Saatlerdir ağlıyorum kızlar babamla dönülmez yola mı girdik?

Haklısınız insanı yoruyor gerçekten. Dönüp baktığımda o kadar içime attığım şey var ki hala da toz kondurmadım bir kere bile kimseye hele hele nişanlıma hep övdüm babamı. Yarın bu olay uzarsa övdüğüm babamın gerçek yüzüyle o da tanışacak. Ve babam uzatacak gibi de duruyor. Korkuyorum endişeliyim kendi aramızda çözebiliriz umarım

Evliler asla yansıtmayın der aile içi sorunları, vardır bildikleri. Üstün körü, evet var bi kırgınlık düğün stresinden, her ailede olan kadar.. falan diyip çok üstünde durmadan anlatın mecbur. Yani bemce paylaşmak gerek eşle ama işte evlilere de kulak vermek gerek sanırım. Sırf bunun için de gidip konuşacaksanız kırgınlığınızı ifade edin açıkça, hislerinizi düğüncelerini bilsin anlamasa da…

Evliliklerde damadın annesiyle gelinin babasının kıskançlığı yarışır bence. Benim babamda hem aşırı gergindi hemde bir sürü kıskançlık yaptı o dönemde. Eşimin soyadını almama bile kızdı. Düğün haftası kendi heyecanımı bir kenara bırakıp babamı sakinleştirmeye çalıştım. Bence sende gidip konuş babanla, özür dilerim baba gergindim o yüzden öyle tepki verdim de elini öp. Bir suçun yok aslında ama baban inatçı bir adam belliki. Sen suçu üstüne alıp özür dilemezsen düğün günü bile devam eder bu tatsızlık.

Klasik toksik baba maalesef, sizin bir suçunuz yok kesinlikle. Çok da iyi anlıyorum benim babam da böyle, değiştiremiyoruz. Hayatım boyunca zaten nasıl bir eş-çocuğuma nasıl bir baba seçmemem gerektiğini gösterdi bana sağ olsun. Ebeveyn diye her şeyi kabullenip susup oturmamız gerekmiyor, bunu kesinlikle kabul etmiyorum. Sizin içiniz rahat olsun benim suçum ne diye düşünmeyin. Onları değiştiremediğimiz için davranışlarımızı değiştiriyoruz. Özellikle evlendikten sonra mesafe koymanızı öneririm, ben öyle yaptım.

Bu yaşadıklarını nişanlına sakin anlatma. Ömür boyu önüne koyacak. Eve bir gün geç gel baban gibi yaptırma diyecek, babam dedikçe sana bunu yapan adam mı diyecek sakin sakin nişanlın bilmesin.
Nasıl iliskiler yasiosunuz dudak ucuklatir. Anlattigim biseyi belden asagi vurabilecek bi insanla neden evleneyim. Eşin senin hayattaki en yakının olmali. Bu kadar ego savaşı muhasebesi yapiliyorsa o ilişkiden hayir gelir mi. Begenenlere de ayri şaşırıyorum. Gram böyle düşünüyorsanız ömür boyu bekar kalın daha iyi.

Ayrica konudaki baba da hic iyi bi baba degil ve normal hic degil. Üstünde erkekligini ispat edebilecegi tek canlı da elden gidiyor diye stres olmus bi magara adami. Her evde olur mu? Bu stresten falan degil bu karakter meselesi bu asla duzelmez.

Hırsı burdan geliyor işte. Simdiye kadar seni tam olarak bastirmayi becerememis. Evlenip gittiginde hic eyvallahin olmayacagini biliyor. Öyle bi ego ki kudurmuş hayvana dönmüş inat yani baska bisey degil. Illa sözünü gecirecek. Sen de benim gözüme gözükme yaz gec iyice kudursun saka bi yana muhatap alma bence gayet guzel firsat gecmis eline. Vala bana ailem 20li yaslarin basinda bunun onda birini bile yapmamistir. Cektim amerikaya yerlestim. Bir sene yalvardilar da sonra konusmaya basladim. Bence bizim ulkede cok abartilio aile iliskileri. Ebeveynler cocuklari malı olarak görüyor.

Ne alakası var ya. İnsanoğlu bu çiğ süt emmiş derler. Niye ailemle aramda olan bir sıkıntıyı üstelik belki bir kaç gün sonra gülüp geçeceğim bir konuyu gidip kocama /karıma anlatayim ? Çok çok büyük bir şey olur evet anlatilir. Ama ailemle olan herşeyi bilmesinin anlamı yok. Ben unuturum o unutmaz. İlla belden aşağı vurmak için de değil saygısi azalır.

Sen bence aile ilişkilerinde zayıflık olduğu için böyle konuşuyorsun. Senin imkan varmış sen gitmişsin.

Kimseye ihtiyaciniz yok arkanizda. Oyle bi imaj yerine şahsen herkes gitse gene ben kendime yeterim imaji cizmek cok cok daha iyi.

Ben konuyu hayretler icinde okuyorum. Babasinin abisinin türlü andavalliklarini aman ne sevimli heyecanlidir o simdi ne olmus agzimiza ettiyse tadinda karsilayan ne cok kadin var. Siz iyi misiniz ya bu kadinlarin her haltı sineye çekiyor oluslari aile evinde basliyor iste. Bir baba bir abi eşle olan fotoğrafı bile kiskaniyorsa bence kesin ensest duyguları vardir. Hicbir seyden irite olmayan ne cok kadin var. Tevekkeli degil burda her gun eşi ne yaparsa yapsin gidemeyen onlarca kadin konu aciyor. Sebebi bu sevimli buldugunuz huysuzluklara dayanma eşiğini yükselten ebeveynler iste. Uzaklarda aramayin hic.

Biliyor musunuz ben de sizin gibi düşünüyorum. Herkes çok farklı bakış açılarından yazmış sağolsunlar hepsini de ayrı ayrı düşündüm ama kabul etmek istemesem de durum bu. Yoksa insan haftaya evlenecek kızına inat yapar mı? Bugün yumuşardı en azından. Dün durulmuştum öfke olarak ama bugün hiçbir hareket olmayınca daha olumlama yapamıycam. İllaki geçecek unutulacak ben de uzatmam adım atarsa karşılık veririm ama mesafe koymak zorunda olduğumu anladım. Bu ilk değildi son da olmayacak üstelik artık evli bir kadın olacağım.

E öyle öyle eşim dedigin insana hicbir derdini anlatamaz olursun. Bunu unutmaz sunu hatırlar derken ne anlaticaz.

Öyle değil dertleşmek ayrıdır. Şimdi babasıyla atisti büyük ihtimalle barışacak. Nişanlısına dertleşme adı altında anlattı nişanlısı bunu unutmayacak ve babasına nötr davranamayacak. Aynı sekilde konu sahibi nişanlım da anlatıyor diyor konu sahibi de o anlattıklarına bakarak o kişilere nötr olamayacak. Aklının bir köşesinde kalacak bu. Yüzüne vursa da vurmasa da. Bu da iyi bir şey değil.

Anlatmama konusunda şöyle düşünüyorum evet ben de anlatmak istemem çünkü nişanlım bana sürekli ailesiyle yaşadığı kötü şeyleri ince detaylarına kadar anlattığı için hem beni doldurmuş oluyor hem onlara saygım azalıyor. Bu durum burada kapansaydı asla anlatmayı düşünmezdim bile. Ha devam eder artık bu durum çözülemeyecek hal alır anlatırım tabiki bilsin ki o da ona göre aksiyon alsın. Yani aslında bana karşı kullanır düşüncemden değil de benden etkilenip onun ikili ilişkisi zedelenmesin düşüncesi. Durum ve şartlar değiştikçe tabiki anlatılması gerekenler de anlatılmalı.

Sen bence aile ilişkilerinde zayıflık olduğu için böyle konuşuyorsun. Senin imkan varmış sen gitmişsin.
Aile iliskilerim su an iyi. Çünkü yola geldiler. Beni aramadan önce mesaj atarlar bilio musun musait miyim diye. Saygi kazanilabilen bisey. Sen kendine hak görmezsen kimse görmüyor. Imkanim da yoktu sokakta kaldigim da oldu abuk subuk islerde calistigim da. Evimde cok daha rahat ederdim bunlara takilmasam.

Ben de böyle düşünüyorum. Tartışanlar arasında halledip unutuyor ama anlatılan kişi karşısındaki üzüldüğü için üzene kin tutuyor.

Icinden gelmiyorsa anlatma zaten. Ama bel alti vurur simdi diye anlatmamak baska boyut. Ben anlat illa demiyorum zaten. Kapanacak bi olaysa gerek yok. Ama dedigin gibi düğüne gelmezse falan anlatmaman da cok cok tuhaf olur. Hele ki karsinda sana en ince detayina kadar her seyi anlatan biri varsa. Onun kadar acik olmamak bence nisanlina haksizlik.

Ay azalsin. Saygiyi hak eden bi yani yok adamin zaten. O da ona gore ayagini denk alir daha iyi ya. Illa ki cikacak bu adamin gercek yüzü. Ha simdi ha sonra. Oglan uzakta oldugu icin az konustuklari icin anlamamistir. Boyle biriyle yarim saat konussan anlarsin ne oldugu zaten.

Kesinlikle, olay uzar mı uzamaz mı ben kestiremiyorum şu anda uzayacak gibi duruyor. Bir iki gün içinde bir netleşme olmaz ise zaten cumartesi nişanlım dönecek bize gelir akşamına. Yani cuma günü düzelmemiş olursak akşam konuşup anlatırım durum oraya geldiğinde bilmeye hakkı olur çünkü bana tavırlı olan adam nişanlımı sarıp sarmalamayacak illaki hisseder ben de role giremem benim halimden de anlar kişisel algılamasın en azından. Ben bir adım atmayacağım evet belki atmam gerekiyor düğün benim düğünüm ben sıkıntıya gireceğim ama izlemek istiyorum sadece.

Ben de böyle düşünüyorum. Tartışanlar arasında halledip unutuyor ama anlatılan kişi karşısındaki üzüldüğü için üzene kin tutuyor.
Aynen öyle.

Umarim büyüklük yapar hatasini anlar da bunlarla ugrasmak zorunda kalmazsin düğün doneminde. Cok guzel gecsin düğünün simdiden gönlünce olsun her sey

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…