Saç Uzatma Yöntemleri Saç uzatmak ve bakım için ''Turplu su''

Sorun olmaz sanırım haftada bir turplu su uygula ek olarak yağlarla bakım gayet güzel olur. Turp da kış sebzesi olduğu için bu soğuklarda maalesef çok sık uygulayamıyoruz.

Ben oriflame dan hindistan cevizi yağı ısmarladım onu kullanıyorum şimdi şampuanıma da çamterebentin katıyorum (Şampuanımın markası Hacı Şakir zeytinyağlı) bazen badem yağı, çam terebentini karıştırıp direkt saçıma uyguluyorum hem saç dökülmesini engelliyor, hem de yumuşacık sağlıklı yapıyor.

Ya bende bugun basliycam siyah turp aldim, sende ise yaradi mi ? Bazilari olumsuz yorum yapmis korktum acikcasi
Ben yarin ikinci kez uygulayacagim, suan gozle gorulur bisey yok ama ben saclarimin daha canli oldugunu dusunuyorum birde daha parlak saglikli gorunuyor. İcine baska bisey katmadim ben onuda soyleyim.

Ben ucuncu kez uyguladim sac derim bembeyaz ve sifir kepek. Saclarimi uclarindan aldirmistim 2 hafta oldu gogsumun ustundeydi su an neredeyse altina yanasti. Belki yaglarla bakim yaptigimdan dolayi da hizli uzamis olabilir. Zaten kuaforum de uclarindan aldirdigim icin cabuk uzar demisti. Turpa bir sure daha devam edecegim. Kapagi kapali bir sekilde kaynatiyorum ben sogumasi icin balkona birakiyorum hem kokusu icerde kalmamis oluyor hem de cabuk soguyorlar siz de oyle yapabilirsiz kizlar :)

Haftada 1uyguluyorsan 2- 3 saat beklet sacinda, zaten haftada 1 yapmak daha iyi piserken ev igrenc kokuyo anlatamam
2 defa diyorlar , bende 1 orta bot turbu 4 su bardagi suya rendeleyip kaynattim , yarisini kullandim yarisinida yarin kullanicam
arkadaslar ben bugün turpu haşlamak yerine rendeleyip avucumla suyunu sıktım... ve saç diplerime sprey yardımıyla sıktım.. Bence kaynatmaktan daha yararlıdır bu... en azından kötü koku pek yok.. Şu an kafa derimi biraz yaktı ama 5 dk sonra geçti... İyi geleceğini umuyorum.. gelişmeleri size aktarırm ...

Ben ikinciyi anca yaptim bi 40 dakika oldu, saclarimda uzama daha yok daha 2. Sonuvta ama saclarim yumusacik ve parlak

İnsallah hizlica saglikli uzar saclarimiz canim

Sey bide bende uclarindan aldirmak istiyorum ama fazla kisaltirlar diye korkuyorum, seninki kestirmekten mi cok hizli uzadi acaba
neden kuaförde kestiriyorsun ki? hem onlar çok kısaltıyorlar.. ben başımı yıkadıktan sonra tüm saçımı güzelce tarayıp öne eğiyorum ve saçlarımın bütün uçlarını çeyrek cm kadarcık kesiyorum.. ne kadar kesildiğinin hiçbir önemi yok çünkü, önemli olan uçlarına makas değdirip saç uçlarının hava almasını sağlamak.. bu uygulama ayda 1 kez yapılırsa güzel olur... saçlarda kırık falan da hiç olmaz...

Sey bide bende uclarindan aldirmak istiyorum ama fazla kisaltirlar diye korkuyorum, seninki kestirmekten mi cok hizli uzadi acaba

Benim normalde de çabuk uzuyorlar ama sağlıklı ve hızlı uzamasını istiyorsan bence uçlarından aldırmanı tavsiye ederim. Uçları kötü değilse kalabilir. Benimkini çok kısaltmamıştı söylemiştim çünkü. Makasla gösterdi hatta ne kadar olduğuna ben karar verdim. Allah'tan kuaför yönünden şanslıydım. :)

Bir de ben saç kurutma makinesi kullanmıyorum parmaklarımla kurutuyorum, düzleştirici çok sık yapmıyorum kuaförde arada fön çektiriyorum hem fön düzleştirici kadar zarar vermiyor kızlar. Eğer düzleştirmek istersen yıkadıktan sonra saçların nemliyken uçlarına hafif badem yağı kullanabilirsin. Böylece kırılmayı önlersin.

Kuaforlerin hepsi sac dusmani cunku korkuyorum gitmeye, cok sagol deniycem bunu

Benim saclarimin dogal hali kabarik , hos durmuyo o yuzden , haftada 2 kere duzlestiriyorum , badem yagi surmeyi deneyim o zaman, cok sagol tavsiyen icin

kızlar konu çoook uzun okuyamadım bu yontemı deneyıp uzatan mutlaka vardır bu kadar mesaj yazıldıgına gore. ınsallah faydasını goren bırı mesajımı okur. kokusu kalıyor mu? uzamaya fayda saglıyorsa ne kadar zamanda saglıyor? uygulanışı nasıldır?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…