Röntgen filmi sıvı bikimi

Damara gelince fenaymış bebeğim, boşver o konuyu, çetrefilli. 😂
Yumurtlama kistinden anladığım şey folikülun kendisi. Hani çatlama olunca o folikül yırtılıp icindeki yumurtayı serbest bırakıyor ya, işte arkadaş onu yanlış anlayıp kist patlıyor sanmış bence.
Zaten yumurtanın kendisi bir kisttir. Usg raporunda yazılan kistlerin çoğu sahip olduğumuz yumurtanın ta kendisidir. Yani yanlış anlamda kullanılıyor çoğunlukla kist kelimesi.

tehlike arz etmesi için bazı kriterleri var. Ovülasyon kisti=folikül kisti=her yumurtlama döneminde döllenmek için atılan yumurta. 🤷🏻‍♀️

Kızlar dünden beri sağ alt kasık bölgemde ağri vardı bugün doktora gittim kan ultrason tomografi ve röntgen çekti ileokolik izlenmiştir diye bir kagit yazdı gastroenteroloji bölümüne sevk etti e nabizdan bakarken ilk defa boyle birşeye denk geldim serum aldım ağrı kesici vurdu damardan zerre agrimda azalma olmadı şuan halen devam ediyor yarın gastroenteroloji bölüne gidecem. Sadece kafama takıldı daha önce rastlayan vardır belki diye resim eklemek istedim sıvı var o ağrı yapıyor dedi bdv'ye açtım nereye açacağimi da bilemedim açıkçası
Otrera Otrera bu ara siyah noktaciklarin hepsi gaz mi 🤭😁 birde ağrının hep aynı kısımda olması normal mi 🙄 bu arada hakkınızı helal edin gece gece 🙏

Zaten yumurtanın kendisi bir kisttir. Usg raporunda yazılan kistlerin çoğu sahip olduğumuz yumurtanın ta kendisidir. Yani yanlış anlamda kullanılıyor çoğunlukla kist kelimesi.

tehlike arz etmesi için bazı kriterleri var. Ovülasyon kisti=folikül kisti=her yumurtlama döneminde döllenmek için atılan yumurta. 🤷🏻‍♀️
Evet işte o arkadaş yumurtlama zamanı folikulun çatlamasını kist patlaması olarak algılamış ama bizim konuştuğumuz manada anlatmıyor, tehlikeli bir kist rüptürü gibi anlatıyor. Her ay olan şeyi. 😂 Neyse. İşte bu kist adet ortası patlamazsa büyüyüp sonra patliyormus, damara gelirse iç kanama yapıyormuş dediğine göre. Ki ben çatlamayan folikulun büyümeye devam edip adetle atıldığını biliyorum her normal kadın gibi.

Kızlar dünden beri sağ alt kasık bölgemde ağri vardı bugün doktora gittim kan ultrason tomografi ve röntgen çekti ileokolik izlenmiştir diye bir kagit yazdı gastroenteroloji bölümüne sevk etti e nabizdan bakarken ilk defa boyle birşeye denk geldim serum aldım ağrı kesici vurdu damardan zerre agrimda azalma olmadı şuan halen devam ediyor yarın gastroenteroloji bölüne gidecem. Sadece kafama takıldı daha önce rastlayan vardır belki diye resim eklemek istedim sıvı var o ağrı yapıyor dedi bdv'ye açtım nereye açacağimi da bilemedim açıkçası
İlk kez duydum maalesef canım, çok geçmiş olsun

IMG_20210913_160046.jpg
selam kizlar kolonoskopi oldum ve bayiltilmadan acil olarak gittiğim için anestezi yapmıyormus o kadar ağrı çektim ki sanırım bir daha boyle bir ağrı çekmem sonucum 1 ay sonraya kaldı doktor çok net birşey demedi sonuca göre konuşabilirim dedi Otrera Otrera

Eki Görüntüle 2915660 selam kizlar kolonoskopi oldum ve bayiltilmadan acil olarak gittiğim için anestezi yapmıyormus o kadar ağrı çektim ki sanırım bir daha boyle bir ağrı çekmem sonucum 1 ay sonraya kaldı doktor çok net birşey demedi sonuca göre konuşabilirim dedi Otrera Otrera
Biyopsi sonucuna göre konuşacak o zaman. Çok geçmiş olsun. İnşallah biyopsi sonuçları da temiz çıkar.