Romatoloji - Romatizmal Hastalıklar Romatoit Artrit (RA)... Paylaşalım

mrb canım ben de 12 yıldır bu hastalıkla uğraşıyorum...evet ben de kullandım metetreksatı.ben çok fazla dayanamadım artık kutusunu bile görünce midem bulaıyodu..sonra iğnesini kullanmaya başladım o da aynı şekilde çok fazla bulantı yaptı..en sonunda bıraktım başka bi iğneye başladık..enbrel diye bi iğne kullanıyorum şuan...yeni doğum yaptım ağrılarım feci şekilde arttı..vücudumda hasarlar da çok fazla..allah yardım etsin hepimize

rabbim sifa versin cnm ben 6 ay kullandım problem olmadı bende ama çok etkili bir ilaç gerçekten ra için iyi bir ilaç
kortizon kullanırken tuz tükteme oda acayip şişlik yapıyor.dr kesin teşhisi koymayı çok biliyorlar rabbim bilir onu pozitif düşün stres yapma bu hastlalıkta bunlara yer yok bak bebişinde gelicek inşallah onu düşün ev işi fazla yapma bol bol istirahat et cnm geçmiş olsun.

Aynen bende kutusunu gorunce midem bulaniyor. Simdi kullanmiyorum ama tedaviyebaslayinca o ilaca basliycagim kesin. Soyledigin doktoruda aratircam birde numune hatanesinde varmis bir doktor onada iyi diyorlar.
Ben birde ozon tedavisi duydum isallah bebegim olurda sonrasinda iyi bir doktora gidicem
Rabbim sifa versin hepimize.

Stres yapmamak gerek haklisin
Kortizon olarak deltakortil kullandim oda sisiriyo ama sut ve sut urunlericok gtuketmeye calisiyorum vucudumdan kolayca atarmisim.

Stres yapmamak gerek haklisin
Kortizon olarak deltakortil kullandim oda sisiriyo ama sut ve sut urunlericok gtuketmeye calisiyorum vucudumdan kolayca atarmisim.

bol bol portakal, ananas ,c vitamini yüksek meyveler ye çok yararı oluyor.süt iç mutlaka cnm.bende ondan kullanıyordum günde 1,5 tablet

sonra 1 düşmüştü sonra yarım gebe kalınca hiç birşey kullanmıyorum rabbim sabrını ve dayanma gücünü veriyor

İsallah gebe kalirim bende tedavi gorduk tup bebek isallah iyi sonuc alirim

selam kızlarr..bende r.a hastasıyımm ve ikinci bebeğime hamileyim,umarım rahat atlatırım bu dönemi..benim doktorum murat turgay ve çok iyi bir insan..ibni sina hastanesinde romatolog

İsallah gebe kalirim bende tedavi gorduk tup bebek isallah iyi sonuc alirim
inşallah güzel haberlerini alırız rabbim gönlüne göre versin.
selam kızlarr..bende r.a hastasıyımm ve ikinci bebeğime hamileyim,umarım rahat atlatırım bu dönemi..benim doktorum murat turgay ve çok iyi bir insan..ibni sina hastanesinde romatolog

maşallah size ilk bebişini ne kadar süre emzirebildin cnm.?

kızlar ankarada salih pay harika bi doktor..isterseniz özel polikliniğinin numarasını verebilirim...

canım numarasını verirsen sevinirim ne kadar ücret alıyor muane için hangi semtte yeri bilgi verirsen sevinirim ben tam anlamıyla bır dr bulamadım şimdilik fizik tedavi bölümüne gidiyorum en azından takıpte olayım dıye ama prof gibi olmuyor canım sen nasıl bebegini emzire biliyormusun

canım bu doktor daha önce gata da çalışıyodu..tam gün yasası çıktıktan sonra özel muayanesinde duruyo..polikliniği sultan ahmet camiisinin yanında..muayene ücreti 200-250 civarında...değişmiş olabilir..
bebeğimi sadece 1,5 ay emzirebildim daha fazla katlanamadım..doğumdan sonra ağrılarım aşırı derecede arttı..hatta ilaçlara doğumdan sonra hemen başlamadım diye hala acısını çekiyorum...tam toparlayamadım kendimi malesef..

canım yanlış yazmışım kocatepe camisinin ynında poliklinik..

mrb canım ben de 12 yıldır bu hastalıkla uğraşıyorum...evet ben de kullandım metetreksatı.ben çok fazla dayanamadım artık kutusunu bile görünce midem bulaıyodu..sonra iğnesini kullanmaya başladım o da aynı şekilde çok fazla bulantı yaptı..en sonunda bıraktım başka bi iğneye başladık..enbrel diye bi iğne kullanıyorum şuan...yeni doğum yaptım ağrılarım feci şekilde arttı..vücudumda hasarlar da çok fazla..allah yardım etsin hepimize

cnmm o iğne verem edıomus sanırım dıkkatlı arastırdınmı yanı bnce bı arastır derım yada uzun sure kullanma o ıgneyı daha kötu olabılırsın

kızlar omega3 balık yagı agrıları gecırıyormus benımde ellerımde agrılar var cok fecı gecen hafta tahlıl yapıldı fakat bıse cıkmadı temız cıktı ama doktor cok dıkkatlı olmamaı soyledı ara ara kontrole gel belkı baslangıcı olabılır dedı ve cok korktum arastrmaya basladım ve bunalıma grmıstım resmen. sonra 3 yıldır tedavı goren bı bayanla tanıstm kortızonsuz ayaga bıle kalkamadıgını soyledı hatta kadına 8 ay teshıs bıle konulamamıs sonunda ra teshısı konulmus 3 yıl tedavı gormus fakat bayan 7 aydır gunde 3gr omega3 alarak agrılarıdan kurtulmus tedavı dvm edıomus ama artık kortızonsuz dvm edıomus agrı fln kurtulmus.. yanı bende de baslangıcı belkı dıyerek bnde kullanmaya baslıycam duydugumu sze aktarmak ıstedım sadece hem cok yararlı bı arastırın ıstersenız herkese cok gecmıs olsun.

yok canım benimkinin adı enbrel...

figencim naber uzun süredir görüşümedik gittin mi dr ağrılar ne durumda

canım yanlış yazmışım kocatepe camisinin ynında poliklinik..
figencim naber uzun süredir görüşümedik gittin mi dr ağrılar ne durumda

canım tşk ederım suanda bır dr buldum ama ondanda memnun degılım cok ılgısız kadın hastalıgın aktıf dönemde dedı başka ilaç kullanmayız bunlarla ıdare edeceksın dedı ayaklarım çok agrıyordun benım dıger dr koluma ıgne yapmıştı o aklıma geldı sadece ayaklarıma ıgne yapazmısınız dedıdım sonra evet faydası olur yapalım dedı yarın gıdecem ıgne vuracaklar eklem arasına eger buda care etmezse ancak ıkı üç ay daha dayanıp eger bebek olazsa tekrar tedavıye devam etmek zorunda kalıcam sanırım allahım hepimize kolaylık versın allahım daha kötü hastalıklar vermesın

moon canım agrılar aynı işte bebişte olmuyor baya kararsısım napcam bılmıyorum senın nasıl gıdıyor hamılelık agrıların oluyomu inş güzel geçiyordur

balım iyi geçiyor benim allaha şükürler olsun. senin baya ilerlemiş kuzucum ya bir gebe kalsan baya rahatlıcaksın inşallah meleğin gelir hemende ağırların biraz diner. ben hiç ilaç kullanmıyorum dr kortizon kullanabilirsin demişti ağrın olursa ama kullanmıyorum şükürler olsun rabbim kuvvetini veriyor tatlım.bence birazdaha dayan bakalım bebiş gelirse rahatlıcaksın çünkü ilaçlara başlarsan kolay kolay bırakamazsında kadın doğum dr bişey dedimi bebek konusunda kuzum.

benimde iltihablı romatizmam var bütün tahlilleri yaptım iltihabım yüksek çıkıyor ve benim başımdan 3 hamilelik geçti ve hepsin kalbi durdu romatoloji bölümüne gittim romatizmadan değil diyor ama benm aklım karışık iltihabım yüksek bebeğe bir zararı olmuyormu düşüğe sebep olmuyormu acaba bu hastalığı olupta hamile olup tedavi olan varmı hamillelik sırasında cevap yazarsanız sevinirim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…