Rosacea

Merhaba, siteye yeni üye oldum. Ben de aynı rahatsızlığı yıllardır çekiyorum. Lazer tedavinizin sonuçlarını paylaşmamışsınız. Olumlu veya olumsuz nasıl bir netice elde ettiğinizi paylaşırsanız çok sevinirim. Bir de kapatıcı olarak kullandığınız ve memnun kaldığınız fondoten ve pudraların markalarını paylaşmanızı rica ediyorum. Beyaz tenliyim ve cildim çokta sağlıklı olmayan pudra kullanımından dolayı epey bozuldu sanırım. Pahalı olan pudraları birkaç kere denedim fakat kızarıklıkları kapatmadığı için vazgeçtim. Bu konuda önerebileceğiniz ürünler varsa öğrenmek isterim. İlginiz ve yardımınız için şimdiden teşekkürler...

canım sonuçlarından beni haberdar edersen çok memnun olurum bendede bu hastalıktan var dört senedir

sizin çektiğiniz aynı sorunu bende çekiyorum acaba haydarpaşa numunede gidip yaptırdınız mı ? yaptırdıysanız sonuçlar olumlu mu?

temetex forte merhem ile at kestanesini 2 hafta denemeni tavsiye ederim eger iyileşme olmazsa lazer olman gerek

cnm geçmiş olsun,geçtimi acaba kızarıklıkların bi sonuç alabildinmi tedaviden?sanırım bendede var bu hastalıktan.ilaçlar kremler pahalı mı acaba merak ettim.?:44:

Önerilen cutivateyi inceledimde etken maddesi olan flutikazon için gül hastalığı (rozase) ya da akne vulgaris* hastalığınız varsa; bu ilacı kullanmayınız yazıyor...

bana da aynı tanı kondu ben pek alakasını bulamasam da doktor zoretanin ilacını verdi(hane şu ağır olan) iki aydır kullanıom da pek bişiyi değiştirmedi hayırlısı ..sonu ii olur inş..

ben henüz doktora gitmedim ama bu hastalıktan süpheleniyorum
tedavisi lazer ile kalıcı olarak halledilebiliyormus
yaptıran var mı?

bende roza hastasıyım 4 yıldır .Allah herkese acil şifalar versin

Ben de bugün gittim doktora akne rozase dedi aynı dimi roza ile yani.ilaç yazdı Faydası olur mu acaba kullanan var mı?

çok üzüldüm peki bunlar yara şeklindemi yani fondötenle faan birazda olsa kapatamıyomusunuz

kızlar eğer faydam olursa mutlu olurum..bunun çaresini Allah vermiş, bize de paylaşmak düşer.. babamda rosa hastalığı vardı burnu ve yanaklarında sivilceler çıkıyordu.. üniversite hastanesinde bir sürü tetkik yapıldı ilaç kullandı geçmedi. biyopsi aldılar. rosa nedeniyle antibiyotik kullandı hatta bi ara roacutane diye bi hap var onu da vermiş doktor. çok tehlikeli bi ilaç. kullanma dedim..profesörlere bile gitti. neyse velhasıl kelam, doktor bu geçmeyecek ve barışık yaşayacaksın demişti. tam ümidi yitirmeye başlarken amcam sarı kantaron yağını kullanmasını önerdi. babam düzenli olarak her akşam pamuğu yağa iyice batırır ve 20 dakka burnunda bekletirdi. derken mucize oldu ve 2 AYDA HİÇ BİR ŞEY KALMADI YÜZÜNDE.. ara sıra kullanırdı yine tekrarlamasın diye artık onu da bıraktı hiç kullanmıyor. yalnız babam şunu da söylüyor yanımda şu an :) ben adanada akrabama yaptırdım yağı.. ev yapımıydı diyor.. eğer bulurlarsa hakikisini bulsunlar, uyduruk yağlardan almasınlar diyor.. Allah şifa versin hepinize. her hangi bir sorunuz olursa da yanıtlayabilirim...

Son düzenleme:
Çok teşekkürler verdiğin bilgiler için. Şu anda 2. Hamileliğimi yaşıyorum ve ilk hamileliğimde ortaya çıkan bu sorunum şu anda zirve yapmış durumda. Fondötensiz dışarı çıkamıyorum, yanık gibi görünüyor. Gerçekten çok rahatsız edici. İnsanların sürekli soru sormaları ve hiçbir bilgiye dayanmayan tavsiyeleri de ayrı bir yılgınlık sebebi. Kantaron yağını dr.izin verirse hemen, aksi halde doğumdan sonra deneyeceğim. Sonuç alırsam buradan paylasirim. Allahım bu dertten muzdarip herkese şifa versin.

kızlar eğer faydam olursa mutlu olurum..bunun çaresini Allah vermiş, bize de paylaşmak düşer.. babamda rosa hastalığı vardı burnu ve yanaklarında sivilceler çıkıyordu.. üniversite hastanesinde bir sürü tetkik yapıldı ilaç kullandı geçmedi. biyopsi aldılar. rosa nedeniyle antibiyotik kullandı hatta bi ara roacutane diye bi hap var onu da vermiş doktor. çok tehlikeli bi ilaç. kullanma dedim..profesörlere bile gitti. neyse velhasıl kelam, doktor bu geçmeyecek ve barışık yaşayacaksın demişti. tam ümidi yitirmeye başlarken amcam sarı kantaron yağını kullanmasını önerdi. babam düzenli olarak her akşam pamuğu yağa iyice batırır ve 20 dakka burnunda bekletirdi. derken mucize oldu ve 2 AYDA HİÇ BİR ŞEY KALMADI YÜZÜNDE.. ara sıra kullanırdı yine tekrarlamasın diye artık onu da bıraktı hiç kullanmıyor. yalnız babam şunu da söylüyor yanımda şu an :) ben adanada akrabama yaptırdım yağı.. ev yapımıydı diyor.. eğer bulurlarsa hakikisini bulsunlar, uyduruk yağlardan almasınlar diyor.. Allah şifa versin hepinize. her hangi bir sorunuz olursa da yanıtlayabilirim...
[/QUOTE]

selamlar.ben aktara sordum.yüze uygun kırmızı kantaron yağı var dedi.siz eminmisiniz sarı olduğundan.doğal olanı nerden buluruz acaba

SArı dediysem çiçeğin rengi sarı olandan yapılan kantaron. ama yağı bildiğin kırmızıya dönüyor yağ yapınca. iyi bilindik markalardan alabilirsiniz mecitefendi gibi.. çiçeğini bulursanız yazın kendiniz de tarifimdeki gibi yapabilirsiniz. bazı halk pazarlarında satılabiliyor çiçeği

zenzem arkadasimiz sayesinde bende 1 haftadir kantaron yagini suruyorum yuzume benim yuzumde sertlik olusmustu alin ve yanaklarimda uzerindede kirmizilik ve gercekten azaldi sertlik cok az bi bolgede kaldi ki cok duzenli kullanamadim tabiki heycanlandigim zamanki kizarikligima derman olmasada duzenli kullanimda onada iyi gelcegimi dusunuyorum.bence sizde deneyin allah hepimize sifa versin.

sizin adınıza çok sevindim kullanmaya başlayıp faydasını görenler var evet. 1 hafta kısa bir süre iyileşmesi için. en az 1 ay kullanmanız gerekir.. yaklaşık 2 ayda da kesin sonuca yaklaşırsınız inşallah..

iyi günler. acaba bu yağın hangi rengi sizdeki .ben aktara sordum kırmızı olanı vardı. fark ediyormu acaba. nerden almamızı
tavsiye edersiniz. iyisini kullanmak istiyorum.

iyi günler. acaba bu yağın hangi rengi sizdeki .ben aktara sordum kırmızı olanı vardı. fark ediyormu acaba. nerden almamızı
tavsiye edersiniz. iyisini kullanmak istiyorum.
adı sarı kantaron olarak geçer. fakat yağın rengi kırmızıdır. normalde sarı çiçekler zeytinyağına bekletilir, 25 gün sonra yağın rengi kırmızıya döner. biz bunu kullanıyoruz. diğeri nasıl olur bir fikrim yok.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…