Romatoloji - Romatizmal Hastalıklar Romatoit Artrit (RA)... Paylaşalım

cnm geçmiş olsun bende iltihaplı romatizma var ve hamileyim tatlım rabbime şükürler olsun sıkıntı yok.eğer lupus varsa sıkıntı olabilir. ben şuan hiç ilaç kullanmıyorum gebelikte hastalık atak yapmıyor bence kan pıhtılaşması sorunun varsa oda etki edebilir cnm. üniversite hastenesi düşükler için git tatlm rabbmi gönlüne göre versin.atak dönemindeysen iltihap oranın düşmesini bekle zaten büyük ihtimalle ağırıları vardır.ağrın varken zor olur bebiş aktif dönemde benim dr da izin vermedi bebeğe crp düştü öyle tamam dedi.

canım bu ay adet oldugum zaman gidecem rahım filmi ile eşimden test istedi onları yaptırdık 2. günü gel dedı sorun neyse ona göre tedavıye başlıyalım dedı bakalım hayırlısı inş bir an önce gelir melegim

saol canım bende lupus negatif çıkıyor romatizmayla ilgili tüm tahlilleri yaptım hepsi negatif çıkıyor sadece crp yüksek çıkıyor onun için sadece ağrı kesici verip gönderiyorlar bebek içinde düşüne bilirsin hamillelikte romatizma ağrıları azalıyormuş dedi doktor ama son hamilleliğimde ağrılarım azaldı ama kan pıhtılaşması içinde iğne kullandım yine bebeğimi kaybettim doktorlara da güvenm kalmadı artık o doktor bir şey öbürü başka söylüyor şimdihamile kalırsam romatoloji bölümüne gideceğim hamilleliğimde doktor kontrolünde olacağım bu sefer inş hayırlısıyla herkeze nasip etsin rabbim senn sorunsuz geçr hamileliğin canm

tatlım bencede bir an önce tedaviye başla biliyosun bizim ağrılarınne zaman artacağı belli olmuyor ağrılar artmadan gelsin bebiş inşallah.

evet ra da azalıyor tatlım ağrılar.birkaç arkadaşımda gebe aynı hastalık onlardad var rahat geçiyor gebelikleri.bizim gelinimizdede kan pıhtılaşması sorunu vardı onun da bebişin kalbi durdu 3.bebeğini kucağına alabildi hergün iğne vuruyrdu kendine gerçekten zor rabbim en kısa zamanda sanada nasip etsin bu sefer inşallah kucağına alırsın .

gelinizinde kanpıhtılaşma sorunu varmış acaba biliyormusunuz hamileliği boyunca sürekli sırtüstü yattımı

arkadaslar merhaba,
nasılsınız havalarla aranız nasıll
ben berbat durumdayım bebek tedavısıne baslıyacagım ıcın ılaclarımı ıcemıyorum.
sızde agrı sızı varmı varsa kullandıgınız bıtkısel bısıler varmı neler yapıyosunuz?

merhaba tatlım bende gebe kalmadan önce altı ay ilaçsız durdum mecburen, zor oluyor ama dayanmak lazım endol kullanabilirsin ağrıların için. ısırgan otu kürü falan diyorlar hiç denemedim onu dene istersen.

merhaba tatlım bende gebe kalmadan önce altı ay ilaçsız durdum mecburen, zor oluyor ama dayanmak lazım endol kullanabilirsin ağrıların için. ısırgan otu kürü falan diyorlar hiç denemedim onu dene istersen.

selam canım bende romatoit artrit hastasıyım 10 senedir oğlumun doğumundan sonra yakalandım şu an oğlum 10 yaşında oğlumdan sonra 4 düşüğüm var son 2 düşüğümde kanımda pıhtılaşma tespit edildi iğne asprin bir sürü tedavi gene 9. haftada kalbi durdu bbende bu hastalıkla alakalı olduğunu düşünüyorum

aynı bende romatizmadan olduğunu düşünüyorum çünkü 3 hamileliğimde'de kan pıhtılaşması dediler iğne kullandım yine 9 haftada kalbi durdu ben o yüzden romatizmadan şüpheleniyorum şu anda yine hamilelik düşünüyorum romatoloji bölümüne gittim bana hamile olunca gel takip edeceğim seni her ay dedi o yüzden biraz içim rahat inş bu sefer bebeğimi kucağıma alırım sağ salim Rabbim olmayanlarda sana da versin canım inş

inş rabbim hayırlı sağlıklı bebek nasip etsin sana bana da olmayanlarda

Merhaba arkadaslar hepimize saglikli günler ve hayat dilerim ilk önce. Yazılanları tek tek okudum bu bu foruma ilk yazışım. Ben kendisine tanı arayan ve tabi umut arayan biriyim su anda. Benim belirtilerim 15 günlük. Tek dizimde ağrı başladı mr çektirdim hafif sivi artımı çıktı bır hafta geçmeden diğer dizimde de ağrı merdiven inip çıkmada bükmede zorluk başladı. O dizde de mr sonucunda ufak tefek dejenerasyonlar çıktı ama yine sivi artısı vardı. Doktorum bı ramatologla görüş bakalım dedi. Hemen 2 ayrı rakatologtan randevu aldım gittim pek çok test istediler (esr-crp-aso-anti ccp-ena profili-elisa-c3-c4- aca Img vb testler) tamamı negatif çıktı. Ancak testleri beklerken dirseklerimde ve bileklerinde hafif bır sızı, acı, hassasiyet başladı. Dirseğime ve elime mr çektirdim dirsek ekleminde hafif sivi artımı çıktı el ise normal. Bu sonucları tekrar 2 ramatologa götürdüm. İkisi de bu tablo ile r.a teşhisi koyamayiz dedi. Neyim var peki dediğimde gözleyeceğiz su andaki tabloya göre tedavi baslayanayiz takip edicez dedi ve anti influmatuar ilaç verdi ve 2 hafta sonra görüşelim dedi. Böyle bır tablo yaşayan var mı acaba? Sizlerin teşhisi nasıl kondu bilgi verirseniz gercekten çok mutlu olurum. Şimdiden çok teşekkür ederim. Allah'tan hem kendim hem de sizler adına şifa diliyorum.

Bu arada ist Anadolu yakası Bağdat caddesine Prof. Dr. Şule Yavuz çok hoş gercekten bilgili ve insanı rahatlatan bır ramatolog. Ünlü ramatolog Hanel Dreskeneli'nin yanında yetişmiş. Dr arayanlar için iyi bır alternatif olabilir bilginiz olsun.

öncelikle rabbim şifa versin cnm. ben 2 yıl önce yakalandım bu rahatsızlığı aniden ellerde şişlik ve sızlama oldu , geçer dedim geçmedi bir ay sona kollarıma ağrısı vurdu gece yatamaz olmuştun dr gittim bişey yok dedi geçer dedi kan testleri yaptı ra çıkmadı ,sonra samatya araştırma hastanesine gittim dahiliyey ordan crp testi yapıldı kanımda iltihap çıktı belirtilerde rayı gösterdi tedaviye başlandı. ama ara ara dizlerede ağırsı vuruyor merdiven inerken özellikle sanki bıçak saplanıyor gibi acıyor.gebeyim diye hastalık duraklama döneminde inşallah tekrarlamaz allah şifa versin sanada cnm.

Cevap verdiginiz için tesekku ederim Allah saglikli evlat nasip etsin.crp degeriniz kac çıkmıştı acaba d sislikleden ne kadar sure sonra yükselmişti?diğer tüm testler negatif miydi?? Ve hamilelik oncesi durumunuz nasıldı acaba?? Sislikler ağrılar ne durumdaydı??

amin canım hangi şehirdesin hiç kortizon kullandınmı hamileliklerinde bi gelilme olursa banada yaz canım

yok canım kortizon kullanmadım ama hamilelikten önce naproksen içrikli ilaçlar kullandım ağrı kesici iğneler kullandım bir de jel kullandım ama hiç bir işi yaramadılar yürüyemiyordum çok kötü günler geçirdim ama corasprin kullanıyorum ii geliyor şu anda hamilleliğimdede corasprin kullandım ii geliyordu ama bebeğin kalbi durdu bakalım bu sefer hamile olursam romatolojiyede gideceğim her ay burda yazarım ne tedavi uygullarsa canm ben istanbulda oturuyorum canım romatoloji doktorum fsm eğitim araştırma hastanesi ii bir doktor çok güzel ilgileniyor dr ömür bey

Son düzenleme:
Teşhis süreci ile ilgili ve mevcut durumu ile ilgili bilgi verecek başka arkadas yok mı acaba?? Bu arada durumu kötü olup da doktora maddi nedenlerden dolayı ulaşamamış arkadas varsa yardımcı olmak isterim. Gercekten ihtiyacı olan varsa benimle bağlantıya geçebilir bır dOktor ile görüşmesi için yardım edebilirim.

canım malesef hamilelikten sonra hastalık süratle sana geri dönüyor. bende herşey sil baştan oldu. şişmeler sızlamalar. ilk günlerime geri dönmüştüm resmen. bebeğim 7 aylık. anca toparlandım şu aralar iyiyim. rabbim herkese şifa versin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…