Romatoloji - Romatizmal Hastalıklar Romatoit Artrit (RA)... Paylaşalım

evet öyleymiş bazı arkadaşlar hiç ağrı çekmedikleriniz yamzış benim nasıl olur bilmiyorum nasip ya rabbim senide hayırlısıyla kurtarsın inş.bebeğini hayırlısıyla kucağına alırsın

omega 3 biliyorum ama henüz kullanmadım ben çörek otu ve bal denicem faydası oluyormuş zaten peygamber efendimizde (s.a.v) çörekotunun çok faydalı olduğunu dile getirmiş sizde deneyin isterseniz ben başlıcam inş faydası olur.ibrahim saraçoğluna bende yzmıştım ama henüz kür almadım çünkü kullandığım bi kür var o bitsin belki ondan sonra

bakarsınız arkadaşlar,benim bebeğim çok akıllı maşallah..beni yormuyor..herkez Allah dağına göre kar verdi diyor..siz sadece dua edin gerisi kolay..hiç korkmayınn

netten araştırdığım bilgileri paylaşmak isterim

71 YAŞINDAKİ AYSEL ATASOY HANIMEFEMDİ,BİR AY ÖNECESİNE KADAR BASTONLA YÜRÜMEYE ZORLANIRKEN,BU (2) ÜRÜN 196-39 İLE BİR AYLIK DÜZENLİ KULLA NIM NETİCESİ,BU GÜN BASTONSUZ YÜRÜYEBİLİYOR
BU ÜRÜNLER,
1-ARTİC SEA OMEGA 3 (BALIKYAĞI) (sabah akşam 2 şer tablet tok karnına..)
2-FOREVER FREEDOM ALOE VERA GEL.(sabah akşam 1 er çay bardağı aç karnına)

1 yıl evvel 3 ay kadar süren ürtiker vakası atlattım, pek çok gıdaya alerjen kaldım ardından 4 ay sonra romatoid artrit teşhisi konuldu. İlaç olarak quensyl kullanıyorum. Beraberinde Prof Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu'nun takibinde 6 aydır doğru zamanda toplanmış ısırgan ile kiraz sapı kürünü her gün 2 kere kullanıyorum. Allah'a hamd olsun çok iyiyim, yağmur yağsa da normal insanlar gibi eklemlerim tepkisiz. Kısa bir süre sonra KB (tam olarak bilmiyorum ama muhtemelen karabaş otu)isimli bir otu uygulamaya sokarak Allah'ın bitkilere vermiş olduğu hastalıktan koruyucu şifasından da yararlanacağım inşallah

İnternette hastalıkla birlikte ortaya çıkmamış bağımsız livedo retikülaris rahatsızlığı olanların şikayetlerine rastladım. Bende romatoidle birlikte ortaya çıktı. Ayrıca ufak tefek alerjenik kaşıntılara sahip olmuştum.Bu konuda da İbrahim Hocamız'ın önerdiği keçiboynuzu ve çekirdekli kara üzüm (kan üzümü) kürleri sayesinde çok önemli iyileşmeler görüldü. Halen uygulamaya devam ediyorum. Halen önerilen lahana kürünü uygulamak üzere kış ayını beklemekteyim.

Yine faydasından ötürü hocamıza danışarak günde 2 çay kaşığı çörek otu kullanmaktayım.

İbrahim Hoca'nın öngörüsü 35 yaşıma kadar bu hastalığın bitkilerle tedavi edilmesi durumunda yaşımın daha genç olmasına dayanarak kesin tedavi edileceği yönünde İnşallah..

...şu an karabaş otu ile hastalıktan koruyucu küre geçtim daha ilk haftada etkisini gösteriyor öyleki ağrı bakımından bu hastalık bende var mı diyorsunuz.. üstelik romatizma ile gelen ruh yorgunluğu ve yataktan yorgun kalkışlarınız kayboluyor..

Ağrılara karşı;

Bir tatlı kaşığı lavantayı bir su bardağı suda on dakika kısık ateşte demleyiniz ve ılımaya bırakınız. Ilıyınca süzünüz ve içiniz. 15 gün boyunca her gün akşam yemeklerinden 2 saat sonra içilir. Her seferinde taze olarak hazırlayınız. İçine hiçbirşey katmayınız. 15 günlük kürü tamamladıktan sonra rahatsızlığınızın durumuna göre haftada 3-4 defa akşam yemeklerinden 2 saat sonra bir su bardağı içmeye devam edilir.

Bu kürü uygularken hamur işlerinden, beyaz undan yapılmış ekmeklerden uzak durulacak. Özellikle romatoid artrit hastalarına çavdar ekmeği yemeleri tavsiye ediliyor.

Prof Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu Yöntemleri

CRP İÇİN (KANDA İLTİHABI DÜŞÜRÜCÜ)

yarım litre kaynamakta olan suyun içine bir avuç dolusu beyaz dut kurusunu atınız ve altı dakika hafif ateşte kaynatmaya devam ediniz. Altıncı dakikadan sonra ocaktan indiriniz. Ilıyınca süzünü, yarısı sabah aç karnına diğer yarısı akşam aç karnına içilir. Kahvaltından ve akşam yemeğinden yirmi dakika önce içilir. Haşlanmış dutların tüketilmesi şart değildir.

Romatizma ağrıları için
Isırgan çok az suda beş dakika haşlanarak lapası yapılır. Hazırlanmış olan bu ısırgan lapası çok sıcak olmamak şartıyla tülbente sarılarak romatizma ağrısının olduğu bölgenin üzerine konularak 15 dakika etki ettirilir. Haftada iki - üç defa uygulanır.

Romatizmanın pek çok farklı türü vardır. Burada bahsettiğimiz halk arasında en çok bilinen ve en yaygın türleri olan eklem ve adale romatizmalarıdır.
Romatizma kış aylarında özellikle yaşlıların en büyük kabusudur. İnsanın tüm direncini tüketen devamlı ve insafsız ağrılara çare bulmak neredeyse imkansızdır. Modern tıp olanakları ve kaplıca tedavileri yanında pek çok geleneksel ilaç kullanılır. Ancak en geleneksel ilaç aspirindir. Günde iki tane alınan aspirin özellikle eklem romatizmalarına karşı çok etkilidir.
Özellikle eklem sertlikleri ve “yel” adı verilen ağrılara karşı yine basit ve etkili bir metot vardır. Bir litre kadar alkol veya beyaz ispirto alınır ve içerisine 20 kadar Arnavut Biberi atılır. Bir hafta kadar beklenir. Daha sonra hazırlanan bu ilaç ağrıyan eklemlere sürülür. Bu sırada bir eldiven kullanmak faydalı olur. Çünkü biberin acısını daha sonra elden çıkarmak zor olacaktır. İlacın sürüldüğü yerde açık yara olmaması tercih edilir. Aksi taktirde canınız çok yanabilir. Bu ilacı hemen her gün birkaç defa uygulamanız gerekebilir. Uzun süren ağrı atakları sona erene kadar bu uygulamaya devam edilir. Gerekirse eklemi sıcak tutmak için bandajla sarılabilir. Biber ilk günler deriyi biraz yakacaktır. Ancak asıl etkisi eklemin içlerine kadar kimyasal metotla bir sıcaklık hissi oluşturmasıdır. Tedavi edici bir ilaç değildir ancak uzun süren dayanılmaz ağrıları tümüyle ortadan kaldıracaktır.
Kışın ortaya çıkan ağrılara karşı bir başka uygulama da “adem otu” denilen bitkinin kökü kullanılmasıdır. Bu kök taze ve suluyken hafifçe kazınarak öz suyu ağrılı yere sürülür. Birkaç saat sonra bu bölge yıkanarak temizlenir. Bu uygulamanın en büyük zorluğu adem otu özünün deriyi fazlaca yakmasıdır. Bu uygulamaya dayanabilmek için biraz sabırlı olmak gerekir. Ancak düzenli olarak yapılan birkaç uygulamanın ardından en şiddetli ağrılar bile kesilecektir.
Genellikle mide rahatsızlıklarına karşı kullanılan ceviz yaprakları romatizmaya karşı da etkilidir. Yemeklerden önce birer fincan ceviz yaprağı çayı romatizma ağrılarını hafifletir.
Menekşe suyu veya menekşe çayı özellikle eklemlerdeki ağrılı şişliklere karşı etkili bir ilaçtır. Acı Kavun veya Ebu Cehil Karpuzu denen bitkinin meyve kısmından elde edilen su eklemlere sürülebilir. Oldukça eski bir romatizma ilacıdır. Yine kaynatılarak ezilen ve püre haline getirilmiş şalgam yakıları da akut ağrılara karşı çok etkilidir.
Katır Kuyruğu Otu’nun çayı oldukça etkilidir. Ancak yapraklar kullanılacaksa 6 gram tohumu kullanılacaksa 3 gramlık miktarı aşmamalıdır. Fazlası zararlıdır.
Çiğdemden yapılan bazı formüller oldukça etkili romatizma ilaçlarıdır. Ancak bazı çiğdem türleri zehirli olabileceğinden dolayı bu tip formülleri tavsiye etmiyoruz.
İlkbahar aylarında kayın ağacı öz suyu yada kabuğundan yapılan çaylar oldukça etkili bir romatizma ilacıdır. Yine 35 gram Dişbudak yaprağı yarım litre suda haşlanarak çay yapılır. Gün içinde yavaş yavaş içilir.
Yine 20 gram Avrat Otu bir gece tuzlu sirke içinde bırakılmalı ve ağrıyan yere konulmalıdır. Müzmin romatizma durumlarında oldukça etkili bir ilaçtır.
En eski ve en etkili ağrı dindirici ilaçlardan biri de Kafurudur. Kafuru, alkol içinde eritilerek romatizmalı yere sürülür. Yine beyaz leylak, bir ay zeytinyağında bekletilir ve bu yağ ağrılı durumlar için kullanılır. Atkestanesi meyvelerinden çıkarılan yağ da etkili bir romatizma ilacıdır.
Orman sarmaşığının taze yapraklarıyla sıcak banyo yapmak da oldukça faydalı bir metottur. Kekik ve adaçayı banyoları da romatizma ağrılarını geçirmede etkilidir.
Yine zencefil, adaçayı, pelin otu, biberiye ve sarı sabır bitkilerinden elde edilen çaylar bir arada ya da tek tek kullanılabilir.
Son bir formül daha; Deve kulağı bitkisinden 80 gram alınır bir litre suda 20 dakika kaynatılır. Bu ilaçtan günde 1-2 çorba kaşığı kadar içilir.
Buraya kadar anlattıklarımız oldukça etkili ağrı kesici ilaçlardı ancak tedaviye yönelik ilaçlar biraz daha özel, tedaviler ise daha uzun sürelidir.
Öncelikle beslenmeyle tedaviyi desteklemekte fayda vardır. Bal, çam fıstığı, incir, çemen ve limon romatizmaya karşı etkili besinler olarak bilinir.
Uzun süreli romatizma tedavileri için ise şu formüller önerilebilir. Bu formülü uygulayarak bir iki yıl içinde iyileşme sağlayabilirsiniz.
Öncelikle en faydalı şifalı bitkilerimizden olan Kırkkilitle işe başlayalım. Sabah kahvaltısından ve akşam yemeğinden yarım saat önce birer fincan Kırkkilit çayı içilmelidir. Tüm gün boyunca ise dört fincana kadar ısırgan çayı tüketilmeli. Isırgan otuna yarımşar çorba kaşığı İsveç şurubu eklenmelidir. İsveç Şurubunu aktardan alabilir yada kendiniz yapabilirsiniz. Ağrıyan yerlerinize İsveç Şurubu kompresleri koymak iyi gelebilir. Ancak pansumandan önce hafifçe yağlamayı ve sonra deriyi pudralamayı unutmayınız.
Bu sırada ağrılardan kurtulmak için bir lahana yaprağını ağrıyan mafsala sarmak ve bekletmeliyiz. Bunun için lahanayı önceden kızgın ütüyle iyice ısıtmalı ve sıcak sıcak sarmak gerekir. Bu sancıları hafifletmek konusunda oldukça faydalıdır. Lahana yerine devedikeninin büyük ve genç yapraklarını kullanmayı tercih edebilirsiniz. Devedikeni lahanadan daha etkili sonuç verecektir. Özellikle nemli çayırlıklarda yetişenleri daha etkilidir.
Tedavinin bir diğer aşaması ise Karakafes Otu suyuyla eklemleri ovalamaktır. Eklemde şişlik ve iltihap varsa Kırkkilit Otunun buhar kompresleri iyi gelecektir. İki avuç dolusu Kırkkilit Otu bir süzgeç içine konup kaynayan tencerenin üzerine tutulur. Otlar sıcak ve yumuşak bir hale gelince bir beze sararak ağrılı ekleme kapatılır. Bu kompres gerekirse tüm gece bile kalabilir.
Unutmayın romatizmalı hastalar için ayda bir defa Kırk kilit banyosu iyi gelecektir. Uygulama için banyolar kısmına bakınız.
Bir diğer çok etkili şifalı ot ise Kurt Pençesi’dir. Eklemlerde deformasyon olduğunda bile iyileştirme etkisi vardır. (Lütfen Kurtpençesi hakkındaki ayrıntılı bölüme bakınız.)
Romatizma hastaları için ayrıca Kombu Çayı da önerilebilir. Pek çok hastalığa karşı kullanılan bu ilginç içecek şöyle hazırlanır:
Bir aktardan alabileceğiniz bir parça Kombu mantarını demlenmiş ve süzülmüş 2 litre siyah çay içine bırakın. Çaya önceden 1.5-2 bardak toz şeker ilave edilmiş olmalıdır. Deniz anasına benzeyen bu ilginç mantarın kaygan kısmı alta gelmelidir. Bu çayın üzerini bir tülbentle örtünüz ki tozlanmasın ama hava alsın. Kullandığınız kap muhakkak cam ya da çelik olmalıdır aksi durumda mantarınız ölecektir. Çayınız 4 ile 8 gün içinde olacaktır.
Bu sırada Kombu mantarınız kocaman bir de yavru yapacaktır. Yeni mantarınızı bir miktar çayla beraber bir kavanoza koyup dolaba kaldırın ve daha sonra keserek parça parça yine kullanın. Ortaya çıkan sıvıyı süzün ve yine dolaba kaldırın gazsız bir içecekle muhtemelen meyve suyuyla seyrelterek günde bir iki bardak tüketin. Uzun vadede romatizmal ağrılarınız geçeceği gibi kalıcı bir iyileşme de sağlayacaktır. Ancak Kombu çayı asit oranı yüksek bir ilaçtır ve mide problemi olanlar dikkatli kullanmalıdırlar.
Cengiz İzgi

Diz Ağrısının Bitkisel Tedavisinde Bulunması Gereken Şifalı Bitkiler:Soğan, Katırtırnağı otu, Lahana yaprağı, Sarmısak, Limon
Hazırlanış Şekli:* Soğan, limon suyu ile birlikte ezilerek dövülür. Elde edilen karışımdan ağrıyan dize masaj yapılarak sarılır.
* Taze koparılmış katırtırnağı dalları dövülerek ezilir. Hazırlanan posa merhem kıvamına gelinceye kadar nebati yağ ile karıştırılır. Elde edilen merhemden ağrıyan ma¬hale sürülerek sarılır.
* Lahana yaprağı ılık suda haşlanır. Üzerine dövülerek ezilen sarmısak lapası yaydırılır. Hazırlanan bu yakı ağrı¬yan dizin üzerine konduktan sonra bezle sarılır.

Bıberıye kuşburnu altın otu

Acı pul biberinin cilde yararlı, teni güzelleştiren maddeler içerdiğini, ilaçta aspirin neyse, yiyecekler içinde elmanın da aynı özelliği taşıdığının belirten uzmanların, 'Doğal Savaş Programı'nda bitkilerin özellikleri şöyle anlatılıyor:
Romatizma hastalıklarına iyi gelen bitkiler
* Enginar: Vücuttaki zehri atma etkisi sayesinde başta romatizma olmak üzere gut hastalığı ve eklem yanmasına karşı birebirdir. Folik asit ve potasyum kemikleri güçlendirir.
* Domates: C vitamini deposudur. Kemiklere kuvvet verir.
* Tahıl: İçerdiği doğal kimyasallar, romatizmanın yol açtığı eklem yanmaları ve romatizmal ağrıları hafifletir.
* Kekik: Timol adı verilen bir tür doğal yağ, vücuttaki diğer yağların parçalanmalarına yardımcı olur. Kekik yağı banyoda sürüldüğü zaman, romatizma ağrılarını büyük bir oranda azaltır.
* Zencefil: Kan damarlarını genişletip dolaşımı artırarak romatizma ağrılarını ve yanmaları yok eder.
* Kuşkonmaz: Folik asit, C ve E vitaminleri içerir. Yenilen besinlerin vücuttaki zehirli kalıntılarını atmayı sağlar. Bu özelliği ile romatizmal hastalıklara faydalıdır. Karaciğer ve böbreklerin çalışmasını kolaylaştırır, destekler. Bu sebeple doktorlar, sistit hastalarının mutlaka kuşkonmaz yemeleri gerektiğini söylüyor.
* Pancar: Böbrekleri çalıştırır. Önemli bir potasyum kaynağıdır. Kemiklere büyük faydası vardır. Vücuttaki tuz oranını dengeler. Bu sayede böbrekler ve idrar yollarının çalışmasını da destekler.
* Kavun: Orta boy bir kavunun yarısı, günlük C vitamini ihtiyacını tamamen karşılar. A vitamini ve betakaroten içerir. Bunlar antioksidan, yani vücudu temizleyici etkiye sahiptir. Dolayısıyla romatizmaya iyi gelir. Ayrıca böbrekleri rahatlatır. Yüksek miktarda su ve düşük miktarda kalori içerir.
* Hurma: Türüne göre değişse de hurmaların birçoğu yüksek oranda demir içerir. Kemikler için faydalıdır. Besin değeri yüksek ve önemli bir enerji kaynağıdır. Doğal müshil etkisine sahiptir. Kurutulmuş olanlarına göre daha yüksek oranda su ve daha düşük kalori içerir.
(TAKVİM)

Önemli bir hastalıktan kaynaklanmayan diz ağrılarını gidermek için aşağıdaki reçeteler uygulanır.
Tedavi için gerekli malzeme : Papatya, su.
Hazırlanışı : 4 bardak suya 3 çorba kaşığı ufalanmış papatya çiçeği konur. 15 dakika kaynatıldıktan sonra süzülür. Bu suyla ağrıyan yerler ovulur.

HİÇBİRİNİ YAPMADIM.Ama bal,çörekotu,omega3 ve ibrahim beyin kürüne başlıycam

bitkisel kür kullanan arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum. yorumlarınız doğrultusunda bende kullanmayı düşünüyorum.

mavili_06 canım bu yazdıklarını tek bir kişimi yapmış bende allah nasip ederse çörekotu ve bala başlıcam bakalım inş hepimiz şifa buluruz şu mübarek aylarda dua edelim birbirimizide unutmayalım inş

pardon canım ya üç hasta nın deneyimlerini yazmışsın özür nerelerdesiniz nasılsınız benim ağrılar var ama hamdolsun

karışık yazdım biraz,word'e bulduğum yazıyı kopyalıyorum,burda meşhur bi bitki uzmanı varmış,meclisten bile hastaları varmış,çok kişi memnun olduğunu söyledi,banada tavsiye ettiler.1 haftaya kadar gidicem..

tatlım kimmiş bu bitki uzmanı ama sen ankarada oturmaktaydın demi.neyse git bakalım fayda görürsün inş.belki siparişle yolluyodur öğrenirsin bizlerede söylersin rabbim şifa versin inş.

abdülhamit uygur isminde bir bey..tahlilleri falan istiyormuş,gerçi benim tahlillerin hepsi temiz..tlf nosunu özelden gnderiyim

kızlar baslıgı tesadufen gordum
benım anneme de bu teshıs konulmus
nasıl bir hastalık bu tehlikeli bişi mi
tamamen yokolabilen bir hastalık mı?

slm arkadaşlar nasılsınız bugün kimse uğramamış sanırım umarım hepiniz ağrısız gün geçirmişsinizdir sevgilerimle Allah'a emanet olun...

kimse yok yine sağlıklı olunda arkadaşlar bugün burada olmayın kendinize dikkat edin ya birde şey dicem benim 2 gündür göz altlarımda şişlik oluyor sizdede oluyormu normal yatıp kalkıyorum bilemedim neden oluyor

kızlar baslıgı tesadufen gordum
benım anneme de bu teshıs konulmus
nasıl bir hastalık bu tehlikeli bişi mi
tamamen yokolabilen bir hastalık mı?

geçmiş olsun canım annene malesef geçen bir hastalık değil çok dikkat etmek gerekiyor ama bazı dr.tamemen iyileştiğini söylüyorlar bu hastalık bağışıklık sisteminin çökmesiyden kaynaklanan bir hastalık geçmiş olsun Allah hapimize şifa versin inş.

ben de ra lıyım.5 senedir.2 yıl ilaç tedavisi gördüm.cok iyiydim.hamile kalmak için ilaçları bıraktım.hamileliğim de çok iyiydi.hiç ağrım olmadı.ama doğumdan 15-20 gün sonra ağrılarım başladı.şu an yürümekte bebeğime bakmakta çok zorluk çekiyorum.emzirmektende vazgeçemiyorum.ağrılarada dayanamıyorum.ibrahim saraçoğlunun küründen sipariş verdim.gelince onu deniycem.fayda görmezsem mecburen ilaclara başlıycam emzirmiycem.çünkü okullar acılınca bu sekilde calışmam imkansız.hem bebeğimede bakamıyorum.tek umudum bu kür Allah'ın izniyle.Allah hepimize acil şifalar versin...senağlama

canım geçmiş olsun,beniimde aynı şekilde bende çok iyiydim,ama doğumdan 15-20 gün sonra tekrar başladı.bende zorlanıyorum bebeğime bakarken.emzirmeyi kesmekte istemiyorum,ama çömelemiyorum,ayaklarım acıyor,ellerim acıyor..ibrahim saraçoğlunun kürünü sipariş vericektim ama burda iyi bi bitki uzmanı buldum ona gidicem,sen bi kullan bakalım bende ona göre sipariş vereyim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…