Rosacea

mrb arkadaşalr,
bir yıldır falan doktora gidiyorum sürekli doktor değiştirdim, tabi ilaç da ama hiç birisi çözüm olamadı. en sonunda geçen hafta gittiğim bir doktor biraz da kızarak bana roza olduğumu söyledi.burdao kuduğum uyarıları diyeti bana da verdi. ve eczanede hazırlanan bir sıvıyı yüzümde kızarıklık olduğu zaman 3-4 gün akşamları kullanmamısöyledi, bir de roza kremini sabah akşam yüzümü temizledikten sonra sürmemi söyledi. ama bu kremi kullanıyorum bir haftadır yüzüm acaip kurudu. yine dek ullanıyorum nemlendirici kullanmamamı söyledi güneş kremi ve bu verdiği kremle zaten cildimin yeterince nefes alamıycanı o yüzden bir de nemlendirici kullanıp iyice gözenekleri tıkamamamı söyledi. hepsi mantıklı ama cildim soyuluyor gibi, bu kremi nasıl kullanıcam hakkında başka bir önerisi olan var mı yoksa bir daha gideceğim doktora bu soyulmalar normal mi. bende öyle çok aşırı yok ama cildim o kadar hassas ki özellikle adet dönemim bittiğinde çok fena bakılmıycak kadar korkunç oluyo iki hafta da onun geçmesini bekliyorum kabus gibi bir hayatım oldu ömrümün yarısı kızarık geçiyo.

aynı sorun bende de var kızlar ya yüzümde 3-4 yıldır hep kızarıklık ve yanaklarda zaman zaman çıkan pütürcükler vardı gttiğim doktorlara hep derdim benim yüzüm anormal kızarıyor ama sivilceden fln dye yorumladılar ancak vücudumda çıkan roza hastalğından sonra anladım ki bunlar da aynı hastalıktan .yalnız bende şöyle bir sorun var.vücudumdaki döküntüler için doktorun verdiği roza kremini bu pütürcüklere de sürdüm .yanağımdakiler daha küçük ve kaşıntı yapmayan cinsten olmalarına rağmen roza kremini sürünce bildigimiz roza döküntüsü haline geldi.üstü pul pul dökülüyor ve daha büyük. ayrıca tıpkı vücudumdakiler gbi çok da kaşınıyor acaba iyileşme göstergesi mi? ilaç küçültmesi grekirken neden büyütmüş olabilir ki? ya da güneşten dolayı büyümüş olabilirler mi ki? yardım edin kızlar ya :KK43: :KK43:

aynı sorun bende de var kızlar ya yüzümde 3-4 yıldır hep kızarıklık ve yanaklarda zaman zaman çıkan pütürcükler vardı gttiğim doktorlara hep derdim benim yüzüm anormal kızarıyor ama sivilceden fln dye yorumladılar ancak vücudumda çıkan roza hastalğından sonra anladım ki bunlar da aynı hastalıktan .yalnız bende şöyle bir sorun var.vücudumdaki döküntüler için doktorun verdiği roza kremini bu pütürcüklere de sürdüm .yanağımdakiler daha küçük ve kaşıntı yapmayan cinsten olmalarına rağmen roza kremini sürünce bildigimiz roza döküntüsü haline geldi.üstü pul pul dökülüyor ve daha büyük. ayrıca tıpkı vücudumdakiler gbi çok da kaşınıyor acaba iyileşme göstergesi mi? ilaç küçültmesi grekirken neden büyütmüş olabilir ki? ya da güneşten dolayı büyümüş olabilirler mi ki? yardım edin kızlar ya :KK43: :KK43:

canım ben 10 senedir roza hastayım yaşım daha 23 her yöntemi denedim ama bir sonuç alamadım bazı antibiyotikler belli bir süre yarar sağlıyor fakat sonra eski haline dönüyor kullandığın kozmetik ürünlerine çok dikkat et verdiğin paraya hiç acıma gerçekten:)onun dışında baharatlı yiyecekler asla yeme yüzünü sakın keseleme ve accıdan uzak dur bir de saç spreyini sıkarken yuzune bir örtü öRT.Son bir şey daha imkansız biliyorum ama ütünün buharından uzak dur:)

mrb arkadaşalr,
bir yıldır falan doktora gidiyorum sürekli doktor değiştirdim, tabi ilaç da ama hiç birisi çözüm olamadı. en sonunda geçen hafta gittiğim bir doktor biraz da kızarak bana roza olduğumu söyledi.burdao kuduğum uyarıları diyeti bana da verdi. ve eczanede hazırlanan bir sıvıyı yüzümde kızarıklık olduğu zaman 3-4 gün akşamları kullanmamısöyledi, bir de roza kremini sabah akşam yüzümü temizledikten sonra sürmemi söyledi. ama bu kremi kullanıyorum bir haftadır yüzüm acaip kurudu. yine dek ullanıyorum nemlendirici kullanmamamı söyledi güneş kremi ve bu verdiği kremle zaten cildimin yeterince nefes alamıycanı o yüzden bir de nemlendirici kullanıp iyice gözenekleri tıkamamamı söyledi. hepsi mantıklı ama cildim soyuluyor gibi, bu kremi nasıl kullanıcam hakkında başka bir önerisi olan var mı yoksa bir daha gideceğim doktora bu soyulmalar normal mi. bende öyle çok aşırı yok ama cildim o kadar hassas ki özellikle adet dönemim bittiğinde çok fena bakılmıycak kadar korkunç oluyo iki hafta da onun geçmesini bekliyorum kabus gibi bir hayatım oldu ömrümün yarısı kızarık geçiyo.

cnm geçmiş olsun,geçtimi acaba kızarıklıkların bi sonuç alabildinmi tedaviden?sanırım bendede var bu hastalıktan.ilaçlar kremler pahalı mı acaba merak ettim.?:44:
:KK5::KK5:

mrb. bu hastalıktan kurtulan var mı bide tam olarak belirtileri nedir? benm yüzüm kızarık ama döküntü kaşıntı vs. yok rosecea olabilirmiyim? biodermanın güneş kremini kullanıyrm.

Bende de kaşıntı yok sadece kızarık o da günesten korumadım ama cevremde herkes günes kremi kullanmadığı halde ciltleri yazın biraz yansa da geçiyor bende kalıcı oldu burnum ve yanaklarım kırmızı bir antibiyotikle gececeğini de sanmıyorum sıcak ve soğuk gercekten etkiliyor ama dönemsel etkilerden gectim artık ona yapılcak birsey yok hava sıcaksa o anlık kızarıyorsunuz benm derdim kalıcı olması bu beni rahatsız ediyor sanırım cildi soyup yeni deri beklemeden de gecmez ama artık günes kremi kullanıyorum sadece eskiden kullanmadığmdaki kızarlıklıklar sorunum

Önerilen cutivateyi inceledimde etken maddesi olan flutikazon için gül hastalığı (rozase) ya da akne vulgaris* hastalığınız varsa; bu ilacı kullanmayınız yazıyor...

Önerilen cutivateyi inceledimde etken maddesi olan flutikazon için gül hastalığı (rozase) ya da akne vulgaris* hastalığınız varsa; bu ilacı kullanmayınız yazıyor...

Kontrendikasyonları:
Rozasea,akne vulgaris , perioral dermatit, derinin primer viral enfeksiyonları (örn. herpes simpleks, su çiçeği), 1 yaşın altındaki çocuklarda dermatit ve pişikler dahil dermatozlarda ve aşırı duyarlılık durumunda kullanılmamalıdır diyor
sizin nasıl gül hastalığınıza iyi geldi şaşırdım

Arkadaşlar bende de rozasea başladı son birkaç aydır, dr. Haydarpaşa numune hastanesinde ücretsiz lazer tedavisi yapıldığını söyledi. Eğer istanbuldaysanız gidip muayene olmanızı tavsiye ederim. Henüz yaptırmadım, sonuçları yazarım.

Arkadaşlar bende de rozasea başladı son birkaç aydır, dr. Haydarpaşa numune hastanesinde ücretsiz lazer tedavisi yapıldığını söyledi. Eğer istanbuldaysanız gidip muayene olmanızı tavsiye ederim. Henüz yaptırmadım, sonuçları yazarım.

canım sonuçlarından beni haberdar edersen çok memnun olurum bendede bu hastalıktan var dört senedir

benim de hamileliğimde yüzümde küçük kırmızılıklar ve pütürlerle başladı rozasea maceram. 4 yıldır mücadele ediyorum ama hiç bir ilerleme kaydedemedim. bu görüntü artık ciddi şekilde rahatsız ediyor beni. lazer yaptıran arkadaşlar, olumlu-olumsuz sonuçları lütfen paylaşır mısınız? denemediğim bir tek o kaldı :KK50:

Arkadaşlar geçen doktora gittim yüzümdeki aşırı kuruluk,döküntü ve kızarıklıklar için.Roza olduğumu söyledimafoldumben Roza geçirenler ya da hala roza hastası olan arkadaşlara sormak istediklerim var.Öncelikle roza hakkında yazılanları okudum da benim hiç öyle yara gibi bir problemim ya da kaşıntı derdim yok.fisfisfisDoktor bana roza kremi verdi 1 ay sonra tekrar gelmemi istedi.Herkese söylendiği gibi aşırı sıcak-soğuktan,alkolden,baharattan vs. uzak durmamı söyledi.Ayrıca 50+ faktör güneş kremi verdi.Genelde yetişkinlerde oluyormuş ama ergenlikte de görülebilir dedi doktor.
17 yaşındayım henüz bu cilt konusu başıma bela benim.Rozası olan arkadaşların verebileceği tavsiyeler var mı?Sizler geçirebildiniz mi bunu?:çok üzgünüm:

temetex forte merhem ile at kestanesini 2 hafta denemeni tavsiye ederim eger iyileşme olmazsa lazer olman gerek

Allah herkese sabır ve kolaylıklar versin ilk önce...Rosasea teşhisi kondu ve roza kremi ile dermakozmetik jel nemlendirci ve ısotrexin verdi. roza kremi çok kaşındırıyor diğerleride pek etkili değil ben antibiyotik istedim henüz başında diye vermedi peki siz neler kullandınız ve inşallah geçti

neden konu açılınca devam etmiyor iyileştiniz mi, ne durumdasınız , ben 2 yıldır uğraşıyorum keşke paylaşımlar devam etse...

Ben 8-10 yıldır rozasea ile uğraşıyorum. Geçen bir hastalık değil bu arkadaşlar. Sadece şiddetlenip hafifliyor. Ben artık şiddetlendiğinde sadece roza jel kullanıyorum. Sabah akşam sürüyorum o kadar. Hafifletiyor bayağı. Ayrıca 2 yıl önce lazer yaptırdım hiçbir işe yaramadı maalesef. Param da boşa gitti ayrıca :KK43: Bende durum bu .Herkese geçmiş olsun..

Çok zor bi hastalık geçen hafta 2.kez Agop kotoğyana gittim yapmak bişi yok dedi clinique kızarıklık ürünlerini kullanıyorum o başka marka vericekti zaten alışsın dedi çok moralim bozuldu tekrar kötü olduğunda verdiği karışım kremi kullanıcakmışım yani kesin çözümü yok lazeri merak ediyordum ben de neden işe yaramadı acaba fotograf paylaşabilirmisiniz?

mrb arkadaşlar bu kronik bi hastalık öncelikle zorda olsa bunu kabullenmek lazım ben tam 12 yıldır rozasea hastasıyım yüzümün asıl rengini bilmiorum nasıl o derece yani gitmediğim doktor kullanmadığım ilaç bakım kremleri cilt bakımları herşeyi denedim yani sonuc sıfır gecmio zaman zaman çogalıo zaman zaman hafifleme oluo sadece gecen sene nisanda beri lazer tedavisi oluorum bide onu denemek istedim 5 gün önce 3.seansımı oldum belki bir umut doktorda kesin gecer demedi ama gecedebilir dedi mucize olur heralde gecerse kızarıklıkların çoğu azaldı yüzümde yüzde 40 diyebilrim ama tam pürüssüz deil tabiki ugrasıcam bakalım vereme kansere bile çare buluolar bu hastalığa kesin net çözüm bulamıolar ona şaşıorum kryolanın kapatıcı fondoten pudra vs ürünleriyle kapatıorum anca yüzümü fondotensiz çıkamıorum dışarıya ama nereye kdr kapatıcam tabi oda var bu kolsuz agopu çok övüolar hakkında biraz bilgi alabilrmiyim o ne dio tam olarak bu hastalıkla alakaalı birde ücreti nkdr arkadaşlar bilgi lütfen lazerden sonuç alırsam kesin yazarım sizlere sonucları dua edin lütfen...:KK43:(

mrb arkadaşlar bu kronik bi hastalık öncelikle zorda olsa bunu kabullenmek lazım ben tam 12 yıldır rozasea hastasıyım yüzümün asıl rengini bilmiorum nasıl o derece yani gitmediğim doktor kullanmadığım ilaç bakım kremleri cilt bakımları herşeyi denedim yani sonuc sıfır gecmio zaman zaman çogalıo zaman zaman hafifleme oluo sadece gecen sene nisanda beri lazer tedavisi oluorum bide onu denemek istedim 5 gün önce 3.seansımı oldum belki bir umut doktorda kesin gecer demedi ama gecedebilir dedi mucize olur heralde gecerse kızarıklıkların çoğu azaldı yüzümde yüzde 40 diyebilrim ama tam pürüssüz deil tabiki ugrasıcam bakalım vereme kansere bile çare buluolar bu hastalığa kesin net çözüm bulamıolar ona şaşıorum kryolanın kapatıcı fondoten pudra vs ürünleriyle kapatıorum anca yüzümü fondotensiz çıkamıorum dışarıya ama nereye kdr kapatıcam tabi oda var bu kolsuz agopu çok övüolar hakkında biraz bilgi alabilrmiyim o ne dio tam olarak bu hastalıkla alakaalı birde ücreti nkdr arkadaşlar bilgi lütfen lazerden sonuç alırsam kesin yazarım sizlere sonucları dua edin lütfen...:KK43:(

ben 2 kez gittim agop beye, görür görmez (ozaman çok kötüydü) tamamen geçmez dedi ama kontrol altına alabiliriz dedi bir tonik ve karışım krem verdi eczanede yaptırdım nidazol 500 mg verdi ben bu arada clinique nin redness serisinin kremini almıştım onu gösterdim kullanabilirisn dedi eğer kızartmadıysa neyse 2.kez tekrra gittim bişey vermedi başka bi markanın ürünlerini vericektim ama madem bunları almışsın gerek yok dedi kısacası karışım kremi kötü olduğu dönemlerde kullanıcaksın 1 hafta neyse geçene kadar onun dışında kozmetik kızarıklığı yatıştıran bir krem kullanıcaksın dedi ilk gittiğimde 400 tl ydi şimdi 500 olmuş ...lazer tam olarak nası yapılıyo anlatırmısın ? adı ne nerde yaptırıyosun

X