Romatoloji - Romatizmal Hastalıklar Romatoit Artrit (RA)... Paylaşalım

canım çok geçmiş olsun inş.iyi haberlerini alırız moryel gibi:1rolleyes:
allah hepimize yardım etsin sevgiler

amin inş ALLAH KİMSEYE KALDIRAMAYACAĞI YÜK YÜKLEMEZ.ancak insanoğlu iştesabı konusunda zorluk çekiyo sabır acıdır ama meyvesi çok tatlı.hasta hastalığını şükür içinde geçirirse bütün günahlara heffaret olur inş

Merhaba kızlar. Benim doğumuma çok az kaldı. Ama normal mi sezaryan mi bir türlü karar veremiyorum. Sezaryan olursa bayrama 1-2 gün kala alacak doktor bebeği. Çevremdekiler normal doğuma dayanamayacağımı söylüyorlar. Doktorum bile tereddüt etti bir an normal istediğimi söyleyince. Bana dayanabilecek misin diye sordu. Gücüm çok azaldı. Bütün eklemlerimde tutukluk var. Doğum esnasında çekeceğim acı nedeniyle kendimi kasmaktan ve bunun sonucunda da eklemlerin birbirine geçmesinden korkuyorum. Çünkü bir kasıldı mı çok fena oluyor. Bir de benim genel halim hep halsizlik, zafiyet, tansiyon düşüklüğü... Acaba tansiyonum çok fazla düşer de bayılır mıyım diye endişelerim var. Bayılırsam hem çocuğun hem benim hayatım riske girer. Böyle şiddetli şikayetleri olup yine de normal doğum yapan var mı aranızda? Herşeyin doğal olanından yanayım aslında. Ama şu sıralarda bu düşünceler kafamı çok meşgul ediyor... Bana fikir verecek olan varsa sevinirim...

canım benim sezeryan olupta bide dikiş acısınımı ekleyeceksin ağrılarının üzerine.normal doğum sancısının romatizmayla alakası yok.sadece ıkınırken elerinle destek alman gerekecek,iki ıkınmada doğurursun belki.sancı gelince öylece kalıyosun fazla hareket edemiyosun zaten(benim öyle oldu).bayılma durumuna gelince acil müdahale gerekirse zaten sezaryene alırlar seni.tercihin normal doğumdan yana olsun.sırf romatizma hastası olduğun için bile daha sağlıklı olan yolu yani normal doğumu tercih etmelisin bence.

selam canım geçmiş olsun bence sezeryan ol vücudunu yorma bence sıkıntı çekmene hiç gerek yok bende romotoit artrit hastasıyım seni anlıyorum ben sezeryandan yanayımlmaz:

takva selam canım geçmiş olsun bence sezeryan ol vücudunu yorma bence sıkıntı çekmene hiç gerek yok bende romotoit artrit hastasıyım seni anlıyorum ben sezeryandan yanayım

selam canım geçmiş olsun bence sezeryan ol vücudunu yorma bence sıkıntı çekmene hiç gerek yok bende romotoit artrit hastasıyım seni anlıyorum ben sezeryandan yanayımlmaz:

İki farklı fikir... Bilemiyorum benim için dağru olan ne? Çok kaygılıyım. Ama normal doğum için 40. haftaya kadar beklemem gerekecek. Benimse vücüdum artık çekmiyor. Doktorum daha 36. haftamda almak istedi genel durumum yüzünden. 38. haftama kadar sabredeceğimi söyledim. İnşaallah hakkımda hayırlı olan hangisiyse o olur...

Belki bir ameliyat acısı, normal yaptığında çıkacak sonuçların yanında çok hafif kalacaktır. Bence eklemlerini zorlama. ılk sancıda da doğrurabilirsin, yada o kadar sancı sonucunda sezaryene alınabilirsin. Bence bu konuda son kararı doktoruna bırak..

slm canım geçmiş olsun belli bir hareket yok ama yürüyüş,yüzme,haftada 3 gün aletli jimnastik,bisiklet demişti fizik doktoru ama ben sadece yürüyüş kısmını yapabiliyorum nadiren onun haricinde bişey yok.

amin canım inş. Rabbim bu mübarek ayın ve günlerin yüzü suyu hürmetine hepimize şifa ihsan etsin.Benim sıckla felan bi hafiflemem olmadı ya ağrılarım devam ediyo bazen çok hafifliyor diyorum tamam ama akşam yine başlıyo bu aralar belim boynum ve omuzlarım fena bunada hamdolsun.

inş.canım eşinede büyük geçmiş olsun sabır etmek lazım şükür etmek lazım ama insanız canımız yandımı hemen geçsin istiyoruz.

canı Allah yardımcın olsun sen karar vereceksin normal olması daha iyi ama sezeryan olman gerekiyosa olursun doktorun daha iyi bilir hayırlısıyla kurtulursun inş.

mavilim canım sen nasılsın görüşemedik bende nete giremedim biliyosun ağrıların ne durumda biraz hafifleme oldumu kür nasıl gidiyor ben bildiğin gibi ağrılarım var bu aralar böbreğimmidir nedir bilmem boşluğum ağrıyor belime vurarak artık ilaç yan etki yapmaya başladı sanırsam bevliyeye gitmem lazım nedir diye kendine iyi bak canım

sağol canım,uykudan kalktım şimdi,10 gündür griptim bikaç gündürde kas tutulması yaşıyorum,bugün daha iyi.dün hareket edemıyodum nerdeyse.romatizmadan daha zor valla..ceryanda kaldım herhalde.
kürleri çok düzenli yapmadım saatlerıne uyamadım ama içiyorum,faydası yok.ağrım sızım yazdan beri hiç olmadı zaten.ama tutukluk devm.daha öncede yazdığım gibi ellerimin pek zararı yok,en kötü yerim dizlerim.kanepeye oturup kalkarken bile sorun yaşıyorum.ayaklarımda bazen kotu oluyor dışarda yururken acıyor bazende gayet normal oluyor.kurumun bıtmesıne daha çok..bıtsın görücez.kısa zamanda doktorumada gıdıp tedavıme başlıycam.geçmiş olsun sanada

sağol bitanem sanada geçmiş olsun havalardan sanırım benimde öksürük var boğazım yanıyo hastalanıcam sanırım bakalım dr.gidecem hatta dr.değiştireceğim nasıl olacak bilmem

slm verirseniz sm arkadaslar bendede iltihaplı omurga romatizması yani reaktif artrit diye bir rahatsızlık çıktı.antibiyotik ve salozopryn kullanıyorum ayrıca ANA testim pozitif çıktıgı için başka bi hastalıktan daha şüphelendi benim aşırı sırt agrım oluyo.teşhis afyonda konuldu ama istanbulda tedavime devam edicem hangi doktoru önerirsiniz ÇAPADA.birde nasıl randevu albilirim siz özelmi muayane oluyosunuz.cevap verirseniz sevinirim

Doktorumla görüştüm geçtiğimiz cuma günü. Doktor her iki durumda da risk taşıdığımı söyledi. Beni bayrama bırakmak istemiyor. Bayramda sancılanırsam doktorum da anestezi uzmanı da izinde olacakmış. Acil bir durum olduğunda uzman olmayan biri anestezi yapacak ve başka bir doktor olacak.. Bu nedenle doktorum riske atmak istemedi. Ayın 16sına gün verdi. 16 Eylül de sezaryan olacağım. Nasip böyleymiş demekki...

canı Allah yardımcın olsun sen karar vereceksin normal olması daha iyi ama sezeryan olman gerekiyosa olursun doktorun daha iyi bilir hayırlısıyla kurtulursun inş.

Amin canım. Teşekkürler desteğin için... Duaya çok ihtiyacım var.

geçmiş olsun canım çapada iyi dr.lar var ama normal polikilinik günleri çok dolu normal randevu alamazsın sanmıyorum önce dahiliyeye yollarlar zaten sonra romotolojiye ama sıra olduğu için çok beklemen gerekebilir bu yüzden hocalara gitmen lazım onlarda ücretli ister muayenehanelerine git ister hastanede ücretli git sen bilirsin ahmet gül var orhan aral var bayan hocalar var hastanede söylerler sana karar verirsin hangisine gideceğine ben şimdi ahmet güle başlamayı düşünüyorum çapada bitürlü sıra alamadığım için cerrahpaşaya gitmiştim şimdi çapaya geçeyim diyorum arayıp öğren tekrar gçmiş olsun canım..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…