Röntgen filmi sıvı bikimi

Ben de bekletildim ertesi güne kadar, tuvalete bile ayağa kalkıp gitmeme izin vermemişlerdi, yatakla götürüldüm. 😂 Sonuç apandisit ameliyatı oldu. Kistim masummus.
L Limonlu Su Büyük bir sıkıntı olsa bırakmazlardı seni diye düşünüyorum.
Aynen bende öyle düşünüyorum bir yandan da gaz için kan röntgen ultrason tomografi vs derken baya uğraştırdı serum ve ağrı kesici verdi oda ise yaramadı afedersin makattan ilaç bile aldım . Ağrım aynı şekilde devam edince cekindim açıkçası

evet sebep muhtemelen bu. merak etmeyin.

çünkü ben sizin mesajınızı görmeden önce size bt çekilmesi gerektiğini söyleyecektim. zaten çekilmiş,damardan ilaç verilerek. o da röntgende gözükmüş :)
Çok teşekkür ederim içim rahatladı açıkçası devamlı demir eksikliği yaşıyorum bir doktorda bana araştırılması gerek acaba organlarından kan mi sizdiriyorsun demişti çok önceleri bende çözümü hep ilaçta damardan demir alarak buldum. Sıvı birikimi var deyince de korktum 🤭

Asla ağrı kesici içme ne olduğu belli olmaz sonra. Bana doktor öyle demişti serum bile vermedi anlamayız ozaman ne olduğunu ağrıyı hissetmen gerek demişti.
Doktor verdi zaten damardan ağrı kesici kesmedigi için tekrardan aynı gün kullanmak.istemedim

Çok teşekkür ederim içim rahatladı açıkçası devamlı demir eksikliği yaşıyorum bir doktorda bana araştırılması gerek acaba organlarından kan mi sizdiriyorsun demişti çok önceleri bende çözümü hep ilaçta damardan demir alarak buldum. Sıvı birikimi var deyince de korktum 🤭
Kanama araştırması böyle mi yapılır canım?? İdrarda kan var mı onun için tit bakılır. Gaytada gizli kan araştırılır. Usg ile batın ve pelvise bakılır ardından tomografi çekilir.

bu şekil bi anemi araştırması yok.

kaldı ki kadınların çoğunda demir eksikliği anemisi mevcut. Yapımız gereği.

hemoglobin değerleriniz nasıl? Barsak hastalığınız var mı?

Aynen bende öyle düşünüyorum bir yandan da gaz için kan röntgen ultrason tomografi vs derken baya uğraştırdı serum ve ağrı kesici verdi oda ise yaramadı afedersin makattan ilaç bile aldım . Ağrım aynı şekilde devam edince cekindim açıkçası
Apandisiti tam olarak elemek için onlara bakmak zorundalar. Gaz maalesef sıkışma yapınca çok sanci yapabiliyor. Mesela bende karın içinde yaygın endometriozis de var, aşırı gaz olunca inanilmaz ağrılar yasayabiliyorum, ağrı kesici kesmiyor. Sıcak duş denedin mi? İyi gelebilir belki.

Bu öyle bişey değil. Her adet gören kadında yumurta oluşur yumurtlama gerçekleşir ve o anda patlar bunlar 1 en fazla 2cm kistlerdir iyi huylu. Bazı kişiler yumurtlama döneminde ağrı hisseder bundan kaynaklıdır. Bazı yumurta kistleri fazla büyür ve patladığında fazla kan yayılır batina buda anı şiddetli ağrıya sebep olur damar üzerine denk gelirse bu kist patladığında dahada fazla kanama gerçekleşir. Bendede normalde kist yoktu yumurtlama dönemi kistiymisti
Folikül kisti okey de yumurtlama dönemi kisti diye bi şeyi de ilk defa duyuyorum. Bence sizi kandırmışlar. 🤪

Apandisit için size mutlaka karın muayenesi yapılmak zorunda.

kan değerlerinizde lökositlere bakılır, usg ile barsaklar incelenir, yetmezse bt çekilir. Ağrının karakteri sorgulanır. Eğer uymuyorsa zaten ekarte edilir.

ben buradan yalnızca bu filmi görerek bir şey diyemem. Çünkü apandisitte de böyle gaz koleksiyonu görülebiliyor. Mutlaka elimle karnınızı muayene etmem lazım. Ancak sizi muayene etmişlerdir, yok dedilerse merak etmeyin.

buradan kesin olarak söyleyebileceğim tek şey, ciddi miktarda gaz birikimi mevcut barsaklarınızda.

Kanama araştırması böyle mi yapılır canım?? İdrarda kan var mı onun için tit bakılır. Gaytada gizli kan araştırılır. Usg ile batın ve pelvise bakılır ardından tomografi çekilir.

bu şekil bi anemi araştırması yok.

kaldı ki kadınların çoğunda demir eksikliği anemisi mevcut. Yapımız gereği.

hemoglobin değerleriniz nasıl? Barsak hastalığınız var mı?
Bunu söyleyen doktor dahilyeciydi baya uzun zaman oldu araştırmaya gitmedim. Bugün gittiğim acildi demir oranım son gittiğimde 3 ay demir ilacı kullanmama ragmen 2.7 ydi ilaç toparlamiyor demiri serum olarak veriyor genellikle o zaman beni 6 ay idare ediyor sonra yine tekrar aynısı son 4 senedir bu şekilde serum alıyorum bağırsakta bildiğim bı hastalığım yok

Yumurtlama donemindeysen over kist rupturu olabilir benimki öyleydi kanama durup kendiliğinden gecti ama sizi nasıl bıraktılar şaşırdım sıvı izlenmesi demek iç kanama demek nerden geldiğini anlayıp sana açıklama yapmamışlar bence kadın doğum olan cerrah olan bir araştırma Hastanesi'nin aciline git elindeki sonuçlarla kasik bölgesinde diyorsun ya apandist yada kist rupturu
Sıvı izlenmesi demek iç kanama demek değil, nasıl bukadar emin yazabiliyorsunuz, evet iç kanamada olabilir ama hangi doktor iç kanaması olan veya ihtimali olan bir hastayı evine gönderir?
ben fmf hastasıyım, atak dönemlerimde karın zarımda yada akciğer zarımda sıvı izleniyor, Allah a şükür iç kanama geçirmedim, her sıvı kan mı zannediyorsunuz?

kan değerlerinizde lökositlere bakılır, usg ile barsaklar incelenir, yetmezse bt çekilir. Ağrının karakteri sorgulanır. Eğer uymuyorsa zaten ekarte edilir.

ben buradan yalnızca bu filmi görerek bir şey diyemem. Çünkü apandisitte de böyle gaz koleksiyonu görülebiliyor. Mutlaka elimle karnınızı muayene etmem lazım. Ancak sizi muayene etmişlerdir, yok dedilerse merak etmeyin.

buradan kesin olarak söyleyebileceğim tek şey, ciddi miktarda gaz birikimi mevcut barsaklarınızda.
Doktor bi de ultrasonla bakılması gerekmiyo mu? Röntgen yeterli mi apandisit teşhisinde?

Bunu söyleyen doktor dahilyeciydi baya uzun zaman oldu araştırmaya gitmedim. Bugün gittiğim acildi demir oranım son gittiğimde 3 ay demir ilacı kullanmama ragmen 2.7 ydi ilaç toparlamiyor demiri serum olarak veriyor genellikle o zaman beni 6 ay idare ediyor sonra yine tekrar aynısı son 4 senedir bu şekilde serum alıyorum bağırsakta bildiğim bı hastalığım yok
Yok ben o doktora bir şey demedim zaten. Evet demir kaçağı mutlaka araştırılmalı. Ancak bugün size yapılan tetkiklerle tespit edilemez. Onu demek istedim 😊

Bugün size yapılan işlemlerin amacının anemiyi araştırmak olduğunu düşündüm. Ondan öyle dedim. 😊

Karından muayne etti apandisitten suphelenince ultrason orda da şüpheli çıkınca tomografi istedi orda apandisit bulgusu yok sıvı birikimi var dedi bende özellikle sordum gaz sorunum var mı diye oda gaz sorunu değil bağırsak rahatsızlığı var dedi gastroenterolojiye mutlaka git dedi