Romatoloji - Romatizmal Hastalıklar Romatoit Artrit (RA)... Paylaşalım

merabalar bişey sormak istiyorum benim vücudumda özellikle bacak ve kollarımda kızarıklıklar vardı ve soğuk havalarda morarıyodu sonra doktora gittim romatizmal bişey olduğunu söyledi hastalığında latince garip biadı vardı hatırlayamıyorum şimdi dedi dikkat edeceksin bunun tedavisi yok falan filan işte şimdi burdakileri okuyunca korkmaya başladım acaba damar romatizmasımıyım diye

merabalar bişey sormak istiyorum benim vücudumda özellikle bacak ve kollarımda kızarıklıklar vardı ve soğuk havalarda morarıyodu sonra doktora gittim romatizmal bişey olduğunu söyledi hastalığında latince garip biadı vardı hatırlayamıyorum şimdi dedi dikkat edeceksin bunun tedavisi yok falan filan işte şimdi burdakileri okuyunca korkmaya başladım acaba damar romatizmasımıyım diye

CNM bahsettiğin hastalık rayneoud fenomeni , dikkat etmen gerekir kışın eldiven kullancaksın ve ellerini soğuk suya pek sokmayacaksın allah şifa versin..kışın bended oluyr bende ra var yan etksi olarak çıkıyor.

merhaba..28 yaşındayım.2 yıl önce sağ kolumda başladı bu hastalık.o kadar çok ağrıyorduki öleyim diye dua ediyodum.felçli gibi..ilk başta kulunç ağrısı dedim,geçer dedim daha sonra ağrı iyice arttı.hiçbir ağrı kesici v.s fayda etmedi.kanımda normal insanda olması gerekenden 9 kat fazla iltihap varmış,ağrılar o yüzden dayanılmaz oluyormuş.sonra romotoloji doktoruna gittim.kayseride yaşayanlar bilir esin ertuğrul..teşhisi koydu hemen ilaç tedavisine başladı.prednol(kortizon) bu hastalığın geçmesinde en büyük etken.bana tedavi süresince hamile kalmamam gerektiğini söyledi.tedavim sürerken 8 ay sonra hamile kaldım.hamilelilğimi 6.haftada öğrendim.diğer ağrı kesicileri kesti,prednole devam ettim.o kadar çok ilaç kullanmışım ki bebeğimi aldırmayı bile düşündüm.9 ay ya bebekte bişey varsa diye yaşadım.Allah kimseyi öyle yaşatmasın..prednolden mi bilmiyorm ama 30 kilo aldım.çok şükür gayet sağlıklı bi oğlum var :) hastalığımda tamamen geçti.bazı insanlara iyi geliyormuş hamilelik bazılarıda dahada artıyormuş.benimki geçti.bu hastalık bence bağışıklık sisteminin zayıflığıyla alakalı.ben çok zayıflamıştım o ara.hatta yemek yemeyi unutuyordum,pat diye ağrılar başladı.kendine iyi bakmak gerekli.şimdi kahvaltımı düzenli yapıyorum :)süt içiyorum..herkese iyilik,sağlık dilerim....

geçmiş olsun cnm allah bir daha yaşatmasın allah sana vebebişen sağılıklı ve güzel ömür nasip etsin.

CNM bahsettiğin hastalık rayneoud fenomeni , dikkat etmen gerekir kışın eldiven kullancaksın ve ellerini soğuk suya pek sokmayacaksın allah şifa versin..kışın bended oluyr bende ra var yan etksi olarak çıkıyor.

Teşekkür ederim lise döneminde el parmaklarımda kangren gibi bişey olurdu soğuktan şimdi ayak parmaklarımda oluyor doktor bunun bir etkisi oldunu söylemişti Allah herkese şifa versin...

amiiiiiin canımmm.acil şifa versin Allah bu hastalığı olan herkese.yaşayan bilir çok zor gerçekten...

evet allahım kimseye vermesin, hiç birşeyigarantisi yok benim aniden çıkmıştı , allah herkese sağlık versin

çok sevindim canım..allah analı babalı büyütsün..bende normal doğum yaptım bugün 27. günümüz..benim de ağrılarım arttı..aktifleşmiş hastslık..bana brufen diye bi ağrı kesici ve deltacortil verdi onları kullanıyorum...idare edebildiğim kadar edeceğim bebeğim için...ben de çok üzülüyorum emzirmeyi kesmek zorunda kalcam diye...allah yardım etsinnnn hepimize

naber ayşe nasılsın* ağrıların nasıl* ben perşembe sabahı tutuldum. bebeğimi kucağıma bile alamadım, üstümü giyemedim kısacası bir anda kötüleştim. acil umuttepeye doktoruma gittik tahlil yapıldı ve ilaçlara başlamam gerektiğini söylüyorum. cumartesi sabahı son kez kızımı emzirdim, methotraxate hapımı ağlaya ağlaya içtim ve kızımı emzirmeyi kestim. allahım kimsenin başına verme, çok zor. 4,5 aydır kızımı emziğe alıştıramamıştım. şimdi deli gibi emzik emiyor.o ağladıkça içim gidiyo. allahım dayanma gücü verrr :KK43:

naber ayşe nasılsın* ağrıların nasıl* ben perşembe sabahı tutuldum. bebeğimi kucağıma bile alamadım, üstümü giyemedim kısacası bir anda kötüleştim. acil umuttepeye doktoruma gittik tahlil yapıldı ve ilaçlara başlamam gerektiğini söylüyorum. cumartesi sabahı son kez kızımı emzirdim, methotraxate hapımı ağlaya ağlaya içtim ve kızımı emzirmeyi kestim. allahım kimsenin başına verme, çok zor. 4,5 aydır kızımı emziğe alıştıramamıştım. şimdi deli gibi emzik emiyor.o ağladıkça içim gidiyo. allahım dayanma gücü verrr :KK43:

vildancım tatlım çok üzüldüm,acayip moralim bozuldu,keşke böyle olmasaydı,allahım dayanma gücü versin. umarım şu hastalığımız biter ,bende 12 haftalıkhamileyimdoğumdan sonrayı düşünmeden edemiyorum, kahroluyorum.allahım kimseyebuhastalığı vermesn,acil şifalar tatlım.

canım ben bebeğimi sadece 1,5 ay emzirebildim...ilaçlarıma başlamak zorunda kaldım daha fazla dayanamadım ..ben de senın gibi çok üzüldüm..ama mecburuz yoksa bebeklerimize bakamazdık...yine de allaha şükür hamileyken ilaçlarımızı kullanmak zorunda kalmadık...buna şükredelim...o zaman daha çaresiz kalırdık...

Selam arkadaşlar..Bende de bu hastalık var.21 yaşındayım ve sürekli ağrılarım oluyo,yorgun oluyorum,çabuk yoruluyorum bu hastalığın etkisi sanırım..Yaşlı gibi hissediyorum kendimi çok üzülüyorum buna:KK43:1 haftadır buna kafayı takmış durumdayım..Birşey sormak istiyorum,bu ellerdeki şekil bozuklukları her hasta da mutlaka görülen birşey mi?Bende de olmasından çok korkuyorum:KK14:

Selam arkadaşlar..Bende de bu hastalık var.21 yaşındayım ve sürekli ağrılarım oluyo,yorgun oluyorum,çabuk yoruluyorum bu hastalığın etkisi sanırım..Yaşlı gibi hissediyorum kendimi çok üzülüyorum buna:KK43:1 haftadır buna kafayı takmış durumdayım..Birşey sormak istiyorum,bu ellerdeki şekil bozuklukları her hasta da mutlaka görülen birşey mi?Bende de olmasından çok korkuyorum:KK14:

CNM benim bu hastalıkta yaşlı gbi hissetmen çok normal ilaçlarını kullan erken teşhiste ilaçlarını kullanıyorsan şekil bozukluğu çok olmaz allah şifa versin kendini çok yorma stres yapma dinlen ağrıların azalıcaktır.:KK54:

Supernatural selam cnm. ağrıları nasıl bugün

Supernatural selam cnm. ağrıları nasıl bugün

Öncelikle teşekkür ederim canım cevap verdiğin için..1 sene önce tanı konuldu bana ilaç kullanmaya başlamıştım ama onlar bitince tekrar gidemedim muayaneye malesef.Çünkü doktor az bulunduğundan ücrette fazla o yüzden gidemiyorum.Yani ilaç da kullanamıyorum şimdilik:KK31:Şu 2 haftadır ağrılarım başladı,çok fazla,dışarı çıkmakta bile zorlanıyorum.
İnternetten de birkaç birşey okudum bununla ilgili,iyice moralim alt üst şuan:KK14:Sabahtan beri ağlıyorumBen ömrüm boyu nasıl baş edicem bununla diye:KK43:

Senin nasıl gidiyor canım?
Rabbim şifa versin cümlemize:KK5:

Öncelikle teşekkür ederim canım cevap verdiğin için..1 sene önce tanı konuldu bana ilaç kullanmaya başlamıştım ama onlar bitince tekrar gidemedim muayaneye malesef.Çünkü doktor az bulunduğundan ücrette fazla o yüzden gidemiyorum.Yani ilaç da kullanamıyorum şimdilik:KK31:Şu 2 haftadır ağrılarım başladı,çok fazla,dışarı çıkmakta bile zorlanıyorum.
İnternetten de birkaç birşey okudum bununla ilgili,iyice moralim alt üst şuan:KK14:Sabahtan beri ağlıyorumBen ömrüm boyu nasıl baş edicem bununla diye:KK43:

Senin nasıl gidiyor canım?
Rabbim şifa versin cümlemize:KK5:

ooo sakın ağlama üzülme tatlım stres en büyük düşmandır bu hastalığa bende yaklaşık 2 yıl önce yakalandım. 1,5 yıl ilaç kullandım .6 aydır hiç bir ilaç kullanmadım bebiş istediğimiz için şimdi hamileyim ağırm yok allahtan hiç ilaç kullanmıyrum işte kötü yanı doğumdan sonra rahatsızlığıımız atak yapıyor kötü yönü o .rabbimden gelen bişey ne yapalım bizden daha beterleri var onları düşnmemiz lazım.illa romatizma bölümüne gitmene gerek yok çünkü sayıları çok az heryerde yok fizik tedavi bölümüde buna bakıyor onlarada gidebilirisn. benim şu an allahtan ağrılarım yok ilaç kulanmıyorum.c vitamini iç, ekinezya çayı , iç yeşil çay iç,süt iç,vücut direncini arttır. cnmbol bol dinlen sakın ama sakın üzülme

ooo sakın ağlama üzülme tatlım stres en büyük düşmandır bu hastalığa bende yaklaşık 2 yıl önce yakalandım. 1,5 yıl ilaç kullandım .6 aydır hiç bir ilaç kullanmadım bebiş istediğimiz için şimdi hamileyim ağırm yok allahtan hiç ilaç kullanmıyrum işte kötü yanı doğumdan sonra rahatsızlığıımız atak yapıyor kötü yönü o .rabbimden gelen bişey ne yapalım bizden daha beterleri var onları düşnmemiz lazım.illa romatizma bölümüne gitmene gerek yok çünkü sayıları çok az heryerde yok fizik tedavi bölümüde buna bakıyor onlarada gidebilirisn. benim şu an allahtan ağrılarım yok ilaç kulanmıyorum.c vitamini iç, ekinezya çayı , iç yeşil çay iç,süt iç,vücut direncini arttır. cnmbol bol dinlen sakın ama sakın üzülme

Tavsiyelerin için teşekkür ederim canımm:KK71:randevu aldım yarın için,fizik tedavi ye gidicem.İnşallah güzel şeyler duyarım doktordan da:KK31:
Şimdi üzüldüğüm zaman,evet daha kötü durumda olanlar var diye düşünüp kızıyorum artık kendime.Buna da çok şükür diyorum.Derdi veren rabbim dermanını da verir elbet.

Sende inşallah çabuk ve kolay atlatırsın bu dönemleri canım zor olmalı gerçekten..Ama yavrunu eline aldığında da tüm bunlara değer diye düşüneceksin bence:KK34:
Allah ona,sağlıklı bi şekilde dünyaya gelmesini ve uzuuuun,mutlu bir ömür geçirmesini nasip etsin inşallah :nazar::109:

Tavsiyelerin için teşekkür ederim canımm:KK71:randevu aldım yarın için,fizik tedavi ye gidicem.İnşallah güzel şeyler duyarım doktordan da:KK31:
Şimdi üzüldüğüm zaman,evet daha kötü durumda olanlar var diye düşünüp kızıyorum artık kendime.Buna da çok şükür diyorum.Derdi veren rabbim dermanını da verir elbet.

Sende inşallah çabuk ve kolay atlatırsın bu dönemleri canım zor olmalı gerçekten..Ama yavrunu eline aldığında da tüm bunlara değer diye düşüneceksin bence:KK34:
Allah ona,sağlıklı bi şekilde dünyaya gelmesini ve uzuuuun,mutlu bir ömür geçirmesini nasip etsin inşallah :nazar::109:

OH Sevindim kuzum hemen başla tedavine ilaçlarını alınc rahatlarsı.daha çok gençsin hayata sımsıkı tutun bizi yıkmasın hastalık umutla bak yarına .iyi dileklerin için tşk r ederim rabbim zamanı gelince sanada nasip etsin sağlıklı sıhatli bebişler.tıb ilerliyor bir bakmışsın kesin çözümünü bulacaklar bu rahatsızlığımızın.güzel haberlerini bekilyorum allah şifa versin tüm hastalara sevgiler

Merhaba arkadaslar
Bende 4 yildir RA hastaligi var suan cocuk tedavisindeyim tup bebek yaptirdim sonucunu bekliyorum.
Metetreksat ilacini kullanana varmi aranizda mide bulantisi yapiyormu?
Ben bu ilaci kullanirken omrumden omur gidiyo sanki bulantidan oluyorum surekli biseyler yiyorum kilo aliyorum zaten kortizonda kullaniyorum:-(
Suan kullanmiyorum ilaclari ama dogumdan sonra kullanmam gerek. Cunku vucudumda hasar birakicakmis bu hastalik yani sakat kalacagimi doktor yuzume soyledi hem el bilegimi kullanamiycakmisim hemde sag dizimde olanhasardan topal kalacakmisim.

Rabbim cumlemize sifa versin arkadaslar.

X