Romatoloji - Romatizmal Hastalıklar Romatoit Artrit (RA)... Paylaşalım

ya arkadaşlar bişey sorucam size. ilaçları düzenli kullanıpta tamamen iyileşen varmı? artık ilaç kullanmayan? bu mümkünmüdür?

doktor bana bu ialaçlara alışmalısın bunlar senin hayat arkadaşın ömür boyu kullanacaksın demişti.ayrıca bu hastalığın bitmre şansı yok.sadece ilerlemesi durdurulabiliyo.bu hastalıkta önemli olan ilaçları düzenli kullanmak ve stresten uzak durmak.bunları yaparsan sağlıklı bi insan gibi oluyosun canım.

arkadaşlar okudum yazılarınızı hepinize Allah acil şifalar versin 4 aydır 8 dr a gittim en son gittiğim dr boyun düzleşmesi ve kas romatizması var soğuktan ve stresten uzak duracaksın tedavisi yok deyip gönderdi.Şu an dahada kötüyüm her sabah boyun tutulmasıyla kalkıp gün boyu sırt omuz boyun kol ağrılarıyla mücadele ediyorum inanın depresyona girdim uyuyamıyorum oturamıyorum çaydanlığı bile kaldırsam ağrım artıyor dr sadece dorsilon verdi içmiyorum bile hiş etkilemiyor ınanın ilk defa istifa etmeyi düşünüyorum. Ben öğretmenim bu yıl mini mini birlerim var . Ama verimli olamıyorum kendi derdimden . Ne yapmalıyım ? bu rahatsızlıkları yaşayan varsa bana yardımcı olsun lütfen .

iyi geceler kızlar herkeze ağrısız günler diliyorum,hacbek bende senin gibi hastalığımın ne olduğunu öğrenmek için 6 dr.gezdim şükür sonunda buldum:)sana tavsiyem kısa zamanda romatolojı uzmanı veya iç hastalıklarına gözükmen,sonuç 8 aydır ilaç tedavisi görüyorum şükür ağrılarımda ve şikayetlerimde azalmalar var,ama bu öle bi hastalık ki atak ve pasif dönemleri var kış mevsiminde ataklar yoğun oluyoo,ve tabiki sitresin ve üzüntünün bol olğuğu zamanlarda ağrılar geliyrum diyor,eğer mecut bir romatizman varsa uzmanına yani doç.ve ya profa git çünkü romatizma deyip geçmemek lazım 200 çeşidi var...
vildancım sende ilaç kullanmamak mümkünmüdür demişsin,kendi adıma konuşıyım ömür boyu kullanmak istemiyorum,8 aydır içiyorum bir yıl olsun bırakıcam ve alternatif tıba yönelicem:)bu arada işe kuş burnu kapsülünü almakla başladım..karamsar olmayın inş.sağlığımıza kavuşuruz bu hastalığı yenen bi tanıdığım var neden olmasın??

hacbek bende aynı senin gibiydim. özellikle sabahları çaydanlığı kaldıramıyordum kazık gibiydi parmaklarım. geceleri ağrıyla uyanıyordum. boynum,omuzlarım ellerim ve tabanlarım inanılmaz ağrıyordu. başta hep psikolojik birşeyim yok deyip kendimi avuttum ama olmadı.6ay ağrıları çektikten sonra dahiliyeye göründüm. orda crp ve sedim anormal çıkınca beni izmitteki romateme yönlendirdi.orda fizik tedavi uzmanı bana yüksek dozlu kortizon iğneleri ve bir kaç ağrı kesici hap verdi. 1 ay kullandım ama çok yanlış olduğunu nerden bilebilirdim!! işte. o 1 ay her şey geçti normale döndüm. iyileştim sandım.hiç birşeyim kalmadı sandım. o ara sadece kuşburnu kapsülü kullanmaya başladım ama bir sabah yataktan yine zor kalktım.ayaklarımın üzerine basamıyordum.hemen romatemden randevu aldım. fizik tedavi uzmanı aa yenilemiş. sende iltihaplı romatizma var romatizma ilaçlarına başlasan iyi olur dedi. şok oldum. madem iltihaplı romatizmam var neden beni 1.5 ay oyalıyon? neden baştan burda değil üniversitede romatolojide tedavi ol demiyon. çok sinir oldum. herkes kendini düşünüyor malesef. neyse zar zor ünv. özelden dr.ayşe cefle den randevu aldım ve 1 hazirandan beri tedavi görüyorum. allaha çok şükür ağrılarım yok denecek kadar az oluyo. ark. dediği gibi stres yapınca ağrılarımın olduğunu hissediyorum. onun haricinde normale döndüm uzun süreli ağrı falan kalmadı. tabi ilaçlar sayesinde. birde onları bıraksam çok mutlu olucam...
sanada tavsiyem vakit kaybetmeden bir romatoloji uzmanına görünmen.
allah hepimize acil şifalar versin....

doktorun hastalığı teşhis edebilmesi çok önemli ben 1,5 yıl yanlış tanılarla ve yanlış ilaçlarla yaşadım,vildan senin gibi bende romatemden çektim,kortizonlu iğne veriyo ama niye verdiğini oda bilmiyoo,şu midemin dili olsada içtiğim onca ilacı söylese:))şükür şimdi yine günde 5-6 ilaç içiyorum ama tedavim sonuç veriyor en azından..

sunrısee bende kuşburnu kapsülü almak istiyorum.hamileyken kullanılabilinir mi acaba bi bilgin varmı.benim için aldığın yerden öğrenebilir misin.ben şuan siirtte yaşıyorum eczanelere sordum hiçbirinde yok.hamile olmak istediğim için doktorum ilaçlarımı kesti fakat çok fazla ağrılarım oluyo dayanamıyorum.bi de onu deneyim.

biz seninle aynıyız sunrisee :) çok benziyoruz:) daha önce sorduysam kusura bakma çocuğun varmı? varsa hamilelik dönemin nasıl geçmişti? ayşe cefle nasıl bir tedavi verdi?

slm kızlar ayoz cum dün deseydin sorardım ama uğradığımda sormaya çalışırım benim araştırmalarım kullanibilir diyo çünküm herhangi bir yan etkisi yok ilaç değil zaten besin katkısı ama eczaneden sorucam.)
vildancım çocuk yok henüz tam düşündüğüm sırada bu hastalığım ceryan etti,ayşe hocayla bu durumu paylaştım,hocada önce tedavi ol dedi,sonraki kontrollerimde iyi olduğumu söyledim ilaçları bırakıyım mı dedim oda çok erken dedi tekrar ceryan etme olasılığı yüksek dedi..ama diyoki sen hamile kalabilirsin bu ilaçlar sana engel değil bu şekilde bir sürü hastam var dedi... ama insan korkuyoo ilaçlar hafif bir ilaç değil,yarım birgün çocuğunda bir aksaklık olur vicdan azabından duramazsın düşüncelerin den kendimi ala koyamıyorum.ayşe hocada sonunda hamile kalırsan ilaçları bırakırsın ozaman dedi..ama benyine 4-5 ay bekliyeceğim 4 ay sonra ilaca başlayalı 1 yıl olacak sonrası allah kerim.) sen ne düşünüyorsun vildan?? ne yapacaksın?

ayos sen ne dr.na gidiyorsun yani romatolojımı iç hastalıklarımı?ilaçları bıraktırdı dr. ha,benimki devam diyo da merak ettim:)

Geçmiş olsun canım benim benimde ilk ağrılarım boyunla başlamıştı gitmediğim fizik dr.beyin cerrahı kalmadı hepsi farklı bişey söyledi biri boyun fıtığı dedi diğeri kas kireçlenmesi dedi öteki boyun düzleşmesi dedi beyin cerrahı bi çeşit bayanlarda görülen romatizma dedi tedavisi yok çekeceksin ilaç yazdı neyse kullanmadığım ilaç kalmadı sırtımdan iğneler yaptırdım faydası gelecek diye boş hiçbir faydasını görmedim ağrılarım sonra ayak bileklerim dizkapağım omuz kemiğim göğüs kemiğim derken yayıldı dahiliyeye sevketti fizik oda RA teşhisi koydu anlıcan ben RA hastasıyım tedavisi yok deniyor ilaç kullanıcaksın stresten uzak kalacaksın moralin yüksek olacak hayat kaliteni değiştireceksin.sende bir direk gidebilirsen romotolojiye git gidemiyosan üniversite hastanesinin dahiliyesine git tetkiklerini yaptır ondan sonra ne olduğu anlaşılır ama eninki gerçekten boyunla alakalıda olabilir bilemem ama üzülme stres yapma moralini yüksek tut bende çok çektim yollarda ağladım hastanede sıra beklerken ağladım yatarken kalkarken ağladım araba sarsınca canımdan can gitti anlıcan Allah kimseye vermesin çok zor birde bitkisel ilaç kullanmayı dene tekrar geçmiş olsun bitanem..

canım benim bitkisel ilaçların hiçbir yan etkisi yok çok aşırı olmadıktan sonra onları kullanmanın belli periyotları var bende kullandım ankaradan getirttim 6 ay kullanmam gerekiyordu kullandım Rabbime binlerce kere hamdolsun şu an iyiyim ağrım sızım oluyor oda olacak eskisi gibi değilimya hamdolsun sen sormadan kullanma hem tam teşhisin konulsun ona göre başlarsın dediğim gibi ihaml etmeden direk gidebilirsen romotolojiye git yok gidemiyosan iç hastalıkları uzmanına gitmen gerekiyor..

Allah hepinizden razı olsun , oturup bir kelime bile olsa yazmanız desteğiniz öyle güzel ki ....Hepiniz çok iyisiniz teşekkür ederim Cisem cim bugün iyi bir dr diye tavsiye üzerine ramatolojide bir profa gittim çok moral bozucuydu hastalık kısmı değil çok şükür o pt emardan sonra belli olacak (boyun fıtığı olabilir dedi) üzücü olan şuydu kapıda kocaman muayene 250 tl yazıyo okey bilerek gittik zaten Dr un tavrı aşağılar bir tavırla bana daha kimlik bilgilerimi falan yazmadan muayene ücretinin kaç tl olduğunu biliyosun dı mi? dedi yaaa inanamadım ya nefret ettim çıkıp gitmek istedim ama o kadar ağrım var ki sadece biliyorum dedim.Paranla buysa geçim sıkıntısı olan hastalara Allah yardım etsin .ÇOK ÜZÜCÜ

sunrisee ben hamileyken ilaç kullanmak istemiyorum.ama ağrım olursada napıcam bilmiyorum. önceki sayfaları okursan bazı arkadaşlar hamile kalmadan ilaçları bırakmış. çocuğa bişey olur diye çok korkarım . ufff napıcaz bilmiyorum. benimde haziranda tam 1 yıl olacak tedavim. martta ayşe ceflede kontrolüm var. o zaman iyice sormak istiyorum herşeyi....

teşekkür ederim sunrısse.benim doktorum hamile kalmama izin verdi.ama ben de cesaret edemiyorum.kortizon kullanıyorum.çok mecbur kalınca da ağrı kesici alıyorum.bunlar bile korkutuyo beni bebeği etkiler diye.bahsettiğin doktora göre bunların hiçbi zararı olmaz ozaman demi.allah isteyen herkese versin bebek.tabi ilk önce bize sağlık...

ayos sen ne dr.na gidiyorsun yani romatolojımı iç hastalıklarımı?ilaçları bıraktırdı dr. ha,benimki devam diyo da merak ettim:)

canım ben de romatolojiye gidiyorum.dr. bebek istediğim için kesti.ama hala ilaca ihtiyacım olduğunu anladım.çok fena ağrılarım oluyo.fakat bebek için çekmeye mecburum.her an hamile olabilirim.o yüzden bitkisel kürlere yönelcem.ayın 15inden sonra ibrahim saraçoğluyla görüşcem telefonla.sizede yazarım edindiğim bilgileri

Canım bende senin gibi düşünüyorum ilaç kullanmak istemiyorum,oyüzden bebişi biraz öteledim..ilaçları bıraktıktan sonra tamemen bitkisele yönelicem sonra allah izin verirse bebiş istiyorum..ya önceki sayfalarda hamileyken ağrılrı yüzünen kortizon kullananlar var dr. dozajı düşük vermiş bebeğe zarar vermesin diye aama ama ama içimizde hep ama var olur mu diye inş.bitksel kürler işe yararda hamilelik sıkıntısız ve ilaçsız geçer..ayşe hocanın ne diyeceğini söyliyim testlerin iyi olursa ilacı istersen bırak der,iltihap dğerlerin yüksek olursada ilacı bırakma hamile kalırsan bırakırsın diyo,ya allah yardımcımız olsun ne diyim

Bana'da sadece kortizon kullanabilirsin dedi prof sanirim 20 mg a kadar zarari yokmus ondan sonrasi bebekte bitisik dudak hastaligina yol aciyormus.... 3 ay onceden de metotrax biraktiriliyor.

canım yanlış bir şey demek istemiyorum benim dr.bana öle dedi,senin hangi laçları hangi dozda aldığını bilmiyorum,ben bebek isteğim zamanlarda hastalığımı öğrendim ve dr.la paylaştım ve bana kesinlikle 1 yıl bebek falan yasak dedi..odadan çıktığımda göz yaşlarıma hakim olamadım ama herşey allahtan aradan 8 ay geçti şimdi çok şükür daha iyiym iltihap değerlerim düştü ilaçların dozajını düşürdü doktorum..bana istiyosan hmilelik düşün bu dozajlarda bişey olmaz istemiyosan hamile kalır kalmaz bırakırsın demişti..ben 1 yılımı doldurmayı bekliyorum...ialaçtan tamamen kopmak istiyorummm..(inşallah)
bu arada kuş burnu kapsülünü sordum,ama eczalerin bu konuda geniş bir bilgisi yok,içinde yazanı bana okuyolar,ama içindede hamileler kullanamaz ibaresi yok..zaten ilaç gibi değil besin takviyesi olarak adlandırmışlar..bende henüz bir gelişme yok:))olursa yazarım...herkeze ağrısız sağlıklı günler diliyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…