Rosacea

arkadaşlar bende de rosacea var sanırım bi kaç doktorun teşhisi o yöndeydi.. aknilox tetradox clyndoxly roza vs kullandım ama geçmedi iyice azdı hatta yada hafifledi.. snra ben işi bıraktım evdeydim 1 hafta. o bir hafta boyunca hiçbir ilacı kullanmadım bıraktım tum ilaçları.. sadece yatmadan once yüz yıkama jelimle yıkadım kuruladım ve saf zeytinyagı sürüp yattım.. sabahta suyla yuzumu yıkayıp yıne zeytınyagı surdum.. 1 haftada cok sukur azaldı.. cildim karma t bolgem asırı yaglı..
birde bu hastalıga tea tree oil ve coconut oil yani çay ağacı yagı ve hindistancevızı yagı cok ıyı gelıyormus.. yurt dısından bu hastalıga sahıp olanların sıtesnde okumustum

arkadaşlar bende de rosacea var sanırım bi kaç doktorun teşhisi o yöndeydi.. aknilox tetradox clyndoxly roza vs kullandım ama geçmedi iyice azdı hatta yada hafifledi.. snra ben işi bıraktım evdeydim 1 hafta. o bir hafta boyunca hiçbir ilacı kullanmadım bıraktım tum ilaçları.. sadece yatmadan once yüz yıkama jelimle yıkadım kuruladım ve saf zeytinyagı sürüp yattım.. sabahta suyla yuzumu yıkayıp yıne zeytınyagı surdum.. 1 haftada cok sukur azaldı.. cildim karma t bolgem asırı yaglı..
birde bu hastalıga tea tree oil ve coconut oil yani çay ağacı yagı ve hindistancevızı yagı cok ıyı gelıyormus.. yurt dısından bu hastalıga sahıp olanların sıtesnde okumustum
elzemsin kantaron yağını dener misin? ama hakiki kantaron yağı olacak. En az 1 ay dene ve farkı gör.. tamamen iyileşene kadar da devam et :KK66:

biz kendimiz yapıyoruz, yazın sende çiçeklerini toplayıp yapabilirsin. tarifini verdim en başta. ayrıca köylü pazarı ve ya yine bunu yapanlardan edinebilirsin. yaz mevsimi tam zamanı. hiç olmadı mecit efendinin kantaron yağı da denenebilir..

Merhaba ben 16 yaşındayım ve annemdede bu roza hastalığı var ama akne rozasea değil sadece kızarıklık anlımda kaşıdığımdan dolayı bir anda kızarıklarım daha da fazla oldu bazen ağlıyorum çok üzülüyorum cildiyenin verdiği kremler işe yaramadı güneş kremi alıcam yaz kış onu sürücem fakat bu kantaron yağını aktardan almak istiyorum çünkü çicekler 25 gün boyunca bekletilmeliymiş yani siz öyle yazmışsınız ben 25 gün nasıl beklerim :KK70: hemen denemek istiyorum aktardan alsam mesela kırmızı veya sarı farkedermi? birde sanırım pahalı olurmuş doğalları ama paraya kıyıcam artık doktorun verdiği güneş kremide 90tl acaba bu kızarıkları kapatmak için bana fondeten pudra birde yeşil alt tonlu baz uygulayın diyorlar fiyaatı uygun olan birşey önerirmisiniz lütfen buna çok ihtiyacım var.

kantaron otunu bekletsek aynı şey olurmu? onu da duydum da

İnanamıyorum şu an sanırım bu benim eski profilim ben yazmıştım bu mesajı nerden hortlamış:KK70: Çok uzun zaman geçmiş ben şu anki durumumu anlatayım eskisinden daha kötüyüm bir sürü farklı doktora gittim kimisi seboreik dermatit kimisi atopik dermatit kimisi roza kimisi egzama kimisi haşimotodan dolayı oluyor dedi değişen birşey yok yaniii

Kizlar cok noralim bozuk.:KK43:(( itinayla kendimi tedavi ediyordum. Cpk da guzeldi her sey. Ama bu aksam. Buakdam arkadaslab i sigara icelim dedim. Ellerim. Kirilsaydi. Bi kadar kotu oldugunu hatirlamam. Incecik damarlar goruyorum kivrim kivrim. Cok moralim bozuk. Yarima gecer mi bileniniz var mi? Yoksa kalir mi agladim aglicam p kadar emek verdim nerden ictim bilmiyorum:KK43:(((

mrb arkadaşalr,
bir yıldır falan doktora gidiyorum sürekli doktor değiştirdim, tabi ilaç da ama hiç birisi çözüm olamadı. en sonunda geçen hafta gittiğim bir doktor biraz da kızarak bana roza olduğumu söyledi.burdao kuduğum uyarıları diyeti bana da verdi. ve eczanede hazırlanan bir sıvıyı yüzümde kızarıklık olduğu zaman 3-4 gün akşamları kullanmamısöyledi, bir de roza kremini sabah akşam yüzümü temizledikten sonra sürmemi söyledi. ama bu kremi kullanıyorum bir haftadır yüzüm acaip kurudu. yine dek ullanıyorum nemlendirici kullanmamamı söyledi güneş kremi ve bu verdiği kremle zaten cildimin yeterince nefes alamıycanı o yüzden bir de nemlendirici kullanıp iyice gözenekleri tıkamamamı söyledi. hepsi mantıklı ama cildim soyuluyor gibi, bu kremi nasıl kullanıcam hakkında başka bir önerisi olan var mı yoksa bir daha gideceğim doktora bu soyulmalar normal mi. bende öyle çok aşırı yok ama cildim o kadar hassas ki özellikle adet dönemim bittiğinde çok fena bakılmıycak kadar korkunç oluyo iki hafta da onun geçmesini bekliyorum kabus gibi bir hayatım oldu ömrümün yarısı kızarık geçiyo.

mrb arkadaşalr,
bir yıldır falan doktora gidiyorum sürekli doktor değiştirdim, tabi ilaç da ama hiç birisi çözüm olamadı. en sonunda geçen hafta gittiğim bir doktor biraz da kızarak bana roza olduğumu söyledi.burdao kuduğum uyarıları diyeti bana da verdi. ve eczanede hazırlanan bir sıvıyı yüzümde kızarıklık olduğu zaman 3-4 gün akşamları kullanmamısöyledi, bir de roza kremini sabah akşam yüzümü temizledikten sonra sürmemi söyledi. ama bu kremi kullanıyorum bir haftadır yüzüm acaip kurudu. yine dek ullanıyorum nemlendirici kullanmamamı söyledi güneş kremi ve bu verdiği kremle zaten cildimin yeterince nefes alamıycanı o yüzden bir de nemlendirici kullanıp iyice gözenekleri tıkamamamı söyledi. hepsi mantıklı ama cildim soyuluyor gibi, bu kremi nasıl kullanıcam hakkında başka bir önerisi olan var mı yoksa bir daha gideceğim doktora bu soyulmalar normal mi. bende öyle çok aşırı yok ama cildim o kadar hassas ki özellikle adet dönemim bittiğinde çok fena bakılmıycak kadar korkunç oluyo iki hafta da onun geçmesini bekliyorum kabus gibi bir hayatım oldu ömrümün yarısı kızarık geçiyo.
Arkadasim bende de hafif rozase teshisi kondu ilk olarak roza krem verdi o cildimi kuruttu tahris etti dahada kizartti ilaci kestim doktorda tahris ettiyse birakman ii olmus dedi tekrardoktira gittim zalorose kizariklik giderici kremi onerdi kizarikliklarim hafifledi bir haftadir kullaniyorm ilac bitince doktoruma sorup la roshce posayin kremi ve yuz yikama jelini kullanmayi dusunuyirm

Arkadaşlar ##MUCİZEEE## 2 sendir roza ile uğraşıyorum kullanmadığım ilaç denemediğim kür kalmadı hiçbir çare bulamamıştım enson bi dr gittim oda bana sen artık son safadasın buna bişey yapılmaz dedi iyşce umudumu kesmiştimki bir akrabamız Almanyadan bize gelmişti ve kullandığı bir ilacı tavsiye etti ilaç kortizonlu kren ama dr sordum hiçbir zararı yok dedi 5 gün kullan 5 gün ara ver böyle devam et hiçbirşey olmaz dedi ve 1 ay ilacı kullandım yüzüme bakılmıyor artık dışarı çıkmaya korkuyordum şu anda %99 geçti hiç umudum yoktu ama bu benim için bir mucizeydi çok sükürrrr

Kortizollu kremler iyice deriyi inceltir. Uzun süre kullanilirsa zaten incelikten deriye yakin damarlar daha hassas olacaklardir. Ama saniyorum ki kortizollu kremler oyle tedavi gibi 5 gun kullan birak seklinde etkili olamazlar. Cunku kortizoller reaksiyonlari onler. Etki mekanizmasi bu. Tedavi edici bir yani yok. Elbet tekrar edecektir ve surekli surekli kullanmak sakincali olur.

Merhaba ben de yüzümdeki öğleden sonralari yangın ve kıpkırmızı olma sorunu var ı. Saraçoğlunü ciltteki problemler için karaciger detoksu öneriyordu. Yüzünüz karaciğerin aynasıdır eğer karaciğerde bir sıkıntı var ise yüzünüze akseder demişti
Düşündüm mantıklı geldi hem sonuçta limon +maydonoz ne kadar zararı olabilir ki dedim
Geçen Kasım ayında başladım 15 gün sabahları en geç 8 de aç karnına
1 bardak suya 15 dal köy maydanozu ve 1 yemek kaşığı limonu Blender dan geçirip için demişti
Bizde Blender yoktu oyuzden maydonoz lari yiyip üstüne limonlu suyu içtim
15 gün yapıp 5 gün ara verdim sonra 2. 15 günde tekrar devam ettim
Yüzümdeki yangi ve kızarıklık yok oldu gerçekten
Şuan tekrar devam ediyorum fakat önceki kadar etkisi oluşmadı
Sebebini şuna bağlıyorum ilk kürde yazligimizda kendi yetistirdigimiz doğal maydonoz la yapmistim
Şuan uyguladigim maydonozlar neredeyse ağaç gibi hormonlu ince saplı köy maydonizu bulamadım hiç bir yerde
saksıda yetiştirip 3 ayda bir uygulayacagim

Benimde hamileliğimin 8-10.haftasında basladı ve 17. haftada o kadar kotu oldu ki 1 hafta rapor vemek zorunda kaldı doktorum.cenemin altında lenf duğumu olustu ve antibiyotik kullanmak zorunda kaldım.su an kıpkırmızı ve surekli sivilce cıkıyor,görenler yuzumun yandığını falan dusunuyor.sivilcelerden cok kızarıklık dikkat cekiyor.doktorum hamilikteki hormonların tetiklemiş olabileceğini dusunuyor.simdilik herhangi birşey yapılamıyor.ilk hamileliğimde boyle birşey olmamıştı.kabus gibi gircekten.umarım doğumdan sonra gecer.cunku hiç gecmeyecekmiş gibi duruyor :KK43:
doğumdan sonra gecen var mı acaba?
Rosa başımın derdi sanki hiç
iyileşmeyeceğim fikirleri paylaşmaya devam edelim lütfen

biz roza hastaları hiç mücadele etmiyoruz bak bu konu bile ilerlemiyor ses kesiliyor arkadaslar yazın bol bol kullandıgınız iyi gelen ilaçları paylaşın doktorlarda netten araştırıyor bize iyi gelen kremleri neler oldugunu bilgi akışı olsun mesela kullandıgınız kremleri güneş kremlerini yazın tek tek konu sürekli aktif olsun sessimiz duyulsun her yere şampuan firmalarına yazın rozalılar için özel şampuan üretin gibi ilaç firmalarına yazın rozalar için kremler üretin die gratis gibi magazalara yazın yüz kızarıklıgı için kremler raflarınıza koyun die sonra bilim adamlarına yazın roza hakkında araştırmalarına devam etsinler hani boş durmayın eliniz kolunuz kırık degil yaaa böyle dillenirse bizim hastalıgımız dikkat çekicektir toplumda çözümler tek tek gelicektir ama yok ben kös kös karanlık odamda oturum derseniz ozaman size ilaçta çıkmaz böyle üzüntüden ilk önce mide vurur reflü oluruz sonra gözlerimiz arıza verir sonra neremiz arıza verir bilmem iç hastalıklara karar gideriz onun için arkadaslar hepimize görev düşüyor yazın her yere doktorlar tv çıkınca arayın gül hastalıgı için deyin napmam gerek diyin çekingen olmayın hastaneye gittiniz doktor hemen yakınında bulunan kozmatik firmaların ilaçlarına sarılınca dur deyin bana skk baglı ilaç yazın deyin yazıcakmı ? hayır yazmayacak skk baglı ilacımız bile yok neden ahanda bizim sessizligimizden dolayı böyle sessiz sessiz oturdugumuz için yüzümüzü renkli güneş kremleri ile kapattıgımız için halbuki diger hastalar gibi böyle sesimiz çıksa bize skk baglı ne ilaçlar çıkardı saymakla bitmez özel şampuanlarımız bile çıkardı ama böyle sessiz takılırsak yok olup gideriz söylemesi benden yaşamak istiyorsun mücadele ediceksin yazın ilaç firmalarına yogun talep olsun desinler roza hastaları krem bekliyor bizden kullandıgınız ilaçları paylaşın buradan onlarda görsün hangi maddelerin bize iyi geldigini bilsinler ilaç üretsinler ..foruma üye degilsen üye ol yaz buraya destek vermiş olursun gül hastalıgına sende..buraya yazıcagınız her yorum bizim umudumuz olucak o ilaça bir adım yakınlaştırıcaktır emin ol..hadi arkadaslar birlik olalım..

bu konu 7 sayfa olmuş bu konu 250 sayfa olmalı bu konu 500 sayfa olmalı..sessiz kalmayalım bakın insanların elinde sigil çıktı sessiz kalmadılar onlara damla üretildi saç kıran oldular sessiz kalmadılar igne üretildi onlara..çicek hastası oldular igne üretildi şeker hastaların bile insilünü var igneyi vuruyorlar tatlıyı yiyorlar mesela nasıl desem tepkime olmalı ki gündeme oturmalıki hastalık ilacımız çıksın..kaçıncı yüz yılda yaşıyoruz 20 ci yüz yılda yaşıyoruz arkadaslar bilim o kadar ilerlediki insanların kafasını kesiyorlar canlı canlı başka bedene oturtup yaşatıyorlar o derece ilerledi onu bırakın burun estetigi olanlar düşünün kaçtane kılcal damar kesiliyor ameliyat olurken düşdünüzmü hiç? onların burunlarına bişi olmuyor bizimki kızarıklık sonuçta dikkate alınmadıgı için bu haldeyiz arkadaslar uyanın artık gözünüzü sevem yaaa yoksa birlik olmazsak bu kozmatik firmaları bize çok kızarıklık giderici krem güneş kremi satıcaktır emin olun onlarında işine gelio buna müsade etmeyelim..lütfen..sessiz kalmayalım bir birimize özel mesajlar yazalım tanışalım birbirimizle hem sosyalleşiriz hem dertleşiriz ne gibi yollar izledigimizi konuşuruz böyle bir toplum oluştururuz..yoksa bu güneş kremleri iyi birşey degil dökün masaya güneş kremini fındık büyüklügünde çakmagı çakın nasıl yanıcak onu petrol ürünü yüzümüze daha ne kadar sürücez? demek istedigim bu böyle gitmez..çözüm olmalı..yaratılmalı..

X