Sabahtan beri agliyorum

benim eşim bunu söylese "böyle diyor ama valla bayılarak yedi, bitirdi" diye bende onlarla dalga geçerim. ve yukarıdaki yorumda annesine güzeldi diyip övmesini beklemiyorum da demişsiniz niye beğendiğini söyleyeceğini beklemiyorsunuz ki anlamadım annesi güzel yemek yapıyorsunuz diye bozulacak değil. aksine oğlu gayette güzel yemek yediği için memnun olur. siz yemek konusunda annesiyle yarışacak değilsiniz. eminim ki o da böyle görmüyordur. eşinizin mizacı buysa eğer annesi de onu tanıyordur zaten rencide olmamışsınızdır ama sizde keşke gayette beğenerek yediğini söyleseydiniz. susup sonradan ağlamanız da bu konu için saçma olmuş benim fikrimce

benim eşim bunu söylese "böyle diyor ama valla bayılarak yedi, bitirdi" diye bende onlarla dalga geçerim. ve yukarıdaki yorumda annesine güzeldi diyip övmesini beklemiyorum da demişsiniz niye beğendiğini söyleyeceğini beklemiyorsunuz ki anlamadım annesi güzel yemek yapıyorsunuz diye bozulacak değil. aksine oğlu gayette güzel yemek yediği için memnun olur. siz yemek konusunda annesiyle yarışacak değilsiniz. eminim ki o da böyle görmüyordur. eşinizin mizacı buysa eğer annesi de onu tanıyordur zaten rencide olmamışsınızdır ama sizde keşke gayette beğenerek yediğini söyleseydiniz. susup sonradan ağlamanız da bu konu için saçma olmuş benim fikrimce
Aynen ya bi de nıye susuyorsunuz ki aman bosverın. sız de onun uslubunu takınıp 'boyle dıyo ama nasıl da yedı anne' dıye dalga gecin hatta onun yaptıgı gıbı uzatın dalgayı yani orda susup kalırsanız sorar da sorar kaynana esınız de oyle der. Bosverın o an dıyemedıgınız laflar ıcın sonra tartısmayın uzmeyin kendınızı. lafı o an diyin rahatlayın.

Asıl suçlu kayinvaliden! Neden o kadar üsteledi! Ne yedin? Beğendin mi diye? K.v almak istediğini aldı! Fitne soktu aranıza! Sende anneciğim anneciğim diye şey yap.

Ve ağlayarak bi yere varamazsın! Kayinvaliden gibi stratejik adımlar atman lazım.

İyiki beğenmemiş tepsiyi bitirmiş. Beğense napcakmış acaba. Kim olsa bozulur ama sonradan yaptıklarınız sizi haklıyken haksız duruma düşürmüş. İyi olalımmı falan saçma olmuş. Kendinizden eminseniz ğzgünseniz sabredin oturun bekleyin. Hemen ağlayıp gitmeyin yanına ki hatasını anlasın. Hemde sinir anında biraraya gelince sinirler iyice tavan yapıyo konular başka yerlere gidiyo. Herkes karşısındakinin canını daha fazla yakmaya çalışıyo. Bu kadar ağlayıp uyuşup kendinizi üzmeyin boş yere.

Merhaba kadinlar kulubu ailesi bugun sabahtan beri agladim. Baslayayim anlatmaya esime bu sabah kahvaltiya hazir yufkadan su boregi yapmistim cok begendi koca tepsiyi yedi neredeyse neyse kahvaltimiz bitti sonra ben kayinvalidemleri goruntulu aradim konustuk falan kayinvalidem ne yediniz kahvaltida dedi bende su boregi dedim esim atladi hemen aman çakma su boregi iste dedi bende bozuntuya vermedim evet annecim hazir yufkadan yapmistim dedim neyse kayinvalidem guzel oldu mu dedi ben cevap vermeye kalmadan esim normal iste dedi sonra kayinvalidem nasil normal dedi esimde yoklukta gidiyor iste dedi ama o kadar bozuldum o kadar bozuldum ki kamerada belli etmemeye calistim kayinvaliden yine nasil diye sorunca esim de iste yoklukta gidiyo ya aman neyse dedi konuyu kapatti sonra kamerayi kapatinca bende cok kirildim sana oyle denir mi falan dedim esime misafir odasina gittim hemen esimde arkamdan geldi neye alindin bunda alincak ne var abarttin iyice sacma sapan tripler diye soylenmeye basladi bende agladim sonra da s.cicam bu ne boyle falan dedi sonra esim oyle diyince bende sinirlendim ayagi kalktim tuttum kolundan duzgun konusucaksin benle dedim o da hareketlere bak dedi yuzunde cirkin bir ifadeyle bende cik odadan diye itledim odanin kapisini kapattim sonra aradan zaman gecti gittim yanina iyi olalim mi dedim esimin iyi olmaya niyeti olmadigini anladim ozur diliceksin bana oyle davranmaya hakkin yok tarzi seyler soyledi sonra ben yine aglamaya basladim beni anlamadigini dusundugum icin hemen agliyorum aglayarak yatak odasina gittim sonra ciktim yatak odasindan baktim oturma odasinin kapisini kapatmis aglama sesimi duymamak icin o kadar kotu oldum ki anlatamam sinirden ellerim ayaklarim uyustu kendimi zor sakinlrstirdim ne kadar merhametsiz vicdansiz geldi esim o an gozume simdi ayri odalardayiz vr konusmuyoruz kendimi cok kotu hissediyorum lutfen bir sey soyleyin😔
Acaba ağlayıp zirlayıp kriz geçireceğinize Hoop bu ne bicim bir konuşma bir tepsi böreği yedin ya deyip anasi da duyarken bir kahkaha mi atsaydiniz ?Bu kadar hassas olmayin olwy anında müdahale edin o da anasinin yanında bir daha böyle bir şey yaparsa sessiz kalmayacağını bilir anasi da bu kadar irdelemez böreği yemeği ogluşunu ...güçlü durun biraz ya niye merhamet dileniyorsunuz oluşumunu tamamlamamis ana kuzularindan?

Belki de güzel olmamıştır börek.İştahı açıksa çok yemiştir.Büyütülcek bir şey göremedim.Herkes güzel yemek yapacak diye bir zorunluluk yok.Bana böyle söylemse gülüp geçerim.

Güzel oldu dese annesi ben daha güzelini yaparım yarışına girecek muhtemelen

Normal börek işte demiş

He deyin geçin ama sonrası tabii ki çirkin

Oturun konuşun annesine böyle şeyler söylememesini rahatsız olduğunuzu anlatın

Size kötü sözler söylememesini bundan rahatsız olduğunuzu vs de belirtin

Kvde de nasıldı nasıldı on kere sormus Allahım ya,börek iste ısrarla sormanın alemi ne?Kahvaltıda ne yediniz demek ne ayrıca sanane yani?
Esiniz evrimini tamamlayamamıs belli,niye gidip iyi olalım mı diyorsunuz?
Bırakın o özür dilesin.
Sizinki pasif agresiflik.
Kendinize zarar anca.

Hakli da olsaniz tepkinizi koyma konusunda ciddi problemleriniz var. Bu tepkileri vererek hakli da olamazsiniz, karşı tarafa neye kırıldığınızı, neyi bir daha yapmamasi gerektigini de anlatamazsiniz.

Bukadar dramatize ediceginize telefondaylen begenmedin ama bir tepsiyi yedin deseydin ya biraz hazir cevap olun ya aglanacak ne var bunda sonra da bidaha zikkimin kokunu bulurda yersin derdin olur biterdi

Bu hayatta kocanın takdirini almaktan önce derdinizi ağlamadan kol bacak sıkmadan nasıl kendinizi ifade edeceğinizi öğrenmelisiniz. Ortada bir gaf varsa tel kapandıktan sonra "çok beğendiğini söylemiştin annene böyle soyleyince çok kırıldım begenmediysen bidaha emek vermiyim" diye hislerinizi anlatmak bu tepkileri vermenizde bu kavgaları yapmanızda daha kolay olurdu emin olun.

Merhaba kadinlar kulubu ailesi bugun sabahtan beri agladim. Baslayayim anlatmaya esime bu sabah kahvaltiya hazir yufkadan su boregi yapmistim cok begendi koca tepsiyi yedi neredeyse neyse kahvaltimiz bitti sonra ben kayinvalidemleri goruntulu aradim konustuk falan kayinvalidem ne yediniz kahvaltida dedi bende su boregi dedim esim atladi hemen aman çakma su boregi iste dedi bende bozuntuya vermedim evet annecim hazir yufkadan yapmistim dedim neyse kayinvalidem guzel oldu mu dedi ben cevap vermeye kalmadan esim normal iste dedi sonra kayinvalidem nasil normal dedi esimde yoklukta gidiyor iste dedi ama o kadar bozuldum o kadar bozuldum ki kamerada belli etmemeye calistim kayinvaliden yine nasil diye sorunca esim de iste yoklukta gidiyo ya aman neyse dedi konuyu kapatti sonra kamerayi kapatinca bende cok kirildim sana oyle denir mi falan dedim esime misafir odasina gittim hemen esimde arkamdan geldi neye alindin bunda alincak ne var abarttin iyice sacma sapan tripler diye soylenmeye basladi bende agladim sonra da s.cicam bu ne boyle falan dedi sonra esim oyle diyince bende sinirlendim ayagi kalktim tuttum kolundan duzgun konusucaksin benle dedim o da hareketlere bak dedi yuzunde cirkin bir ifadeyle bende cik odadan diye itledim odanin kapisini kapattim sonra aradan zaman gecti gittim yanina iyi olalim mi dedim esimin iyi olmaya niyeti olmadigini anladim ozur diliceksin bana oyle davranmaya hakkin yok tarzi seyler soyledi sonra ben yine aglamaya basladim beni anlamadigini dusundugum icin hemen agliyorum aglayarak yatak odasina gittim sonra ciktim yatak odasindan baktim oturma odasinin kapisini kapatmis aglama sesimi duymamak icin o kadar kotu oldum ki anlatamam sinirden ellerim ayaklarim uyustu kendimi zor sakinlrstirdim ne kadar merhametsiz vicdansiz geldi esim o an gozume simdi ayri odalardayiz vr konusmuyoruz kendimi cok kotu hissediyorum lutfen bir sey soyleyin😔
Kusura bakmayın kocanız tam bir kalas.
Bu denli büyük hödük kendini daha öncede belli etmemiş olamaz.
Ağlanacak bir durum yok.
O sallamıyorsa siz hiç sallamayın.
Yoklukta kalsın bakim kendi ne bulup yiyor.

Sen yiyip yiyip böyle elestirene yapmayacaksın bir daha o da yiyecek bulamayınca anlar :)
Bukadar ağlayıp yipratacak biirsey yok strateji uygula sen uzulcegine o üzülsün 😁
Bazen eylemler daha etkilidir anlaşılmakta ama yapmama eylemi.
Belirtin kesin olarak bu konuşmalardan hoşlanmadığızi önce iletişim her zaman :)

Muhtemelen yaptığını ya önemsiz ya da basit görüyor eşiniz. Sizde sizin için önemli olduğunu ifade edin.

Niye ağlıyosun?
Kamerada konusurken sen anlarsın iyi yemekten diyecektin. Sonrasında da bir daha annenin yanında ya da başkalarının yanında beni böyle küçük düşürme lütfen diye sakince konusacaktın. Ağlamak falan cidden çocukça

X