Romatoloji - Romatizmal Hastalıklar Romatoit Artrit (RA)... Paylaşalım

merhaba arkadaşlar..

daha önce yazmıstım bu topiğe.
bende ra hastasıyım.
tedavi ile bebek sahibi oldum ilki düştü
şuan hamileyim. ilk baslarda iyi gidiyordu.
ama agrılarım basladı romotolojı doktorumunda takıbıyle kortızon alıyorum.
bebegım ıcın de sureklı konrole gıdıyorum. ılac aldıgım halde bazen agrılarım oluyor.
banada doktor hamıle kalırsan agrın olmaz demıstı ama oyle kotu oldum kı gunluk hıcbır ıhtıyacımı karsılayamıyordum
bebegım dusucek dıyede korkuyordum.
1 ayım kaldı ısallah bebegımı elıme alacagım.
bu arada aldıgım kortızonun bebegıme hıcbır zararı yokmus sadece bende kemık erımesı yapıyormus.
doktorun tek onerısı bol sut içmem gerekıyormus.

umarım hepimiz bu hastalıkdan kurtuluruz..
benım gıbı hamıle olan varmı?

arkadaşım ben azerbaycanlı bi dr a gittim kendisi bioenerji ile tedavi ediyor hastaları yani senin hastalığın nedir diye sormuyor sana bileğini uzatıyorsun elini nabzına koyuyor ve seni baştan aşağı muayene ediyor sadeca bileğini tutarak bütün hastalıklarını sen söylemeden biliyor kan grubunu dahi söylüyor sana ben bile inanamadım o zaman sonra vücudunda ne rahatsızlıklar varsa ona göre tedavi veriyor sana bitkisel hatta bu dr,a sezen aksu bile gidiyormuş ismi ŞAHBAZ BABAOĞLU internetten araştırın çıkıyo ilk muayene biraz pahalı ama sonraki muayene ve kontrollerde hiç par
almıyor gitmenizi tavsiye ederim çok faydasını görürsünüz .ama bu arada ilaçlarınızı ihmal etmeyin sakın

liste biraz zor ama inanın uygularsanız çok çok rahatlıycaksınız
ben bu hastalığa doğumdan sonra yakalandım ikiz gebelik arkasından çocukların bakımları vücudum çok güçsüz düştü sinir yorgnluk işte bilirsiniz sonrası hastalık ilk günlerde ellerim tutmuyodu çocukların battaniyesini dahi örtemiyodum üstlerine .yürürken ayaklarıma bıçaklar saplanıyordu sanki , ayyyy ALLAH o günleri hatırlamak dahi istemiyorum
neyse şimdi çok iyiyim
dilerim sizde en kısa zaman da iyileşirsiniz

slm, ben şahbaz babaoğlunun adres ve telefonlarını bulamadım, açıkcası yakın ailemde de götürmem gereken birçok hasta var. Bana siz bilgi verebilirmisiniz. sevgiler :KK43:

bebişlerini kucaklarına alan arkadaşlarım acaba ağrılar ne durumda neler yapıyrsunuz?

canım ben de hamileyken gayet rahattım..ama doğumdan sonra çok sarsıldım..oğlumu kucağıma bile zor alıyordum...doğumdan 2 ay sonra ilaçlara başlamak zorunda kaldım ve bebeğimi emzirmeyi mecburen bıraktım..ialaçlarıma başladıktan sonra biraz zor toplandım..1 senedir çok kadar çok rahattım..ama son 2 aydır çok şiddetli ağrılarım oluyo..havalar mı etkikliyo acaba..sizin durumunuz nasıl şimdi arkadaşlar...

merhaba arkadaşlar..

daha önce yazmıstım bu topiğe.
bende ra hastasıyım.
tedavi ile bebek sahibi oldum ilki düştü
şuan hamileyim. ilk baslarda iyi gidiyordu.
ama agrılarım basladı romotolojı doktorumunda takıbıyle kortızon alıyorum.
bebegım ıcın de sureklı konrole gıdıyorum. ılac aldıgım halde bazen agrılarım oluyor.
banada doktor hamıle kalırsan agrın olmaz demıstı ama oyle kotu oldum kı gunluk hıcbır ıhtıyacımı karsılayamıyordum
bebegım dusucek dıyede korkuyordum.
1 ayım kaldı ısallah bebegımı elıme alacagım.
bu arada aldıgım kortızonun bebegıme hıcbır zararı yokmus sadece bende kemık erımesı yapıyormus.
doktorun tek onerısı bol sut içmem gerekıyormus.

umarım hepimiz bu hastalıkdan kurtuluruz..
benım gıbı hamıle olan varmı?
cnm hamileyken ben kortizon bile kullanmadım gayet rahattım allaha şükür bebişimide 7 aylık olcak halen emziriyorum ara ara ağrılar oluyor minoset kullanıyorum buz uyguluyorum ağrıyan yerelere ama arık kesmiyor dr kortizona başlattı 1 ay da böyle idare edicez düşme olmazsa emzirme kesilcek :KK5:ve haplara başlıcam ama şükürler olsun bu kadar emzirebildim darısı tüm hasta arkadaşlarıma

canım ben de hamileyken gayet rahattım..ama doğumdan sonra çok sarsıldım..oğlumu kucağıma bile zor alıyordum...doğumdan 2 ay sonra ilaçlara başlamak zorunda kaldım ve bebeğimi emzirmeyi mecburen bıraktım..ialaçlarıma başladıktan sonra biraz zor toplandım..1 senedir çok kadar çok rahattım..ama son 2 aydır çok şiddetli ağrılarım oluyo..havalar mı etkikliyo acaba..sizin durumunuz nasıl şimdi arkadaşlar...

evet cnm benimde ağrılarım :KK14::KK14: başladı bu ay bize yaramadı

kızlar bende 17 senedir ra hastasıyım 2 senedir çocuk için uğraşıyoruz eşimde sorun var 3 ayda bir kontrole gidiyorum bu arada çalışıyorum dönem dönem şişliklerim oluyor tüp bebek tedavisi görüyorum dualarınızı bekliyorum

kızlar bende 17 senedir ra hastasıyım 2 senedir çocuk için uğraşıyoruz eşimde sorun var 3 ayda bir kontrole gidiyorum bu arada çalışıyorum dönem dönem şişliklerim oluyor tüp bebek tedavisi görüyorum dualarınızı bekliyorum

rabbim en kısa zamanda nasip etsin ,yavrunuza kavuşun inşallah.:KK16: çok zor bir hastalık bende 4 yıldır vardır 17 yıl çok uzun bir süre rabbim hepimize şifa versin inşallah:KK5:

Sa bende romatoid artrid hastasiyim yaklasik 12 senedir.yaklasik 1 senedir hastaligimla ilgili ilaclari kullanmıyorum. Bizde bebek dusunuyoruz.dualarinizi bekliyorum

Sa bende yaklasik 12-13 senedir romatoid artrid hastasıyım. Bende yaklasik 1 senedir ilaclarimi biraktim bebek dusu dugumuz icin.allah sizede bizede evlat tadindan taddirsin inşallah

Aranıza yeni katıldım :KK43: bana da iltihaplı romatizma teşhisi konuldu ancak tam bir tedavi uygulamak için haftaya gelecek olan sonuçları bekliyoruz. Şu anlık 5mg lık kortizon verildi ancak ne yapmalıyım nasıl beslenmeliyim hiç bir bilgi vermedi doktorum.

Nelere dikkat etmeli özellikle önereceğiniz bir şey var mı hanımlar. Tuz ve şeker yememek gerekiyormuş netten araştırdığıma göre. Bunun yanında başka neler yapmalıyım.

Aranıza yeni katıldım :KK43: bana da iltihaplı romatizma teşhisi konuldu ancak tam bir tedavi uygulamak için haftaya gelecek olan sonuçları bekliyoruz. Şu anlık 5mg lık kortizon verildi ancak ne yapmalıyım nasıl beslenmeliyim hiç bir bilgi vermedi doktorum.

Nelere dikkat etmeli özellikle önereceğiniz bir şey var mı hanımlar. Tuz ve şeker yememek gerekiyormuş netten araştırdığıma göre. Bunun yanında başka neler yapmalıyım.

bendede 4 yıldır bu rahatsızlık var bende tedavi gördüm sonra bebek için ara verdik şuan ağrılarım oluyor ama minoset le idare ediyorum oğlum 11 aylık onu emziriyorum rabbim hepimize şifa versin .eczanelerde buz torbaları oluyor ben ağrıyan bölgeler ondanda uyguluyorum rahatlatıyor süt ürünleri arttiyor ama yoğurt yiyebilirsin,ekinezya çayıiçebilirsin şekerli şeyler iltihabı arttırıyor mümkün olduğunca yememek lazım c vitaminli yiyeceklerde ye bol bol su bol içmek lazım birde sıcak arttırıyor bu hastalığı serin ortamlarda bulunmak iyidir

yaklaşık 12-13 senedir RA hastasıyım 3 senedir de evliyim bebek Düşündüğümüz için 1 senedir ilaçlarıMI bıraktım Allah inşallah Cümlemize evlat tadından taddırır .

yaklaşık 12-13 senedir RA hastasıyım 3 senedir de evliyim bebek Düşündüğümüz için 1 senedir ilaçlarıMI bıraktım Allah inşallah Cümlemize evlat tadından taddırır .

aminnnnnnnnnnnn allah hepimize şifa versin inşallah ilaçlarınızı bıraktıysanız ovulasyon testi alıp gününüz kaçırmayın derim ben de ra lı olduğum için çabuk hamile kalmam lazımdı günlerimi onunla yakaladım internetten araştırın çünkü ağırılar başlayınca sıkıntılı oluyr beklemekte ama gebe kalınca rahatlıcaksınız rabbimin lutfu duraksıyor gebelikte bende öyle oldu şükürler olsun rabbim daha beter hastalıktardan korusun cümlemizi

anacım kimsede gelmiyor bu topişe tek hasta benmişim gibi hissediyorum gelinde aynı dertleri yaşıyoruz konuşalım biraz :KK14:

Yaklasik 1 sene oldu ilaclarimi birakali sadece kortizonla idare ediyorum cok sıkıntılı gunler gecirdim inanin ozellikle kışın evde bile tuvalete gitmeye bile zorlandigim gunler oldu.zaten ilaclari birakir birakmaz kadin diogumcuya gittik zaman kaybetmemek icin cunku biran once gebe kalmam gerektigini soylemisti doktorum.cok şükür esimdede bende de bir sıkıntı çıkmadı. 6 ay falan Bebek icin cabaladik.sonra asilama denedik. Malesef nasip olmadi ; ( sebepsiz infertilite diyorlar.psikolojim alt üst olmus durumda.insan regl olmayayim die dua eder mi. Ben her ay ediyorum iste.allah banada nasip etsin inşallah en kısa zamanda.

Sa bende ra hastasiyim 1 senedir ilaçlarımi biraktim bebek dusundugumuz icin.bir defa aşılama oldum. Doktorlar sebebsiz infertilite diyorlar. Siz nadil tedaviyla bebek sahibi oldunuz acaba.

Merhabalar bende 12 senedir ra hastasıyım 1 senedir ilaclarimi kestik.1 defa aşılama yapildi ama nasip olmadı allah inşallah sanada banada en kisa zamanda taddirsin evlat tadından aeo dua ile

Yaklasik 1 sene oldu ilaclarimi birakali sadece kortizonla idare ediyorum cok sıkıntılı gunler gecirdim inanin ozellikle kışın evde bile tuvalete gitmeye bile zorlandigim gunler oldu.zaten ilaclari birakir birakmaz kadin diogumcuya gittik zaman kaybetmemek icin cunku biran once gebe kalmam gerektigini soylemisti doktorum.cok şükür esimdede bende de bir sıkıntı çıkmadı. 6 ay falan Bebek icin cabaladik.sonra asilama denedik. Malesef nasip olmadi ; ( sebepsiz infertilite diyorlar.psikolojim alt üst olmus durumda.insan regl olmayayim die dua eder mi. Ben her ay ediyorum iste.allah banada nasip etsin inşallah en kısa zamanda.

cnm bilirim atak yaptığı zaman zor geçiyor bizim için allah yardımcmız olsun .eşiinde ve sende sıkıntı yoksa takip amaçlıovulasyon testi al bide öyle dene zaman önemli ağrılar başlamadan inşallah gebe kalırsın.streste gebe kalmana engel biliyosun takmıcan hiç bişeyi rabbim en kısa zamanda sanada nasip etsin

X