekler bile bir-iki senede kel kalmıyor ya :44:ayrıca dökülmenin sebebini buldun ve tedavi görüyorsun biraz rahatla artık yoksa bu stres yüzünden hiç durmayacak bu dökülme:KK57:

X