Saç Rengi ve Saç Boyama SAÇINI KIZILA BOYAYANLARIN Paylaşım Alanı

Mrb kızlar;
Sizler deneyimlisiniz bana yardımcı olur musunuz?
Ben 2 ay önce saçımı mavi siyaha boyattım daha öncede 1-2 yıl siyaha boyatıyordum zaten.Şimdi siyahtan çok sıkıldım zaten siyah bende çok durmuyo hemen 1 ayda akıyo şu andada bayağı aktı üstler kızıl oldu resmen.
Ben bakır tonlarında saçımı boyatmak istiyorum yıpranma olur mu?Kuaföre siyaha boyatmadan önce sorduğumda silici kullanırım demişti bakır tonlarına boyamak için.

1 yıldır kızıl saç rengi kullanıyordum ve dün ani bir kararla saçımı açtırıp soğan kabuğu rengine boyattım ama beğenmedim bu halini. küllü açık kumral istiyorum acaba tutar mı saçımın üzerinde. saçımın şuanki hali ve dönmek istediğim renk için örnek resim ekliyorum ve önerilerinizi bekliyorum :KK3: $jessica-199x300.jpg $avril-lavigne-1024x768-674.jpg

Mrb kızlar;
Sizler deneyimlisiniz bana yardımcı olur musunuz?
Ben 2 ay önce saçımı mavi siyaha boyattım daha öncede 1-2 yıl siyaha boyatıyordum zaten.Şimdi siyahtan çok sıkıldım zaten siyah bende çok durmuyo hemen 1 ayda akıyo şu andada bayağı aktı üstler kızıl oldu resmen.
Ben bakır tonlarında saçımı boyatmak istiyorum yıpranma olur mu?Kuaföre siyaha boyatmadan önce sorduğumda silici kullanırım demişti bakır tonlarına boyamak için.

ben de senin gibi 1-2 sene mavi siyah kullandıktan sonra kızıla döndüm. açtırma işlemiyle özellikle saç uçlarım çok yıprandı ama üst kısımlar bakımla kendine geldi. eğer saçının (yıpranma durumuna göre) bir kısmını kestirmeyi düşünüyorsan çekinmeden açtır. üstüne istediğin ton tutar ama benim gibi her ay siyah dip boya yaptıysan açtırma işlemiyle tüm saç aynı tonda açılmayıp alacalı bir kızıl olabilir (o hali de hoş duruyo aslında). zamanla boyattıkça rengi oturur.

ben de senin gibi 1-2 sene mavi siyah kullandıktan sonra kızıla döndüm. açtırma işlemiyle özellikle saç uçlarım çok yıprandı ama üst kısımlar bakımla kendine geldi. eğer saçının (yıpranma durumuna göre) bir kısmını kestirmeyi düşünüyorsan çekinmeden açtır. üstüne istediğin ton tutar ama benim gibi her ay siyah dip boya yaptıysan açtırma işlemiyle tüm saç aynı tonda açılmayıp alacalı bir kızıl olabilir (o hali de hoş duruyo aslında). zamanla boyattıkça rengi oturur.

Yok canım ben dip boyası yaptırmadım hiç.Saçlarımı kestirmek istemiyorum zaten çok zor uzuyo.
Birde senin kuaförün oryallemi açtı saçlarını.Benim görüştüğüm kuaför silici kullanıcam dedi o da yıpratmazdedi ama kafam karışık ne biliyim korkuyorum

Yok canım ben dip boyası yaptırmadım hiç.Saçlarımı kestirmek istemiyorum zaten çok zor uzuyo.
Birde senin kuaförün oryallemi açtı saçlarını.Benim görüştüğüm kuaför silici kullanıcam dedi o da yıpratmazdedi ama kafam karışık ne biliyim korkuyorum

Oryalle açtı. Siliciyi kullananlar yıpratmadığını söylüyo.zaten eski haline getiriyomuş saçı. eğer siyahtan önceki saç rengin açıksa silici kullandıktan sonra kızıl boya güzel tutar ama koyu tonlarsa kızıl istediğin gibi tutmayabilir yine de biraz açmak gerekir. saçını kestirmek istemiyosan oryale hiç bulaşma çünkü en az 3-4 cm kesilmesi gerekebilir bazı yerlerden ayrıca kopma da olur çünkü siyahı açmak çok zor ve oryal sürüldükten sonra yarım saatte anca açılıyo bu da saça çok zarar veriyo gerçekten.

Benim saçım koyu kahverengiydi evde boyuyorum 1 senedir.
Tavsiyem önce 2 ton açık bir renge boyaman aradan 2-3 hafta geçtikten sonra Kızıl tonlarda bir boya yapabilirsin saçın dökülüyorsa bitkisel boya ile boyabilirsin tutuyor.
Diplerden başla uçlara doğru boyayı sür ardından tara elinle karşıtır beim şaçlarım omuz hizasından daha uzun .
ben böyle boyuyorum Orielle açtırma derim.
Bitki özlü boyalar daha az zarar veriyor ardından da saç bakım maskesi düzenli uygularsan sanırım daha iyi olur.
Benim tavsiyem budur:) benim ikinci boyada tutan saç rengim ve boyam:)

Acme Color Bitki zl Sa Boyas 033 Akaju, vez zl Sa Boyas Seti, sa boyalar,sa boyas,doaal sa boyas,doal sa boyalar, bitki zl sa boyalar,bitki zl sa boyalar,otganik sa boyas,organik sa boyalar ,sa boyas seti :: sihirliguzellik.com

arkadaşlar benimde bi sorum var saçımı 1 ay önce kızıla boyadım rengini değişmeyi düşünüyorum üzerine kumral tutarmı. kızılın üzerine her renk ttmaz diyolar.. :63:

arkadaşlar benimde bi sorum var saçımı 1 ay önce kızıla boyadım rengini değişmeyi düşünüyorum üzerine kumral tutarmı. kızılın üzerine her renk ttmaz diyolar.. :63:

üzerine kumral boyasan bile kahve-koyu kahve arası bir şey oluyo açık tutmuyo yani ben 5.0 numara boyatmıştım siyah olmuştu saçımda açık kızıldı ve akmadı 3 4 ay boyunca şimdi yine bakır ya da kızıl yapmaya uğraşıyorum..

ben boyadım güzel oluyo ama bence kırmızıya yakın bi kızıla boyama ...

Neden ki? Bende kırmızımsı kızıla bayılırım.Aşk alevi mesela.Senin kaşların hangi renk bu arada cnm? Fotografın varsa kaşlarını kapatmadan yüklermisin? Arada ki uyumu merak ediyorum da.

kızlar merhaba. ben burada yeniyim :) yani ilgiyle okuyorum ama yazmadım hiç. kızıl hastası olarak en çok takip ettiğim başllık bu. az önce palette nin bahar kızılını aldım. son bahar kızılını çok aradım ama bulamadım. önceden koleston aşk alevi kullanıoyordum ama çok yıprattı saçlarımı. aranızda bahar kızılı kullanan var mı??? nasıl bir boyadır palette ?hepinize sevgiler..:KK8:

Küllü kahve olan güneş ve denizden rengi sarıya dönük açılmış saçlarımı Palette'nin YENİ Deluxe serisinin Bakır Kahve rengine boyadım. Kutuda çok canlı ve güzel duruyordu. Kutudakinden çok farklı ve çok koyu, siyaha yakın bir renk oldu. Palette'nin kızılları akıyor mu zamanla acaba, bu markanın kızıllarını kullananlar yardımcı olurlarsa sevinirim. Loreal'in Akaju Kahve rengine boyadığımda çok akmıştı, belki Palette de akar diye umut ediyorum ama akmıyorsa kötü... :KK59:

kızlar benim saçımın rengi koyu kızıldı ve ben çok seviyordum o rengi ama açık kahve tutkusu doğdu içimde saf gibi gittim koleston açıcı kullandım şimdi saçlarım rengarenk oldu:KK47:
kendi saçımın olduğu yer açıldı sadece o da dipten 2 cm falan saçlarımın devamı kızıl hala..
neden tutmamış olabilir bu saç açıcı bir fikri olan var mı???
acaba tekrar alıp da kızıl yerlerine sürsem açıcıyı bir işe yarar mı sizce???

Küllü kahve olan güneş ve denizden rengi sarıya dönük açılmış saçlarımı Palette'nin YENİ Deluxe serisinin Bakır Kahve rengine boyadım. Kutuda çok canlı ve güzel duruyordu. Kutudakinden çok farklı ve çok koyu, siyaha yakın bir renk oldu. Palette'nin kızılları akıyor mu zamanla acaba, bu markanın kızıllarını kullananlar yardımcı olurlarsa sevinirim. Loreal'in Akaju Kahve rengine boyadığımda çok akmıştı, belki Palette de akar diye umut ediyorum ama akmıyorsa kötü... :KK59:

canım yaaa palette loreale falan göre çok geç akıyor yani ben neredeyse 1ay kullanıyorum da solmuyor bile ki kızıl çabuk solar...
belki de benim saçımda böledir...

X