Saç Rengi ve Saç Boyama SAÇINI KIZILA BOYAYANLARIN Paylaşım Alanı

ne demek canım tabıkı yazarım hayatımda bırkere kızıl yaptım oda ask alevıydı sacım koyu kumraldı o zaman bıan sacımı kzıl gorunce sok oldum direk tutmustu bide cinayet işlemıs gibiydi ortalık hahah aklıma geldı bu konuyu konusunca insanın yıne yapası gelıyor dA ısrarla koyu kalacagım dıp derdım yok .
Kutudaki oksidan dışında bir oksidan kullanmış mıydın? Koleston sanirim.

Kutudaki oksidan dışında bir oksidan kullanmış mıydın? Koleston sanirim.

hayır canım zaten ayrı aldım ben onları nevacolor teklı boya kullandım oksidanları ayrı aldım tekli. nedense sacım nevacolorı sevıyor tutuyor yıpranmıyor 6 lık ve 9 luk almıstım sanırsam ıkısını esıt koydum ıkı kutu boyaya cunku sacım gür ve uzun 6 lık bır ton oynuyor 9 luk 3 -4 ton falan biri 20 biri 30 volum cunku fazlada yıpranmasın dedim acıkcası 6 lık kullandım 40 dk beklettim sonuc kırmızı saç burda biraz akmıs hali bunun işte.

Eklentiler

• c3bfb04fb4f96f5664d10ee6e80126bc.jpg
    c3bfb04fb4f96f5664d10ee6e80126bc.jpg
    49,5 KB · Görüntüleme: 219
arkadaşlarsaçımı kızıla boyatmak istiyorum.saçım uzun olduğu için evde kendim boyayamıyorum.ama kuaförlerde sanırım orial kullanıyor.zaten saçlarım dökülüyor.sormak istediğim koyu kestane saçı kızıla boyamak için kuaförler saçın rengini orialle açıyorlarmı yoksa direk üzerine boyuyorlarmı?
Istediginiz tona gore oriel kullanilir. Acik kizil.gibi mesela. Cok iyi dusunun derim. 8 sene kizil gezdim. Degistirmesi cok zor oluyor. Ustune boya tutmuyor akiyor. Kestire kestite kurtuldum kizildan.

hayır canım zaten ayrı aldım ben onları nevacolor teklı boya kullandım oksidanları ayrı aldım tekli. nedense sacım nevacolorı sevıyor tutuyor yıpranmıyor 6 lık ve 9 luk almıstım sanırsam ıkısını esıt koydum ıkı kutu boyaya cunku sacım gür ve uzun 6 lık bır ton oynuyor 9 luk 3 -4 ton falan biri 20 biri 30 volum cunku fazlada yıpranmasın dedim acıkcası 6 lık kullandım 40 dk beklettim sonuc kırmızı saç burda biraz akmıs hali bunun işte.
Gayet güzel olmuş aslında. Palette almamış olsaydım nevacolor alırdım bende senin gibi. Ama iki kutu aldım şimdi el mahkum :) aşk alevi kızılı şarap kızılından daha açık bir renk. Ben kızılda hep koyudan gitmeyi tercih ediyorum aktıkça iğrençleşmesi geç olsun diye :) bakalım nasıl olacak. Bende senin gibi oksidanın birini 6lık alıp kullansam iyi olur. Koyu olsun sorun değil saçım yıpranmasın. Ya ben kızılda böyle vişnemsi rengi seviyorum. Sonbahar kızılında o yok. Şarap kızılında gördüğüm için öyle denemek istiyorum. Eğer memnun kalmazsam rengi ve markayı değiştiririm. Ama bunun için en az 2 ay beklerim herhalde belki 3 ay. Saçını ilk kez boyayan biri için doğallıktan çıkmak zor oluyor. Dip boyası falan da uğraşacağımı hiç sanmıyorum :)

Gayet güzel olmuş aslında. Palette almamış olsaydım nevacolor alırdım bende senin gibi. Ama iki kutu aldım şimdi el mahkum :) aşk alevi kızılı şarap kızılından daha açık bir renk. Ben kızılda hep koyudan gitmeyi tercih ediyorum aktıkça iğrençleşmesi geç olsun diye :) bakalım nasıl olacak. Bende senin gibi oksidanın birini 6lık alıp kullansam iyi olur. Koyu olsun sorun değil saçım yıpranmasın. Ya ben kızılda böyle vişnemsi rengi seviyorum. Sonbahar kızılında o yok. Şarap kızılında gördüğüm için öyle denemek istiyorum. Eğer memnun kalmazsam rengi ve markayı değiştiririm. Ama bunun için en az 2 ay beklerim herhalde belki 3 ay. Saçını ilk kez boyayan biri için doğallıktan çıkmak zor oluyor. Dip boyası falan da uğraşacağımı hiç sanmıyorum :)

hımm ask alevı vısne tonlarındaymıs 66 -46 kolestonun mesela. palette ve koleston hep koyu duser gercı ben vıyole olanları sevıyorum hafıf murdumsü kızılda vısne curugune yakın bir tondur zaten bıde bende bugday tenlı olarak zaten anca boyle renklerı tasıyabılırım mesela :) ay bugun acık kızıl yapmıs esmer bır bayan gördum allahm korkunc gozukuyordu hıc begenmedım yaa.. :)

hımm ask alevı vısne tonlarındaymıs 66 -46 kolestonun mesela. palette ve koleston hep koyu duser gercı ben vıyole olanları sevıyorum hafıf murdumsü kızılda vısne curugune yakın bir tondur zaten bıde bende bugday tenlı olarak zaten anca boyle renklerı tasıyabılırım mesela :) ay bugun acık kızıl yapmıs esmer bır bayan gördum allahm korkunc gozukuyordu hıc begenmedım yaa.. :)
Esmer tene rihanna kızılı lazım vişnemsi kızıllar koyu kızıllar :) ben beyaz tenliyim. Gitmişim en koyu kızılı almışım ya :) ama tam vişne gibi duruyordu ona kandım biraz. Sen hep nevacolor mu kullandın?

Esmer tene rihanna kızılı lazım vişnemsi kızıllar koyu kızıllar :) ben beyaz tenliyim. Gitmişim en koyu kızılı almışım ya :) ama tam vişne gibi duruyordu ona kandım biraz. Sen hep nevacolor mu kullandın?

oda yakısır sana canım aslında ben ılk kez yapmıstım hayatımda kızıl rengini hep kahve sıyah karamel yaparım cunku ask alevı bana cok cekıcı geldı ısmı :)) aldım hemen merak ettim cunku yanı koyu saca guzel tutmustu yapar yapmaz kızıl oldu sacım yanı fıyat olarakta 4 -5 tl idi değişiklik oldu sevmıstım kızıl olarak denedıgım marka o olmustu yani diger boyaları denemedim renge alısamadım ki deneyeyım yanı :))

oda yakısır sana canım aslında ben ılk kez yapmıstım hayatımda kızıl rengini hep kahve sıyah karamel yaparım cunku ask alevı bana cok cekıcı geldı ısmı :)) aldım hemen merak ettim cunku yanı koyu saca guzel tutmustu yapar yapmaz kızıl oldu sacım yanı fıyat olarakta 4 -5 tl idi değişiklik oldu sevmıstım kızıl olarak denedıgım marka o olmustu yani diger boyaları denemedim renge alısamadım ki deneyeyım yanı :))
Kahve siyah karamel tonlarında hangi markayı kullanıyorsun peki :) bende biraz takıntı var.. İstiyorum ki madem saçımla oynayacağım boyanın en kalitelisi olsun. Doğallık gidiyor ya dert oldu :KK70: yine de küçük bir teselli arıyorum kalitede. Loreal diyorlar ama ondan şikayet edenlerde var. Kendimi bildim bileli annem nevacolorla dip boyası yapar. Daha ben çocukken elimden tutardı birlikte en yakın "1 milyoncu"ya giderdik :KK70: hiçbir şey 1 tl değildi tabi ::KK70: orada itinayla boya numarasini bulur nevacolor alirdi. Onun tercih sebebi fiyatının daha uygun olmasıydı. Saçları tiftik tiftik annemin :)) gençliğnden beri boyattığı için çok cansız saçları meleğimin :) o yüzden mi neyden bilmiyorum nevacolor bana hep en son tercih gibi geldi

canım bır cook boya kullanmıs biri olarak loreal ,palette,koleston, majirel, nevacolor ,ıgora ,syoss yanı bunları hep denedım acıkcası iyisini bulmak yada ıstedıgım renk hangısınde ıse onu tercıh ettım buda fazla deneyım sahıbı olmamı sagladı tup boyaları majirel ve ıgora cok profesyonel boyalar loreal serileri de cok severım onlarda sacı sertlestırmıyor :) koleston ve ozellıkle palette cok koyu dusup sacı oldukca sertlestrıyor nevacolorda bıle ton olarak daha dogru tutuyor ama velhasıl ben genellikle loreal , ıgora ,majirel kullanırım herkesın sacı farklı tepkı verebılır tabıkı bu benım sacıma göre dusundugum tespıtler :KK70:[/QUOTE]

canım bır cook boya kullanmıs biri olarak loreal ,palette,koleston, majirel, nevacolor ,ıgora ,syoss yanı bunları hep denedım acıkcası iyisini bulmak yada ıstedıgım renk hangısınde ıse onu tercıh ettım buda fazla deneyım sahıbı olmamı sagladı tup boyaları majirel ve ıgora cok profesyonel boyalar loreal serileri de cok severım onlarda sacı sertlestırmıyor :) koleston ve ozellıkle palette cok koyu dusup sacı oldukca sertlestrıyor nevacolorda bıle ton olarak daha dogru tutuyor ama velhasıl ben genellikle loreal , ıgora ,majirel kullanırım herkesın sacı farklı tepkı verebılır tabıkı bu benım sacıma göre dusundugum tespıtler :KK70:
[/QUOTE]
Peki paletteden sonra saçların sertleşince, farklı bir markanın boyasıyla boyadığın zaman o sertlikten kurtulabiliyor musun. Mesela loreal sertlik yapmıyor dedin. Sertleşmiş saçı lorealle boyadıktan sonra yumuşar mı yani. Ya iki kutu palette almışım moralim sıfır sıfır sıfır :KK70: mecburum boyamaya

Peki paletteden sonra saçların sertleşince, farklı bir markanın boyasıyla boyadığın zaman o sertlikten kurtulabiliyor musun. Mesela loreal sertlik yapmıyor dedin. Sertleşmiş saçı lorealle boyadıktan sonra yumuşar mı yani. Ya iki kutu palette almışım moralim sıfır sıfır sıfır :KK70: mecburum boyamaya[/QUOTE]

yanii palette bende yaptım uzulme ılk bıkac hafta sert olur sonra yaglar falan derken ozellıkle hındıstan cevızı özü yagı al birde yumurta bal karısımı maske de iyi geliyor sacını besle canım ben şu lorealın bakım yagını alacagım bakalım guzel mi? tabı kı ılerkı zamanlarda sacın duzelır o zaman baska marka kullanırsın loreal ya da ıgora falan sacın dinlensin bir sure aksın bakalım kızıldada okadar sertlestiriyormu ozellıkle koyu sac renklerı bildiğin peruk sacı gıbı oluyor bu boyanın kızıl okadar yapmaz merak etme. :KK70:

Peki paletteden sonra saçların sertleşince, farklı bir markanın boyasıyla boyadığın zaman o sertlikten kurtulabiliyor musun. Mesela loreal sertlik yapmıyor dedin. Sertleşmiş saçı lorealle boyadıktan sonra yumuşar mı yani. Ya iki kutu palette almışım moralim sıfır sıfır sıfır :KK70: mecburum boyamaya

yanii palette bende yaptım uzulme ılk bıkac hafta sert olur sonra yaglar falan derken ozellıkle hındıstan cevızı özü yagı al birde yumurta bal karısımı maske de iyi geliyor sacını besle canım ben şu lorealın bakım yagını alacagım bakalım guzel mi? tabı kı ılerkı zamanlarda sacın duzelır o zaman baska marka kullanırsın loreal ya da ıgora falan sacın dinlensin bir sure aksın bakalım kızıldada okadar sertlestiriyormu ozellıkle koyu sac renklerı bildiğin peruk sacı gıbı oluyor bu boyanın kızıl okadar yapmaz merak etme. :KK70:[/QUOTE]
Yapmaz dimi ya :) igoranın kızıl çeşitleri nasıl? Güzel kızıllar var mı acaba. Ya aklımı çeldin şuann :KK70:

yanii palette bende yaptım uzulme ılk bıkac hafta sert olur sonra yaglar falan derken ozellıkle hındıstan cevızı özü yagı al birde yumurta bal karısımı maske de iyi geliyor sacını besle canım ben şu lorealın bakım yagını alacagım bakalım guzel mi? tabı kı ılerkı zamanlarda sacın duzelır o zaman baska marka kullanırsın loreal ya da ıgora falan sacın dinlensin bir sure aksın bakalım kızıldada okadar sertlestiriyormu ozellıkle koyu sac renklerı bildiğin peruk sacı gıbı oluyor bu boyanın kızıl okadar yapmaz merak etme. :KK70:
Yapmaz dimi ya :) igoranın kızıl çeşitleri nasıl? Güzel kızıllar var mı acaba. Ya aklımı çeldin şuann :KK70:[/QUOTE]

yapmaz yapmaz bakım yaparsın canım :) bak bu ıgora mesela örnek )) 9.98 tonu patlıcan moru gerci ama tutusu guzel benımde istediğim tonlar guzel oluyor.

Eklentiler

• 93077c11df52870d9f06b3a90c70f87e.jpg
    93077c11df52870d9f06b3a90c70f87e.jpg
    40,5 KB · Görüntüleme: 654
Günaydın arkadaşlar burda yeniyim size bi sorum olacak.
Dun soz dinlemeyip saçların sonbahar kizilina boyadim 2 ay once siyah yaptim saclarimi diplerim kendi sacimdi fakat simdi diplerim kizil siyah boyali olan yerler daha koyu bi kizil oldu kizilda pek denmez ama bana bi oneriniz olur

Yapmaz dimi ya :) igoranın kızıl çeşitleri nasıl? Güzel kızıllar var mı acaba. Ya aklımı çeldin şuann :KK70:

yapmaz yapmaz bakım yaparsın canım :) bak bu ıgora mesela örnek )) 9.98 tonu patlıcan moru gerci ama tutusu guzel benımde istediğim tonlar guzel oluyor.[/QUOTE]
Patlıcan moru mu bu aynı kızıl gibi duruyor :) igoraya ne kadar açıcı kullanıyorsun

yapmaz yapmaz bakım yaparsın canım :) bak bu ıgora mesela örnek )) 9.98 tonu patlıcan moru gerci ama tutusu guzel benımde istediğim tonlar guzel oluyor.
Patlıcan moru mu bu aynı kızıl gibi duruyor :) igoraya ne kadar açıcı kullanıyorsun[/QUOTE]

yanı kızıl ama yansıma olarak mor ısıktan ısıga degişiyor oksidanları pahalı aslında bende normal satılan tekli oksidanlar dan aldım 6 lık 9 luk sekılde canım.

Patlıcan moru mu bu aynı kızıl gibi duruyor :) igoraya ne kadar açıcı kullanıyorsun

yanı kızıl ama yansıma olarak mor ısıktan ısıga degişiyor oksidanları pahalı aslında bende normal satılan tekli oksidanlar dan aldım 6 lık 9 luk sekılde canım.[/QUOTE]
Anladim canım :) ya igorayı bulamıyorumm bir sürü kozmetik mağazasına girdim hiçbirinde yok. Avm lere baktım. N11.comdan sipariş vermek istedim oradan bile alamadım. Önce 1 hafta sonra kargoya verilecek dedi, sonra kargoya verilemiyor iptal edebilirsiniz dendi. Ne bulunmaz boyaymış ya :KK43:

canım kuaforler cok kullandıgı için onlardan yada kuafor malzemelerı satan sıtelerde cok satılıyor bırde ben ıgora bulamazsam majirel aliyorum aynı kalıte valla bana göre 6.66 mı neydi kızıl guzel bir tonu vardı yanlıs olmasında sen kataloga bak yıne majirelde lorealın profesyonel kuafor boyalarından kullude bıle dırek tutuyor.

canım kuaforler cok kullandıgı için onlardan yada kuafor malzemelerı satan sıtelerde cok satılıyor bırde ben ıgora bulamazsam majirel aliyorum aynı kalıte valla bana göre 6.66 mı neydi kızıl guzel bir tonu vardı yanlıs olmasında sen kataloga bak yıne majirelde lorealın profesyonel kuafor boyalarından kullude bıle dırek tutuyor.
Majirelide bulamadım. Bu mejigoure diye var bir tane aynı şey mi bunlar? Ama bu söylediğimide bulamadım tabi hep internette gördüm. Her yerde loreal paris boyaları palette koleston var. Majirel igora hiç yok. Gratis watsons ne kadar büyük kozmetikçi varsa hiçbiri satmıyor. Sen internet üzerinden mi alıyordun, öyleyse hangi site olduğunu yazabilir misin.. Kuaför malzemeleri satan yerlerde bulabilirim belki haklısın. Öyle bir yeri aramıştım perakende satışımız yok demişlerdi

Majirelide bulamadım. Bu mejigoure diye var bir tane aynı şey mi bunlar? Ama bu söylediğimide bulamadım tabi hep internette gördüm. Her yerde loreal paris boyaları palette koleston var. Majirel igora hiç yok. Gratis watsons ne kadar büyük kozmetikçi varsa hiçbiri satmıyor. Sen internet üzerinden mi alıyordun, öyleyse hangi site olduğunu yazabilir misin.. Kuaför malzemeleri satan yerlerde bulabilirim belki haklısın. Öyle bir yeri aramıştım perakende satışımız yok demişlerdi

ay canım ınanırmısın burda kucuk bır dukkan var saç bakım ıle ılgılı hersey satılmakta ben içerde mjireli gorunce soka girdim hep ordan alıyorum igorada gitti gidiyor sitesınde var bıraz pahalı boyalar bunlar majirelde 20 ile 25 tl arasında degısıyor.o dediğin boya farklı sanırsam.

X