Romatoloji - Romatizmal Hastalıklar Romatoit Artrit (RA)... Paylaşalım

sırtım,boynum,etlerim,ellerim dizlerim,ayaklarım..her tarafım acıyor benim..sabahlarıda çok tutuk kalkıyorum canım

Bende de sabah tutukluğu yeni başladı.. dizlerimde yeni yeni hassasiyet oluşmaya başladı.. Ekimde kontrolüm var sanırım doktor ilacımı değiştirecek..

Ev işini nasıl hallediyorsunuz eşiniz yardımcı oluyormu size?
hastalığınızı anlayışla karşılıyormu?

dinlene dinlene yapıyorum canım,büyük temizliğide geçen sene kadın geldi,bu yılda annemle beraber yaptık,çömelemiyorum ama ayakta yapılacak işleri ellerimi pek yormadan yapabiliyorum,halsizlik uyku hali arada çarpıntı ve kulak çınlamasıda yoruyor beni.eşim ne yemek bekler ne hizmet,anlayışlıdır anneannem genelde sulu yemek yapıp getiriyor,bende çorba,pilav falan yapıyorum,aylaya uylaya akşamı ediyoruz işte,bunada şükür..

arkadaşım ilaçlarını düzenli kullanırsan her şeyi yapabilirsin ben 24 senelik hastayım çok işleri kendim hallediom kilo alma yürüş yap çok yorulmadan öpüyorumhihoyyyt

meraba canım tutukluklarımız hep oluyor ağrılarımız oluyor benim ayaklar diz kapaklar elbileklerim belim ağrıyor iş yaparken zorlanıyorum eşim sağolsun çok olmasada yardımcı oluyor dinlene dinlene yapıyorum bugün çamaşır makinesinin kapağını kapatayım derken zorlandım bileğim nasıl ağrıdı anlatamam işte bildiğiniz şeyler..

ıbrahim saraçoğlunun kürüne başladım,ama saatlerine falan dikkat etmek lazım.nası ayarlıycam bilmem.mesela bugün yemekten sonra dışardaydım 3 saat sonra geldim..yemekten 2 saat sonra akşam kürümü içmem gerekiyordu..zencefil ve bala başlayamadım emzirirken kullanılmıyormş çünkü..bunun dışında bişey yok,ayaklarım 2 gündür daha iyi sanki,ama dizler hep aynı..ellerde sabah saatlerinde ve bi yere hafifte olsa çarpınca kötü oluyor.görüşmek üzere..

Selam tekrar...

Bende ağrım olsa bile yapmaya çalışıyorum sonra tabiiki uyku yok...2 tane ufak çocuk var günde bir çok kez oyuncak topluyorum ev yinede dağınık... arkadaşa özendim halı yıkadım küçük.
dizlerde hassasiyet başladı..
eşim çocuklara yemek yedirme konusunda yardımcı oluyor genelde evin diğer işleri bana ait.. ağır aksak gidiyor şükür ...
çavdar ekmeği aldım yiyemedim zaten çok ekmek yemiyorum vazgeçtim..

slm dostlar,aranıza yeni katıldım:)ama uzun zamandır paylaşımlarınızı okuyorum,okudukçada rahatlıyorum,kendim gibi insanların varlığını bilmek güzel! 2yıldır hastalığın vermiş olduğu ağrıları çekiyorum dr.lar önce teşhis koyamadılar,mayıs ayında ra hastası olduğum ortaya çıktı ve halen ilaç tedavim sürüyor.allah hepimize sağlık ve ağrısız günler versin sevgiler...

hoşgeldin canım geçmiş olsun amin Rabbim hepimize şifa versin..

annemde bu dertten müzdarip yıllardır el bile sıkışamazdı kimseyle acısından.ama geçen sen çalıştığım hastanede nihayet tedavisine başlandı ve şimdi ilaçlarını aldığı müddetçe sanki 18 yaşındayım diyor.nasıl mutlu.rabbim hepinize şifalar versin..

Çok sevindim canım,ne güzel:)kortizon kullanıyormu?hangi ilaçları kullanıyor.dizlerinde oturup kalkerken sorun yaşıyormuydu önceden,ben merdivenleri tek tek iniyorum..

merhabalar kızlar hastalığın pasif döneminde yapılabilecek egzersizleri araştırıyorum fakat hiç bişey bulamadım yalnış bir hareket yapıpta ağrılarımı çoğaltmaktanda korkuyorum bilgisi olupta paylaşan olursa sevinirim,ağrısız günler..

bugün ağrılı bi gün daha iki gün önce kendimi süper hissediyodum yaa niye böle oluyoo mafoldumben,bacağım yine balon gibi oldu

Slmlar sıteye yenıÜye oldum r a dan bahstmıŞsınz eŞımde de var ve 6 yıldır Çekıyor allah kımsenın baŞına vermesın bu hastalıĞın tahrıplerı yÜzÜnden 2 amelyat geÇırdı 3.sÜde kapıda allah herkese acıl Şıfalar versn ınŞ

mrb hadicee hoşgeldin siteyevereliniortak bende yeniyim bu hastalığı yaşayanlarla paylaşımda bulunmak güzel,eşine allahtan şifa diliyorum.benim hastalığım çok yeni 1,5 yıldır çekiyorum daha tahribat aşamasına gelmedi umarımda gelmez eşine 6 yılda tahribat yapması ilginç geldi bana sitede 25 yıldır bu hastalığı çeken arkadaşlar var ameliyattan bahsedeni duymamıştım,üstelik erkeklerde görülme riskide azfisfisfis ,hiç ilaç kullanımı olmadımı yada teşhisi mi geç oldu?paylaşırsan sevinirim,acil şifalar canım

mrb hoşbulduk.eşimde başlar başlamaz dahiliyeci teşhisi koydu bulunduğumuz yerde romotoloji uzmanı olmadığı için bir süre fizik tedavi ve ortopedi doktorlar tedavi etti araştırma hastanesinde2ay kadar yattı kortizonlu ilaç verildi bir süre sonra sol kalça kemiğinden şikayet etmeye başladı.öle olunca hemen adana ya romotoloji bölümüne gitti anladığımz kadarıyla ihmal edilmiş hastalığı ve azınca sol kalça kemiği kıkırdak yapısını bozmuş.ameliyat oldu temizlendi kıkırdak yapıcı ilaç kullandı şuan kalça kemiği iyi ancak dizi aynı sorunla karşı karşıya bir defa amelyatla temizlendi nancak şuan yine aynı ağrılar başladı protez takılması gerekiyo.araştırıyoruz bakalım hayırlısı inş sizede geçmş olsun Allah beternden korusun inş

Merhaba kaderdaşlarım..
Rabbim şu mübarek günlerin hürmetine şifa versin bizlere ve nerde şifa bekleyen var ise.
Şükürler olsun ki, son kontrolüme gittiğimde herşeyin yolunda olduğunu, tahlillerin çok güzel çıktığını söyledi doktorum. ağrılarım da yok gibi nerdeyse, belki de havalar sıcak ondandır diyorum ama inşallah kışa da böyle olacağım. ve bir sonraki randevumu 2010 Hazirana verdiler,o kadar yolunda herşey.
Allahım tez zamanda sizlere de böyle müjdeli sağlıklı haberler vermeyi nasip etsin, cümlemize şifalar versin ınşallahh!!
Sağlıcakla kalın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…